Jump to content
Порталът към съзнателен живот

ВИРТУАЛНА клиника за лечение на болести


Guest НиколаДамянов

Recommended Posts

Guest НиколаДамянов

ВИРТУАЛНА клиника за лечение на болести

"СЛУЧАЙНО" възникнала идея,...четох темата "клиника за алтернативно лечение" !

"Виртуална"...!? - На първо време няма да се налага да има разходи за център,сграда,персонал... и всичко останало. :)

Екип? - предложения за критерий...???Може да бъде от неограничен брой хора,които обаче са се занимавали в тази област

/енерготерапия,билки,народна медицина,гладолечение,доктори,ясновидци,.../ и имат някакви резултати.

А защо не и астролози? Тук има доста кадърни и четящи хора...

Но на първо време нека всеки,който е заинтересуват да декларира желание и евентуално да сподели /ще измислиме как...може и на ЛС/ своите си занимания и резултати.

Процедура ? - Болният се обръща писмено към виртуалната клиниката и описва проблема си като предоставя кратка автобиография,актуални снимки и всички налични документи за заболяването... В определен срок екипа се консултира и се препоръчва лечение,което ще е алтернативно!

Моето мнение е да се занимаваме с "безнадеждните" случаи,но защо е друга тема на разговор... Все пак времето ще покаже! :)

Начин на лечение? - Това е най-трудния въпрос,защото екипа трябва да е много добре стикован и да са в хармония и разбирателство.Според мен няма по-силен лечител от молитвата /стига да ти я чува Някой :) /,но винаги решава екипа с консенсус.

В зависимост от решението на екипа може да се предприемат и директни срещи с болният,който винаги ще контактува само с един оторизиран представител ...

Заплащане?- писах вече мнението ми за заплащането...Значи и тук мисля нещата да са безплатни!

Ако се има предвид "заплащане" от рода на това болният да поеме някаква отговорност относно свое бъдещо поведение,смяна на възгледи,начин на живот или нещо подобно,... абсолютно подкрепям такова "заплащане" и мисля ,че то е в основата на поддържане на резултатите от едно успешно лечение! :)

Нещо като дарителска сметка...може да се обмисли,но даренията трябва да са само като последействие т.е. след лечението,ако човека е доволен може да изкаже и финансовата си благодарност съгласно възможностите си...Без фиксиране на суми и никакви задължителни работи!

Място?- Ако всичко се подреди добре и дискусиите преминат конструктивно, ...то можем да се обърнем към екипа на този форум за съвет или "подслон". Мисля,че не е необходимо да се поддържа отделен сайт,но ако се наложи това не е проблем да се реши!

Е ...темата е отворена и в много "суров" вид!

Ще се радвам на конструктивни предложения и идеи ... /макар,че имам и малки съмнения за това!/ :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравей, адаш!

Ами според мен като цяло "Порталът към съзнателен живот" е една такава клиника, но даже е в пъти повече, защото в него участват такива, които са способни да помогнат на всеки, който търси онзи друг живот, живот на мир, хармония и щастие.

Това е цел на всяко същество.

Мир, Хармония и Щастие.

Любов

Нищо друго не му е необходимо на човека и всичките магарии, дето ги върши са заради тази своя нужда от Любов.

Ама глупчовци много, дето не съзнават, че ще си останат нещастни, независимо от това колко създания ще изпитват Любов към тях. Щастието е възможно само когато се получава пълен обмен на Любовта - даване и взимане.

Човек не може да изпита щастие, ако само взема или ако само дава.

Той е щастлив единствено, когато е пълноценен участник в този Велик процес!

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Що така се получава с тази тема - ту я има, ту я няма?

Аз лично одобрявам идеята - намирам я за полезна и осъществима (по принцип). Суровият вид при обмислянето ще се изпече (дай Боже).

Нужно е обаче да се получи консенсус по въпроса от страна и на домакините от Портала, и от другите участници в него.

А после опираме и до крилатката: Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто да го направиш :rolleyes: - съвсем прав е бил Н.Хайтов.

Пък и да не се сетим чак най-накрая за нещо много важно - отговорността!

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy:

звучи ми добре

бих подкрепил /подкрепям идеята :feel happy:

а за

Здравей, адаш!

Ами според мен като цяло "Порталът към съзнателен живот" е една такава клиника, но даже е в пъти повече, защото в него участват такива, които са способни да помогнат на всеки, който търси онзи друг живот, живот на мир, хармония и щастие.

