Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Секс? Какво е отношението ви към него?


Иво

Recommended Posts

По въпросите за секса мисля следното. Прави се от двама, мъж и жена, да. Но последна дума по честотата на изпълнение на акта и продължителността на всеки акт има мъжът. По простата причина, че той плаща енергийната сметка за общото пиршество!

Оттам нататък двамата са равностойни! И нищо срамно няма в нищо! И двамата имат нужда от секс. Мъжът повече физиологично етерно, жената повече емоционално любовно! Но - при по-развити хора, при които има добър вътрешен баланс между вътрешните им мъж и жена, Ин и Ян, Огън и Вода, Анима и Анимус, разликата между половете се заличава. Почти. Колкото и да е овладял вътрешното си единство, колкото и да преживява акта във висшите му измерения, мъжът винаги плаща енергетичната сметка. Много приказки и неразбиране относно това "плащане" се изписа тук от страна на женския пол. За мен това няма значение...

Относно овладения оргазъм - това е т.н. долинен оргазъм, който трансформира половата енергия в жизнена и оттам в духовна. Физиологично е контрол над еякулацията, ментално е енергийна циркулация, а духовно е преживяване на дълбока динамична медитация - синтез между блаженство, вибрираща пустота (чисто присъствие на Аз) и тук и сега центрираност.

Не говоря от книжки, а от опит.

Но - и този акт си има лимит. Добър урок е и в сравнение с обичайната практика на животински секс е несравнимо по-истински. Но е само стъпало. Научава те на преживяване на дълбоки (или високи - както искате) трансперсонални състояния. На определена цена обаче. Такъв секс е като форсирана духовност, като нафта в огъня. Има си негативи, колкото и да ми се искаше да не е така. В дебелите книжки по въпроса има много сапунени розови бонбонени описания на ползите. Тях ги има, несъмнено! Но относно обратната страна на медала се премълчава. Може би защото духовната стока по-трудно ще бъде продавана от продавачите и или писъците на егото им за внимание няма да бъдат накърмени...

Не ми се говори публично за негативите!

Както и да е! Все пак, медитативният секс спомага за засилване връзката между аза и Аза, личността и индивидуалността (Бога). И тази засилена връзка именно и по-голямата способност за преживяване на живота от позицията на Аза кара търсача да продължи пътя си като прехвърли сексуалния акт на още по-фина платформа. Тази на единението между вътрешната му полярност. Не желая да говоря повече за това.

Преди около 15 години се виждах от времена време с един варненски брат - Елеазар Хараш - Петьо. Той ми цитира думи на Учителя Беинса Дуно по въпроса за секса - перифразирам: "Колкото и да усъвършенства ученика сексуалните похвати на изтока, те винаги стигат едно ниво, което не може да се надхвърли, освен в целомъдрие!" Тогава бях малък и глупав (а сега съм само глупав ... :) ) и реших, че не мога аз ей така да слушам авторитети. И преживях всичко на гърба си. Със съответната цена, разбира се. Пито - платено ...

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 941
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Орлин пак с това, че мъжете плащат с енергия... Е, това е така, защото не сте се свързали със сърцето си, с любовта. Когато я има тази добавка, няма заплащане. Да, при жените е по-лесно, ние, когато обичаме също няма проблем. Но иначе и жената плаща, на други нива... :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Сигурно плащат и жените. Веднъж говорихме за това с един приятел. Според него жените по време на секс отдават астрално - искат или не. Както и мъжа етерно - иска или не... И както и при мъжа, който прекалява със секса има последствия - енергийни и физически, така и при жената има. Но са по-невидими. Една жена с много сексуален опит (говоря за промискуитет) винаги развива грубост. Цялата мъжка енергия, минала през нея, я прави доста мъжко момиче, огрубява. И неминуемо се отразява на фината връзка с тънките нива в нея . Това не значи, че е лоша или че не може да възстанови връзката... Обаче, забелязъл съм, когато една жена е интелигентна и амбициозна и в същото време свободна сексуално, тоест не смята за кой знае какво да си легне с този или онзи, развива силен сексуален магнетизъм - някак си се заобгражда с тази астрална материя, която кара мъжа около нея да се чувства като самец и събужда в него най-първичния му нагон. И мъжете го чувстват директно. Въобще, лошо и добро няма - трябва да знае какво иска човек.

