Jump to content
Порталът към съзнателен живот

kak da preodoleq iznevqrata i zagubata ....


Recommended Posts

molq za pomo6t!!!kajete mi kak da preodoleq iznevqrata na maja s koito jivqx 3 godini...okaza se 4e sled vsi4ki ob6ti planove i me4ti za bade6teto poslednata godina sam bila lagana...i to s uj nai.dobrata mi priqtelka...ot noemvri nasam se 4uvstvam prazna ,samotna ne vijdam svetlinka v tunela..vapreki 4e vsq4eski se staraq da se otarsq ot vsi4ko i da zapo4na jivota si na novo...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,

много недостойна постъпка, наистина, макар че това за съжаление е често срещан модел...

 

Питаш как да започнеш живота си на чисто - специалистите психотерапевти тук ще ти дадат добри насоки.

Аз бих искал да споделя моето мнение - и то е, че преди да продължиш трябва да простиш.

Прошката е най-сигурния начин да затвориш нанесената ти дълбока рана.

Но не просто да се примириш и продължиш, а истински да простиш.

Морган Скот Пек дава една добра идея за това как е добре да се направи:

 

„Мнозина страдат от проблема, който аз наричам „евтината прошка“. При първото си идване при терапевта заявяват: „Знам, че детството ми не беше идеално, но родителите ми направиха всичко, което им беше по силите, и аз им прощавам.“ Но когато терапевтът ги поопознае, открива, че изобщо не са простили на родителите си. Просто са си внушили, че са го сторили.

При тези хора първата част от терапията се състои в това да изправят родителите си на съд. Това изисква много труд. Изисква подготовка на обвинението, подготовка на защитата, после обжалвания и контраобжалвания, докато накрая се произнесе присъдата. Тъй като този процес е много  трудоемък, повечето хора избират варианта с евтината прошка. Но работата по истинската прошка може да започне само след произнасянето на присъдата „виновен“: „Не, родителите ми не направиха всичко, което им беше по силите. Можеха да се справят по-добре. Те извършиха престъпление спрямо мен.“

Не можеш да простиш на някого за престъпление, което не е извършил. Само след като бъде обявен за виновен, може да има опрощение.“

 

Чака те доста работа. Можеш да го направиш истински процес и да си водиш писмено делото. Като го приключиш ще си на чисто.

 

Успех!

 

П.П. И моля те - като пишеш давай на кирилица - по-четливо е :)

Редактирано от Кермит
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...