Jump to content
Порталът към съзнателен живот

05.12.2007 г - Казвате: „Господ не знае ли?"


Recommended Posts

Мисъл за деня - 5 Декември 2007 г.

Казвате: „Господ не знае ли?" Господ знае всичко, но Той е наредил нещата така, че като се намерите в голяма опасност, да дадете сигнал. Щом не дадеш никакъв сигнал, ти сам ще носиш отговорността. И като дадеш сигнал, ще вярваш, че ще ти се помогне.

Така трябва да бъде издигнат Син Человечески

8-а неделна беседа,

държана от Учителя

на 24.I.1937 г., 10 ч. сутринта,

София – Изгрев.

Редактирано от Иво
Линк към коментар
Share on other sites

Мисъл за деня - 5 Декември 2007 г.

Казвате: „Господ не знае ли?" Господ знае всичко, но Той е наредил нещата така, че като се намерите в голяма опасност, да дадете сигнал. Щом не дадеш никакъв сигнал, ти сам ще носиш отговорността. И като дадеш сигнал, ще вярваш, че ще ти се помогне.

8-а неделна беседа,

държана от Учителя

на 24.I.1937 г., 10 ч. сутринта,

София – Изгрев.

Бог всичко знае, Той знае за проблемите още преди те да са се появили. Всичко е допуснато за да се научим да му се доверяваме и да растем духовно.Бог ни е дал най-великата привилегия, молитвата, чрез нея имаме достъп до Светая Светих и по този начин се приближаваме към Него постоянно. Така изчезват опасностите, болестите, проблемите...Но Бог ни е дал и свободна воля
:feel happy:
Решението да се смирим и да се молим зависи от нас, Той никого не насилва, защото там където е Бог, там е свобода.

Следователно, да се молим и да вярваме, че всико е в Неговите ръце и Той ще разреши въпросите ни по най-добрия начин! Това е
:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Да дадеш сигнал Нему, значи да се уповаваш на Бог.

Да се уповаваш, значи да ти бъда единствена основа.

Да ти бъде Бог единствена основа, първо, значи, че същността ти няма идентификация, различна от свързаността с Отец, а понеже при него идентификацията липсва, то...; второ, подобно нещо като опасност тогава не би могло да съществува, понеже тя може да бъде насочена само и единствено към тленното и преходно, което би могло да се измени (към което е насочила острие и т.нар. опасност).

ПП: Навсякъде и наоколо, има хора които твърдят и вярват, че подават този сигнал. Аз пък никога не бих повярвал на такъв. Твърдението е нещо непривично за него, но също и контактът му с мен. Това е човек - Иисус, който на света може да говори само с притчи, каквото и да значи това...

Но вярвам, че се опитваме да умерим пътя към сигнала.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами като се замисля, май все Него съм викала и питала още от дете. И Той все ме е чувал, а аз съвсем скоро разбрах, че може и да ми отговори...., че знача нещо за Бога и имам свое специално място в света..... :feel happy::wub:

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2::feel happy: Илияна! Ива!

Господ знае всичко, но Той е наредил нещата така, че като се намерите в голяма опасност, да дадете сигнал. Щом не дадеш никакъв сигнал, ти сам ще носиш отговорността. И като дадеш сигнал, ще вярваш, че ще ти се помогне.
Много хубава беседа! Подтиква към толкова размисли!

Какво означава да дадем сигнал, когато имаме нужда от помощ?

конят, това е вашият ум. Докато вашият кон не изцвили, работите ви никога няма да се оправят. Докато човек не почне правилно да живее, право да говори, да мисли и да чувствува, той няма да оправи работите си.

Да "изцвили" умът ни - може би това значи да се опита да разбере Божията воля вместо да я оспорва и недоволства?

Вие трябва да говорите облечената истина, с бели дрехи. –

Сега казвам на всинца ви: Облечете се с новата любов, с Божията любов, с Божията вяра, с Божията надежда. Тогава вашият живот ще се промени издъно. Тогава ще познаете, че вашите братя и сестри са ангели, изпратени от небето. Те са слезли на Земята да ви помагат, но вие не сте ги разбрали и досега.

Може би когато посрещнем с критика и неверие всяко нещо, което не отговаря на нашето"право", ние си поемаме отговорността за страданията си - за всички негативни емоции? Каквото отвътре - това и отвън - ако отвътре има страдание и недоволство и отричане - това и получаваме от Бог - това сме си "заявили".

Може би този сигнал е молитвата - благодарност? Какво означава да вярвам,че ще ми се помогне? Някой за мен чудо да направи, а аз да седя и чакам? Мисля,ч е помощта идва с виделината - да ни се изчисти сърцето и ума от праха на очакванията; да се освободим от въжетата на предразсъдъците и правилата си - това случи ли се - става видело къде са отворените широко за нас врати и постлани пътища. А по тях вече сами с краката и ума си вървим.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...