Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Софтуер за астрология


Recommended Posts

Здравейте! Какъв софтуер използвате за съставяне на натални и други карти? По-специално ме интересуват програми, който са съвместими с Mac OS. Да, и който да са безплатни или поне не много скъпи. Преди години бях свалила една  с доста дълъг безплатен пробен период, но дори съм забравила името й, а имаше изключително красиви графики. Известно време ползвах онлайн проложения, но сега искам да си инсталирам нещо от типа на ZET, само че да става за Мас.

Редактирано от Virginia W.
Линк към коментар
Share on other sites

Нямам си идея за мак. Преди време си бях свалил безплатна версия на ЗЕТ - програма на един руснак. Беше много добра: http://zaytsev.com/downloads.html

Предполагам, че става и за мак.

Линк към коментар
Share on other sites

Много благодаря, това е добра новина! Програмата наистина е хубава, но преди време нямаше версия за мак. 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Този сайт ползвам и го знам от мои приятели астролзи. :) Има и един популярен български, който излиза в търсачките - не е добър и прави много грешки. 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Благодаря ти, Инес! И аз го знам този сайт и го ползвам понякога, но идеята ми е да имам програма на компютъра и да не завися от интернет. Междувременно открих онази програма, която търсих и ще споделя, защото може и друг да се интересува - Kairon се казва и струва около 35$, ако сте готови да платите за това. Аз мисля да си я подаря за Коледа :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

astro.com е чудесен сайт, но не показва градусите на аспектите. А тези градуси са важни за силата на даден аспект. Кажете някой безплатен сайт, където мога да видя тази информация. Не ми е проблем да си платя за някоя програма, но не се занимавам сериозно и е безмислено да плащам. Просто ровя в моята карта...

Линк към коментар
Share on other sites

преди 3 часа, аз-съм-си-аз каза:

astro.com е чудесен сайт, но не показва градусите на аспектите. А тези градуси са важни за силата на даден аспект. Кажете някой безплатен сайт, където мога да видя тази информация. Не ми е проблем да си платя за някоя програма, но не се занимавам сериозно и е безмислено да плащам. Просто ровя в моята карта...

“градусите на аспектите” - имаш пред вид отклонението от точния аспект или тъй наречените “орбиси”? Ако astro. com ти дава картата с точните градуси на положението на планетите, сам човек може да си пресметне отстоянието между две планети много лесно.

Линк към коментар
Share on other sites

Току-що, Sleda каза:

имаш пред вид отклонението от точния аспект или тъй наречените “орбиси”?

Предполагам, че това е нещото, което ми трябва. Все още не съм много запознат с термините.

Линк към коментар
Share on other sites

Намерих - astrotheme.com

Освен орбисите показва и кои планети са ретроградни, което също ми трябва като информация. Оказа се, че всички злосторници при мен са ретроградни :3d_149:, очаквах го някак си.

Линк към коментар
Share on other sites

преди 5 часа, аз-съм-си-аз каза:

Намерих - astrotheme.com

Освен орбисите показва и кои планети са ретроградни, което също ми трябва като информация. Оказа се, че всички злосторници при мен са ретроградни :3d_149:, очаквах го някак си.

Лошото е когато са “стационарни”, т.е. Когато сменят посоката. Тогава действат силно. Понякога когато зла планета е ретроградна, не е лошо. Аз не обръщам много внимание на ретрогратостта.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...