Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Мнение, препоръки, съвети за Сам-е риъл (Sam-e real)


Recommended Posts

Здравейте!

Напоследък върви реклама по тв за хранителната добавка Сам е риъл. Тъй като е нова за България все още няма мнения в интернет за нея. Интерсува ме мнението на лекар или психолог за него. Наистина ли има лечебният ефект на антидепресант, но без страничните действия на истинските АД , или е рекламен трик ?
Хранителната добавка има две съставки, които обаче не мога да си обясня как действат.
Добавям линк за тези, които не са запознати с добавката:

 http://apteka.framar.bg/30035245/%D1%81%D0%B0%D0%BC-%D0%B5-%D1%80%D0%B8%D1%8A%D0%BB-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB-400-%D0%BC%D0%B3-20    

 

Благодаря на всички отзовали се !

Линк към коментар
Share on other sites

Има изследвания, които показват, че САМ ефективен при леки депресии и в Европа се употребява от повече от 15 години.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за отговора д-р Първанов ! А дали би помогнало в борбата с ПР? Поне в началото като един вид патерица за да мога да се справя с проблема по-лесно.
 

Линк към коментар
Share on other sites

Не.При страха, проблема не е свързан със серотонина.Това което ти усещаш, по време на паника е, голямото количество адреналин.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Има изследвания, които показват, че САМ ефективен при леки депресии и в Европа се употребява от повече от 15 години.

Д-р Първанов, може ли САМ да се приема по време на бременност? Има ли проведени изследвания в тази насока и с какъв резултат са приключили те?

Линк към коментар
Share on other sites

Не мога да ви отговоря, но по принцип по време на бременност, всяка добавка на вещество, независимо какво е крие риск. 

Линк към коментар
Share on other sites

Преди няколко години изхвърлих колата си на боклука. Много скоро след това отидох на пазара за коли.Нямах никакво намерение да си купувам, кола, исках само да погледам.Една външно хубава кола, един търговец ,който беше много убедителен в това да ми представи колата като страхотна доведоха до това, че изненадващо за мен, се прибрах от пазара с нов автомобил. Само след месец, колата спря насред пътя и ремонта и ми струваше 50 % от цената за която я бях купи.

Тогава се сетих и отворих форума на собствениците на тази марка и установих,че всички са проревали точно от същият дефект който тя ми даде.Явно проблема е  фабрично заложен. Не стига това, но  две години след ремонта същата част отново се счупи и така само ремонта на скоростната и кутия ми излезе повече от стойността на самата кола. И това само защото не с е сетих, да влезна във форума и прочета мненията на хора, които реално имат колата и знаят каква е тя.Доверих се на визията и и думите на продавача.

 

За това, моят съвет към теб и който и да е, е, да не слушате нас ,, търговците,, , доверете се на потребителите.Влез в нета или другаде и търси хора, които са ползвали съответните методи, техните мнения ще са по-меродавни от нашите.

Редактирано от д-р Тодор Първанов
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...