Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Паническо разстройство


Recommended Posts

Добро утро Орлине (извинявам се ,че се обръщам по този начин към теб,тъй като лично не се познаваме) 

Реших и аз да се включа,за да споделя опита си  . При мен срещата с паническото разстройство започна преди 2-3 години.В началото ,когато не знаех какво ми е обиколих всички възможни кабинети.Навсякъде ме уверяваха ,че съм напълно здрава и нищо ми няма.Първата ПА се появи септември 2011- един ден отивайки на работа,преминавайки през подлеза на метрото-прималя ми ,замая ми се главата,нямах сили да изкача стълбите,седнах на парапета и зачаках баща ми да ме прибере,тъй като бях абсолютно стъписана.Последва преглед при кардиолог,който отчете високо кръвно налягане и съответно ми назначи лечение .

Втората беше декември същата година в работата,беше доста натоварено-получих си всичките симптоми,няма да изпадам в подробности,за да не бъда голословна .

През цялото това време не съм и предполагала ,че си ОТГЛЕЖДАМ паническо разстройство .

Третата ПА беше през лятото на 2012,никога не съм се чувствала добре в горещините.Бяхме в градинката с децата и пих фрапе,което явно също е допринесло за появата на ПА.Прибрахме се вкъщи легнах за следобедна дрямка и БАМ,четейки книжка започна да ме задушава и да потъвам ,сякаш в бездна,станах и я преодолях не помня точно как,но беше страшно.Тогава четях "Здрач"-само да отбележа тази книжка  все още нямам сили да дочета-връща ме отново към ПА ,която получих.

Октомври 2012 отново в работата(работя като банков касиер) получих поредната ПА,това вече беше капката,която преля чашата и ме накара да се взема в ръце.Посетих психиатър,който ми изписа антидепресанти и транквиланти,наистина ми помогнаха,тогава,но аз не бях вече същата.Всичко ми беше като на филм,бях вяла замаяна-не че сега не съм  ,но тогава наистина все едно бях от друга планета.

Започнах да чета из нета за всичко свързано с ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО.

Полека-лека започнах да прилагам разни техники, а основно започнах да се занимавам с йога вкъщи сама.

Истината е,че развих агорафобия,запознатите знаят,че тя-агорафобията е близка приятелка на паническото разстройство.

През цялото това време до този момент не съм спирала да се боря,да ходя на работа,да чета книги за духовно развитие.Към момента пия АД,който е незначителна доза,пия чайове и хомеопатия.

През ноември се свързах  една докторка(хомеопат-Боаронска школа)-много ми помогна тогава.Започнах да правя ПЕТИМАТА ТИБЕТЦИ.

Бях на почивка (на море) преди две седмици и се чувствах уникално-сякаш никога не съм имала агорафобия и паническо разстройство.

Миналата седмица започнах   работа отново и всичко се върна с пълна сила,особено АГОРАФОБИЯТА и замаяността.

Та това е моята история,надявам се да не съм те натоварила излишно и се извинявам предварително ако съм го направила.

Истината е ,че трябва да сме щастливи ,че паническото разстройство се е появило в живота ни ,защото ни кара да се обърнем към себе си , да се усъвършенстваме,да живеем ИСТИНСКИ,въпреки дискомфорта,който ни причинява,поне аз за себе си съм убедена ,че е така.Но пътя е труден и дълъг,с магическа пръчка не става,изисква много силна воля и борба от наша страна.

П.С.Техниките,които ползвах са ТЕС-смятам да се върна отново към него .

,ПЕТИМАТА ТИБЕТЦИ-спрях да ги правя,защото много ми се вие свят.

правя и медитации за заземяване и разбира се ЙОГА,карам велоергометър в къщи-освобождава ме от натрупаното напрежение.

В момента най-много ме мъчи агорафобията,с ПА се справявам с дълбоко коремно дишане ,пък и те все по-рядко се появяват :)
Желая ти приятен почивен ден :)

 

modify_inline.gif
 
 

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...