Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Страх ме е..


Recommended Posts

Здравейте. Винаги съм имал проблем с емоциите, но наскоро прочетох за Граничното разстройство на личността и мисля, че проявявам симптоми, свързани с него. Разплаквам се много лесно, мога да задържа плача за известно време, но обикновено сълзите потичат и не мога да ги спра. Това се случва много често, но не продължава дълго - до няколко часа. Мога да се разплача само при мисълта за нещо тъжно и това ме плаши много. Имам периоди от по няколко дни, в които съм добре и не се разстойвам, но след тях неминуемо идва плачът, най-често при някакъв външен стимул (смяна на среда, раздяла, скарване). Най-лошо е когато се чувствам самотен или под стрес. Не обичам да съм сам и понякога се страхувам, че ще ме изоставят.. Не съм сигурен, че страдам точно от това, но откакто разбрах за него съм много уплашен и се притеснявам, защото това би ме лишило от нормален личен и професионален живот.

Линк към коментар
Share on other sites

Хората с borderline плачат и се разстройват и реагират много бурно,  от причини,който при здравите хора не предизвикват такава реакция. Тоест причината  предизвиква неадекватна реакция при тях.Например дъщеря ми с borderline me закарва v болницата.Трябва да ми наместят пръста на крака,който е излязъл от място.Тя решава да се обади на сестра си,за да я информира за инцидента.След като сестра и не и отговаря,тя диво se разплаква,става много нервна, заявява че трябва да разбере,защо сестра и  не и отговаря ,зарязва ме в инвалидната количка,и хуква да търси сестра си,

Линк към коментар
Share on other sites

Това което писах тук-http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=15787,

важи и за теб.

 

Нямаш никакво заболяване.Всеки човек, който има тъжни мисли плаче.Признак на заболяване е точно обратното, да имаш тъжни мисли, а се смееш и радваш.Това е несъответното.Докато твоето  е напълно нормално.Друг е въпроса, защо избираш да мислиш тъжни неща.Но и той има отговор, огледай семейството си и ще го разбереш.

 

И така, спри и ти да четеш за психични болести и разстройства.

Линк към коментар
Share on other sites

Ти да не си Тити Папазов , а ?!

Ако това ще те успокои , ще ти кажа , че има и по зле от теб .

Аз се бях диагностицирала с БАР  и по точно , че изпадам в еуфория , когато просто

съм била щастлива .А това е ужасно , ужасноо.

Чета в нета , че едино момче си тананикало и забързвало крачки весело докато се разхожда и

една умна глава му каза , че това е БАР .Моя милост започна да чете симптомите .

сълзливост - мда ,плача и още как

депресия-често съм тъжна

раздразнителност -охооо и това го имам

еуфория и мании - пея и танцувам като луда - леле ама, наистина така правят лудите .

И реших , че ще стана темерут без да показвам емоции -никаква тъга -никаква радост .

Но вървях срещу природата си на жена и след много наблюдения над женския пол ,

видях , че има и по зле от мен .Разкъсах тази броня след много месеци борба .

Да можеш да изразяваш свободно емоциите си , е право на всеки човек .

Ние хората сме различни по темперамент , едни са по сдържани , други по емоционални

и реагираме различно .Пък и няма съвършен човек - всеки си има косури .

Достатъчно другите ни ги казват , че да си ги търсим и сами .

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...