Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Дълбока депресия с кратки паузи и чести повторения


Recommended Posts

Здравейте на всички тук.Честно казано мина доста време преди да осъзная, че имам реално някакъв проблем със себе си.

Много съм разсеяна и не знам от къде точно да започна.На 25 години съм и съм жена.Когато бях на 10 години родителите ми се разведоха, което ми причини дълбока травма свързана с липсата на майка ми.Спомням си, че не можех да бъда пълноценна на училище и постоянно плачех дори когато се опитваха да ме изпитват.Също така до 7-8 годишна ходех на сън всяка нощ и виждах в тъмното фигури на хора и същества.

До 13 години това отшумя.По това време обаче почина моята баба, която се грижеше за мен, понеже живеех само с баща си и нея.След смъртта ѝ станах много освободена в себе си и започнах да водя активен социален живот, но моят баща не беше съгласен и тогава започна един терор и една борба между нас, която действително продължава и до ден днешен поне за него.

Бях много, много физически и психически активна.Постоянно се криех от баща ми и канех приятели в къщи.Той започна да ме заключва у нас когато го нямаше, но аз разбира се си изкарах ключ..И така.На 16 започнах да бягам от училище поради неразбирането на учителите и учениците към външия ми вид и разбиранията ми (Имах 6 пиърсинга които си направих сама и бях започнала да слушам по твърда музика).Времето си прекарвах в рисуване, седнала на един паметник, там се запознах с много приятни хора, които са ми приятели и до ден днешен.Имах едно сериозно бягство от вкъщи заради отсъствия и страха от последствията..Заминах с едно момче за Плодвид(аз съм от Бургас) и тогава беше и първият ми контакт с дрогата.Родителите ми ме пуснаха за национално издирване понеже ме нямаше 3 дни и телефона ми беше изключен.Аз бях решила, че всичко за мен е свършило..Мислех си тогава, че по-зле от това няма как да стане.Наистина бях трудно дете, но и родителите ми никак не ми помагаха.Историите ми са много в общи линии, но имах много скандали с баща си и след като съзнателно се промених.Той винаги е искал за мен най-доброто, поне според неговите разбирания, но ми го налагаше по начин по който и до сега не мога да го приема.Заради всичките тези бунтове и стресови ситуации, реших след като завърших училище да замина да живея във Варна.Там имах няколко добри познати и реших, че е по-добре от колкото без никакви познати.Във Варна изкарах 8 месеца, като работех разбира се в един магазин.Изведнъж обаче реших, че аз не мога повече да работя по този начин, живота ми се губеше в цялото ежедневие да бъда на работа по 12 часа и да спя по 8 да почивам един ден в седмицата и да получавам за всичко това 450 лв.Реших да си намеря нова работа, но напуснах преждевременно и не успях да задържа квартирата си.Тогава се появи в един БАР бившият ми съпруг по документи с когото се разведох през 2013 година.Смятам, че най-голямата ми грешка беше, че исках дете от него , което и получих :) и което е най-хубавото нещо в живота ми.Но поради финансови проблеми, а по-късно и проблеми с доверието ние се разделихме.Аз се върнах при баща си.Все така недодялана, все така "глупава" както той ме нарича, все така нереализирана и неудовлетворена и за пореден път реших да опитам отначало.През Юли 2013 баща ми съвсем откачи, понеже не съм била домакиня и ме изгони от единствения дом който имам - неговия, така аз се лутах 2 седмици метафорично.Без работа, на село при вуйчо ми който също ми заяви, че има личен живот и не мога да остана там, със малко дете на 3 години, без пари и без никаква подкрепа.Нямах друг избор освен да събера майка ми и баща ми на едно място и да ги накарам да си поделят една квартира в която да живеем с детенцето, а аз да си поемам сметките и всичко останало.Не можах да си намеря работа..Все пак се задържах 6 месеца в квартирата.В един форум за духовно развитие се запознах с настоящият ми приятел.Минаха 5 месеца след което се нанесох у тях в другия край на България, заедно с детенцето.Всичко беше добре, но нямаше как да останем да живеем там понеже неговите баба и дядо са там зимата.Сега съм се върнала отново при баща си, но вече с разликата, че най-малкото нещо ме докарва до нервни кризи - буквално се задушавам и започвам неутешимо да плача с глас и не мога да виждам добре, когато става това..Погледа ми се премрежваи светлината ме дразни, след това изпитвам ужасна нужда от сън и много ме боли главата.Получавам сърцебиене доста често, но нямам проблеми със сърцето.А депресията ми е от около 8 години ако добре си спомням и преди време се повтаряше на периоди от по месец-два за по няколко дни, с времето започнаха все по-чести периоди сега съм стигнала до там през ден да съм в много сериозна депресия.Както стоя и правя нещо примерно на компютъра, просто изведнъж губя смисъл във всичко, заставам или най-често си лягам и постоянно плача и мисля за самоубийство, страдам и от безсъние , както личи от времето на този пост.В гърдите си и стомаха постоянно имам топка, дишам неравномерно и това ми се случва все по-често, тревожи ме най-вече когато просто идва без причина.Опитвам от скоро с разни хипнози, както и запис на утвърждения, който слушам всяка вечер, но честно казано това вече ме натоварва, също така имам много опит и с медитацията...Но резултата е никакъв тези кризи продължават въпреки усилията ми.

И аз писах тук..за да ми каже някой какво ми е точно, затова се впуснах и в тези подробности.И какво точно ми е нужно, какво да направя за да се почувствам щастлива и пълноценна перманентно.Наиситна се чувствам много зле, просто толкова тъга има в мен, че едва я понасям..

Благодаря за евентуален отгоговор!

 

Линк към коментар
Share on other sites

Нужна ти е вяра в Бог.Къде и как ще я намериш, не знам.Но така както описваш нещата, само вярата може да ти помогне и даде спокойствие.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Честно казано търсех някакъв по-конкретен отговор.

Колкото до вярата..на моменти ме крепи :) но смятам, че се нуждая от нещо по-земно, като лечение.

Благодаря за отговора.

Линк към коментар
Share on other sites

Земното в случая е-отиваш при психиатър, пиеш предписаните ти лекарства и се надаваш Бог да ти помогне.

 

Това което описваш е много по-сложно от възможностите на съветването във форума. 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...