Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Психолог или Психотерапевт


Recommended Posts

Здравейте.

Бих искала да получа съвет.При случей на (сама съм си поставила "диагнозите")почти постоянна тревожност,социална такава и панически атаки към кого трябва да се обърна и трябва ли човекът да е психотерапевт или може и при психолог.Не съм пила никакви хапчета.Проблема е от почти 5 години.Мислих,че ще се справя сама някак,но все повече се убеждавам,че имам нужда от помощ. Благодаря предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте добре е да започнете при психотерапевт или психолог, психолог- консултант, който работи с тревожни състояния. 

Линк към коментар
Share on other sites

Много моля препоръчайте ми някой,който работи онлайн по скайп.Знам,че на живо е много по-добре,но сега варианта за мен е такъв.Всяка препоръка ще ми бъде от голяма полза.Не мога да си позволя да отлагам повече.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,

 

независимо дали ще потърсиш психотерапевт или психолог, проучи дали има опит с тревожностите, както казва Диди. Защото аз лично познавам няколко завършили психолози, които дори практикуват, но самите те са си тревожни натури.

Как да го намериш? - или по отзиви на успешно преминали терапия хора, или просто изискай от избрания от теб терапевт да те свърже с негови бивши клиенти, ако ти нямаш контакти и достъп до такива.

 

Хубаво би било да оставиш скайпа като вариант ако си в България. Физическото отиване до психотерапевта е важен елемент от началото на преодоляването на тревожните разстройства.

 

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...