Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Има ли сродни души?


Надежда

Recommended Posts

  • Отговори 205
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Радха е най-великата отдадена на Кришна. Той е Самият Върховен Вечно Наслаждаващ се и Забавляващ се и въпреки това чрез вътрешната си енергия прави така, че Тя е по-щастлива от Него, за да покаже, че Той не се нуждае от нищо - никой не може да му даде нещо, нито да вземе нещо от него, но който Го обича автоматично развива неговите качества и се връща в детския свят на трансцедентално забавление с материалната природа, откраднатия ни Рай.

Линк към коментар
Share on other sites

Мислиш ли, че това е изгубеният рай? Самите ние сме пропаднали - да, но от едно в друго жизнено поле, та значи поуплътнили сме се... И той, Изгубеният и бленуван е доста по-малко материален. Възглед.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Сродната ни душа - възгледи за понятието различни... Нека сега се спрем просто на човек с когото си хармонираш енергийно, идейно, целево, ментално, морално ! Такива хора има - човек действително ги среща! Това са ПРИЯТЕЛИТЕ ни!

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Здраве + Късмет да е ! Амин

Здравейте!

Защо е толкова невъзможно да срещнем и познаем сродната си душа   

Къде ни е грешката? 

:v: Здравей, Телемах!

:smarty: Май си мисля, че НЯМА ГРЕШКА :sleeping: това си е комплексарска вибрация/разбиране :whistling: грешен - безгрешен, виновен - невинен, глупав -умен - мъдър , несъвършен - съвършен...все процеси...състояния на Будност на съзнанието и на ДУШАТА ни!

Когато ДУШАТА , която е дълбоко спяща засега при повечето от нас :sleeping: се пробуди и разцъфти...тогава може и да може...да има среща - сливане...супер рядък вариант е това , макар че сега с динамичните промени...може и да имаме по голям шанс... , иначе тук на земята сме дошли най - вече да РРР т.е. да растем + да се развиваме и да реализираме / вършим Божията Воля/ СЛУЖИМ с Любов + безкористно с Дух и Истина! :angel: за идването на Царството Божие....това е положението :)

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

здравейте , приятели :))

убедена съм ,че всеки има сродна душа :) и това е душата, с която си по- близо до Господ отколкото всяка една от душите поотделно, с която всичко е усилено и ускорено но не двойно , а на много по- висока степен.

това,че почти  всеки човек осъзнато или неосъзнато търси сродната си душа , според мен не би трябвало да повлияе на пътя , който е поел , ако този път е правилен

по памет си спомням текст от библията , където Христос казва "където се съберете двама и аз съм помежду тях"

сега и аз имам въпрос

ако си намерил сродната си душа, с която знаеш че си бил и преди и ще бъдеш пак заедно,

ако с нея мислиш, чувстваш и усещаш по еднакъв начин, макар и физическите действия да се различват,

възможно ли е пътищата ви в този свят да се разделят , защото всяка от душите има различни уроци и различни пътища , които да извърви??

или това е случаят , който Иво споменава - истинската сродна душа да не е сред нас и просто да помага чрез друго физическо превъплащение??

Може би няма да е много професионално или научно, но ще говоря от личен опит. Да, има сродни души и мисля, че тя е само една. Може да си обичал и други хора по пътя си, но усещането, което имаш със сродната си душа е уникално и е много повече от любов - връзката помежду двамата е телепатична, няма нужда от помощни средства, за да общуваш с него, можете да си предавате емоции дори и от разстояние /нещо подобно на това, което изпитват майките, когато нещо се случва с детето им/, времето спира, когато сте заедно! Прекрасно е! За съжаление с моята сродна душа имаме различни пътища през този живот, но и двамата се молим да имаме възможност през следващия да сме заедно, защото тогава със сигурност "ще влезем в Царството"! Но съм щастлива дори и само от това, че го има и че го срещнах!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

:)

"Може би няма да е много професионално или научно, но ще говоря от личен опит. Да, има сродни души и мисля, че тя е само една. Може да си обичал и други хора по пътя си, но усещането, което имаш със сродната си душа е уникално и е много повече от любов - връзката помежду двамата е телепатична, няма нужда от помощни средства, за да общуваш с него, можете да си предавате емоции дори и от разстояние /нещо подобно на това, което изпитват майките, когато нещо се случва с детето им/, времето спира, когато сте заедно! Прекрасно е! За съжаление с моята сродна душа имаме различни пътища през този живот, но и двамата се молим да имаме възможност през следващия да сме заедно, защото тогава със сигурност "ще влезем в Царството"! Но съм щастлива дори и само от това, че го има и че го срещнах!"