Но ако иска щастие, Царството Божие на земята - сексът със сигурност се свежда до Любовен акт само с един човек, а на малко по-фино ниво, до вътрешен любовен акт, без нужда от физически секс. Тогава всичко си идва на мястото!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря на Орлин за това , което сподели в тази тема , лично на мен ми бяха много полезни неговите напътствия . :3d_002:

Линк към коментар
Share on other sites

Е, то може да не се каже плащане (аз също се учудих на думата), по-скоро даване, отдаване, предаване на енергия, захранване с енергия - звучи нормално. На мен плащане също веднага ми дава асоциация на размахан показалец ...

Линк към коментар
Share on other sites

Плаща този, който се плаши. Плаща този, който е при търговците. Който още е в двора на храма.

Влезте си вътре, влезте в олтара, там само ти дават, без да вземат. И няма страхове. Никакви.

Само в олатара се разбира, че Любовта е Дар. Само там можеш да се слееш с нея, с извора, сам да се превърнеш в Дар. И няма какво да плащаш вече, щом си откупен. На челото на човека се изписва с големи букви: "НЕ СЕ ПРОДАВА".

Линк към коментар
Share on other sites

Говоря обективно и емпирично!

Този форум наистина е добър, но е твърде общичък - опосредствено окултен. Добро място за развитие на ума, за творчество! По-добър не съм срещал. Когато обаче човек искрено сподели нещо преживяно, нещо, зад което стои много вложена душа и получи грубо неразбиране... не е приятно!

Е, какво ли искам. Окултните неща се мълчат, дори по определение! А аз съм се отворил - като по старите руски филми - "Давай, стреляй ... " И стрелят...

Сега съжалих, че споделих тези неща! Че си помислих, че съм във форум с духовна тематика с практическа насока, а не само във философска морална говорилня ...

Както и да е - не ви виня вас, а себе си и наивността си...

Линк към коментар
Share on other sites

Попитай се защо съжаляваш. Споделяш, за да сме всички на твоето мнение ли. Е, не сме. И защо се засягаш, че не сме.

А иначе си сладур, точно защото си отворен. А още по-иначе това окултистите много затворен народ. Опитват се да слагат практически рамки на духа. Еми, той си е така или иначе веднъж ограничен, стига му толкова затвърждения. Отвореността е прекрасно качество, а наивността е индикатор за чистота. Всичко е субективно, вкл. и моите мнения, но така го разбирам, така споделям. И за нищо не съжалявам. Не очаквам някой да ме разбере.

Линк към коментар
Share on other sites

обективно и емпирично... нещо преживяно, нещо, зад което стои много вложена душа ...

icon12.gif:thumbsup:

"... .................., че правото дело

и светата правда изказана смело,

са много по-мили на Господа вишни

от всичките химни и тропари лишни"

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Във всички световни спиритуални школи сексуалната енергия е ценена изключително! Защото тя е която трансформирана преминава в сърдечна топлота и ментална светлина!

По въпроса за секса и отношението към него в "Пътя" в зависимост от пола винаги е имало големи разминавания между мъжете и жените! Физиологията, а и психологията на жените, които определят съответната им енергетика винаги ги е карала да имат различно отношение към секса от мъжете в "Пътя"! И ако са се съобразявалис мъжкото мнение, то е било защото в миналото пътят е бил вървян предимно от мъже и инструкциите са били давани от мъже!

Като следствие от женското си тяло, жените просто не могат да разберат важността на канализирането на сексуалната енергия - нямат този вертикален канал, по който могат или да я загубят, или да я издигнат. И със секс, и без секс, с оргазми или без - за жената голяма разлика в менталното функциониране няма - не и по директния начин, по който това има значение за мъжа! Емоционално, да - но и там въпросът е преди всичко чувството, а не енергията на секса! Жената може да разбере директната връзка секс-енергия-ум-дух опосредствено интелектуално, но не и да я преживее през собствената си психофизична система.

Мъжът обаче съдържа и жената в себе си - както плюсът съдържа минуса, както XY индивидът съдържа в себе си XX индивида!

Не случайно великите сподвижници в духовната и интелектуална област винаги са били мъже. Мъжете имат рождена връзка с духа - независимо, че я погубват най-често с живота си. Затова и що се отнася до важните, стратегически неща - както битово, така и в "Пътя", винаги мъжът има думата!

