Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Моля за помощ!


Recommended Posts

Здравейте!Още от малка имам проблем с общуването ми с непознати хора.Когато съм в компания от познати,съм забавна,не спирам да говоря. Когато има непознати хора не знам какво да кажа,освен ако не ме заговорят... или не подхванат някаква тема , тогава влизам веднага в разговора, но аз самата не мога да започна такъв.

Когато става въпрос пък за някакъв мъж,положението е още по-зле.Дори когато даден мъж ми е симпатичен и се разминаваме по улицата,дори въпросният мъж да ме погледне, аз избягвам погледа му от срам или може би да не бъда разкрита.

От тук и другия ми проблем,вкопчвам се в гаджетата си като "удавник за сламка", колкото и да не ми върви дадена връзка,каквото и да е случи ,карам се ,ядосвам се,но никога не мога да си тръгна първа от една връзка,трябва до толкова да им писне от мен ,че те да сложат край на връзката ни и тогава вси

Линк към коментар
Share on other sites

Ще изчакаме да продължиш поста си и да конкретизираш питането.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Още от малка имам проблем с общуването ми с непознати хора.Когато съм в компания от познати,съм забавна,не спирам да говоря. Когато има непознати хора не знам какво да кажа,освен ако не ме заговорят... или не подхванат някаква тема , тогава влизам веднага в разговора, но аз самата не мога да започна такъв.

Когато става въпрос пък за някакъв мъж,положението е още по-зле.Дори когато даден мъж ми е симпатичен и се разминаваме по улицата,дори въпросният мъж да ме погледне, аз избягвам погледа му от срам или може би да не бъдат разкрити симпатиите ми.

От тук и другия ми проблем,вкопчвам се в гаджетата си като "удавник за сламка", колкото и да не ми върви дадена връзка,каквото и да се случи ,карам се ,ядосвам се,но никога не мога да си тръгна първа от една връзка,трябва до толкова да им писне от мен ,че те да сложат край на връзката ни и тогава всичко приключва.Иначе търпя всичко, защото дори нямам приятелки, никакви!Всяка е поела по нейният си път с мъж,а аз от скоро съм безработна и по цял ден си стоя в къщи или излизам сама.Дори не знам как да си намеря нови познати, а и да се запиша на някой курс или нещо такова пак не се получава,завързвам запознанства и всичко продължава докато имаме общ интерес (курса), в университета беше същото- много приятелки,но само докато бяхме студентки ...!

Моля Ви за помощ, какво да направя за да променя живота си , чувствам се безсилна,изпадам в дълбока депресия....!Страхувам се да бъда сама, а дори сега с мъж до себе си се чувствам напълно самотна... та ние дори се различаваме по интереси! Той ходи на работа, след това върши своите занимания, а за излизане някъде с мен изобщо не му е приоритет..... !Може по цял ден да го няма после да се види с мен само за лека нощ! ТОва още повече ме убива - хем съм с някой, хем съм си съвсем самичка!!!

Линк към коментар
Share on other sites

 

Здравейте!Още от малка имам проблем с общуването ми с непознати хора.Когато съм в компания от познати,съм забавна,не спирам да говоря. Когато има непознати хора не знам какво да кажа,освен ако не ме заговорят... или не подхванат някаква тема , тогава влизам веднага в разговора, но аз самата не мога да започна такъв.

 

 

В тези два случая, както и в останалото, което описваш става въпрос за страх от отхвърляне или по - простичко липса на самоувереност, ниско самочувствие.

Когато човек говори много и непрекъснато, това е един от основните признаци, че той е много притеснен или страхът му се изразява в непрекъснато привличане на вниманието към себе си, за да не бъде отстранен от общността. Това се случва на подсъзнателно ниво и често се възприема като поведение на точно обратното състояние - увереност и високо самочувствие.

Скоро един познат коментира по повод на своя позната: " Как ще има ниско самочувствие!? Та тя така върви на работа, че всички да я забележат."

Именно това поведение е признак на страх от отхвърляне и правене на впечатление на всяка цена с цел да бъде забелязана, при което съзнанието и запечатва всеки поглед, всяка реакция на внимание в следствие на което тя получава нужната доза одобрение, за да продължи напред или обратното и да се свие в себе си още повече.

 

Вкопчването в партньора е следствие на същия страх. 

Самооценката ти е силно занижена, но работата по нея чрез другите не е добър вариант. Намери своето хоби и своите интереси, потърси в себе си нещата, които харесваш и които те карат да се чувстваш уверена, започни да ги развиваш. Бъди интересна за себе си, за да станеш интересна и за останалите. 

Когато човек няма какво да предложи, не може да направи обмен с другите, било то емоционален, интелектуален, енергиен и т.н.

Представи си, че някой идва и ти предлага своя страх, той може да е маскиран под всякакви форми - угаждане, да ти е удобен, да ти предлага постоянно някакви неща, които самия той не харесва с цел да получи одобрението ти или всякакви други форми на "харесай ме", какво би взела от него и какво би разменила?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...