Ами, и аз съм на същото мнение. Има сродни души!!! :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Предсавете си, че е станало така: срещнали сте сродната си душа, чувствали сте се по гореописаният начин, но е трябвало да се разделите- пьтищата ви са различни. Решението е трудно и продьлжително. Хвьрляте много сили и губите много енергия, но накрая казвате: Край. Всичко обаче губи значение. Нищо вече не е сьщото и всичко ви се струва безсмислено. Вече не сте уверени в собствените си сили и собствените си вьзможности, защото и това всьщност е без значение. Сега какво да се прави. Да се оставим просо на течението ли? Кога ще дойде смисьльт, огьнчето, което преди ни е захранвало?

Линк към коментар
Share on other sites

Остави огъня на Любовта да гори и всичко ще се нареди един ден. Загасиш ли насила този пламък обаче, наистина идва ред на безсмислие и празнота. Дори този човек да е далече, даже и да сте разделени сега - обичай и живей!

Линк към коментар
Share on other sites

Според Учителя - да обичаш без да очакваш да те обичат означава да изпълниш Волята Божия.

А тези, които обичаме, можем да ги срещнем след време и в другия свят... :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

:rolleyes: Мисля, че има сродни души. Срещнах моята преди много години, преживях "сливането". Този човек ми даде такъв енергиен тласък, той събуди любовта. Първо физическата, а след раздялата много възвишена, на друго ниво.Тогава не разбрах себе си и извърших грях за който заплатих висока цена.

Събра ни път един,

а след раздялата са две пътеки.

Всеки сам избра посоката

и ни една от двете няма да е лека.

Някога този човек ми каза да се опитвам да разглеждам себе си сякаш съм извън себе си и аз го направих. Много години раздяла, през които "случайно" винаги знаехме какво се случва с другия.

Винаги ще нося този човек в сърцето си. Никога не срещнах друг като него. Наистина това всеки трябва да преживее. Всеки има свое семейство и е отдаден на него, но телепатично винаги ще си помагаме.

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

На мен всички душички са ми сродни. Но половинката на моята душа сигурно е една.

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

Мисля си,че това желание и стремеж да имаме непременно сродна душа е свързано с усещането че не сме цели, завършени като личности /да не се хванете сега за думата! ;) /. Развиваме се, но все още сме далеч от възможността постоянно, всяка секунда да усещаме целостта си с Бог, затова ни е нужна още една душа, която и по чисто физически,и по по-абстрактен начин да ни дава стимул, подкрепа и т.н.

Сродни души съм срещала няколко досега в този живот. Като по-млада имах склонност при среща на поредната близка душа да смятам, че предходните са били илюзия. Но сега, като минава времето, установявам, че всички те са ми били сродни и продължавам да ги чувствам близки без да съм ги виждала отдавна.

Накратко-смятам, че нямаме една сродна душа. Може и да греша, но какъв е смисъла да я има?

Линк към коментар
Share on other sites

А на мен ми се струва, че ако се стремим и желаем да срещнем другия, защото не се усещаме цели и имаме нужда от някого до себе си, ние търсим "половинка". Само че това вече започва да ми намирисва на вампиризъм. "Не мога да дишам без теб"! Това означава - "забрави за свободата си, бъди винаги до мен такъв, какъвто си ми нужен...давай ми любовта си такава каквато ми харесва и приемай моята когато и каквато ми се прииска да ти дам" :(

Сродната душа се среща и "познава" по Божията воля. Тя не се търси, не се очаква, нямаме нужда от нея. Тя е подарък от Него, когато и защото сме успели да намерим Божествената искра в себе си и да станем отново цели - каквито сме създадени. Сродните души са като птиците в ятото - летят заедно, в една посока, но всеки със своите криле. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:D Ами аз мога да дишам сама, хич не ми е трудно, ама дали ще мога да летя с едно крило, не знам, най - много, сигурно, да подскоча малко на място. :D:D

Хайде да не се заблуждаваме - не сме в целостта още, иначе нямаше да сме тук.

