Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Здравейте,

Пише във връзка с проблем на който не мога да му открия решение.
Имам проблем в отношенията с майка ми.
Тя по характер е строг, взискателен, и нервен.
Последните месеци вече са нетърпими, постоянно се караме, вдигат се скандали от нейна страна за най-дребното нещо, често има напрежение между нас.
Тъй като се подготвям да емигрирам след няколко месеца, тези проблемни отношения още повече ме напрягат психически а от скоро вече и физически(симптомите са леко плашещи и ако не предприема мерки ще се задълбочат предполагам.)
Правил съм опити да й обясня, че поведението й не е ОК, но тя не може да го разбере. За нея поведението й е нормално, аз съм бил твърде емоционален, ако съм бил видял другите родители щял съм да ги оценя(родителите ми), и подобни твърдения, но отказва да се промени, аз не трябвало да реагирам емоционално.
Вече наистина не зная как да действам, днес отново направих опит да разговарям, това което получих като отговор беше "Аз не те разбирам", и след като настоявах да говорим просто ми каза че не желае да разговаря - била изморена и избяга в стаята си. Или наистина не ме разбира или не иска...
Какво мога да направя в такъв случай?

Много ще се радвам да чуя и вашето мнение.
Благодаря за вниманието!
 

Линк към коментар
Share on other sites

В 3/7/2018 at 1:07, ivanovvv каза:


Вече наистина не зная как да действам, днес отново направих опит да разговарям, това което получих като отговор беше "Аз не те разбирам", и след като настоявах да говорим просто ми каза че не желае да разговаря - била изморена и избяга в стаята си. Или наистина не ме разбира или не иска...
Какво мога да направя в такъв случай?

Много ще се радвам да чуя и вашето мнение.
Благодаря за вниманието!
 

Обичай я! Много я обичай!

Хвърли едно око на тази тема: www.beinsadouno.com/board/forums/topic/13307-баща-ми-ме-тормози-чрез-всякакъв-вид-психическо-насилие/?page=2#comment-203064

Редактирано от Лина Коцева
Линк към коментар
Share on other sites

На практика , детето е прогреса , новото (Не-задължително :) ). Но то се утвърждава чрез разумност и любов . Практическото упражнение за лично израстване е да се потърсят собствените желания (за промяна в другия) .Те , събрани с желанията на другия да те промени са причината за конфликта .За начало трябва да се приеме истината че тези неща са невъзможни . Никой никого не може да промени . Може само да му стане началник .За случая е валидна поговорката ,,Остри камъни брашно не мелят " . Така , че ако правилно съм разбрал , нужно е дистанциране .Такова каквото е нужно за някакво поносимо съжителство . Дистанциране на емоционално , физическо или умствено , нива . Освен външно с другия . Също и вътрешно  , дистанциране от поведението на острите камъни .

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...