Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Има Изход или Една История с Щастлива Развръзка


Recommended Posts

Здравейте форумци, отчаяни или търсещи, проблематични или объркани,

Искам да споделя с вас моята история, която започва от момента в който попаднах на този форум преди около една година.

Депресията, черните мисли, объркаността и състоянието на живота ми: емоционално, финансово, духовно беше под дъното. Този форум беше първата сламка, за която се хванах. Не беше лесно, доста неща се случиха за 8 месеца и искам да ви споделя някои техники и похвати, които мисля че ще ви бъдат от полза. 

Първо, искам да ви ОБЕЩАЯ, че ИЗХОД ИМА. Всичко, и повтарям, ВСИЧКО, на тази земя е поправимо, обратимо и подлежи на промяна (Панта рей..) освен смъртта. Така че, мили мои депресирани или отчаяни приятели, бъдете сигурни, ИЗХОД ИМА. 

Всеки от нас извървява личния си път, или носи личния си кръст, ако искате да го наречем така. Проблемите и ситуациите, през които ще преминете по пътя на осъзнаване и просветление към ЖИВОТА и ПЪЛНОЦЕННИЯТ СМИСЛЕН И ПЪЛНОКРЪВЕН живот, ще са различни, но имат сходства > вашата вяра, увереност и сила. А, и, нека ви успокоя още малко, ако сте напълно закъсали по всички параграфи и нито ви е до вяро, нито до сила и увереност, а още по-малко до тези думи и мисли, споко - явно имате нужда и от тази опитност на дъното, която преживях и аз. Но Вселената, Господ Бог, Матрицата или както искате го наричайте няма да ви остави да захвърлите ценният си живот и душа заради проблемите, терзанията и вашите тегоби. Просто ще дойде Светлина, дали по-скоро или по-късно зависи от Вас в голяма степен. Аз бях много зле, абсолютно нулево желание и изобщо мисъл за нещо в продължение на месеци. Е, сега имам прекрасен живот по моите разбирания - работа, любов, пари, здраве и вътрешен мир, в каквато искате последователност, от всичко по много. Не, не ме разбирайте погрешно, всеки ден има дяволчета, проблемчета и неща за разрешаване, отвътре и отвън. НО погледа ми е различен, затова и материалните измерения на живота ми се промениха в смисъл на всичко що е материя около нас от хора до вещи и други. Вътрешния ми свят също се промени. Надявам се че тази статия е полезна и добра за Вас, които имате нужда да го чуете. Може да ми пишете на лично съобщение. Благодарна съм на психотерапевтите в този форум, които ми подадоха ръка в онзи тежък момент , Орлин Баев и д-р Първанов. Пак казвам, форума и/или ако прецените че имате нужда от терапия е само първата крачка. После живота се разгръща и вие сте главния творец,който рисува с неговата пъстра палитра. Мога да дам примери за учения, видеа и книги, които помогнаха на мен и които аз смятам за полезни. Очаквам вашите коментари, ако имате такива и ще споделя.

Пожелавам прекрасен и изпълнен с благодарност, смирение и любов следобед на всички Ви!

Мария

Линк към коментар
Share on other sites

Ех, че хубаво! Сподели - какво промени в себе си, във възприятието си, в мисленето и чувстването си, как го направи, какво ти помогна? Ще е полезно за мнозина! 

