Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сбъдване на мечти-алгоритъм на действия


rumiii

Recommended Posts

Една моя мечта се сбъдна. Простете ми, че няма да я споделя с вас. Но не защото не желая, а защото не мога - тя не беше с думи, дори не беше с образ. Съвсем си беше по алгоритъма, който съм написала по-горе. Работи перфектно!

Беше преди 6 месеца... Само си представях радостта, която изпитвам, когато съм в това място; спокойствието и свободата, чистотата, откритостта, искреността, благосклонността....

В никакъв случай не си представяйте какво НЕ искате - точно това ще се получи! Убедих се в месеците преди това.

Отказах се дори да си представям някакви конкретни събития, хора... - само усещането.

Правех го само преди сън - заедно с молитвата. През деня дори не се сещах за мечтата - имаше много неща за вършене.

Може би защото не се сещах, се изостри усета ми за ситуациите, които възникваха и за "знаците" на Божията воля в тях. Аз моя нямах. Имах само подсъзнателното усещане за мечтата си.

Сега, когато мечтата ми е сбъдната, си давам сметка, че преди 6 месеца никога не бих се досетила или съгласила на много неща, които възникнаха в процеса на работа. Хората, които се появиха по пътя през тези месеци промениха много от вижданията ми, обогатиха ги... Много пъти се събуждах през нощта с решението за ситуацията, която бе възникнала няколко дни преди това. Бяха все нестандартни като логика, но винаги осъзнавах, че са стояи през цялото време пред очите ми докато се освободя от предразсъдъците си и ги забележа.

Имате ли и вие такива опитности?

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 37
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Имате ли и вие такива опитности?

Имам, да. Аз съм голям специалист по материализиране и сбъдване на лошите и неприятните мисли. Само докато си помисля за нещо лошо, и то веднага се случва, най-късно до 1 час. Затова с течение на годините се научих да не мисля за нищо лошо, за нещастия, и други подобни. Ако ми се появи такава мисъл, веднага я пропъждам, поне се старая.

Обаче имам голям проблем с материализирането на добрите мисли и мечти. Нещо не ми се отдава, поне не както аз го искам. А може би искам прекалено много :hmmmmm: .

ПП. а този филм "Тайната" го гледах. Много е въздействащ и завладяващ, поне за мене. Дадох го на една позната и тя ми го върна и каза, :какви са тия глупости, дето ги гледаш?"

От филма научих много неща, но не и как да си управлявам мечтите, за да се сбъдват

Редактирано от mvm
Линк към коментар
Share on other sites

И моите желания и нежелания се сбъдват - нежеланията по-бързо и много ефективно :-)

За разлика от Донка аз не мога да се похваля с прецизен алгоритъм.

Особено неясен ми е моментът със заявяването на желанието, защото ми е достатъчно да си пожелая нещо, за го задържа в ума си за секунди и да го забравя веднага и то се случва много бързо - много често дори още същия ден. Забравянето е задължително при мен, защото когато наистина много желая нещо и се концентрирам върху него, то пак се случва, когато се откажа от него и го забравя (но важните неща трудно се забравят). Затова и при мен не важат методите с ежедневна визуализация, позитивно мислене, положителна настройка - всяко завръщане към желанието ми ме отдалечава от реализацията му.

По-важен обаче е начинът, по който се сбъдват моите желания - думата катастрофа е много подходяща :-) Както животът ми си върви кротко, тихо и спокойно, изведнъж започват катаклизми - внезапно и по най-абсурден начин се объркват отношения с хора, изникват внезапни събития, които променят всичко, всичките ми опорни точки се разрушават. Животът ми буквално става на пух и прах и от руините по някое време изниква сбъднатото желание. Общо взето първо губя всичко, с което е свързано желанието ми, минавам през някакъв невероятно стресов период и след това получавам онова, което съм пожелала. И колкото по-голямо е желанието ми (в смисъл - по-важно за мен), толкова по-силни са страничните ефекти. Най-неприятното е, че разбирам смисъла на катаклизмите пост-фактум - събитията са толкова абсурдни, толкова интензивни и непредсказуеми, че накрая се чувстам като излязла от центрофуга - изчистена и изсушена :) Та и аз като мвм, вече внимавам какво си пожелавам и много мисля дали съм готова да мина през ада, за да стигна до желанието си.

Иначе като се замисля - всичко, което ми се случва, е било пожелано от мен, всяко важно събитие. И всички мои желания са се сбъдвали (с едно изключение - и надявам се така да си остане).

И мен "Тайната" много ме впечатли - само че, не е моят начин определено. Ако мисля само позитивно - ще се случи най-негативната възможна ситуация. От друга страна, ако обмисля всички негативни ситуации, ще се случи добра за мен. Вече приемам всеки възможен изход и спирам да мисля - така нещата се получават най-добре.

