Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Имуностимулатори - природни и алтернативни


Иво

Recommended Posts

Здравейте!

Имам проблем с костната плътност и моята лекарка ми препоръча (освен лечението) да си купя "Петимата тибетци". Толкова бях очарована, че за миналата Коледа подарих по една книжка на всичките си приятелки.

А лично аз така и не успях да стигна до необходимия брой изпълнения. Стигам само до 8. Още на първото упражнение ми се завива свят от въртенето. Но не съм се отказала. Раздвижват всички връзки, съживяват мускулите. Супер са. Научила съм и 4-годишния си внук да ги прави.

Препоръчвам ви книжката. Успех!

Дай Боже всекиму, при нужда, среща с лекар, като този! Лекар - този дето лекува. Просто лекар.

Няма нищо по прекрасно от простото нещо.

Благодаря ти, Приятелю! Бог да ти възвърне добрините към мен и моята особа!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Според мен добре действат, единственият им недостатък е цената. А в България, за да бъдат по джоба на средностатистическия българин, обикновено препоръчват поне 2 пъти по-малка дневна дажба от необходимата.

Тук са с около 30% по-евтини. Провеждам една терапия и мисля да си взема. Иначе дозата е според нуждите, мисля.

За упражненията, не забравяйте и упражненията за разтягане на меридианите по шиацу. Всеки ден ги правя плюс един друг комплекс от упражнения, който сама съм си измислила - някаква смес между йога и Пилатес.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Имам проблем с костната плътност и моята лекарка ми препоръча (освен лечението) да си купя "Петимата тибетци". Толкова бях очарована, че за миналата Коледа подарих по една книжка на всичките си приятелки.

А лично аз така и не успях да стигна до необходимия брой изпълнения. Стигам само до 8. Още на първото упражнение ми се завива свят от въртенето. Но не съм се отказала. Раздвижват всички връзки, съживяват мускулите. Супер са. Научила съм и 4-годишния си внук да ги прави.

Препоръчвам ви книжката. Успех!

Можеш да опиташ да ги разпределяш по 2 пъти на ден, сутрин и вечер. Аз лично правя сутрен 11 и вечер 10

Кои са тези упражнения, я споделете.

На мен горещо ми препоръчват в момента китайските Тян ши-Кордицепс, Био Калции и Био цинк, антилипиден чай и останалите им продукти.

ПЕТ ДРЕВНИ ТИБЕТСКИ РИТУАЛА

(Древната тайна на извора на младостта)

Питър Келдър е първият, който разбулва тибетските тайни на извора на младостта. Подмладяване, потъмняване на косата, подобряване на паметта и зрението, облекчаване на артрита, неизчерпаема енергия, отслабване, облекчаване на болката, отлично самочувствие - това са част от ефектите на тибетските ритуали. Обикновено хората наричат Петте ритуала изометрични упражнения. Ритуалите наистина помагат на схванатите мускули и стави и подобряват тонуса, но истинската полза от тях е хармонизирането на скоростта на въртене на отделните чакри.

Освен "Древната тайна на извора на младостта" на Питър Келдър, на книжния пазар ще намерите и "Петимата тибетци" на Кристофър Килъм, дългогодишен преподавател по йога, който предоставя обширна информация за енергийната система на човека и нейното функциониране.

ПЪРВИ ТИБЕТЕЦ

tibeter1.1.gif

Застанете с разтворени настрани ръце и обърнати надолу длани. Завъртете се по посока на часовниковата стрелка. Дервишите го правят стотици пъти, ламите - около дузина, колкото да стимулират чакрите.

Според Кристофър Килъм оптималната бройка е 21.

ВТОРИ ТИБЕТЕЦ

tibeter2.1.gif

1. Легнете по гръб с ръце отстрани на тялото.

2. Притиснете брадичката към гърдите.

3. Повдигнете краката до вертикално положение, без да сгъвате коленете.

4. Започнете както можете и колкото можете. Крайната цел отново е 21 повторения.

