Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Широко Затворени Очи


Inatari

Recommended Posts

Широко Затворени Очи

Събуждам се преди да отворя очи .

Всъщност спя напрегнато и се събуждам със затворени очи .

Преди да ги отворя си мисля :

"Как ли ще се разтече денят ми , как ли ще избухне или може би как ще се втвърди , а може би ще отлети високо в небето като устремен балон ./правя някаква връзка с вода, огън , земя или въздух/

След това поглеждам мислено небето , как изглежда то през деня и как пространствено и далечно се разтила през нощта .

Опитвам се да си припомня дългия трескав сън , който съм сънувала . Изплуват образите , разсъждам кратко и интуитивно върху тях , все още със затворени очи .

Откривам , че много по- лесно мисля така, с широко затворени очи, свободни от картинния свят .

Мислите ми са спокойни , полегати , вълнисти и обширни , обхващащи богата територия от абстрактно свързани въпроси, интуитивни и обясними само за конфигурацията на моето съзнание .

Нали , разбирате имам си строго определена конфигурация на съзнанието по рождение като всички вас .

:rolleyes:

Аз съм с широко затворени очи , близо до себе си /възможно най- близо :3d_148: /.

Чувствам как точно са разположени отделните части на тялото ми , намествам гръбначния си стълб удобно и отпускам врата си дълбоко във възглавницата , потъвам и изплувам в нея :), обхващам с мисъл цялото си тяло , положението ми в пространството , в стаята ми , в квартала , в града , в държавата , в континента , в планетата в галактиката , в....

Затвори широко очи ....

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 31
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Любопитно ми е какви усещания има всеки , когато е с "широко затворени очи " ?

Линк към коментар
Share on other sites

Силвия , продължавай да се учудваш , "най хубавото предстои "!

И все пак не виждам това каква връзка има с темата .

Линк към коментар
Share on other sites

ОК , радвам се , че си го направила. :3d_084:

Линк към коментар
Share on other sites

“Широко затворени очи, свободни от картинния свят” според мен е много добра метафора (в зен стил) на изграждането на вътрешното виждане, на виждането което съзнанието изгражда постепенно и чрез малки стъпки. Според мен този процес е свързан с определени състояния, понятия и обекти, които са в състояние да “извикат” от небитието нужните нишки за изтъкаваното на новата дреха на душата. Всеки трябва сам да намери за себе си работещия процес на това тъкане, той включва много и разноцветни нишки, които последователно търсим в живота си. Всяка от тях е незабравима и незаменима част от богатството, което ще вземем със себе си от тук, богатството “което молци не ядат” според Евангелието. Различните школи има собствени развити системи за обозначаване на някои базисни цветове/вибрации на тези нишки, не смятам че която и да е по-добра от другите, по-важно е с коя е по-разбираема за нас и с нея да можем да работим по-ефективно в дадено време.

При мен, при зен медитация, когато с “широко отворени очи” наблюдавам бялата стена само на педя пред теб, времето се забавя и съзнанието загубвайки потока на визуални обекти започва да “инхилира” бялата стена. Тъй като фокуса на очите отдавна е изгубен, а потупванията с пръчката не те остават да заспиш :rolleyes: , концентрацията се премества бавно и постепенно вътре в теб, вместо навън, към обектите на зрението. След медитацията усещането за виждане “вътре” във формите, с които очите ни снабдяват, остава малко или много.

Линк към коментар
Share on other sites

Широко затворени очи, свободни от картинния свят” според мен е много добра метафора (в зен стил) на изграждането на вътрешното виждане, на виждането което съзнанието изгражда постепенно и чрез малки стъпки. Според мен този процес е свързан с определени състояния, понятия и обекти, които са в състояние да “извикат” от небитието нужните нишки за изтъкаваното на новата дреха на душата. Всеки трябва сам да намери за себе си работещия процес на това тъкане, той включва много и разноцветни нишки, които последователно търсим в живота си. Всяка от тях е незабравима и незаменима част от богатството, което ще вземем със себе си от тук, богатството “което молци не ядат” според Евангелието. Различните школи има собствени развити системи за обозначаване на някои базисни цветове/вибрации на тези нишки, не смятам че която и да е по-добра от другите, по-важно е с коя е по-разбираема за нас и с нея да можем да работим по-ефективно в дадено време.

При мен, при зен медитация, когато с “широко отворени очи” наблюдавам бялата стена само на педя пред теб, времето се забавя и съзнанието загубвайки потока на визуални обекти започва да “инхилира” бялата стена. Тъй като фокуса на очите отдавна е изгубен, а потупванията с пръчката не те остават да заспиш :rolleyes: , концентрацията се премества бавно и постепенно вътре в теб, вместо навън, към обектите на зрението. След медитацията усещането за виждане “вътре” във формите, с които очите ни снабдяват, остава малко или много.

Благодаря , Диане, за отговора!

Виждането , изграждането му стъпка по стъпка ...

"Изтъкаването на новата дреха на душата "- да , дрехата , подлежи на постоянна промяна и обновяване :)

Интересно е това , което сподели за твоята зен медитация , вдъхновяващо .

Линк към коментар
Share on other sites

Опитвам се да съм с широко затворени очи, но напоследък ми се налага да съм с широко отворени.

Призовавам и други, Пазителите на Прага, да пооткрехнат златните си двери и да надникнат в отсамното битие, нищо че е виртуално. То е достатъчно опасно, за да предизвика преминаване отвъд...

Линк към коментар
Share on other sites

Отдавна не съм била със широко затворени очи,но да връщам се постепенно към този отминал и предстоящ период и си спомням че тогава имах мир в душата си , светлина...природата говореше...разбирах нейните знаци.И онова усещане че светът сякаш е станал по-пълен,широк и дълбок.

