Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Нужда от помощ!


Recommended Posts

Здравейте , пиша ви защото се нуждая от съвет и от помощ , както и от насока. Надявам се да получа отговор от д-р Първанов или г-н Баев , просто от компетентно и разбиращо лице. Случая ми е много странен и въпреки че съм изчел множество статии , публикации , само се обърквам и побърквам от новата информация която нахлува в главата ми. За това и спрях да чета и да се самодиагностицирам. В момента докато пиша имам чувството , че ще кажа само частица от това което ми е , защото то е толкова много . Всичко започна преди 4 години . Имах си приятелка ( първата по сериозна ) и всичко вървеше добре . До момента в който не решихме да правим секс . На нея както и на мен ми беше за пръв път и нормално притеснявахме се. Аз винаги съм се смятал за строен , винаги съм бил със самочувствие, че съм мъжко момче и когато настъпи момента най-вероятно от притеснение на мен не ми стана. УЖАС! Потрес ! Всичко ми се срина и около един месец бях в много тежка депресия. Мислех си че ми е врътната резбата и какви ли не глупости. Но ми мина след това правихме секс (с много притеснения да не би пак да сгафя)  и аз отново си живеех нормално след това. Но така се случи че момичето се беше стреснало и го правихме много малко. Макар че ходихме около година. Дойде момента , в който заради това, че тя не искаше скъсахме и аз тръгнах с друго момиче . Правехме каквото правехме и то не много и всичко приключи . Всичко това се развива , когато бях 12 клас . Не знам от многото напрежение ли , не мога да си го обясня и до ден днешен , но в един момент започнах да изпитвам пристъпи на тревожност , да не би да стана обратен ( ужасна дума ) . Никога не са ме привличали хора от същия пол , но тогава в един момент се психясах от тази възможност. Започнаха пристъпи , получавах задух , сърцето ми щеше да изкочи от гърдите ми , главата ми се пръскаше , гърдите ме стягаха ужасно . Не знаех какво ми се случва и защо ?! Така продължи цялото ми кошмарно лято след 12 клас . Не бях себе си , имах постоянни мисли как ми се случва това , как всичко пропада , а не исках да е така .Имах чувството че съдбата така е решила , всичко ми се струваше супер обвързано , и извън моя контрол. Не издържах психически , обмислях да се самоубия , но ме крепеше мисълта , че ще липсвам на родителите ми , които така много ме обичат(което и до сега ме крепи). Когато станах първи курс , отново такива натрапчиви мисли , но лека полека го преборих и всичко отмина. Запознах се с едно момиче , ходихме известно време , не се получиха нещата с нея . От тогава 2012 до сега всичко беше добре , с малки изключения на подобни пристъпи , които за 1-2-3 седмици отминаваха . И бях Аз , лъчезарен , енергичен , забавен радващ се на живота . Преди 6 месеца се запознах с едно момиче . Най- страхотното момиче , което съм срещал. Заедно сме! Но преди няколко седмици отново всичко дойде наново  и отново нахлуха всички тези страшни мисли , ужасни , гнусни , повтарящи се , . Имам чувството че полудявам , не мога да комуникирам нормално , не ми се живее , не ми се излиза , нищо не ми се прави , не ми се говори . Побърква ме мисълта , че това може да стане реалност да мина на отсрещния бряг. Сънувам глупости . Анализирал съм се хиляди пъти , стигал съм до какви ли не изводи , защо така се получава , но не мога да спра да си мисля глупости и това ме влудява. През кошмарното лято на 2011 мислех да отида на психолог , но не посмях защото ме беше страх да не би да ме обърка още повече. Съжалявам за дългия ми пост , разказал съм частичка от това което ми е , и ме е страх че ще ме разберете погрешно. Посмях да пиша в този форум след дълго търсене и мисля, че е най уместно да споделя с вас . Просто си искам нормалната психика , и отново да бъда щастлив и да обичам момичето на живота ми . Забравих да отбележа , че през всичкото това време до преди да срещна това момиче , бях влюбен в едно страхотно момиче с което не се получиха нещата и го преживявах много тежко на куп с останалите ми притеснения. Искам да посетя психолог или психотерапевт , сексолог , но не знам , на кого да се доверя , че ще успее да ми помогне. Моля ви препоръчайте ми добър специалист в Пловдив или София. Надявам се , това което ще кажете да не ме влуди още повече. Нямам вяра в себе си , сринат съм , дори не съм сигурен дали искам да го публикувам , но ще го направя , оставям се във ваши ръце. 

Благодаря предварително за отговора Ви. 

Линк към коментар
Share on other sites

Най - обикновени натрапливи мисли.Ти сам си го написал -,,отново такива натрапчиви мисли ,, .

На латински, съкратено е ОКР.

 

Има много писано по темата в сайта.Моето лично мнение, а смея да твърдя, че то наистина е компетентно е, да потърсиш психотерапевт, а не психиатър.Къде ще го търсиш, на мен самият не ми е много ясно, но след като знаеш какво е, предполагам ще се ориентираш по-лесно.

 

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Минал съм през това... Знам какво е, тревожно е и е гадно. Повярвай ми, ако наистина си гей, мисълта че искаш мъж до себе си едва ли ще те води до тревожност. Все пак това са просто мисли, приеми ги и ги заобичай, засмей им се и ще се махнат сами :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...