Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (19.06.17 - 25.06.17)


Recommended Posts

19.06.17

Находишь деньги на дороге. У тебя нет нужды в них. Куда ты их денешь? Иди по дороге и держи, не прячь их в свой карман. И, увидев какого-то бедного человека, дай ему эти деньги. Ведь, найдя какой-то предмет вы кладёте его на определённое место – не правда ли, имеется место для потерянных предметов? Куда нужно положить деньги, когда ты их находишь? Это – правила жизни.

Встреча Любви

 

Намериш пари на пътя. Нямаш нужда. Къде ще ги поставиш? Върви по пътя, дръж ги, не ги туряй в джоба си. И като видиш някой беден човек, дай му ги. Нали като намерите някой предмет, слагате го на определено място – нали има място за изгубени предмети? Като намериш пари, къде трябва да ги туриш? Това са правила в живота.

Срещата на Любовта

Линк към коментар
Share on other sites

20.06.17

Тебе не нужно надеяться на условия. Надо знать, как их использовать. И при отсутствии этих условий – всё-таки нельзя терять уверенность. При малых возможностях – опять же не нужно терять уверенность. Если твоё сознание не пробуждено – на Земле  всегда существует возможность (незначительная возможность) создать себе большое несчастье.

Пять дверей

 

Ти не трябва да уповаваш на условията. Трябва да знаеш как да ги използваш. И при липсата на тия условия – пак не трябва да се обезсърчаваш. При малките възможности – пак не трябва да се обезсърчаваш. На Земята всякога съществува една малка възможност, ако съзнанието ти не е будно, да си създадеш едно голямо нещастие.

Петте врати

Линк към коментар
Share on other sites

21.06.17

Сейчас вы все неожиданно пугаетесь от плохих условий жизни. Плохие условия состоят в непонимании путей, на которые вас поставил Бог. Бог может поставить вас в плохие условия, но мысль Бога – отличная, она не плохая. Но вы, не понимая путей Бога, понимаете мысль Бога ошибочно и находитесь в смущении.

Действие музыки

 

Сега всички вие се изплашвате някой път от лошите условия на живота. Лошите условия седят в неразбирането на пътищата, в които Бог ви постави. Бог може да ви постави в лоши условия, но мисълта, която е у Бога, е отлична, не е лоша. Но вие, като не разбирате пътищата на Бога, разбирате мисълта на Бога погрешно, и се намирате в едно смущение.

Действието на музиката

Линк към коментар
Share on other sites

22.06.17

О теле, созданном сейчас, говорят, что оно было величественным! Один евангелист говорит, что человек создан дивно! Нет, он – старый автомобиль! Там, где в Писании говорится: «Дивно устроен человек», автор этих слов подразумевает Совершенные существа, а не этих глупых людей. Ты не хозяин своего мозга, своей праны, своего сна.

Новый способ

 

За тялото, което сега е създадено, казват, че било голямо величие! Един евангелист казва, че чудно и страшно е създаден човек! Не, стар автомобил е той! Дето се казва в Писанието: "Чудно и страшно е създаден човек", авторът на тези думи подразбира –  съвършените същества, а не тия – глупави хора. Ти не си господар на мозъка си, на праната си, на съня си.

Новият начин

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

23.06.17

Любовь к Богу – там, откуда мы воспринимаем. Под Любовью к Богу я всегда подразумеваю то, что даёт жизнь. Если мы любим Бога – мы будем воспринимать нечто от Него. А если ты любишь своего ближнего – будешь давать ему что-то от себя. А в Любви к самому себе ты сделаешь отчёт, что ты приобрёл от Любви к Богу и к ближним, и положишь его в свою кассу. Если ты правильно любил Бога и ближнего – у тебя будет правильный обмен. Любовь к самому себе – имеющаяся у тебя прибыль. Если у тебя есть прибыль – значит ты правильно взял при Любви к Богу и правильно дал при Любви к ближним.

Три плода

 

Любовта към Бога е там, отдето ние възприемаме. Под любов към Бога аз винаги разбирам това, което дава живот. Щом обичаме Бога, ние ще възприемем нещо от Него. А щом обичаш ближния си, ще му дадеш нещо от себе си. А в любовта към себе си ти ще направиш отчет какво си спечелил от любовта към Бога и към ближния и ще го туриш в касата си. Ако си обичал правилно Бога и ближния, ще имаш правилна обмяна. Любовта към себе си е печалбата, която имаш. Ако имаш печалба, значи правилно си взел при любовта към Бога и правилно си дал при любовта към ближния.

Трите плода

Линк към коментар
Share on other sites

24.06.17

Поэтому внешняя сторона тела не существенна. То, что кто-то постарел, это несущественно. Сегодня люди стареют от тревоги. Но в мире происходит ряд перемен, вследствие чего всё идёт к развитию. Вы говорите: «Нам надо стареть». Если человек следует Богу – он никогда не будет стареть. Человеку нужно стать взрослым в Любви. Однако, вместо того чтобы стать взрослым, он стареет.

Если говорю

 

Та външната страна на тялото не е съществената. Това, че някой остарял, това още не е същественото. Хората днес остаряват от тревоги. Но в света стават ред промени, вследствие на което всички неща вървят към развитие. Казвате: "Ние трябва да остареем." Ако човек върви по Бог, той никога не трябва да остарява. Човек трябва да стане възрастен в любовта. Наместо да стане възрастен обаче, той остарява.

Ако говоря

Линк към коментар
Share on other sites

25.06.17

Мы не исполняем волю Божию, не понимаем волю Божию, говоря: «Я постарел». Ропщешь, что постарел. Ты можешь роптать как человек – это другой вопрос, но мы не ропщем в Божественном плане. Можем роптать – мы свободны, но жизнь не состоит в том, чтобы роптать. Это – блага! Если дойдёшь до Любви – только Любовь в мире является тем, что примиряет все жизненные противоречия; и ангельские, и дьявольские, и людские, и у животных – все противоречия примиряет. Это – Любовь! То, что не может примирять, это не Любовь. Это моё понимание.

Бескрайние вещи

 

Ние не вършим волята Божия, не разбираме волята Божия, като казваме: "Остарял съм." Роптаеш, че си остарял. Можеш като човек да роптаеш, то е друг въпрос, но не е в Божествения план ние да роптаем. Можем да роптаем – свободни сме, но животът не седи в роптанието. Това са блага! Щом дойдеш до любовта – само любовта е това в света, което примирява всички противоречия на живота; и ангелски, и дяволски, и хорски, и животински – всички противоречия примирява. Това е любовта! Онова, което не може да примирява, то не е любов. Това е моето разбиране.

Безкрайните неща

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...