Jump to content
Порталът към съзнателен живот

засечка с нова партньорка


Recommended Posts

Здравейте! Сетих се за форума тук, и за моята тема, отворена преди няколко години. Искам само да споделя, някои неща, които ще помогнат на други да излязат от ситуацията в която бях аз. Защо е важно на кого ще попадне човек търсещ помощ от форум? Защото има хора, които с лека ръка ти поставят диагноза, която не е правилна. Това още повече задълбочава проблема, много ясно. Какво направих аз? Спрях да чета форуми и живота ми се преобърна буквално. Проблема ми е бил преодолим и се нарича "сексуална тревожност", която е лечима на 100%. Преди ме посъветваха да съм кажел, на партньорката, че съм импотентен. Този човек, който ме посъветва да направя това, може да си изгори дипломата, ако има такава! Хора, четете повече, не се излагайте. Сигурен съм, че този елемент не е и чувал за това явление "сексуална тревожност " и веднага е готов да те ибяви за импотентен! Двете нямат общо, защото едното се преодолява лесно за разлика от другото. Както и да е, аз съм женен вече от 4 години. Първият ми сексуален контакт с моята съпруга (тогава приятелка) се провали и то заради това което прочетох тук, че съм уж импотентен (фиксирах се в това). Тогава осъзнах, че освен мен няма кой да ми помогне. За тия 4 години брак аз нямам нито една засечка (освен първия път) защото след нея станах повече от психолог, тъй като прочетох около 10 учебника и още много научни публикации в интернет за да разбера моята диагноза и как да я преодолея. Така, че не четете форуми, защото са нож с две остриета! Всеки сам може да си реши проблемите и то ще ги реши веднъж завинаги! 

Линк към коментар
Share on other sites

В 19.04.2023 г. at 18:19, Нещо Неща каза:

Здравейте! Сетих се за форума тук, и за моята тема, отворена преди няколко години. Искам само да споделя, някои неща, които ще помогнат на други да излязат от ситуацията в която бях аз. Защо е важно на кого ще попадне човек търсещ помощ от форум? Защото има хора, които с лека ръка ти поставят диагноза, която не е правилна. Това още повече задълбочава проблема, много ясно. Какво направих аз? Спрях да чета форуми и живота ми се преобърна буквално. Проблема ми е бил преодолим и се нарича "сексуална тревожност", която е лечима на 100%. Преди ме посъветваха да съм кажел, на партньорката, че съм импотентен. Този човек, който ме посъветва да направя това, може да си изгори дипломата, ако има такава! Хора, четете повече, не се излагайте. Сигурен съм, че този елемент не е и чувал за това явление "сексуална тревожност " и веднага е готов да те ибяви за импотентен! Двете нямат общо, защото едното се преодолява лесно за разлика от другото. Както и да е, аз съм женен вече от 4 години. Първият ми сексуален контакт с моята съпруга (тогава приятелка) се провали и то заради това което прочетох тук, че съм уж импотентен (фиксирах се в това). Тогава осъзнах, че освен мен няма кой да ми помогне. За тия 4 години брак аз нямам нито една засечка (освен първия път) защото след нея станах повече от психолог, тъй като прочетох около 10 учебника и още много научни публикации в интернет за да разбера моята диагноза и как да я преодолея. Така, че не четете форуми, защото са нож с две остриета! Всеки сам може да си реши проблемите и то ще ги реши веднъж завинаги! 

За съжаление е така когато връзката е ,,форумна ".Нещата трудно се разбират .Особенно когато има първоначално натрупване в грешна посока .

Проблемът идва от четенето без прилагане .А за да се приложи не е достатъчно ,,чул недочул ? Нужно е разбиране .За това и терапевтите тук не се разпростират в обяснения ,Винаги има недоразбрано .

А моя възглед е че ти не даваш вид за сериозен проблем .Няколко човека ти го казаха , че си както всички нас .Или по точно не е в сексуалноста .Притеснителен си .Още в този момент трябваше да разделиш в себе си физическите , природни реакции с наслаганото от възпитанието , културата на средата .

 

Цитат

 

Трябва, да обясниш на момичето, че си импотентен.И това, трябва, да го направи6, преди самото проникване.

Това беше жестоко. Импотентен и проникване в едно изречение :) Долавям скрит замисъл в тези думи. Дано е така. Все пак аз мога да правя секс,освен първия път въпреки,че и тогава съм правил. 

 

  В 12.12.2017 г. at 0:54, Орлин Баев каза:

Та, вземи че промени разбиранията, и параметрите си за партньорски отношения с жена. Тогава ще осъзнаеш, че има и свестни момичета. 

Това смятам да направя! Звучи разумно и го разбрах много правилно.

Благодаря за мненията и отделеното време!

Никой не ми препоръча терапия, доктори или хапчета значи нищо ми няма. Също не добавих това,че на 90% от случаите съм бил на поне 2-3 питиета. Мерси отново, а тези които са по-стеснителни като мен ще е добре да не четат тук освен,ако не са свръх интелигентни.

 

 

Ето тук реагираш правилно на пръв поглед .Но явно , въпреки думите си и тези на коментиращите , си мислил лошо за себе си .Това да го каже друг вече е обидно , нали .

Постовете ти са разумни и няма индикации за ранимост .Не ти е нужно галене а разтърсване , за да се вземеш в ръце и се оправиш .

Това е от мен .

П.П. ще обясня  за случайно четящите . За справяне със страха и неговите подгласни трябва смелост .Смело да се види и разгледа реалното , да се разбере проблема в неговата цялост ,,Само истината освобождава".

Когато те е страх да погледнеш в огледалото да видиш бялия си образ , винаги ще се съмняваш и може да вярваш че си черен . ...Е сега вече си погледнал и виждаш че си бял . Страхливите парашутисти инструктура ги бута , за да станат парашутисти .После може цял живот да ги недолюбват , но инструктора си го знае .Това му е работата .

 
Цитат

 

 

 

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...