Но мисля, че "рецептата" за сбъдване на желанията е индивидуална и рано или късно всеки открива своята.

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля че едно от основните неща когато искаме някое наше желание да се сбъдне е да не определяме начина по който желанието ни ще се осъществи. Много често начина който ние предполагаме, че желанието ни трябва да се реализира, не възможен или не е и най-удачния. Вчера имах такъв случай, когато събития от преди един месец, които повечето хора щяха да изтълкуват като неуспех, всъщност спомогнаха условията така да се подредят, че крайния резултат да бъде положителен и то превишаващ очакванията ми. Всъщност примери в които желанията ми се изпълняват в неочаквана форма за мене форма съм имал много.

Обръща се внимание на мисълта, но в действителност от най-голямо значение е вярата. Вярата е един вид магнит, който "привлича" необходимите условия за осъществяване на желанието. Препоръчително е да държим в ума си нагласата "ако стане", да не насилваме нещата, да не акцентираме върху възможностите за успех или за неуспех. Прекаленото желание или нежелание създават преграда около нас, която пречи на реализирането на нашите желания.

Линк към коментар
Share on other sites

Авторът на темата е сложил думата "мечти" - не желания.

Смятате ли, че сбъдването на мечтите и сбъдването на желанията са синоними?

Или има разлика между тях?

Линк към коментар
Share on other sites

И моите желания и нежелания се сбъдват - нежеланията по-бързо и много ефективно :-)

За разлика от Донка аз не мога да се похваля с прецизен алгоритъм.

Особено неясен ми е моментът със заявяването на желанието, защото ми е достатъчно да си пожелая нещо, за го задържа в ума си за секунди и да го забравя веднага и то се случва много бързо - много често дори още същия ден. Забравянето е задължително при мен, защото когато наистина много желая нещо и се концентрирам върху него, то пак се случва, когато се откажа от него и го забравя (но важните неща трудно се забравят). Затова и при мен не важат методите с ежедневна визуализация, позитивно мислене, положителна настройка - всяко завръщане към желанието ми ме отдалечава от реализацията му.

По-важен обаче е начинът, по който се сбъдват моите желания - думата катастрофа е много подходяща :-) Както животът ми си върви кротко, тихо и спокойно, изведнъж започват катаклизми - внезапно и по най-абсурден начин се объркват отношения с хора, изникват внезапни събития, които променят всичко, всичките ми опорни точки се разрушават. Животът ми буквално става на пух и прах и от руините по някое време изниква сбъднатото желание. Общо взето първо губя всичко, с което е свързано желанието ми, минавам през някакъв невероятно стресов период и след това получавам онова, което съм пожелала. И колкото по-голямо е желанието ми (в смисъл - по-важно за мен), толкова по-силни са страничните ефекти. Най-неприятното е, че разбирам смисъла на катаклизмите пост-фактум - събитията са толкова абсурдни, толкова интензивни и непредсказуеми, че накрая се чувстам като излязла от центрофуга - изчистена и изсушена :) Та и аз като мвм, вече внимавам какво си пожелавам и много мисля дали съм готова да мина през ада, за да стигна до желанието си.

Иначе като се замисля - всичко, което ми се случва, е било пожелано от мен, всяко важно събитие. И всички мои желания са се сбъдвали (с едно изключение - и надявам се така да си остане).

И мен "Тайната" много ме впечатли - само че, не е моят начин определено. Ако мисля само позитивно - ще се случи най-негативната възможна ситуация. От друга страна, ако обмисля всички негативни ситуации, ще се случи добра за мен. Вече приемам всеки възможен изход и спирам да мисля - така нещата се получават най-добре.

Но мисля, че "рецептата" за сбъдване на желанията е индивидуална и рано или късно всеки открива своята.

Да, и аз мисля така. От това, което си описала, може да се заключи, че просто имаш определени положения и аспекти на планетите Сатурн, Уран и Хирон (по между им и/или спрямо личните планети).

Също това, което пише Станимир:

Все пак изпълнението на някои желания предполага и полагане на много труд, усилия и вземане на трудни решения от наша страна. Това е валидно най-вече когато желанията са свързани с някаква промяна в самите нас, които са и истински ценните желания (или по-скоро стремежи). Ако нещо се постига с малко усилия, това показва или че то не е истински важно, или че е резултат от усилия, които сме положили в нашето минало.

мисля, че е валидно пак за определен тип хора или по-точно с определена конфигурация. Например при един хармоничен Нептун в картата е възможно да се постигат и сравнително лесно, но не и бързо. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Смятате ли, че сбъдването на мечтите и сбъдването на желанията са синоними?

Или има разлика между тях?

