Jump to content
Порталът към съзнателен живот

ОКР и стрес. Не мога да заспивам


Recommended Posts

Незнам какво ми се случва моля за съвета и мнението ви

И преди съм писала тука знам става твърде банално, но съм в безнадеждно състояние , Имам ОКР от 8 г. Почнах психо терапия онлайн от 3 месеца някаде за малко имах подобрение по последната седмица станах много зле спортувам медитирам правя дадените техники , но последната седмица не ми стигаше времето за спорт и медитация и се натоварих със стреса и бях напрегната и много нерна ,  чуствамх доста умора реших да подребна  за малко , но все едно тялото ми е уморено , а мозъкът ми е на щрек, заспивам и по едно време получавах леки тикове все едно не мога да се отпусна , не обърнах внимание , следващата вечер се опитах да заспя и пак се появи този тик не силен и веднага ,нещо в мен се появи незнам ОКр-то ли е от стреса ли е много съм объркана , ведна си помислих боже аз май съм като Мама щото тя когато спи рита в съня си и не може да спи мн добре незнам на какво се дължи това бързо почнах да търся в интернет и намерих миоклония и се започна един страх едно туптене на сърцето край аз така ще умра цял живот няма да мога да заспивам  , аз никога не съм ставала така и сега всяка вечер от 4 ден аз не заспивам много трудно , с мисълта съм и цял ден аз тая вечер пак няма да мога да заспя , ще си следя тялото малко да мръдне нещо в тялото ми тъкмо се отпускам да спя и мисълта идва и почва се ето видя ли мърдам се като спя , не няма да мога да заспя ,опитвам всичко с техниките оставям даже да текът отнасям се чак след 2,3 часа и то мн трудно всяка вечер съм с тези мисли и немога да се отпусна и да имам тик някакъв си казвам нека да имам всеки има нали сме човешки същества и то даже не тик а някакво мърдане на мускулите , когато няма напрежение и мисли , мисля , че заспивам добре организма мие готов за сън аз усещам отнасям се тъкмо и хоп нещо не ми дава мира не знам възможно ли е от силенят стрес или да има окр с някаква друга нерно , тревожно растройство , много съм зле моля кажете ми какво е всичко това живея в чужбина към кого и как да се обърна не знам , че и вината е в мен допуснах тая грешка да не съм не серйозна с борбата си Окр , но наистина спях добре преди това и наистина сънят  е важен за мен , в това ми състояние ,моля за съвет спецялистите извинявайте за дългия текст !

Редактирано от Иво
промяна на името на темата; да е по-лесна за откриване
Линк към коментар
Share on other sites

@Никоя като чета какво си писала се зачудих, време за активно и редовно спортуване остава ли ти?
Дори и само за вървене (като разходка в парка), сутрин и вечер примерно по 30-40 мин?

Линк към коментар
Share on other sites

  • Иво changed the title to ОКР и стрес. Не мога да заспивам
×
×
  • Добави...