Това е цел на всяко същество.

Мир, Хармония и Щастие.

Любов

Нищо друго не му е необходимо на човека и всичките магарии, дето ги върши са заради тази своя нужда от Любов.

Ама глупчовци много, дето не съзнават, че ще си останат нещастни, независимо от това колко създания ще изпитват Любов към тях. Щастието е възможно само когато се получава пълен обмен на Любовта - даване и взимане.

Човек не може да изпита щастие, ако само взема или ако само дава.

Той е щастлив единствено, когато е пълноценен участник в този Велик процес!

Поздрави!

:thumbsup2:

поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

Съвсем възможно е!

Има например сайтове за психотерапия онлайн. Едва ли може да замести физическата среща и интеракция, но може да работи до известна степен, поне в началния период на терапията.

И да речем - организира се такава виртуална "клиника" - мисля си, че за да бъде сериозна такава дейност, ще е нужен сериозен ангажимент (като време и внимание) от група хора - специалисти в дадени области. Тези хора обаче са заети с други ангажименти, а ако не са, значи не са толкова добри специалисти. А са нужни именно добри специалисти, а не просто хора с добро желание. какви специалисти: Алтернативни медици, Психотерапевти, Астролози, Богослови и пр. и пр. Възможно е специалистите да са на линия вечер примерно. Говоря за сериозна дейност, а не за "между другото", което ще е ялова инициатива.

По въпроса за заплащането обаче принципно съм несъгласен с Никола. Идеята е осъществима, но ако е единствено на доброволни начала, ще се провали - със сто процента сигурност - дори ида проработи за известно време. Защото живеем в контекста на социално обкръжение, което функционира в условията на парична система, определяща до голяма степен функциите на тази система. Аз самият съм идеалист, но и реалист и това е прогнозата ми, на базата на опита ми. Представете си, че сте астролог и участвате доброволно в такава клиника - правенето на един хороскоп от 10 страници отнмема поне три дни - защото не е само писане, но и мислене и интуиране и вчустване в обекта на астрологичната мандала - след първите 10 (максимум) безплатни хороскопа на астролога ще му стане ясно, че такъв модел просто не работи. Защото времето е пари, а парите са му нужни за прехрана на семехйството му, за образованието на децата му, за всяка една житейска сфера. Такава е системата. Примерът важи и за другите специалисти еднакво! Ако става дума просто за няколко думи и съвет от специалистите - да, но ще е крайно несериозно и незряло - в такава инициатива аз не бих се включил - защото се поема отговорност за здравето и душата на човека и половинчати дейности и мерки само усложняват нещата.

Линк към коментар
Share on other sites

Никой никого не кара насила да се разголва!

Когато има пациент и когато пациента иска здравето си, понякога е необходимо разголване, по преценка на лукаря, да речем за по-обстоен и дълбок преглед.

Всичко е пожелание на пациента и се гради на доверието в отношенията лекар - пациент.

Когато у пациента липсва доверието просто не ходи на лекар. Просто е.

А когато не желае да се разголва показва, че се срамува от нещо.

Най-често причините, поради който се срамува са нелепи, ама все пак пациента има правата си.

Срамът изчезва все някога благодарение на познанието върху нещата.

Тогава Адам и Ева си казват: Е... какво от това, че сме голи!?

Захвърля дрехите си на Земята и се връщат в Рая, където им е мястото.

:3d_146:

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Разголването е нужно, но става в отделно пространство - чат, който е видим само за двамата участници в процеса. Но, разбира се, такава дейност не може изцяло да замести живия контакт!

Линк към коментар
Share on other sites

Проблемът на човек идва от това че се има за облечен с нещо непрозрачно.

Само че не е.

Мисли си, че има неща, които само той си знае...

Само че не е.

Линк към коментар
Share on other sites

Има си Форум с теми за здраве...

Самия портал е повече от клиника.

Ако някой иска да помага да пуска теми с компетентни и професионални мнения.

Нуждаещите се да питат.

Иначе идеята е добра но тя мисля че вече съществува .

Редактирано от bee_bg
Линк към коментар
Share on other sites

Ами не бих казала. А и няма нужда порталът да се превръща в клиника. Той е чудесна среда за самолечение, за развитие и т.н., но за много хора това не е достатъчно, особено ако имат сериозен проблем.

