Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (04.09.17 - 10.09.17)


Рассвет

Recommended Posts

04.09.17

Вы скажете, что мы уже имеем Божию Любовь. Имеющему Божию Любовь не надо на этом останавливаться. Если он выучился Божией Любви – он пойдёт к своим ближним. А если изучишь любовь к своим ближним – придёшь к самому себе. Ты изучил Божию Любовь, но не идёшь к своим ближним – это значит, что ты не выучил её. Если ты выучил Божию Любовь – в тебе зародится желание пойти к ближним. Если твой ближний не пришёл с тобой – ты его не понял; если твой ближний приходит с тобой – ты его понял.

Три плода

 

Вие ще кажете, че ние вече имаме Божията любов. Който има вече Божията Любов, той не трябва да се спира там. Щом се е научил на Божията Любов, ще отиде при ближните си. А щом научиш любовта към ближните си, ще идеш при себе си. Ти си научил Божията Любов, но не отиваш при ближните си - тогава не си я научил. Ако си научил Божията Любов, в тебе ще се зароди желание да отидеш при ближните си. Ако ближният ти не дойде с тебе, не си го разбрал; ако ближният ти дойде с тебе, ти си го разбрал.

Трите плода

Линк към коментар
Share on other sites

05.09.17

Всё достигается только тогда, когда в человеке есть немного света. Необходим огонь; необходим и свет. Огонь и свет несут свободу, так как размораживают человека. А разморожение человека – это свобода. Имеешь более широкий простор. Огонь и свет – это то, что называют Любовью. Вы его называете Любовью. Я его называю священным огнём, которому надо гореть. Как бы не горел, каким способом – радуйтесь этому горению! И этому свету радуйтесь, каким бы он ни был! И не обращайте внимания на ошибки людей, только имейте их в виду. Какая бы ошибка и не пришла к тебе – чтобы ты смог увидеть, что это не ошибка.

Опыты

 

Всичко в света се постига само когато човек има малко светлина. Необходим е огън; необходима е и светлина. Огънят и светлината носят свобода, понеже размразяват човека. А размразяването на човека – това е, свободата. Имаш по-широк простор. Огънят и светлината – това е което наричат любов. Вие го наричате любов. Аз го наричам свещения огън, който трябва да гори. Както и да гори, по какъвто и да е начин – радвайте се на това горене! И на тази светлина се радвайте, каквато и да е тя! И не обръщайте внимание на погрешките на хората, само имайте ги предвид. Каквато и погрешка да дойде при тебе, да можеш да видиш, че тя не е погрешка.

Опити

Линк към коментар
Share on other sites

06.09.17

Будь носителем воли Бога в мире. Господь тебя поставил для этого. Да будет радость других людей и твоей радостью. Радуйся не только тогда, когда ты сам радостен. Ты говоришь: «Я ещё сам не испытал радости». Но почему не испытываешь радость других людей? Раз ты не радостен – ты пробуждаешь у других людей отрицательные чувства,

Пять дверей

 

Бъди носител на волята Божия в света. Господ те тури на това. Радостта на другите да бъде и твоя радост. Не се радвай, само когато ти си радостен. Ти казваш: „Аз не съм опитал още радостта.“ Че радостта на другите хора защо не опиташ? Ти като не си радостен, събуждаш у другите хора отрицателни чувства.

Петте врати

Линк към коментар
Share on other sites

07.09.17

То, что мы соединяем, это всё ещё не Божественное соединение, и эти связи, осуществляемые нами, являются временными. А Божественные же связи – это вечные связи. Любовь, основанная на Божественных связях, переходит от одного существа в другое, от одного мира к другому. И смерть там не является препятствием. Человек, перейдя в другой мир, продолжает любить существа, которые любил ранее. А при человеческой же любви, он, придя на Землю в другом состоянии, перестаёт любить. Состояние на Земле – временное.

Естественное состояние человеческой души

 

Това, което ние съединяваме, това не е още Божествено съединение, и тези връзки, които ние правим, те са временни връзки. А пък Божествените връзки, това са вечните връзки. Любовта на Божествените връзки преминава от едно същество в друго, от един свят в друг. И смъртта там не е препятствие. Човекът, като премине отвъд, той пак обича съществата, които е обичал. А пък при човешката любов, той, като дойде на земята в друго състояние, престава да обича. Това са временни работи.

Естественото положение на човешката душа

Линк към коментар
Share on other sites

08.09.17

Не твердите ли вы все, что Бог живёт во всех людях? И почему тогда ты недоволен, когда тебя кто-то поцелует? А Бог же, живущий во всех людях, живёт и в нём. Это с вашей точки зрения. Бог живёт во всех. Целуют кого-то, в ком живёт Бог. И почему тогда ты недоволен от поцелуя, когда тебя кто-то поцелует? Значит вы не верите, что Бог живёт во всех людях. Вы твердите что-то, во что не верите. Я не делаю упрёк, но говорю, что мы непоследовательны.

Богатый и бедный

 

Нали всички твърдите, че Бог живее във всички хора. И защо тогава, като те целуне някой, ти си недоволен? А пък Бог, като живее във всички хора, живее и в него. Това е от ваше гледище. Бог живее във всеки. Целуват някого, в когото Бог живее. И защо тогава, като те целуне някой, ти си недоволен от целувката? Значи вие не вярвате, че Бог живее във всички хора. Вие твърдите едно нещо, което не вярвате. Аз не правя упрек, но казвам, че сме непоследователни.

Богат и сиромах

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

09.09.17

И Любовь, и она имеет свои ограничения. Ты не имеешь право на Земле любить кого-либо. Общий закон говорит: «Люби всех», но существуют ограничения Любви. Значит, если ты любишь какого-то человека, твоей любви нельзя отрывать его от Духа.

Естественное состояние человеческой души

 

И любовта, и тя си има своите ограничения. Ти нямаш право на земята да обичаш когото и да е. Общият закон казва: „Обичай всички”, но има ограничения на любовта. Значи любовта ти не трябва да бъде такава, че като обичаш някого, да го откъснеш от Духа.

Естественото положение на човешката душа

Линк към коментар
Share on other sites

10.09.17

Рассмотрим внутреннюю сторону [жизни]. Мы живём [для себя]  и все ожидаем прихода какого-то благословения Господа к нам. Но есть много дел, которые мы не выполнили! Мы не дали ход Его Любви! Мы не посланы улучшать весь мир, но, всё же, хотя бы одному лучу Его Любви надо пройти через нас. Тебе надо быть открытым окном, через которое пройдёт Божия Любовь. Какой-то человек отчаялся, куда-то уходит – возможно, [что] хочет кончить самоубийством. Не можешь ли ты сказать ему одно слово и спасти ему жизнь? Нет необходимости проповедовать ему, но скажи ему хотя бы одно слово!

К источнику

 

Да дойдем до вътрешната страна. Ние седим и все очакваме да ни дойде някое благословение от Господа. А има много неща, които не сме свършили! Ние не сме дали ход на Неговата Любов! Ние не сме пратени да повдигнем целият свят, но все пак, един лъч от Неговата Любов трябва да мине през нас. Ти трябва да бъдеш отворен прозорец, през който Божията Любов да мине. Отчаял се някой човек, отива нанякъде; може да отива да се самоубие. Ти не можеш ли да му кажеш една дума и да спасиш живота му? Няма какво да му проповядваш, но една дума да му кажеш!

Към извора 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...