Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Тълкуване на аватарите, подписите и стила на писане


Recommended Posts

На мен ми харесва аватара на Васил, Морфиус от Матрицата ми е любим герой. Също на Иво, защото е воин <_< .

Като цяло уважам всеки аватар, защото е част от самите нас, разкриване на нещо, което не винаги бихме разкрили или изразили с думи. Не на всеки, не навсякъде.

Линк към коментар
Share on other sites

Любими герой, може би защото търсим техните качества, като характер и може би начин на живот, а защо не и героична смърт в имато на обречена кауза.

Персонажа от аватара ти умира, героично за ................ .

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Рицар на доброто, поборник срещу злото, воин на честта, спасяващ принцесата на Истината.Принципен, идеалист живеещ в розов замък обсаждан от дракона на реалността.

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_146: Пред Духа всички ние сме невежи.

Извинявайте,но все още се уча така че правя доста грешки особено когато цитирам

Добре е че се изясни това,радвам се и от своя страна аз също искам извинение ако съм те засегнала. :D

Не, не си ме засегнала, не можеш, аз не те познавам, нито ти мен.

И виждам, че си в яка грешка. Но си невинна - в аватара ти има много цветя, а цветята са като децата - чисти. А кученцето защитава приятелите си. Но е в недоразумение и се налага да се изясни - Вендор ми е приятел точно защото умее да се смее. И аз като Мона така за приятелите си - и път да няма, не ще се спра.

Забелязвам, че модераторите си избират все едни мъжествени аватари. Харесват ми тези смели мъже. Имам само един въпрос - защо са им оръжията. Истинският мъж няма нужда от въоръжение, така както красивата жена от накити.

Кученцата, котенцата, цветята са много сладки.

Линк към коментар
Share on other sites

Първата асоциация, която правя, когато виждам изображения на войни с оръжия е налагане на воля, собствената и въдворяване на ред.Второто, което ми идва на ум е защита.

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Вендор, асоциативния подход при тълкуване, не винаги дава всички отговори... по-скоро само една от възможностите.

Силвия, а ти как мислиш?

Линк към коментар
Share on other sites

Мечът, сабията, ножът е символ на човешката сила и воля. Кой за какво ще я използва е въпрос на личен избор, свобода, разбиране и отговорност.

Линк към коментар
Share on other sites

Вендор, асоциативния подход при тълкуване, не винаги дава всички отговори... по-скоро само една от възможностите.

Силвия, а ти как мислиш?

Мисля, че сте мъже от истинските и редките и нямате никаква нужда от оръжия, никаква. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ради, Иво - много харесвам аватарите ви и тяхното послание.

Мечът, освен това което пише Ради е символ и на чест. Огромна чест да браниш една идея, да си страж и пазител.

Асоциациите ми са с рицарските и японските мечове - не всеки е можел да кове меч, не от всичко е ставало меч. И най-важното - не всеки е можел да носи меч. Затова трябват качества. Не напразно рицарските мечове са станали всепомитащи със своята голяма тежест. Като прибавим и огромната физическа мощ на този който го е носил, те са били неотразими. И май няма легенди, приказки, а дори и фентъзи, без да присъства воинът с меч. Сигурно има защо.

Линк към коментар
Share on other sites

Да си страж и пазител.

Защо тогава няма жени от портала с аватари с образи на мечове? Едва ли само мъжете могат да бъдат силни, смели и достойни пазители на нещо. За мен отговорът е другаде и той се крие в мъжката психика, в нейната специфика. Поради онази причина, поради която малките момченца разиграват бойни сцени, харесват си за играчки оръжия, а момиченцата - кукли.

Линк към коментар
Share on other sites

Това също е възможна интерпретация и гледна точка. Но тук вече говорим за нива на проявление и осъзнаване на мъжката психика.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, така е. Един меч само не е достатъчен като образ или символ на нещо. Мечът или оръжието е винаги в някакъв контекст. Има сюжет. Твоят воин гледа леко наляво и очаква битка вероятно. Бих могла дори и да ида по-натам в анализата. Може би ти самият си в сложна ситуация, имаш нужда от обективен и трезв анализ, както и подготовка или защита. Предишните ти аватари бяха дракони или барокови извивки като дракони. Мисля, че си достигнал до етап на осъзнаване на мъжкото у теб; до осъзнаване на отговорността. Образът на твоя аватар има човешки облик, мъжки.

Линк към коментар
Share on other sites

Привет! :thumbsup1: Отдавна не съм писала тук, но чета понякога

Забелязвам,че още някой е харесал моя аватар - Милена

Привет Веронез,

беше много интригуващо да изчета мненията ти във форумите :feel happy:

Със сигурност ще потърся и някои от заглавията, които си цитирала /като напр. "Даоски лечебни жестове" - интересува ме... както и Йога-нидра/

* за малко разведряване :sorcerer: - защото започвам да се чувствам "сериозно" :rolleyes:http://youtube.com/watch?v=vbJNyyYRKBw

Линк към коментар
Share on other sites

Вендор, в този аватар те виждам!Проницателността на орела.Сила, устрем и красив полет във висините.Свободен полет... ТИ СИ ! Другите са ти маски за бала.

