Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (31.07.17 - 06.08.17)


Recommended Posts

31.07.17

Через свет будешь правильно мыслить, через воздух будешь приобретать силу, через воду в тебя будут входить жизнь, чувства. Твои чувства не могут облагородиться, если ты не знаешь законы воды.

Закон свободы

 

Чрез светлината ще мислиш право, чрез въздуха ще добиваш сила, чрез водата животът влиза в тебе, чувствата. Твоите чувства не могат да се облагородят, ако не знаеш законите на водата.

Законът на свободата

Линк към коментар
Share on other sites

01.08.17

Не останавливайтесь, не тревожьтесь [мыслями о том], почему в мире появилось зло и появилось добро. Они только показывают путь к достижению имеющейся великой цели. И когда вы дойдёте до этого места – вы не разрешите всё, но вас хорошо встретят. Вы будете как путник, который длительное время ходил в горах и достиг, наконец, хижины. Но он не будет жить там всё время. Ему там окажут хороший приём, он хорошо проведёт ночь и будет благодарить Бога, а на другой день – возьмёт свою шапку и продолжит свой путь. И при самых больших страданиях вы остановитесь в некой Божественной хижине и вас примут, и вы снова вернётесь назад весёлыми, радостными и спокойными. А не будете говорить: «Не хочу больше жить».

Встреча Любви

 

Не се спирайте, да чоплите, защо се е родило злото в света и защо се е родило доброто в света. Те само ви показват пътя към великата цел, която има да постигнете. И когато отидете до това място, вие няма да разрешите всичко, но ще получите един добър прием. Ще бъдете както един пътник, който е пътувал дълго време в планината и е достигнал, най-сетне, до една хижа. Но той няма да живее там, през цялото време. Ще получи един хубав прием там, през тази нощ ще прекара добре и ще благодари на Бога, а на другия ден ще си вземе шапката и ще продължи пътя си. И в най-големите страдания, вие ще се спрете в някоя Божествена хижа, и ще ви приемат, и пак ще се върнете назад весели, радостни и спокойни. А не да казвате: "Не ми се живее вече."

Срещата на любовта

Линк към коментар
Share on other sites

02.08.17

Иной раз спрашивают: «От наших ли этот человек, или нет?» Каждый любящий человек – от нас. Если ты любишь – ты от наших. Если не удерживаешь любовь – ты не от наших. Все любящие люди – все от наших. Ты говоришь: «Таких людей нет». Они существуют. Их не единицы, это миллионы. Они присутствуют везде, но это – в сознании.

Новый опыт

 

Някой път питат: „Този дали е от нашите, или не е?" Всеки човек, който обича, е от нашите. Ти щом обичаш, си от нашите. Щом не държиш любовта, ти не си от нашите. Всички хора, които обичат, са все от нашите. Ти казваш: „Няма такива хора." Има. Те не са един, това са милиони. Навсякъде ги има, но това е в съзнанието.

Новият опит

Линк към коментар
Share on other sites

03.08.17

Научившись вдыхать воздух – войдёт в вас богатство, Божественное, и выйдет от вас. И оно будет творить после того, как его выдохнете. Что вы говорите? Можете провести (сделать) опыт. Если бы вы с каждым вдохом благодарили Бога, то вы бы не знали что такое бедность.

Новый опыт

 

Като се научите да поемате въздуха, ще влезе богатството, Божественото, и ще излезе вън от вас. И ще твори то, след като издишате. Какво казвате вие? Можете да направите опит. Ако с всяка вдишка вие благодаряхте на Бога, вие не щяхте да знаете какво нещо е сиромашия.

Новият опит

Линк към коментар
Share on other sites

04.08.17

Любовь определяется так: она – как Солнце! Всегда, когда тебя озаряет луч Солнца, он вносит в тебя жизнь. Если не озаряет – ты лишаешься Божией Любви. Ты говоришь: «Что есть Божия Любовь?» Когда в тебя проникает Божественный луч Любви – приходят вера, надежда, вдохновение. Если этот луч прервётся – сразу же потеряешь уверенность!

