Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Тревожност,агорафобия и менопауза


Recommended Posts

Здравейте отдавна не съм писала тук,но понеже на мен лично този форум ми помогна много се обръщам към вас за помощ.Не става въпрос за мен ,а моя много добра приятелка.от дълги години е с ПР и тъкмо започна да си стъпва на краката и да го преодолява и ето,че влиза в менопауза (което е нормално в предвид възрастта),но тя отново влиза в състоянието което с много усилия от всички приятели.психолози и психиатри почти я бяхме извадили.постоянно плаче,обвинява се за състоянието в което е и за жалост вече има и  агорафобия.знам ,че тези симптоми които усеща не са от ПР и са от менопаузата,но тя някакси не го приема.отново се лута от лекар на лекар и започва да се предава пак.аз за жалост съм много далече от нея (аз в чужбина,тя в Бг) и се опитвам всячески да и помогна -постоянно съм на скайп, на вайбъра,на телефона и винаги съм на среща ако има нужда,но пак не се получава .та въпроса ми е как да разграничи симптомите на менопаузата и ПР ,които толкова много си приличат.ще се радвам ако някой може да ми даде съвет как да помогна на един скъп за мен човек.Благодарности на специалистите във този форум и поздрави от красивият остров Кипър .

Линк към коментар
Share on other sites

Много интересен въпрос.

За приятелката ви обаче, двете неща се припокриват и отговора вече няма практическо значение.Тя изпитва стрес, по повод на оплакванията от менопаузата.Този стрес си работи самостоятелно и се получава един затворен кръг.

 

Предполагам пие див ямс или нещо подобно, за хормоналния баланс, но това няма да окаже много влияние, жената си е страхлива.

 

Според мен трябва да започне психотерапия.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...