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: :feel happy: :feel happy: Ина! Цвета!

Цвета - само ако смениш времето на глаголите от минало в сегашно, ще се окажеш отново в този свят! Изпитана рецепта! :thumbsup:

При мен състоянието на "широко затворени очи" идва, когато ми се наложи да преодолея или преосмисля нещо нарушаващо Любовта докато съм била с широко отворени очи. И усещането е същото като това, което сте споделили. После отново широко отварям очи за отсамното битие и тогава (тъй като то е виртуално и зависи от "програмата" в мен) имам усещането, че съм се прехвърлила в "друга вселена" - мястото, хората, ситуацията са същите външно, но смисълът им е съвсем различен - понякога драстично! Може би защото състоянието на "широко затворени очи" е променило нещо в сетивата или в "програмата" ми за обработка на информацията - нещо като ъпгрейд, или като рестарт или рефреш/релоуд... нещо такова... :3d_025: а да- или като да си вземе човек вана - да изчисти натрупани шлаки... :3d_038:

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy::feel happy::feel happy: Ина! Цвета!

Може би защото състоянието на "широко затворени очи" е променило нещо в сетивата или в "програмата" ми за обработка на информацията - нещо като ъпгрейд, или като рестарт или рефреш/релоуд... нещо такова... :3d_025: а да- или като да си вземе човек вана - да изчисти натрупани шлаки... :3d_038:

Здарвейте !И при мен е така .

Някакси спокойствието и ненатоварването с обичайния смисъл на всичко видимо ,ми дават някакви приоритети и възможности за промяна .

Промяна на обременените части на съзнанието ми . Възстановявам някаква нова , по - позитивна конфигурация от световъзприемане , която ми дава обширен поглед

Всички мисли , последователности от ежедневието , изчезват , освобождават място, за нови , по- дълбоки идеи .

Широко затворените очи са поглед към вътрешния ми свят . Моето насаме със себе си .

"И онова усещане че светът сякаш е станал по-пълен,широк и дълбок."- цитат - cveta80 ?#8221;ам, точно това е усещането , много по - голямо от обичайното , попадаш в нови измерения , по които иначе само може човек , да се плъзне , да подмине без всякаква мислъл .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

:feel happy: дааа може ли на всяко око по една звезда....Сириус + Алкиона ...олеолеоле асоциация се появи еднааа за другото око :dancing yes: дето ако това око ни е чисто + светло + свято ...ще е чисто и цялото ни тяло = всичките ни тела

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Звездните рейнджърки Благост и Силвия !

Линк към коментар
Share on other sites

Отварям широко очите си. (Да живее Стенли Кубрик!!!)

Какво казах?

Отварям широко очите си.

Затварям се.

Е , май е време да "затворя вече очите си ", защото вече е късно , късно посред нощ !

Лека Вечер на всички !

Ще ги затворя широко , а да видим какво ще стане .

Линк към коментар
Share on other sites

Темата я ОТВОРИ ти.

Пожелавам ти среща.

:3d_039: Благодаря !

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Да бъдеш с широко затворени очи или събуждането от трескавия сън с твърде много действащи лица и представи ./т.н. живот /

Затварям широко очите си - отварям се , събуждам съзнанието си със затворени очи, свободни очи.

Шумно и звучно отваряне . ДА стоиш със затворени очи около 15 мин сутрин е по - добро събуждане от всякакви гимнастики и загревки . Разбира се изключвам дишането .

Времето 15 минути протича по необичайно шумен начин ,бързо ,бързо преравям целия си мозък и блажено се събуждам /този път във физическия смисъл на думата с едно котешко протягане , защото такава е природата на повечето жени- котешка и мяукаща .

Повечето мъже се събуждат с много резки движения ,което е много вредно между другото .

Събуждам се /физически / и вече съм в съня на живота .

Линк към коментар
Share on other sites

Ценна мисъл за деня:

Визията ти ще се проясни, когато се вгледаш в сърцето си.

Който гледа навън - сънува …

Който се вглежда навътре, се пробуждa.

(Карл Юнг)

Може би да се вгледаме в сърцето си е възможно само ако затворим очи за "навън", но ги отворим широко за сърцето си - "широко затворени очи"! Ина! :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Привет Ина :3d_098:

Отскоро съм тук ,но с удоволствие чета мненията ти.Душата ти е толкова си пъстра :3d_030:

Усещам те съвсем близко , като вълна от радост и светлина .

Затварям широко очите си - отварям се , събуждам съзнанието си със затворени очи, свободни очи.

Вечер затварям широко очите си .И под клепачите ми цари светлина.Вижда цветето на раклата, виждам звездите в прозореца,отпускам се на вълната от притихващите нощни звуци.Тогава усещам тялото си ,чувам ритъма на сърцето си .Тогава идват мислите ,но не тези за равносметка,а едни други ,като усещане :имаше ли добрина в деня , имаше ли обич, имаше ли приятелски поздрави ,погледи , жестове.Тогава усещам топлината ,която ме завива като пелена.Тогава започва живота, защото съзнанието ми се връща към своето начало. :3d_086:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей , Добрина!

Радвам се да се запознаем !

Много приказен и хубав аватар имаш !

Сигурна е приказна и хубава и душата ти !

Доскоро и нека Силата да бъде с теб! :3d_089::3d_056:

Поздрави :И.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

“Затвори окото тленно на тъмата,

да съзреш с духовното лика си.

Изяви тогаз намереното в тишината,

да докосне други в същността си.”

Каспар Давид Фридрих – художникът на светлината

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...