ТРЕТИ ТИБЕТЕЦ

tibeter3.1.gif

1. Коленичете на пода и изправете тялото. Поставете ръце на бедрата.

2. Придърпайте брадичката към гърдите.

3. Извийте гръбнака, като внимателно изнасяте главата възможно най-назад.

4. Отново започнете както и колкото можете и се опитайте да стигнете 21 повторения.

ЧЕТВЪРТИ ТИБЕТЕЦ

tibeter4.1.gif

1. Седнете на пода с изпънати крака, раздалечени стъпала и опрени на пода ръце.

2. Притиснете брадичката към гърдите.

3. Отпуснете главата максимално назад.

4. Без да прегъвате ръцете и да отмествате тях или краката, свийте коленете и вдигнете горната част на тялото до хоризонтално положение. Напрегнете мускулите, после се отпуснете.

5. Не е задължително от самото начало да изпълнявате всички ритуали. Започнете с тези, които успеете да направите. Помнете, че ефектът на тибетските ритуали се крие в тяхната комплектност. Започнете както и колкото можете, останалото ще дойде с времето и постоянството.

ПЕТИ ТИБЕТЕЦ

tibeter5.1.gif

1. Застанете в тази поза с извито тяло, ръцете са изпънати, дланите лежат на пода, пръстите на краката са извити и стъпват на земята. Внимателно наклонете главата възможно най-назад.

2. Без да отмествате дланите и стъпалата, свийте тялото в ханша и го вдигнете в поза като обърнато "V". Притиснете брадичката към гърдите.

наистина има и шесто, но не е за препоръчване за всеки :3d_098: съчетайте ги и със здравословно хранене, предимно храна от растителен произход. :3d_137:

Редактирано от Mdrya1953
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Имам проблем с костната плътност и моята лекарка ми препоръча (освен лечението) да си купя "Петимата тибетци". Толкова бях очарована, че за миналата Коледа подарих по една книжка на всичките си приятелки.

А лично аз така и не успях да стигна до необходимия брой изпълнения. Стигам само до 8. Още на първото упражнение ми се завива свят от въртенето. Но не съм се отказала. Раздвижват всички връзки, съживяват мускулите. Супер са. Научила съм и 4-годишния си внук да ги прави.

Препоръчвам ви книжката. Успех!

Здравейте Тонина!

Мага да ти препоръчам и още нещо - цветен прашец - това е пчелен продукт. Много е полезен в тази посока. Дори смес с мед 1кг + 200гр цветен прашец + 10 гр пчелно млечице. Рецептата има варианти. Можеш и да импровизираш. Идеята е, че цветния прашец и пчелното млечице регулират и възстановяват хормоналния баланс, и са източник на някои ценни вещества. Ако държиш на точна рецепта ще я потърся. И дано да нямаш алергия към някой от тези продукти.

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Исках да споделя, че се бях отказала от водораслите, когато видях в един биомагазин спирулина и си купих. Струваха 22 евро за 125 грама - на прах, че не ми се консумира желатин. Не ми трябва много и вземам половината от дневната доза, така че ми стига за два месеца. Няма особена разлика в състава от АФА водораслите, а и на тукашните биомагазини им вярвам за нещата, които подбират. За сравнение водораслите АФА в България струват около сто лева за 48 грама. Наистина безумно скъпо и според мен не си струва.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Имам проблем с костната плътност и моята лекарка ми препоръча (освен лечението) да си купя "Петимата тибетци". Толкова бях очарована, че за миналата Коледа подарих по една книжка на всичките си приятелки.

А лично аз така и не успях да стигна до необходимия брой изпълнения. Стигам само до 8. Още на първото упражнение ми се завива свят от въртенето. Но не съм се отказала. Раздвижват всички връзки, съживяват мускулите. Супер са. Научила съм и 4-годишния си внук да ги прави.

Препоръчвам ви книжката. Успех!

Здравейте Тонина!

