Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Oбиди в училище


sv70

Recommended Posts

мда, аз на ваше място бих се намесила още от началото на учебната година, не бих чакала до сега

 

както и направих преди 1-2 години в подобна ситуация, не точно, малко наобратно на вашата, но ......да не навлизам в подробности

 

 

Може би сега трябва да използвате лятната ваканция, за да говорите с него за всичко, което го притеснява, и също ако той иска да го заведете няколко пъти (колкото пъти се наложи)  на психотерапия.

 

 

Детето е само на 11 години, незнам защо сте решили, че трябва да се справи сам, но както и да е, поне вземете мерки оттук-нататък, а а ко се наложи го изместете и в друго училище от есента.

Редактирано от mvm
Линк към коментар
Share on other sites

С риска да стана досадна и да се повторя:

Колкото повече се фокусирате в проблема и неговото избягване, толкова повече го задълбочавате, засилвате и разширявате.

Вместо да се опитвате да решите проблема с отношението на съучениците на детето и подобряването на тяхното отношение към него,

защо не се съсредоточите върху :

интересите и предпочитанията на вашето дете и да му помогнете да намери средата, в която ще се чувства пълноценно и уважавано? 

 

Винаги съм се питала защо "нашият клас" действа толкова закрепостяващо и заслепяващо и на родителите и на децата (учителите вече съм ги отписала). Групата е добро нещо докато не започне да манипулира светогледа, мисленето и емоциите на детето. Скъпи родители, ако искате децата ви да израснат свободни и разумни личности, учете ги да виждат света и хората в него на 360 градуса около себе си и да не се плашат от отлъчване и натиск.

Линк към коментар
Share on other sites

След  Donka , се питам :

Преди време говорих с психилог към център за работа с деца в града ни. Обясних  каква е ситуацията, както съм я описала и във форума. Тя поиска да се срешне с него. След разговора им ми каза, че детето не страда и то се чувства добре. Разбрах, че то е дало "Верните отговори" по време на разговора с психолога.

Къде е проблема ? Синът ти какво мисли?... Виж мнение 10 . Самочувствието се гради със взимане самостоятелни решения .Детето трябва да усеща , че неговото мнение е решаващо и за вашето поведение .

За разведряване ще кажа :)  Ако слушам жена си буквално , има моменти когато трябваше с бухалка да спасявам детето .

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...