Jump to content
Порталът към съзнателен живот

ПРАЗНИЧЕН ДУХОВЕН НАРЯД ЗА ДЕНЯ НА ЕСЕННОТО РАВНОДЕНСТВИЕ – 22.09.2023 г. – Общество Бяло Братство – Официален сайт


Recommended Posts

https://beinsadouno.org/22-09-2023/?fbclid=IwAR0ibeWKRzjeM6Wkv_gwXO5fu4op7kSfxUazzMXyqJ14C0A8aCpCq4tFCq0

bi.gif
Цитат

 

 
Северина Витанова публикува в Група за духовна работа, свързана с Учението на Учителя Петър Дънов
10 септември в 19:51 ч.
 
https://beinsadouno.org/22-09-2023/ 

 

6 часа за цялата страна

  1. Песен: Фир-фюр-фен 
  2.  Молитва на Триединния Бог
 

I. Господи, да дойде Твоят благ Дух върху моя дух. Да изпълни сърцето ми и душата ми с Твоето присъствие и да укрепи нозете ми във всяка правда.

Покланям се пред Вечната канара, от която съм отсечен. Благословено е Твоето Име, Господи. Укрепи ме и въздигни ме, за да Ти служа с веселие.

II. Господи, Боже мой, да дойде Твоят Дух и да просвети ума ми. Да освети сърцето ми и да изпълни душата ми с всяка радост и веселие.

Покланям се пред Тебе, Вечния извор, Който всякога ме е поил.

Умий нозете ми, измий сърцето ми, избели душата ми, за да съм чист и свят пред Тебе. Благословен Си Ти, Господи, Боже мой!

III. Господи, Боже мой, да дойде Твоето благословение върху моя дух. Да изпълни сърцето ми и душата ми с благите плодове на Духа Ти. Да утвърди нозете ми със силата на Твоето присъствие.

Покланям се пред Твоя Вечен Дух, Който ме оживява и възкресява из мъртвите.

Пази ме, Господи, със святото Си Име и укрепи ме, за да Ти служа с радост и веселие, и да бъда едно с Тебе, Господи Исусе Христе, както Ти Си с Отца.

Амин.

3. Песен: Махар Бену Аба 

4. Формула:   Ученикът трябва да има сърце чисто като  кристал, ум светъл  като  Слънцето, душа обширна  като  Вселената, Дух мощен  като  Бога и едно с Бога.

5. Песен: Бершид Ба

6. Текстове от Библията:

      1. Матей 9:35-38

  1. Тогава Исус обикаляше всичките градове и села и поучаваше в синагогите им и проповядваше благовестието на царството; и изцеляваше всякаква болест и всякаква немощ.
  2. А когато видя множествата, смили се за тях, защото бяха отрудени и пръснати като овце, които нямат пастир.
  3. Тогава рече на учениците Си: Жетвата е изобилна, а работниците малко;
  4. затова, молете се на Господаря на жетвата да изпрати работници на жетвата Си.

        2. Лука 11:9-10
 9. И Аз ви казвам: Искайте и ще ви се даде; търсете и ще намерите; хлопайте и ще ви се отвори.
10. Защото всеки, който иска, получава; който търси, намира; и на онзи, който хлопа, ще се отвори.

      3. Марко 10:29-31

29. А Иисус отговори и рече: истина ви казвам: няма никой, който да е оставил къщи, или братя, или сестри, или баща, или майка, или жена, или деца, или нивя, заради Мене и Евангелието,
30. и да не е получил сега, в това време, среди гоненията, стократно повече от къщи, и братя, и сестри, и бащи, и майки, и деца, и нивя, а в идещия век – живот вечен.
31. А мнозина първи ще бъдат последни, и последни – първи.

    4. Йоан 17:13-19

13. А сега ида при Тебе; но догдето съм още на света казвам това, за да имат Моята радост пълна в себе си.
14. Аз им предадох Твоето слово; и светът ги намрази, защото те не са от света, както и Аз не съм от него.
15. Не се моля да ги вземеш от света, но да ги пазиш от лукавия.
16. Те не са от света както и Аз не съм от света.
17. Освети ги чрез истината; Твоето слово е истина.
18. Както Ти прати Мене в света, така и Аз пратих тях в света;
19. и заради тях Аз освещавам Себе Си, за да бъдат и те осветени чрез истината.

 

  1. Беседа: Духовното у човека, 4-та Беседа от Учителя, държана на 22 септември, 1929 г. София. – Изгрев., НБ,

https://triangle.bg/books/1929-09-01-10.2006/1929-09-22-10.html

 

  1. Формула: Пази свободата на душата си!
    Пази силата на духа си!

    Пази светлината на ума си!
    Пази доброто на сърцето си!“
    (три пъти)
  2. Песен: Духът ми шепне това 
  3. Формула: „Господи, Ти всичко можеш. Твоят Дух, Който си изпратил да ме ръководи, чрез Тебе всичко може. И аз чрез Твоя Дух всичко мога.“ (три пъти)
  4. Песен: О, Учителю, благати 

 

12. Формула: „Търсете първом Царството Божие и Неговата Правда и всичко друго ще ви се приложи“. (три пъти)

Съставили наряда братска група Перник

 

 

 
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...