Мага да ти препоръчам и още нещо - цветен прашец - това е пчелен продукт. Много е полезен в тази посока. Дори смес с мед 1кг + 200гр цветен прашец + 10 гр пчелно млечице. Рецептата има варианти. Можеш и да импровизираш. Идеята е, че цветния прашец и пчелното млечице регулират и възстановяват хормоналния баланс, и са източник на някои ценни вещества. Ако държиш на точна рецепта ще я потърся. И дано да нямаш алергия към някой от тези продукти.

Успех!

Зная, че с пчелните продукти трябва да подхождаме много внимателно, както и да спазваме точно прпорциите, особенно при пчелното млечице и пчелния прашец. Те са и с много силен ензимен състав. :3d_016:

Линк към коментар
Share on other sites

Зная, че с пчелните продукти трябва да подхождаме много внимателно, както и да спазваме точно прпорциите, особенно при пчелното млечице и пчелния прашец. Те са и с много силен ензимен състав. :3d_016:

Хм, мисля, че една чаена лъжичка прашец на ден, разтворена в малко кисело мляко, е нормалната доза. Млечицето се консумира много по малко, една капка на ден или нещо такова. Или греша?

Линк към коментар
Share on other sites

Зная, че с пчелните продукти трябва да подхождаме много внимателно, както и да спазваме точно прпорциите, особенно при пчелното млечице и пчелния прашец. Те са и с много силен ензимен състав. :3d_016:

Хм, мисля, че една чаена лъжичка прашец на ден, разтворена в малко кисело мляко, е нормалната доза. Млечицето се консумира много по малко, една капка на ден или нещо такова. Или греша?

Ако намеря нещо точно ще пиша.Мисля че зависи и от другите съставки на рецептата.

Линк към коментар
Share on other sites

Преди 10-тина години, когато на пазара стъпиха водораслите от езерото "Кламат" ми оказаха великолепно въздействие. Опитах отново преди около 3 години, но мисля, че както с всеки търговски продукт в началото е по-добър и когато го ударят на търговия, нещо в качеството се променя.

Сега: спирулина и биоцитрин /цитросепт/

Спирулината не е ли също продукт на АКВАСОРС?

На мен ми предписаха Колактив и бих искала да попитам в тая връзка ползвал ли е някой и дали има ефект?

Линк към коментар
Share on other sites

Да, спирулина има и на британската Аквасорс и на китайската Тянши.

Не е необходимо непременно да се купува и ползва нещо само защото то е вносно и скъпо, а и добре рекламирано.

Някои от родните билки са с по-ценен химичен състав и по-богат източник на полезни вещества.

Вместо водорасли, наберете си марул, глухарче, коприва, спанак, лапад, магданоз, лозови листа и разни други салатни зеленийки.

Към продукта Колактив съм малко резерве - макар да съдържа богата гама имуноглобулини, а и растежни хормони, прилагат го за профилактика и комбиниран с други препарати при ред инфекциозни заболявания, а и такива, протичащи с възпалителни процеси, като общоимуностимулиращо средство, все пак това е коластра, а ние отдавна не сме в неонаталния период... Освен това е чуждо мляко и въпреки че производителите отричат опасността от странични ефекти с алергично естество, аз не вярвам на това, не е логично обосновано, което означава че опасността се неглижира с рекламна цел.

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

Към продукта Колактив съм малко резерве - макар да съдържа богата гама имуноглобулини, а и растежни хормони, прилагат го за профилактика и комбиниран с други препарати при ред инфекциозни заболявания, а и такива, протичащи с възпалителни процеси, като общоимуностимулиращо средство, все пак това е коластра, а ние отдавна не сме в неонаталния период... Освен това е чуждо мляко и въпреки че производителите отричат опасността от странични ефекти с алергично естество, аз не вярвам на това, не е логично обосновано, което означава че опасността се неглижира с рекламна цел.

Точно затова и аз бих искала да знам дали е толкова добър този продукт, колкото са рекламите му.

Нека сподели някой личен опит!

Може би трябваше първо да се представя. Живея в гр. Варна.