С обич, Орлин

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Орлин, 


Благодаря ти за отклика на моята история!
Искам отново да благодаря на Форума и лично на Орлин, д-р Първанов и Диляна, които коментираха моя проблем тогава, както и отговориха на моите съобщения, а с д-р Първанов имах възможност да се срещна и лично.
С удоволствие ще споделя моите преживявания:
Корените на промяната се състоят в това, че: 
1.    Оставих всякакъв Страх назад. Или поне повечето страх. А ние повечето живеем всеки ден с доста необосновани страхове. Екхарт Тола (един от любимите ми мислители по духовни тематики от 21 век) казва че правим нещата или от Страх или от Любов. За съжаление по-често от страх
2.    Научих се или по точно оставих се да приемам неизвестността. Нищо никога не е сигурно на този свят освен смъртта. Оставих живота да се разгръща и случва. Като това не означава че съм била пасивен наблюдател отстрани, не напротив, скочих в потока на живота, приех работа, от която малко ме беше страх, преместих се да живея сама (като аз имах страх дори да заспя или по точно имах необходимост от родителите си) преместих се не само да живея сама, а и в друга държава. Не мисля че опитността на всеки трябва да е толкова, ако искате, драстична, като моята на фунционално ниво, не е нужно да се местите в друга държава или да сменяте това, което правите като дейност – промяната и нагласата е вътре във вас където и да сте. Едно ново място или дори един нов човек не може да ви гарантира, даде или предостави вашето избавление от вашите собсвени демони. Срещу тях се изправяте вие. Тях винаги ще ги има, в нас се борят противоположности, няма всеки ден да сте Дзен, но и това не е целта. Искам с това да дам надежда, сила, насока и кураж на тези от вас, които се чувстват долу, безпомощни, неоправдани и слаби – Вие сте по-силни отколкото предполагате! Изпитанието сега е вашият катарзис, то ви прави истински! Ако не вярвате на мен, прочетете и гледайте хилядите доказателства на хора и учения които говорят за това. Позволявам си да споделя някои от тях с вас тук:
https://www.youtube.com/watch?v=8AyIy_dqXeY&list=PL1Xxx3MDA5kpGikAs0Z7O6BVmc8rggaOD&index=7&t=0s / Стойчо Керев: Мисълта може да променя материята
https://www.youtube.com/watch?v=_7H6G8g40Vo
http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=1&find=%E5%EA%F5%E0%F0%F2 / Всички книги на този автор, като Силата на настоящето е основната, има ги безплатно в Спиралата, както и негови видеа онлайн са достъпни в интернет
https://www.youtube.com/watch?v=v0ebix-x68Q&index=3&list=PL1Xxx3MDA5kqkCJvVJY7s6g_OX52svDRh&t=0s  Can One Really Say ‘there Is No Problem’?
https://www.youtube.com/watch?v=u08qLOeS7uI&index=5&t=0s&list=PL1Xxx3MDA5kqy4Sxa9Tljio2jm_KVrQdw Въпрос на гледна точка - Саркофаг, облечен в калории
https://www.youtube.com/watch?v=4iaqs4_xePk&index=3&list=PL1Xxx3MDA5kobdDPcH06l18Qn8Z0vVDAk&t=121s The Power of Intention | SuperSoul Sunday | Oprah Winfrey Network / Опра Уинфри има много видеа от инициативата и за духовна неделя, както и много нейни мотивиращи видеа
https://www.youtube.com/watch?v=SskrmHCoiRc&index=2&list=PL1Xxx3MDA5kqkCJvVJY7s6g_OX52svDRh&t=28s Inspiring words from Oprah Winfrey
https://www.youtube.com/watch?v=NnJgLYsjxsc&t=182s една много красива моя любима мантра

3.    Беше ме страх, но живеех, такъв какъвто ми се поднасяше сега живота. Реших да направя промените, които искам постепенно, но сигурно. 
4.    Не се отказах тайно да мечтая и ставах по-силна от собственото си убеждение. 
5.    Молих се на Бог. 
6.    Правих практики на приемане и се разграничавах от проблема си като го поглеждах отстрани. 
7.    Създавах си малки ритуали на щастие. Може да бъде малка разходка, любима песен или книга, нещо вкусно за хапване или просто време за усмивка и приемане на себе си.
8.    Не се насилвах да бъда нормална или щастлива, такава или онакава.
9.    Слушах мантрите на Орлин в youtube, тях още си ги пускам понякога : ) Припомням си че за мен самата няма по-важен човек от мен, учих се да живея със здравословен егоизъм.
10.    Вселената привлече обстоятелствата, които бяха най-добри за мен в личен и професионален план. Вече съществуват осъзнати хора, които са абсолютно извисени духовно, които нямат нужда от конкретни или изобщо събития в двата основни човешки пътеки на активния зрял индивид – лична и професионална. Аз исках и още избирам да преживея тези опитности и да бъда земен човек, който преживява радостите и трудностите на така да се каже стандартния нормален живот, в който човека има семейство и занимание, с което изкарва прехраната си. Като съм сигурна, че има хора, които дори нямат нужда от този нормален живот за да се чувстват изпълнени, но аз мога да дам само моя опит и лично виждане тук.
11.    Оцених света не само като причинно следствени връзки, ами и като наше общо творение, наше общо съзнателно преживяване
12.    Спрях да се обиждам и да приемам несправедливостта или злобата лично, разбрах, че всеки има нужда от опитността, която неговата душа приема в този момент.
13.    Избрах да живея в настоящия момент.
14.    Като бърза и ефективна практика препоръчвам спорт > бягане, дишане, ако не можете да бягате, бързо ходене, просто физическа активност за оросяване на мозъка (малко допълнително за това> )

С обич към вас,

Мария

Редактирано от Диляна Колева
Линк към коментар
Share on other sites

Привет и добре дошла във форума!

Хубаво е,че го направи, така хората ще добият повече увереност,че когато ножа е опрял до кокала, може да се справят и сами .Предполагам, някои ще ти иска и персонални съвети, така ще бъдеш още по-полезна.

Всичко, най-най- хубаво!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...