Защо приемате, че всеки може сам да си помогне? Много пъти се налага поне да му се покаже как би могъл да си помогне. Или да му се подаде ръка в началото и да му се посочи накъде би могъл да продължи. И макар че законите/правилата са еднакви за всички, все пак разбалансирането при всеки е строго индивидуално и не всеки е способен да прецени какво именно му е нужно, за да възстанови (или по-точно да се доближи до) хармонията.

Също така много хора няма да пожелаят да споделят някой по-смущаващ (според тях) проблем на всеослушание, пред целия форум. Освен това защо е нужно всички да четат диагнозата, астрохарактеристиката или др. подобни неща. За много хора това са лични неща (и си е така), а и защо е нужно другите да четат неща, които на 99% няма въобще да ги касаят?

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Виртуална клиника - това е най-голямата щуротия, която съм чувала - да ме извините - държа да казвам, каквото мисля!

Колкото виртуалната любов е любов...

Лекуването и то си е вид любов. Нищо не може да замени контакта на човека с човек.

Знаеш ли колко болни хора са болни от именно това - не се е намерил до момента някой, който да ги помилва с любов.

Децата особено силно реагират на безлюбието - в семейства, където отсъства любов между родителите, дечицата боледуват хронично. И после обвиняваме околната среда и сринатия им имунинет - ама то си е така - околната среда е важна, много...

Виртуална клиника...

Човече,.............................................. накъде???

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

Идеята вероятно е щура, но подаването и идва в резултат на нарастващото влияние на виртуалното пространство в животите ни. Все повече услуги, дейности, обучения се вършат в нета. Живият контакт е незаменим, това е така! Вече има обаче сайтове, коит действат като подобни "клиники" - разбира се, общуването он лайн е само прелюдия за срещите очи в очи, особено при сериозни проблеми. Но е и едно добро начало.

Пишете защо сайта трябва да се превтръща в такава "клиника"? Аз не виждам никаква логическа връзка между факта, че пишем в сайта и подобна клиника, освен в случай, че организаторите на сайта се ангажират с тази идея, което не е много вероятно.

Друго - при подобна инициатива никой никому не би чел историите и личните драми, защото комуникацията се прави в персонални пространства на четири очи - так асъм го виждал в сайтове, които вече са го направили.

Като заключение: идеята си е на мястото и идва като отзвук на времето в което живеем. Нет общуването не заменя реалното, но е добра база за обмен на информация.

Линк към коментар
Share on other sites

Орлине, не знам защо имам чувството, че отговаряш на мен, а аз по-скоро отговарях на bee_bg и Ники_. Те пишеха, че Порталът и без друго и в момента изпълнявал подобна функция (на виртуална клиника) и дори можело да продължим нататък - всеки да питал, освен това, който бил глупав, щял да си остане такъв и т.н.

Относно идеята моето становище се припокрива напълно с твоето.

Единствено относно заплащането се разминаваме малко - аз например бих работила (поне известно време) без някакво материално заплащане или ако има, то да е в полза на сайта и ще ти кажа защо. Аз в момента се уча, трупам знания и опит, старая се да се ориентирам и донякъде да използвам определени, да ги нарека, дарби, които се проявяват спонтанно в мен, така че всяка среща с конкретен човек и проблем за мен е много обогатяващо. Т.е това за мен са едни много полезни упражнения и опит, които няма как иначе да натрупам. Аз си записвам нещата (правя си една база данни :) ), сверявам, разсъждавам, пак проверявам. Тук вече идва на ред и въпросът за морала и отговорността. Винаги предупреждавам хората, с които контактувам, че особено за някои неща, които виждам за пръв път, може да не съм точна (а в 99% от случаите избягвам да кажа нещо, в което не съм сигурна или ако съм преценила, че не бива да го казвам).

Разбира се, ако така се работи, е повече от ясно, че нито аз, нито някой друг ще може да отделя много време за такъв род дейности. Но точно за това ми се стори, че ще помогне сформирането на екипи - ако аз съм заета и преценявам, че не мога да поема нещо, ще го поеме някой друг, който има подобни на моите възможности и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

Явно съм разбран неправилно.

Самия портал е свообразна''клиника'' не в буквалния смисъл.

Има нещо като виртуални клиники в други сайтове затова споменах че идеята не е нова

но в темата се говори да се предлага да е безплатно :rolleyes: и няма лошо но ми се струва наивно .

Всъщност нямам право на мнение дали е възможно безплатно да или не

не съм медик за да преценя как ще си раздавам труда .

Няма невъзможни неща

но трябва голям хъс и спонсорство от самите помагащи...

