Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Здравейте! Имам ОКР и паническо разстройство, съчетани с леки депресивни симптоми. Още със събуждането ми сутрин потокът от негативни мисли ме върхлита. Опитвам да се боря, но незная точно как. Много е трудно да си бъдеш сам  на себе си психотерапевт. От обсесивните мисли ми става ужасно лошо. Получавам световъртеж и немога да дишам. И това е почти през цялото време. Живея в северна страна и немога да си намеря подходящ терапевт. Ходих на терапия една година, но не помогна. Не съм взимала антидепресанти, въпреки че ми бяха изписани. Взимам 5-хидрокси триптофан, които повлия депресивните симптоми, но не и обсесиите. Черните мисли са от различен характер. Като цяло параноични. Започващи от страх от болест и завършващи до болезнена ревност. Понякога  вярвам, че зъбите ми се клатят и ги проверявам с часове. Имам нужда непрекъснато някой да ми доказва , че това не е така.. Понякога вярвам че съм гнусна , грозна и гадна, а на следващия ден това ми изглежда ужасно смешно  и нелепо. Изпитвам толкова силна ревност към партниора си , че вече ме е страх да излезна на улицата с него, защото ми се струва че гледа по жени, та дори и деца. Ревнувам го от приятелите  му дори. Непрекъснато ме е страх че някой би ми навредил, та дори отровил. Понякога дори не смея да взема вода от втори човек. Когато нямам натрапчивости, появява се страхът от това каква ще бъде следващата ...Преди около година си мих ръцете до кръв и проверявах всичко по стотици пъти. След като прочетох книгата "Обсебен мозък" тези състояния почти изчезнаха. За съжеление не е така лесно справянето с обсесиите. Всяка следваща изглежда като най-важното нещо на света, докато автоматично не се замени от следващата. Всеки поглед и жест могат да ме изкарат извън контрол. Това е просто кошмар! Опитвам всевъзможни методи срещу това, но нищо не помага. Моля ви дайте ми съвет как бих могла да намаля поне малко тревожността. Има ли изобщо изход от този кръговрат? 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...