Във форума ме доведе интересът към Словото на Учителя. Открих тук и някои приятели. Надявам се техният брой да се увеличава:)

Обичам музиката, природата, обичам да чета, обичам...(май имаше отделна тема за това;)

От известно време мое хоби е и фотографията.

За няколко дни прочетох доста от темите тук и намирам доста интересни и полезни за мен неща. Благодаря ви! Прекрасни сте!

Линк към коментар
Share on other sites

Не е необходимо непременно да се купува и ползва нещо само защото то е вносно и скъпо, а и добре рекламирано.

Някои от родните билки са с по-ценен химичен състав и по-богат източник на полезни вещества.

Вместо водорасли, наберете си марул, глухарче, коприва, спанак, лапад, магданоз, лозови листа и разни други салатни зеленийки.

Разбира се, че няма нужда и избягвам изкуствените неща. Само че във водораслие има много витамин В12, който не се намира в растителни продукти. При мен той беше леко понижен последно (на долната граница на нормалното) и реших да действам преди да се получи липса. И еритроцитите и хемоглобина ми бяха на границата, но желязото беше високо. Докторът ми каза, че нищо ми няма и че това не е повод за тревога, но аз лично взех това решение. Освен всичко останало, организмът ми иска да ги консумира тия водорасли. Смейте ми се, ама ми се услаждат. Явно в тях има вещества, които са ми нужни. Често си избирам храната по този метод. Когато човек си е възстановил здравословния режим на хранене, организмът постепенно си възстановява и способността да "усеща" добрата храна. И сам си казва - това да, това не.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Аз не съм яла водорасли, не зная дали откъде бих могла да намеря в нашия град..., освен може би сушени.

Изведнъж се сетих за най-страхотния имуностимулатор, който зная от собствен опит <_< . Закаляването. Без пари, но изисква време, воля, усилие, издържливост и последователност.

Благодаря на Мария за тибетските упражнения! :1eye:

Линк към коментар
Share on other sites

Внимавайте с водораслите! Някои имат повишено съдържание на йод и не се препоръчва да се прекалява с тях. Но при спирулината такъв проблем няма.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Не е необходимо непременно да се купува и ползва нещо само защото то е вносно и скъпо, а и добре рекламирано.

Някои от родните билки са с по-ценен химичен състав и по-богат източник на полезни вещества.

Вместо водорасли, наберете си марул, глухарче, коприва, спанак, лапад, магданоз, лозови листа и разни други салатни зеленийки.

Разбира се, че няма нужда и избягвам изкуствените неща. Само че във водораслие има много витамин В12, който не се намира в растителни продукти. При мен той беше леко понижен последно (на долната граница на нормалното) и реших да действам преди да се получи липса. И еритроцитите и хемоглобина ми бяха на границата, но желязото беше високо. Докторът ми каза, че нищо ми няма и че това не е повод за тревога, но аз лично взех това решение. Освен всичко останало, организмът ми иска да ги консумира тия водорасли. Смейте ми се, ама ми се услаждат. Явно в тях има вещества, които са ми нужни. Често си избирам храната по този метод. Когато човек си е възстановил здравословния режим на хранене, организмът постепенно си възстановява и способността да "усеща" добрата храна. И сам си казва - това да, това не.

Относно вит. B-12. Не че има пряка връзка с темата, но причината да се твърди това с водораслите като източник на B-12 са старите микробиологични изследвания; в днешно време се ползва ELISA (enzyme linked immunosorbent assay) за целта и науката е на следното мнение:

"Храни като морските водорасли и спирулина, могат да съдържат аналози на витамин B-12; нито тези, нито ферментирани соеви продукти могат да бъдат считани за надеждни източници на активен витамин B-12 (29,88)."