А за контакта реалния съм на мнение няма ли го :rolleyes: нещата не са цялостни можеби помоща(лекуването) ще е възможно само за някой случаи.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Лоша работа ...! /до тук поне.../

Но все пак нещата се покриват с очакванията ми донякъде,...

Пешем си без дори да прочетем какво е писал създателя на темата!

Е все пак...нормално е...,като на седянка...всеки да си каже по нещо та времето да мине по бързо... :)

ОК! Започваме отначало... уточняваме и синтезираме към момента!

1.На всички,които не са прочели първият пост докрай ще уточня,че идеята няма за цел да замести форума или

да изземва негови функции...Ясно пише,че ако има конструктивни идеи ще се мисли за МЯСТО на виртуалната клиника тогава!Общо взето "мястото" ще представлява една пощенска кутия за документите на пациентите,до която ще има достъп само лекуващият екип и най-много една виртуална стая,в която пак САМО екипа ще дава мнения,становища и ще се вземат решения...

Това значи,че "разголването" няма да е пред целия форум - т.е. има успокоение за притеснилите се и по-срамежливите! :)

2.Заплащането - писах и тук,а имам и един друг цял пост...Нищо конструктивно! Говори се за съвест и пари,а дефакто хората от екипа няма да влагат никакви материално средства с изключение на време,но това ще се приеме като "жертва" от тяхна страна,така че жертвите са безплатни, ...който не му харесва-ок! лекува си там по други самостоятелни начини и си изкарва пари!

За дарителската сметка и "заплащане" с отговорност /произлизащо от окултният смисъл на болестите/- ...никой не е чел и съответно нищо конструктивно и никакви идеи,а има толкова неща...!

3.За "личният контакт" - писах,че той е допустим в определени ситуации с оторизиран човек от екипа...

Е сега някой ако иска да му стоят всички над главата и да го съветват-няма да стане!Все пак са важни резултатите,а не това кой как иска да бъде глезен ! :)

4.За екипа... Писах ,че е отговорна и най-трудна работа...Няма предложения нито за критерий,нито за ценности.

Желаещи- само един и то временно "без надница" може да работи... като целта е да се усъвършенствува някакви способност!

Трябва да се знае,че това ще е клиника,а не училище и ако има екип той ще е доказан и с резултати в миналото!

Ако трябва да се създава училище това е друг въпрос ! :)

5.Последно.Форума и настоящата тема са само за дискусия и комуникация относно една идея във суров вид.

Моля Ви придържайте се към първия пост,в който са подчертани основните идеи и ако имате мнение се изказвайте по конкретно.

Все пак благодаря на всички,които се включиха в дискусията.

Желая ви успех !

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей НиколаДамянов, сега си го написал по разбираемо, но има нещо което не ми е ясно, мога ли аз да избера кой да ме "прегледа" или който е на "смяна"?

Линк към коментар
Share on other sites

Мдаа!

:rolleyes:

Явно е, че за тези, които се имат за специални, ще са необходими и специални екипи, както специално внимание и специални грижи! Ама моля ви се! М`че как иначе!?

:D

Явно и тук ще имаме двоен стандарт!

Както казват сърбите: "Ово е стандарт, фърляш и бегаш"

Само накрая да не стане така, че който много избира...

:thumbsup2:

п.п. Явно е също, че винаги ще се намира някай да разбие кахъра на някой друг! Типично по български, разбира се!

Не по тракийски, нито по славянски, нито по прабългарси, та дори не по турски и не по гръцки, ами баш по български!

И без да се събличате, просто срамотийте ви лъсват...

Ех.. хора!

За мен идеята не е за боклука.

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Здравей НиколаДамянов, сега си го написал по разбираемо, но има нещо което не ми е ясно, мога ли аз да избера кой да ме "прегледа" или който е на "смяна"?

Ще се обмисли предложението ти,...а и за готЕни форумджии като теб ще има специални екстри ... :)

/но това е изненада за сега!/

Към Ники - благодаря за обективността!

Поздрави на всички и приятни почивни дни !

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Никола, идеята е хубава, още по-хубаво е,че не се отказваш и упорито обръщаш внимание на първия си пост. :rolleyes: По земята има толкова много страдание,тежки съдби,лоши болести.Някои хората се нуждаят отчаяно от любов,но и от вяра.Прочетох по-внимателно първия ти пост- мисля,че най-после разбрах и приемам идеята ти за безнадеждните случаи.

Ако мога да бъда полезна,бих се включила в малкото свободно време,но от сърце.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...