Три связи

 

Любовта се определя така: тя е като Слънцето! Всякога, когато те озари един лъч от Слънцето, той внася живот в тебе. Ако не те озари, ти се лишаваш от Божията Любов. Казваш: "Какво нещо е Божията Любов?" Когато проникне в тебе един Божествен лъч на любовта, идват вярата, надеждата, вдъхновението. Щом се прекъсне този лъч, ти веднага пак се обезсърчиш!

Трите връзки

Линк към коментар
Share on other sites

05.08.17

Необходимо в один, какой ни было день, освободиться от теперешней жизни. Это очень важное дело! Если мы можем освободиться от теперешней жизни – как требует Бог, это самое большое благо. Но освободимся не таким образом, как хотим мы. Я могу освободить человека, вопрос (дело) не в этом. Я останавливаюсь и вижу недовольство этого человека – я могу показать ему путь по которому он сам может освободиться от своего недовольства.

Три связи

 

Трябва един ден, когато и да е, да се съблечем от сегашния живот. Това е една работа, много важна! Ако можем да се освободим от сегашния живот, както Бог изисква, то е най-голямото благо. Но не да се освободим по начин, както ние искаме. Аз мога да освободя един човек, но не е там въпросът. Аз се спирам и виждам недоволството на този човек – мога да му покажа пътя, по който той, сам, може да се освободи от своето недоволство.

Трите връзки

Линк към коментар
Share on other sites

06.08.17

Апостол Павел жаловался на тёрн. Каковы ваши предположения о том, что апостол Павел подразумевает под «тёрном»? Плоти надо пойти, по пути Духа, чтобы в ней произошло преобразование. Существует борьба между Духом и плотью. У всех вас сейчас очень трудная работа. Иной раз вижу, что плоть у вас «муж» – не подчиняется. А иногда, влюбившись, подчиняется. Тогда – «жена». Эти состояния меняются. Человек думает, что он муж, и человек думает, что он жена, это – состояния. Скажем, что в мире присутствуют существа, которые не считаются ни жёнами, ни мужьями, а считаются людьми. Человек – это то вечное, которое живёт с Богом, и в котором Бог обитает; а «муж» и «жена» – это переходные состояния, в которых человек прогрессирует и которые необходимы для человеческой эволюции. Но когда-нибудь человеку понадобится оставить мужскую и женскую форму и дойти до совершенной формы.

«Новорождение»

 

Апостол Павел се оплаква от един трън. Какво предполагате разбира апостол Павел под „трън“? Плътта трябва да тръгне, непременно, по пътя на Духа, за да стане в нея едно преобразувание. Има борба между Духа и плътта. Вие всички имате сега една много трудна работа. Някой път виждам, че плътта у вас е мъж – не се подчинява. А някой път, като се влюби, подчинява се. Тогава е жена. Тези състояния се променят. Човек мисли, че е мъж, и човек мисли, че е жена – това са състояния. Да кажем, че има същества в света, които не се мислят нито жени, нито мъже, а се мислят човеци. Човек е онова вечното, което с Бога живее, и в което Бог обитава, а пък това – мъжът и жената – са преходни състояния, в които човек прогресира и които са потребни за човешката еволюция. Но един ден човек трябва да напусне мъжката и женската форма и да дойде до съвършената форма.

Ново раждане

_____________________________________

О "Новорождении":

...Нужно обойти весь мир, принести все жертвы, и, если вы достигнете связи с Богом, то сразу же в вас вольётся новая жизнь, которую Христос называет «новорождение», а в оккультной науке его называют «дважды рождённый».

 Кто имеет уши

 

...Трябва да обходите цял свят, да дадете всички жертви и дойдете ли в контакт с Бога, веднага във вас ще се влее новият живот, който Христос нарича „новораждане“, а в окултната наука го наричат „дваж роден“.

 Който има уши

 

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...