Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Здравейте,
Аз съм момиче на 23 години,студентка съм а същевременно и работя.
Четох много статии тук и реших да Ви попитам за мнение и съвет понеже смятам,че проблема ми се базира на нервна почва,може би ПА или нещо подобно. 
През месец септември миналата година започнах да чувствам,че не мога да поемам въздух и чувствах,че всеки момент ще припадна.На моменти получавах сърцебиене а на моменти чувствах,че сърцето не ми работи както трябва и бях почти убедена,че имам сърдечни проблеми.Приеха ме по спещност във ВМА,направиха ми ЕКГ и се оказа,че всичко е наред.Около една седмица след това се оправих и нямах проблеми,обаче в началото на април пак същото нещто. Тогава вече се съмнявах на анемия,щитовидна жлезда,и пак изследванията бяха положителни,единствено левкоцитите ми бяха повишени на 19 но след 2 дена се намалиха на 9 и ми обясниха,че причината за това е най-вероятно стрес,страх... 
Сега от няколко дена се чувствам пак почти също,в главата ми е замаяно,в гръдите чувствам някаква напрегнатост и пак имам чувството,че се задушвам,и че ще припадна. Особено като вляза в затворено помещение типа супермаркет,автобус,или някъде където няма да мога да седна. Преди 2,5 години преживях доста сериозна катастрофа, обаче аз лично не мисля,че може да е от това понеже е минало доста време от тогава. 
Ясно ми е,тъй като нямам здравословни проблеми,че всъщност си внушавам обаче колкото и да се опитвам не мога да се справя с това нещо. Съжалявам за времето което Ви отнемам,обаче исках да чуя Вашето мнение,както и насока към кой реално трябва да се обърна. 
Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Не от катастрофата и не си внушаваш.Усещанията са действителни и се дължат на стрес.Не мога да ти кажа дали стреса е от физическа преумора или е психически-няма достатъчно данни в писмото ти.Съвета ми е да  потърсиш в нета информация за стреса и неговото редуциране и направиш нужните ТРАЙНИ промени  в поведението си за овладяването му.

Линк към коментар
Share on other sites

Не от катастрофата и не си внушаваш.Усещанията са действителни и се дължат на стрес.Не мога да ти кажа дали стреса е от физическа преумора или е психически-няма достатъчно данни в писмото ти.Съвета ми е да  потърсиш в нета информация за стреса и неговото редуциране и направиш нужните ТРАЙНИ промени  в поведението си за овладяването му.

Със сигурност не е от физическа преумора.Благодаря Ви за съвета и отговора

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...