Линк към коментар
Share on other sites

:angel::) , сигурна съм в едно , с майка си съм сродна душа . Аз съм художник , тя фиолог , но сме като две еднакви души , с различен съзнателен ум . Само там е разликата , дори и външно удивително много си приличаме , всеки , който познава нея и мен ни гледа първо 2 минути като препариран и накрая заключва : Ама вие наистина много си приличате .

А иначе като характер и качества на ума сме съвсем други , но душата , Боже понякога имам чувството че сме една душа . И затова с майка ми не мога да бъда просто приятелка , ние сме духовни партньори , тя постоянно работи над мен , а аз постоянно я вдъхновявам да го :D прави . По принцип имам способността да вдъхновявам хората за различни , дори несвойствени за тях самите неща .

Но ако някои ме попита дали имам сродна душа , веднага отговарям , че имам и това е майка ми .

Линк към коментар
Share on other sites

Има ли табута между сродните души? Какво да направим ако са от един пол, но има подсъзнателно разбиране, че това е твоята половинка? Как да преодолеем предразсъдъците и задръжките? Създаваме ли Карма (прераждане, с цел да изчистим недовършени задачи) или Самсара ( вечно страдание), ако не се осмелим да разкрием душевното си привличане? Дайте съвети :(

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Мираколи,

Мда... много и сериозни въпроси задаваш, наистина! На сериозните въпроси всеки от нас е длъжен да намери своя отговор сам, без външна помощ. След това да го приложи и изпита в живота. Това е накратко процеса на Придвижването в Пътя.

Табута между сродните души не съществуват, поради Божествената хармония, която цари в техните отношения. Привличането им се основава изключително на връзки от чист и извисен порядък и там плътската връзка играе много малка роля сама по себе си. Сродните души много рядко се срещат в плът на Земята, което обаче не им създава никакви негативни последствия от типа на изброените. Често отношенията на платонична любов са давани за пример като проявление на Божествената Любов между хората.

Прегради пред общуването с любимия човек съществуват в много случаи в живота и далеч не само в описаният. Тогава човек е изправен пред вътрешни и лични драми, които следва да разреши разумно и успешно с оглед на бъдещето. Това са част от задачите, които имаме да разрешаваме. Тук съветите сами по себе си не са достатъчни. Нужно е едно сериозно и смело отношение към Живота, и много самостоятелност и желание за действие.

В Библията е казано: "Има приятел, по-близък и от брат...".

Любовта притежава много и разнообразни форми. Формата на любовта между мъжа и жената е само една от многото и възможни проявления. Моля, потърси съответните теми по този въпрос, развити вече в Портала, ако това представлява интерес.

Ако някой предпочита да очаква готово решение отвън, дадено от друг човек, с повече опит и по-знаещ, то той никога няма да бъде свободен в истниският смисъл на тази дума. По-точно казано: той никога няма да бъде и да живее себе си.

Еднообразието на човешкото битие внася еднообразие в нашето мислене. Еднообразното мислене води до представата (илюзията) за безизходност и безсмислие. Изходът от това положение е човек да живете в разнообразието и във вечното обновяване. Според една китайска пословица: "От всяко безисходно положение има поне 13 изхода!"

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти, Васил! Изключително си прав, отново ме хвърляш в дълбоки размишления и търсения на истината, но продължавам все пак. Мисля, че човек се чувства много нещастен за пропуснатите възможности, за разминаванията, за неизказаните неща. По този начин аз съзнателно предизвиквам съдбата, като я моля да ми даде отново шанс в следващия живот и така разбирам, че аз управлявам кармата си.