из Позиция на Американската Диетоложка Асоциация относно вегетариански режими на хранене:

http://vegebg.org/materiali/ada.html

А за йодa във водораслите имаш право - следва да се внимава. Дори за набавяне на йод ползвам такива водорасли ("Arame", вид кафеви водорасли) от които е нужна част от грама на ден; ако се яде много от тях става опасно. Но "Спирулина" са друг тип водорасли (синьо-зелени, микроводорасли) и се отглеждат по принцип в сладководни басейни поради което и почти не съдържат йод.

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Чела съм това мнение за В12, но реших, че просто ще ги вземам и после ще си направя едно изследване. Така най-ясно ще се види дали нещо се променя. Иначе човек може да се удави в мнения. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Така е, експериментално може да се разбере горе-долу дали тези водорасли имат истински такъв витамин, макар че по принцип изследванията на кръвното ниво на Б-12 са скъпи. Ще се радвам ако споделиш след време какво е станало.

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Така е, експериментално може да се разбере горе-долу дали тези водорасли имат истински такъв витамин, макар че по принцип изследванията на кръвното ниво на Б-12 са скъпи.

Понеже си в Германия, ти казвам. В12 имаш право да си изследваш, част е и от обичайни хормонални изследвания. Не съм платила и стотинка.

Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се, че няма нужда и избягвам изкуствените неща. Само че във водораслие има много витамин В12, който не се намира в растителни продукти. При мен той беше леко понижен последно (на долната граница на нормалното) и реших да действам преди да се получи липса. И еритроцитите и хемоглобина ми бяха на границата, но желязото беше високо. Докторът ми каза, че нищо ми няма и че това не е повод за тревога, но аз лично взех това решение. Освен всичко останало, организмът ми иска да ги консумира тия водорасли. Смейте ми се, ама ми се услаждат. Явно в тях има вещества, които са ми нужни. Често си избирам храната по този метод. Когато човек си е възстановил здравословния режим на хранене, организмът постепенно си възстановява и способността да "усеща" добрата храна. И сам си казва - това да, това не.

azbuki,И при мен изследванията сочат намален брой на еритроцити, хематокрит и Hgb концентрация в еритроцити под нормата, което според лекаря означавало недобро усвояване или липса на белтъчини. Та в тая връзка ми предписа колактива - по 2 таблетки дневно.

Когато човек си е възстановил здравословния режим на хранене, организмът постепенно си възстановява и способността да "усеща" добрата храна. И сам си казва - това да, това не

С това съм напълно съгласна!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Имам проблем с костната плътност и моята лекарка ми препоръча (освен лечението) да си купя "Петимата тибетци". Толкова бях очарована, че за миналата Коледа подарих по една книжка на всичките си приятелки.

А лично аз така и не успях да стигна до необходимия брой изпълнения. Стигам само до 8. Още на първото упражнение ми се завива свят от въртенето. Но не съм се отказала. Раздвижват всички връзки, съживяват мускулите. Супер са. Научила съм и 4-годишния си внук да ги прави.

Препоръчвам ви книжката. Успех!

Не се отказвай, наистина действат, имах същия проблем. Прави ги по схемата, първо пет и постепенно. Световъртежа ще спре.Успех.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

По въпроса за прашеца и костната плътност:

При профилактична доза 20 гр на ден - около 1 супена лъжица с връх - в продължение на месец оказва биостимулиращо действие върху жлезите с вътрешна секреция. А те са основен фактор в случая.

И още нещо, за костната система отговаря основната чакра - всичко което я изчиства и активира е добре дошло. А за жлезите с вътрешна секреция отговаря аджна чакра.

Може да се въздейства и по този начин. Макар, че аз съм на мнение, че комбинирания подход е по-добър.

Успех!

п.п. Ето малка справка - колко грозна стана тавлицата!

