Jump to content
Порталът към съзнателен живот

30.11.2007 г. - Аз търся само Едного в света


Guest Ла Горда

Recommended Posts

"Аз не търся в света светии, нито търся гении или талантливи хора, но и грешници не търся. Какво търся? Аз за себе си зная какво търся. Аз търся само Едного в света. Във всички хора аз търся Бога – нищо повече. Ако срещна един грешник, в него аз търся Бога. Като видя богатия, сиромаха, животното, водата, растенията, камъка, въздуха – във всичко търся и виждам Бога. И мечката като срещна, тя престава да бъде за мене мечка. Мечката е мечка, докато не съм видял Бога в нея. Щом видя Бога в мечката, тя ми става мила и приятна."

Синаповото зърно, НБ, 18.IV.1937 г.

Редактирано от Иво
Линк към коментар
Share on other sites

Аз не търся в света светии, нито търся гении или талантливи хора, но и грешници не търся. Какво търся? Аз за себе си зная какво търся. Аз търся само Едного в света. Във всички хора аз търся Бога – нищо повече. Ако срещна един грешник, в него аз търся Бога. Като видя богатия, сиромаха, животното, водата, растенията, камъка, въздуха – във всичко търся и виждам Бога. И мечката като срещна, тя престава да бъде за мене мечка. Мечката е мечка, докато не съм видял Бога в нея. Щом видя Бога в мечката, тя ми става мила и приятна.

Синаповото зърно

Във вчерашната мисъл имаше фраза, че "тук в този свят трябва да мислим какво да правим - а на другия е ясно"/перифразирано/. Иво беше я подчертал в отговора си. Замислих се - ами ако е само това, отиваме към материализъм. Другата крайност е пък отвлечената духовност.

Ето горната мисъл отговаря на въпроса какво да търсим и в този и в онзи свят!

Линк към коментар
Share on other sites

"Аз не търся в света светии, нито търся гении или талантливи хора, но и грешници не търся. Какво търся? Аз за себе си зная какво търся. Аз търся само Едного в света. Във всички хора аз търся Бога – нищо повече. Ако срещна един грешник, в него аз търся Бога. Като видя богатия, сиромаха, животното, водата, растенията, камъка, въздуха – във всичко търся и виждам Бога. И мечката като срещна, тя престава да бъде за мене мечка. Мечката е мечка, докато не съм видял Бога в нея. Щом видя Бога в мечката, тя ми става мила и приятна."

Синаповото зърно, НБ, 18.IV.1937 г.

Прекрасно формулирано!

:3d_044:

Линк към коментар
Share on other sites

Отлично казано! Там е разковничето за един успешен живот. Ако търсим най-висшето, останалото също ще дойде само :thumbsup2: Така е казано и в Библията: "търсете мен, а останалото само ще ви се придаде:". Не съм сигурен, но нещо такова беше.

От курса, на който бях наскоро си извадих скромни записки, една от тях гласи следното: "Духът, който управлява живота ти е свят. Почитай го. Когато почиташ тази енергия, всички останали таланти изгряват в теб."

Линк към коментар
Share on other sites

... но как да видя Бога в бездушните хора?

Няма такива хора. Всеки има душа. У някои тя просто е скрита, покрита от слой кал и прах. Но когато те го отстранят този слой тя може и ще се прояви и в тях.

Линк към коментар
Share on other sites

Има хора с ограбени души и такива заченати от родители наркомани.

И такива на които връзката с душите им е прекъсната, никой и по никаква причина не може да задържи Душата

Редактирано от Еси
Линк към коментар
Share on other sites

... но как да видя Бога в бездушните хора?

Но човекът е душата, а не тялото, или мисълта, или желанията. Душата си съществува независимо дали е в или извън тялото. Човекът е тази душа и Бог е в нея.

Линк към коментар
Share on other sites

... но как да видя Бога в бездушните хора?

Но човекът е душата, а не тялото, или мисълта, или желанията. Душата си съществува независимо дали е в или извън тялото. Човекът е тази душа и Бог е в нея.

:feel happy::hypocrite::thumbsup2:

но когато контактувам с тялото на такива хора се изисква голяма сила и просветление за да видиш тази душа.

или мисълта за нея е правилната отправна точка.

Редактирано от Еси
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...