Линк към коментар
Share on other sites

Едва ли сме тук да търсим цялост отвън. Не сме в целостта още, понеже не сме развили всички потенциали, които така или иначе притежаваме. Натурално, те са си в нас. Има една малка ниша обаче, в която е възможно две разрушени цялости да съставят една двойно-единна... Нишичката също е само потенциал, или пък ехее, цял потенциал. :D:D:P

Линк към коментар
Share on other sites

Има ли табута между сродните души? Какво да направим ако са от един пол, но има подсъзнателно разбиране, че това е твоята половинка? Как да преодолеем предразсъдъците и задръжките? Създаваме ли Карма (прераждане, с цел да изчистим недовършени задачи) или Самсара ( вечно страдание), ако не се осмелим да разкрием душевното си привличане? Дайте съвети :(

:( Не могат да се дават съвети, съгласна съм с Васил. Могат да се споделят виждания, преживявания, усещания. А като се слушаме - чуваме Бог и вътрешният ни човек намира своя отговор сам - така е поне с мен... :)

Мисля, че ако макар и за момент се появят понятията "табу", задръжка, предразсъдък, значи или това не е нашата сродна душа (макар и много ни се иска да е така), или ние още не сме готови за "нишката" между нас. А като не сме готови, по-добре да стоим настрани един от друг.

Спред мен зависи какво точно ни спира да споделим усещането за близост. Ако нн е спокойно и щастливо заедно, а ни спира страх от последствията или някакви правила за редно - нередно, според мен трупаме карма.

Ако обаче още не ни идва отвътре, по-добре е да не "насилваме" момента и начина, за да направим каквото сме си намислили. За себе си мога да кажа, че откак спрях да си намислям желания и да ги осъществявам, спрях да очаквам или планирам подходящ момент, а просто правех само онова, което само си ставаше без усилия, без силни емоции, спокойно и радостно, усетих огромно облекчение. Всички казват, че "късметът ми е тръгнал" но да внимавам, да го пазя! Ами, внимавам, изобщо не му мисля, живея за момента, за днес! :D Май там съм изчистила нещо... :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз веднага заставам на позицията : не е задължително сродната душа да бъде от срещуположния пол . Хич дори . :)

Поради нашия си екзистиален път " Вечното да открия половинката си , сме настроени да срещнем нашата мъжка или женска половинка , идеалната сродна душа . Но според мен многообразието на вселената , е много по - голямо от рамката мъжка и женска половина . Духовна връзка човек може да има и с баба си и тя да е неговата така мечтана сродна душа .

Има души спътници - съпрузи . Нещо като най- добрия избор от целия свят . За този свят , за този живот - съпругът, или съпругата е най - добрия избор , но само спътник . Следващ живот , следващ спътник , удобен за подходящите обстоятелства , среда и цели на душата .

А през това време сродната душа да се рее във Всемира , необезпокоявана .

Понякога срещаме сродната си душа , светкавично бързо , може просто да се разминем на улицата или да пътуваме в един и същи самолет и никога да не се досетим затова.

Може и да имаме мимолетна връзка със сродната ни душа , която да бъде знаменателна за целия ни живот , но ако целите на душата ни не са свързани с безпределното щастие в любовта , струва ми се срещата ще бъде просто разминаване .

Много съм мислила върху въпроса за сродните души .

Като бях много малка си мислех има един човек на тази земя , който е само и единствено за мен и аз съм само и единствено за него . И сега вярвам в това , но освен това вярвам и , че не винаги връзката ин/ян , трябва да бъде съвършена .

Много важна е душевната конфигурация , която постигаме с партньорите си , дали са удачни за целите на душата ни . Затова , понякога не успяваме да заслужим своята сродна душа и получаваме спътник в живота . Понякога я заслужаваме на преклонна възраст , но все пак успяваме да я заслужим .

Но забележете няма по - свещен съюз от този между две души , дори и само спътници . Затова е грях изневярата , колкото и да не ни се вярва.

:hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

Като отклик на разсъждениятана Васил, съгласна съм с повечето неща, но никак не мисля, че разумът е този, който ще разруши преградите, че това си е табу първокласно. Абе, малко неразумност трябва на този така разумен свят!

А, сродните ти души не се реят необезпокоявано в космоса, много даже са си обезпокоени за теб. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...