Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Депресия,личностно разтройство или нещо друго


Recommended Posts

Здравейте,ще споделя няколко проблема които мисля имат общ корен.Надявам се да намеря отговор тук и ще съм благоdaрен на спецялистите които биха ми дали отговори!Ходих на психиатър заради главоболието и сърцебиенето,постави ми диагноза лека депресия(депресивни симптоми),предписа ми антидепресант които мисля да не взимам от страх за пристарстяване и тн.А и не се чувствам толкова тежко в момента.Според вас да започна ли да ги вземам?!

И така основните точки които отделих като причини за състоянието ми:

 

1.От 20 години преследвам мечтата на живота си и точно когато наближих момента в които може би ще стане реалност се уплаших от провал и се появиха страхове,липса на подкрепа и несигурност.Започнах да се вглеждам в колегите си и да си мисля че всички са по добри от мен (занимавам се с креативна професия).Това вглеждане премина във вид завист или по точно самообвиняване че аз не постигам техните успехи и излезна извън крага на колегите ми (започнах да се сравнявам със всички наоколо).това ме обезкоражи да продължавам да преследвам мечтата си,дори ме обезкоражи да работя ,защото освен мечтата ми нищо друго не ме караще да се боря.(психиатъра каза да си поставя нова цел или да продължавам да преследвам мечтата си)?!

 

2.Финансови проблеми-професията към която се стремя изисква огромни финансови ресурси които аз няма как да осигуря още повече семеиството ми.Както и да е през годините някак си успях да натрупам добро портфолио и дори завърших университет в чужбина(с цената на много нерви,напрежение,страх и заеми).Това по едно времем ме беше обсебило и си мислех за всеки лев който харча и се чувствах виновен ако похарча повече дори и за храна.Мислех само че трябва да влагам всичко в осъщестяването на мечтата си.Междувремнно загъбих важен клиент които крепеше крехкото ми финансово състояние.Това доведе до голям срив на емоционалното ми и финансово състояние(в момента които разбрах си помислих за самоубииство).Освен това баща ми работи за минимална заплата,маика ми е в чужбина а сестра ми претърпя катастрофа и блъсна човек което изисква допълнителни средства.Семейтвото ми е много матерялно,дори аз си мислех че парите могат да купят щастие което в момента ми се струва много глупаво.

.

3.Вътрешен конфликт-Тъй като аз произлизам от средностатистическо семейство от провинцията,а професиаята която избрах предполага друго(поне в главата ми),през целият ми живот съм прикривал подробности от семеиният живот и съм играл една роля в семейството и друга в обществото.Пример;в един ден приготвяме зимнина на село в другия момент съм на вечеря в Милано с много богати бизнесмени.Доста голям констраст?!И сега в момент на затруднения немога да поддържам илюзията пред обществото.От една страна си мисля че трябва да спра ,да се замисля за целият си живот като цяло и да отсея истинските неща от друга Егото ми казва това е продължавай,какво ще кажат хората и тн..В момента съм на кръстопът какво да правя-дали да остана в Бг и да продължа да заблуждавам себе си и хората(работейки по професията си) или да замина за чужбина и да работя каквото и да е за да мога един ден да се върна към истинската си мечта.Или може би да намеря истинското си аз.В България се чувствам като затворник и немога да бъда себе си на 100%.

 

4.Семейството,самота ,АЗ-В семейството ми никога не е имало разбирателство и кои знае каква подкрепа,със сестра ми сме били свидетели на множество скандали и побоища.Родителите ни някак си са отчуждени ,по скоро баща ми!И до ден днешен със сестр ми не сме толкова близки,всеки преследва нещо в живота си и не споделя кой знае какво с другия.Формално разменяне на подаръци по празниците и някоя и друга семеина сбирка.Може би заради тази ситуация винаги съм смятал че съм сам без особена подкрепа което понакога ме натъжава и сломява.Имам 2-3 приятелки с които споделям всичко и ме разбират,но скоро и те ще напуснат България.Но попринцип съм доста соцялен комуникирам с много хора но на друго ниво.Чувствам самота.Никога не съм имал връзка,не защото не искам а защото съм нямал време от преследване на мечтата си.Също така съм и хомосексуален(което крия от семеиството си) което много усложнява нещата.Винаги съм бил пасивен-чакайки съдбата да изпрати точният човек,което осъзнавам е просто смешно.Имал съм сексуални контакти ,но душата ми иска нещо истинско.Това е още една причина да не се чувствам добре в Бг.

 

5. Загубеното/ненамерено истинско Аз-През всичките години съм се питал ,кои всъщнос съм аз и какво е призванието ми?Какво ме прави истински щастлив и тн.Винаги съм се отждествявал само с професиаята си(мечтата си) Сякаш Егото ми е толкова силно ,че поддтиска всичко истнско в мен.Това ме кара да се чувствам изгубен.Започнах да чета книги от рода''Силата на настоящето'' и да се боря да усетя истинското  си аз ,като заглуша егото.Адски е трудно.

 

Ами това е което можах да систематизирам като причини за състоянието си,което всъщност не е ясно какво е?!

 

Надявам се да получа някакъф отговор/диагноза и  съвет как да постъпя с живота си или поне с близкото си бъдеще?!

 

 

 

 

5. 

Линк към коментар
Share on other sites

Само когато искам, мога и трябва  са в една линия, човек може да живее спокойно.Явно при теб има разминаване между искам и мога.  Това поражда проблема ти.Не е заболяване, което да може да се лекува.Проблем е.Само един най-обикновен проблем.Е, все пак, след като не може сам да го решиш потърси психолог.Това е в тяхната област.Психиатъра само ще тушира временно с лекарствата  оплакваният от това разминаване.Но разминаването си остава, а от там и проблема.Поработи с психолог.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви много,ще се опитам още известно време да намеря решение сам и ще потърся психолог в нашият град!

А докато се опитваме да разрешим конфликта вътре в мен има ли някакво средство(билки,спорт или каквото  да било без антидепресанти) да се справя с  физическите симптоми-главоболие,сърцебиене и лош сън?

 

Благодаря от сърце!

 

 

ПП До всички които четат този пост и имат подобни симптоми искам да кажа-не бързаите да си поставяте тежки диагнози само на база четене във интернет и не бързайте с антидепресантите,опитаите се да погледнете вътре в себе си и се консултирайте със спецялист,не си внушавайте болести.

Линк към коментар
Share on other sites

Спортуването ще ти махне поне двадесет процента от оплакванията.Има чай Релакс на Лидъл, почти всеки ден пия от него.Отделно зелен чай.Вземи и магнезий, под формата на гел и си мажи главата, когато те стяга. За тялото може да си купиш Анти - стрес маслото на Хималая.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря отново,ще изпробвам всичко.

Само едно последно нещо което можеби е от значение-забравих да спомена че симптомите продължават вече втори месец: главоболие(почти постоянно),сърцебиене,ранно събуждане и психичните-страх,липса на самоувереност , негативни мисли.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...