Мона, елегантността на аватарите ти привлече погледа ми в първия момент, когато видях твоето име.Нямам предвид елегантността само като характеристика на външен вид.Ти носиш благородството на интелигента и интелигентността на благородника.Второто - Noblese obligee част от твоя двигател в живота вероятно и за това се отнасяш сериозно и задълбочено към всяко нещо .Интересно е, че най-често в образите се откроява строгостта, сериозността и съсредоточеността на погледа.Виинаги е целенасочен.

Иска ми се да кажа на всички, че темата много ми харесва. Радвам се, че тя не се прекъсна бързо, за което имаше опити.

Сега мога ли да помоля , ако някой желае да ме поразтълкува и мен.И за мен ще е интересен погледът отстрани.

Линк към коментар
Share on other sites

Наскоро установих, че от активно четене тук-там из Форума и пропорционално пасивно писане съм събрала доста впечатления и усещания за участниците, като че ги познавам доста отблизо, което надали важи за обратната страна, доколкото е зависело от мен..(e, с някои сме се виждали наживо и са ми действително близки ;) )

Също така си дадох сметка, че вероятно има нещо не съвсем "здравословно" и в мотивите на моето отделяне досега...На моменти форума ми е бил доста монотонен и преекплоатиращ някои безценни "истини" и някак подсъзнателно съм страняла от "общия поток". Само че зад това привидно оправдание открих, че стои и несигурност, недостатъчна увереност и в самата мен..

Това, което усещам е, че след появата на Мона и Вендор, както и някои нови участници, форумът явно се оживи, стана по-цветен, динамичен и свеж, по-обърнат към самоизследване (дори в това число включвам кризисния момент, през който мина и някои конфликтни ситуации)и участниците като че станаха по-директни и открити.

Прекрасно нещо е разнообразието :)

Колкото и остро понякога да го приемат хората.

* * *

Пък и дори и като погледнеем само как затанцуваха аватарите :3d_026:

Редактирано от jul
Линк към коментар
Share on other sites

Да си страж и пазител.

Защо тогава няма жени от портала с аватари с образи на мечове? Едва ли само мъжете могат да бъдат силни, смели и достойни пазители на нещо. За мен отговорът е другаде и той се крие в мъжката психика, в нейната специфика. Поради онази причина, поради която малките момченца разиграват бойни сцени, харесват си за играчки оръжия, а момиченцата - кукли.

Жените също са смели, достойни и пазителки. На нас се е паднала другата задача - да пазим и продължим живота. Нещо което не трябва да отвоюваме с меч в ръка, а да съхраним с доброта и мекота. Пак отиваме до психика, но този път - женската. Доста сме по-различни от мъжете, затова и си избираме да сме принцеси, цветя, красота.

Интересно децата какви аватари биха си избрали?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Милена!

Благодаря, много сериозно си подходила наистина. :rolleyes: И аз ще се запозная с твоите мнения :dancing yes:

Допада ми твоя музикален вкус и вчера поздравих с първото клипче с анимация дъщеря ми за именния ден.

А че непроменяните аватари означавали отсъствие на гъвкавост и на готовност за промяна,

това си е направо дрън-дрън / да ме простите/. :dancing yes:

Различните изображения могат всъщност да означават едно и също в основни линии.Така е с аватарите на Иво :) )

Макар сега да предпочита да се представи по-войнствен, същноста на аватарите му винаги насочва към стремежа му да бъде водач и да носи отговорност :hypocrite:

От друга страна - всяко нещо в някаква степен съдържа своята противоположност.

Така честото сменяне на аватара може да означава готовност за промяна, но може да означава и

липса на център, недостатъчна осъзнатост на своята личност / в някяква степен/.

Всякакво втвърдяване на констатациите не може да е присъщо на психологията.

Ние, които сме си избрали зеленото листенце, знаем колко взаимно изключващи се неща означава то :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Пазител и страж. Войни. Федаини - "борци за вярата", полуангели за каквито са се имали. Това навяват като асоциация тези въоръжени мъже.

А предишният аватар на Иво ми заприлича веднага на Старецът от Планината.

Планината Аламут.

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

Да, така е. Един меч само не е достатъчен като образ или символ на нещо. Мечът или оръжието е винаги в някакъв контекст. Има сюжет. Твоят воин гледа леко наляво и очаква битка вероятно. Бих могла дори и да ида по-натам в анализата. Може би ти самият си в сложна ситуация, имаш нужда от обективен и трезв анализ, както и подготовка или защита. Предишните ти аватари бяха дракони или барокови извивки като дракони. Мисля, че си достигнал до етап на осъзнаване на мъжкото у теб; до осъзнаване на отговорността. Образът на твоя аватар има човешки облик, мъжки.

Аплодисменти, Мона!

В сложна ситуация съм, да, а "битките" са почти ежедневие при мен. Осъзнавенето не е от сега, то беше иницирано от много големи трудности, на които съм благодарен.

Животът ни предлага много битки и предизвикателства, за да се осъзнаем и проявим, да изградим характер.

Пазител и страж. Войни. Федаини - "борци за вярата", полуангели за каквито са се имали.

<_<

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...