Това не значи, че жената е по-маловажна! Просто си има природни факти и предопределения, роли, които са неопровержими!

Всъщност, въпросът, който сега разискваме - този за разбирането, винаги е бил актуален. Понякога си мисля, че жените наистина не могат да разберат по-фините процеси в мъжа - нямат нужните елементи и психично-енергийни конструкти, с които да резонират в процеса на това разбиране - в смисъла на плюса и минуса и как в минуса просто я няма вертикалната линия, силна възможност за голям напредък, но и рязко падение, която е в плюса. А иначе в мъжа, плюса, си я има и хоризонталната, материалната линия на проява! При оформяне пола на детето дефаулт пол е женския - и за двата пола...

Наистина важна е ролята на жената - майка, любяща, приемаща и включваща - като почва, която дава живот на семето. Обаче, що се отнася до най-фините проявления на разбирането з анай-тънките неща - дума има мъжът!

Бъдете здрави!

Не знам как звуча, но стоя твърдо зад думите си. А жените - обичам ги. С горните думи в никакъв случай не омаловажавам ролята на жената! Жената е велика - един мъж никога не може да има изключителните качества на една жена...

Хайде до скоро - отивам на един Юнгиански семинар за сънищата. Обичам ви, сестрички, без значение дали ме разбирате!

Редактирано от Орлин
Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: :thumbsup: Орлин!

Като жена (100% - ХХ) разбирам всичко, което споделяш. И аз като Инатари и сигурно и много други жени, които четат, но не пишат във форума, ти благодарим и на теб и на другите мъже, които споделяте с нас вашите мъжки усещания и размисли за секса. На мен поне са ми много полезни, за да сменя поне за малко гледната си точка и да разбера човека до себе си по-добре, както и другите мъже...

Благодаря ти!

Линк към коментар
Share on other sites

Дайте да говорим само за секс, че да разбираме прекрасно човека до себе си.

И нека, щом говорим за канализиране на енергии и т.н. да не намесваме духа. Който каквото иска да си трансформира в ментална активност, но поне да знае първо, че нашето ментално тяло дори и в хоризонталната плоскост не е завършено, а иначе си е от фините аспекти на егото. Сексуалното влечение пък е от грубите. Трансформацията не е нещо сложно, но нали знаете: в егото енергията не се губи. Успех по пътя, при който няма движение нагоре. Нали, то само напред-назад и т.н. Самата тема не предизвиква някакво специално отношение у мен, но когато се намеси Духа, вече се отвращавам от нея. Оправяйте се!

Линк към коментар
Share on other sites

А как ще разберем човека до себе си без една негова важна част?

Или ще се правим, че тя не съществува?

Или да я презираме и да се отвращаваме от нея, защото е "низка и бездуховна"?

Презрението и отвращението към нещо не бяха ли симптоми на загубена Любов и на зависимост от "духовни" принципи? :hmmmmm:

Сега си мисля, че отвращението към нещо може би е една от проявите на скрит страх от него? :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Много ясно съм показал относителността в постинга си и докъде се разпростира.

Част е, разбирай я и сама определяй важността и, но да не се изявява само тя в полезрението...

Само не си раздавайте духовни целувки. Трябва да има осъзнато разграничение между т. нар. части, а приоритетността е нещо лично, но най-големия движител.

Загубена любов... Колко отдавна е загубена. И колко се убеждавам, че не знаем какво търсим в същност, защото е лесно да кажем "любов". Лесно мога да ти измоделирам една пластелинова фигурка и да ти я кръстя така, но кога ще разберем, че пулса на сърцето не можам сами да и изфабрикуваме, а още по-малко осъзнатостта и най-далеч, самия Живот. А дори и тях да получи, щом каже фигурката "мой", значи вече и пластелиновата пластичност дори не притежава, а твърд гранит и не от живота се движи... И за мен, като нейн творец ще е загубена, но от Живота, който сама е погубила в себе си няма да е отхвърлена, понеже той не би могъл да върви против същността си. Обаче какво значение има това, когато самата тя е тръгнала против същността си...

И така неусетно, говорейки за същност, стигнахме до секса... Боже, Господи...

Та казвам, говорете и правете секс на поразия, но поне го разграничавайте от Духа, не ги доближавайте, понеже сигурен индикатор ще е в разбирането, че е отдалечено от същността. Духа е същността.

