Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Моля за помощ


vaio

Recommended Posts

Здравейте моята история е следната. Имам връзка със жена на 41г. която живее със друг мъж. Връзката ни е от 6 месеца. тя не го обича и не може да го понася. Започнахме да градим общ живот, да създаваме фирма обичаме се адски много, тя иска да живеем заедно и да съградим един изцяло нов живот заедно. Все още е при него и днес вече стана страшно аз искам да си дойде при мен и да заживеем заедно, а отговорът и беше "стрх ме е от това,  промяната и всичко познато ще си отиде и от реакцията на близките ми. Не мога да кажа все още сбогом на всичко до тук съжалявам". Помогнете ми след всичко което правим и градим заедно как може да е объркана и да я е страх? Аз как да постъпя да се отдръпна ли, за да разбере, че ме губи ? Какво да правя моля ви помогнете ми не издържам.

Редактирано от vaio
Линк към коментар
Share on other sites

Не ели добре , да отделиш 1час ,в продължение на 1 седмица . Спокойно да помислиш Защо не издържаш . И второ , тя явно не е принцеса . Слабо човешко същество е .

Линк към коментар
Share on other sites

Този мъж, с когото тя живее съпруг ли и е? Имат ли деца? Ти ми се струва да  си по-малък от нея, с колко години?

Не не и е съпруг. И нямат деца. Разликата ни е 7 години.

Линк към коментар
Share on other sites

Не ели добре , да отделиш 1час ,в продължение на 1 седмица . Спокойно да помислиш Защо не издържаш . И второ , тя явно не е принцеса . Слабо човешко същество е .

Не издържам защото много я обичам и не на последно място всичко ми е свързано със нея. планове за настояще и бъдеще започнахме да градим всичко през тези месеци заедно и сега ни предстои закопуване на апартамен в който да живеем и двамата и се случва това. Какво да правя? Само да вметна и двамата имам по още един апартамен който аз моят съм го прехвърлил на моят син, тя нейният на нейният син и сега този новият ще е общ. 

Линк към коментар
Share on other sites

На твое място, при това положение не бих градила общи планове и общ живот с такъв човек , като нея

Не може да се разчита, а има вероятност и да те измами финансово

Линк към коментар
Share on other sites

Може би сега е момента да почувствате даването , което мъдреците наричат любов . Не пари , там сме по особени . А обич , загриженост , внимание, съчувствие и съпричастност . Да виждаме красотата на душата и никакви желания за обсебвания . Всяка душа е божие творение и никому не принадлежи ... Когато давам своето време и внимание някому , усещам сърцето си пълно и радостно . Може би това търсим , вътрешния баланс . Този начин знам е правилния , първо подреждаме душевните работи . Външните , материалните се нареждат сами .

Линк към коментар
Share on other sites

Може би сега е момента да почувствате даването , което мъдреците наричат любов . Не пари , там сме по особени . А обич , загриженост , внимание, съчувствие и съпричастност . Да виждаме красотата на душата и никакви желания за обсебвания . Всяка душа е божие творение и никому не принадлежи ... Когато давам своето време и внимание някому , усещам сърцето си пълно и радостно . Може би това търсим , вътрешния баланс . Този начин знам е правилния , първо подреждаме душевните работи . Външните , материалните се нареждат сами .

Ооо при нас в никакъв случай не е материалното на пъро място поне така мисля. За това време в което сме заедно преживяхме много. тя имаше много сериозни здравословни проблеми докато се преборим с тях съм бил винаги до нея, тичане по доктори, намиране на специалисти и тн. Тогава бях единственият човек който беше до нея, мъжът с който живее каза сега ли намери да се разболееш аз време и средства за тичане по доктори нямам и я заряза да се оправя сама. Много пъти съм тарчал посреднощ да и нося лекарства тайно защото когато тя го помоли да купи той минаваше през една аптека, няма ги там лекарствата и се прибира без тях. После аз леко загазих със здравето и тя беше до мен, дори и вечер излизаше да дойде да ми донесе храна и да ме следи да си изпия лекарствата. Знам, че аз мога да разчитам на нея в тежки моменти и тя на мен. Точно за това се чудя какво се случва? Как може да иска и да правим всичко заедно а да я е страх да го напусне и да ми говори такива неща? Ако имате някаква идея моля Ви кажете ми как да постъпя? Какво да правя? 

Линк към коментар
Share on other sites

На твое място, при това положение не бих градила общи планове и общ живот с такъв човек , като нея

Не може да се разчита, а има вероятност и да те измами финансово

Само да вметна, че много пъти когато съм имал финансови затруднения тя е била насреща и никога не е поискала да се връщат или нещо такова. Когато и се е налагало и на нея и аз съм помагал и така, нали за това са двама души в една връзка да се подкрепят и да си помагат. Всичко е толкова странно. Защо говори неща и до някъде ги върши. С ръка на сърцето го казвам, че прави крачки в защита на думите си. И изведнъж това. Какво да направя? Блъскам си главата и нищо.

Редактирано от vaio
Линк към коментар
Share on other sites

Търпение , постоянство ,съчувствие , очакване .

Зрелия човек е вложил всичката си енергия в текущия живот .Той няма сили за нещо ново .За да промени едни навици , трябва да се откаже от други . Изобщо , е трудно да се сменя коловоза по който вървиш .

Съвет не мога да ти дам.

Това което казва  MVM e умно .Винаги в живота си съм го имал  в предвид . Но често пак са ме изненадвали :) . така се случва . важно хубавото да е повече .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Александър когато градиш бъдеще с някого много ясно че ще има и минало-всеки е така !Но страхът и да бъде до теб за да не скъса с миналота си според мен е неоснователен-щом се обичате и близките и ще те приемат и всичко ще се нареди!Може би я спира мнението или одобрението на близките и хора или тя самата не е наясно дали иска това бъдеще !Моят съвет е да и дадеш малко време-да реши тя какво и как да се справи с новото положение!Ако наистина те обича ще премисли нещата и ще види че страховете и са неоснователни!Всичко ще бъде в твоя полза и се надявам да бъдете щастливи!Любовта помага при всички болежки-преживяла съм го и знам че е така-гаранция 100%!!!Успех :D  

Редактирано от никол
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...