Витамин, мг/100гр

Прашец събран от пчели

(по Шкендеров, Иванов)

С (аскорбинова киселина)

1,4 – 205,25

В1 (тиамин)

0,4 – 1,5

В2 (рибофлавин)

0,54 – 1,9

В3 (пантотенова киселина)

0,32 – 5,0

В5 (никотинова киселина)

4,8 – 21,0

В6 (пиридоксин)

0,5 – 0,9

Вс (фолиева киселина)

0,1 – 0,68

Н (биотин)

0,1 – 0,25

Е (токоферол)

0,3 – 170

Д

0,2 – 0,6

Провитамин А

4,7 – 17,6

Редактирано от prana_plovdiv
Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Хм, та понеже преди време аз самата питах за продуктите, които горещо ми се препоръчваха на ТЯН ШИ, сега е момента да се произкажа:

Уж биологоични и чисти добавки - праааво от природата, да, ама НЕ!

Например, да вземем продукта им Двойна целулоза, та тя съдържа АСПАРТАМ! При това си е написано надлежно на самата опаковка, е без да е определено разбира се количеството му. Та как могже да е полезно едно нещо и да е имуностимулатор след като съдържа Аспартам?!?!

Може би Добромир, беше прав като се изказа за продуктите им...

Е, този имуностимулатор, аз лично не го препоръчвам на никого. :3d_155:

Линк към коментар
Share on other sites

За мен най-силният имуностимулатор е положителното мислене.

При едно имунологично изследване се оказа, че практически нямам имунитет. Изследват се NK (Natural Killers) клетките. Това са клетки от групата на левкоцитите, които "разпознават" нашественика в организма и го унищожават. При здравите хора показателят е в границите 4-8%. При мен се оказа, че съм почти на нулата. Съответно лекарите ме предупредиха да внимавам. На практика всяка една инфекция може да се окаже опасна за мен. Пих Изопринозин - това е най-често изписваното лекарство в традиционната медицина. Ако лекарят ви е дистрибутор на някое вносно - може и с него да ви обещаят чудеса.

Та след като слушах лекарите 2 месеца, взех нещата в свои ръце. Използвах една хранителна добавка, която не е имуностимулатор (сега ги наричат имуномодулатори), а е със силно изразено антимикробно действие. Логиката ми беше, че няма как да стимулирам организма си, ако не съм се очистила първо. За близо година успях да очистя натрупаното - токсини от неправилно хранене и лекарства, разни гъбички от антибиотиците. Вече 3 години не пия нищо. Не вземам синтетични витамини, защото според мен те са вредни за организма. Позволявам си единствено калий като добавка, но то е свързано с лекарствата, които пия. Но дори и в този случай наваксвам чрез кайсии, портокали, домати, диня. Когато си благодарен на природата (в случая храната) за това, което ти дава, сякаш плодовете се усвояват максимално. Имах един период време, в който ядях само портокали, нищо друго. Но това стана, след като се научих да слушам организма си. Той ни казва от какво имаме нужда, ама ние все си мислим, че знаем повече от природата.

Обикновено пропускам гриповете и инфекциите. В края на миналата година една моя позната се върна болна от САЩ - та пипнах т.н. Соломон. Лежах 3 дена вкъщи и толкова. Близките й се влачиха по 2 седмици - нали бил вносен грипа :) по-силен идвал, с високи температури.

За известен период от време се занимавах с хранителни добавки. От това, което видях мога да кажа, че колкото по-шумно е рекламиран един продукт, толкова по-слаби са качествата му. Много от продуктите са тествани някъде по света (обикновено Южна Америка), където данните за положителния и многостранен ефект много лесно могат да се получат. Но това са подробности, естествено :(. Не може с едно хапче да лекуваш всичко. Такъв филм няма. За съжаление много хора предпочитат да си вземат хапчето и с това да приключат "задълженията" си към организма. После че чудят защо не са здрави. Забравят, че здравето цена няма.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен

Имам положителен опит с имуностимулаторите, тъй като ми помогнаха да избегна лечението с антибиотици. Около една година ползвах Цитросепт, в момента използвам Колактив и Aquasource Algae (АФА на капсули).

Ефектът им идва след известно време, но и трите определено подействаха за проблемите, за които ги използвах.

С АФА се боря с желязодефицитната анемия по време на бременност и се подготвям за раждането. Резултатите от изследванията ми са все по-добри!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...