Линк към коментар
Share on other sites

Преодолей дуализмът - дух/материя и не ги противопоставяй. Сексът е преди всичко интелектуално занимание, т.е. - буквално минава през мозъка.

Общо взето, в отношението ни към секса и към храната, личат най-големите ни неврози.

Линк към коментар
Share on other sites

Дуализмът е философия - тя не се преодолява. В моя случай не е и само философия...

Благодаря, че си загрижена за моето функционално състояние, но ще пропусна да осъществя съвета ти, понеже на тази лодка се качих след като бях на други и няма да се връщам там.

Линк към коментар
Share on other sites

Лодката се определя от морето, т.е. от Водата. Дали е бурна, дали е тиха и спокойна.

Както каза, дуализмът не е философия, а психика. И е обяснимо. Всъщност, много обяснимо даже.

Дори ми хрумна нещо, за символиката на лодката. Интересно. Лодката е символ на фалос. Понякога думите ни издават много. И слава богу.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Във всички световни спиритуални школи сексуалната енергия е ценена изключително! Защото тя е която трансформирана преминава в сърдечна топлота и ментална светлина!

По въпроса за секса и отношението към него в "Пътя" в зависимост от пола винаги е имало големи разминавания между мъжете и жените! Физиологията, а и психологията на жените, които определят съответната им енергетика винаги ги е карала да имат различно отношение към секса от мъжете в "Пътя"! И ако са се съобразявалис мъжкото мнение, то е било защото в миналото пътят е бил вървян предимно от мъже и инструкциите са били давани от мъже!

Като следствие от женското си тяло, жените просто не могат да разберат важността на канализирането на сексуалната енергия - нямат този вертикален канал, по който могат или да я загубят, или да я издигнат. И със секс, и без секс, с оргазми или без - за жената голяма разлика в менталното функциониране няма - не и по директния начин, по който това има значение за мъжа! Емоционално, да - но и там въпросът е преди всичко чувството, а не енергията на секса! Жената може да разбере директната връзка секс-енергия-ум-дух опосредствено интелектуално, но не и да я преживее през собствената си психофизична система.

Мъжът обаче съдържа и жената в себе си - както плюсът съдържа минуса, както XY индивидът съдържа в себе си XX индивида!

Не случайно великите сподвижници в духовната и интелектуална област винаги са били мъже. Мъжете имат рождена връзка с духа - независимо, че я погубват най-често с живота си. Затова и що се отнася до важните, стратегически неща - както битово, така и в "Пътя", винаги мъжът има думата!

Това не значи, че жената е по-маловажна! Просто си има природни факти и предопределения, роли, които са неопровержими!

Наистина важна е ролята на жената - майка, любяща, приемаща и включваща - като почва, която дава живот на семето. Обаче, що се отнася до най-фините проявления на разбирането з анай-тънките неща - дума има мъжът!

Бъдете здрави!

Не знам как звуча, но стоя твърдо зад думите си. А жените - обичам ги. С горните думи в никакъв случай не омаловажавам ролята на жената! Жената е велика - един мъж никога не може да има изключителните качества на една жена...

Обичам ви, сестрички, без значение дали ме разбирате!

И ние те обичаме, а и отлично те разбираме. Но това, че те разбираме, не означава, че непременно е наложително - от думата налагам идва, да приемем и твоя начин на мислене. Жените, Орлине, не са само физиологии и психики. Ха, я виж ти - почва били, по която мъжете да си оставят семето и да стъпват. И във всичките ти напъни да приемем твоя визус за женският начин и мъжкият начин прозира това налагане на мъжката воля, от което аз пък винаги съм се отвращавала. И за духа е прав Венци, много се обърква с егото. И за напред - назад е прав. Силно го подкрепям! Ами да вървим напред и нагоре, ама с това остаряло мислене...

Линк към коментар
Share on other sites

...нека, щом говорим за канализиране на енергии и т.н. да не намесваме духа.

много хора които нямат контрол над енергиите си лесно стават плячка на "Сексуалното влечение ... от грубите. "

Успех по пътя, при който няма движение нагоре. Нали, то само напред-назад и т.н. Самата тема не предизвиква някакво специално отношение у мен, но когато се намеси Духа, вече се отвращавам от нея. Оправяйте се!

Духът не буди отвращение у мен в никоя точка на пътя си към свобода

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...