Jump to content
Порталът към съзнателен живот

В търсене на Себе си в смисъла


Recommended Posts

Здравейте, иска ми се да споделя всичко в мен, но май е множко.. ии не знам от къде да започна. Нали целта на психотерапията е откриване на самия проблем.. както и да е.. Какво правим, когато всичко в нас е мъртво, обгърнати сме единствено от апатия и безразличие и на 20 год. сме вече уморени и не виждаме смисъла да продължаваме напред. Когато не виждаме какво ще ни донесе радост.. Ако някой се интересува бих разказала повече. С много неща се справих сама, но за първи път в живота си чувстам, че този път няма да успея и не направя ли спешно и неотложно промяна във вътрешните си усещания - съм изгубена и празна цял живот.. Ще се радвам да нямате предрасъдъци, че съм малка пикла, която драматизира ситуацията, преди да сте чули историята ми. Още повече ще се радвам, ако някой има желание да се отзове и да разбере, тогава бих разказала. Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Разказвай, споделяй - ще прочетем и отговорим. 

Засега - нямаш ясен смисъл. От смисъла произлиза познанието накъде да поема, как да живея, защо да живея. Потокът на Смисъла е спиран от криви разбирания, програми и убеждения. Когато те се видят и променят, смисълът потича. А в основата му стои Любовта. Не тази от човече към човечка само, а Любовта като принцип и състояние на съзнанието. Сега я нямаш и имаш да чистиш пречките по пътя ѝ. 

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

За да  намериш смисъл постави си този въпрос всеки ден: "каква искате да бъдете в този живот?

"Човек не просто съществува, а винаги решава какво ще бъде неговото съществуване, какъв ще стане в следващия миг. По тази причина, всяко човешко същество има свободата да се променя във всеки момент."

- Виктор Франкъл, "Човекът в търсене на смисъл"

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...