Не се бях замисляла до момента. Моето усещане за нещата е, че желанията са цели, чиято възможност за изпълнение не подлежи на съмнение - постигането на желанието е в нашите възможности при определени условия, в определен срок. Мечтите са цели, чието постигане не зависи само или изобщо от нашата воля и нашите усилия - може да се оставим да бъдем поведени по пътя към тях, но не и сами да определим този път. Не е необходимо дори да вярваме, че изпълнението им е възможно - много мои такива "отнесени" мечти са се сбъдвали. Така че, името на темата си е точно, а може ние малко да сме се отклонили в терминологията. Аз, говорейки за желания, имам предвид мечти.

Да, и аз мисля така. От това, което си описала, може да се заключи, че просто имаш определени положения и аспекти на планетите Сатурн, Уран и Хирон (по между им и/или спрямо личните планети).

Интересно е това, което казваш. Уран ми съвпада с IC, Хирон - с МС и Венера, образуват хармонични аспекти с Луната (1 дом) и Меркурий (11 дом) и квадрат с Марс (12 дом). Сатурн в 12 дом образува съвпад с Меркурий и точен квадрат с Плутон (3 дом).

Линк към коментар
Share on other sites

Моите мечти също се сбъдват в точната последователност на мечтаене.

Много работя над себе си в тази посока . Над съзнанието за мечтите ,големите и малките желания .

Голямото широко виждане над нещата ми дава и големи ,широки мечти . Но ,да всичко това е съпътствано с определен алгоритъм от действия . Определена траектория изминавам на действието .

Без реални действия в тази посока ,мечтите не се сбъдват .

Без подготовка на съзнанието по определен начин /ако сте гледали "the Secret"/ ,мечтите не се сбъдват.

Човек трябва истински да вярва в сбъдването на мечтите си ,да си представя "новата реалност " със сбъднати мечти .

И тогава Вселената ще отвори целия си калейдоскоп от възможности и случайности ,това точно нещо да се случи .

Мисля,че мечтите винаги биват чути ,намират отглас в цялата Вселена ,намират съчувствие и съзидателни действия от страна на всички живи същества.

Много често ми се случва да казвам на приятели " Внимавай какво си пожелаваш !

Защото всяко едно желание намира своя отзвук .

Редактирано от Ина Трифонова
Линк към коментар
Share on other sites

* за да се материализира една идея ~ 4етапа х 4дни:

І. ментален етап/част ~ в рамките на реализационна формула, това което искаш да постигнеш ~ конкретизирано ясно и точно;

ІІ. произнасяне на формулата с обръщане към Вселената /и визуално представяне на начинанието/;

ІІІ. произнасяне с благодарност в състояние на вътрешно мълчание; ограждане на идеята с невидим воал от чужди "погледи" /само ти знаеш тази идея в този момент и това знание е ключ към енергизирането й/;

ІV. етап на действие ~ реализация...

* ...и добре е след "горното" да е изписан и този цитат си мисля:

Да имам пророчески дар и да зная всички тайни,

да имам пълно знание за всички неща

и такава силна вяра, че да мога

и планини да преместям,

щом любов нямам,

нищо не съм.

default.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

При мен нещата са по - прости. Нямам и не си поставям кой знае какви мечти и цели за изпълнение. Достатъчно ми е да имам вътрешен мир, на базата на който възникват Любовта и Хармонията. И понеже външната ни реалност е в пряка зависимост от нашата вътрешна реалност, без никакви усилия от моя страна нещата в моя живот се подреждат по начин, по който самият аз не бих могъл и да мечтая. Моят алгоритъм е изречен от Христос: "Търсете първом Царството Божие и Неговата правда и всичко друго ще ви се приложи." А "Божието Царство" е вътре в нас. Така че, според мен, преди да тръгнем да определяме жизнените си цели, които да реализираме във външния свят, първо трябва да сме наясно със себе си и да приведем нашия вътрешен свят в порядък, защото е факт, че хората плачат много повече заради сбъднати, а не заради несбъднати мечти! И освен това - ако човек не реализира своята Истинска Същност, винаги, каквито и успехи, реализирайки мечтите си, да постигне във външния свят, ще се чувства неудовлетворен и ще живее с усещането, че му липсва нещо.

Линк към коментар
Share on other sites

... Така че, според мен, преди да тръгнем да определяме жизнените си цели, които да реализираме във външния свят, първо трябва да сме наясно със себе си и да приведем нашия вътрешен свят в порядък, защото е факт, че хората плачат много повече заради сбъднати, а не заради несбъднати мечти!

Борислав :)

струва ми се че това което ти споделяш е иделаният вариант, по често се случва обратното. Целите ни и външният свят (несъгласието с него) ни насочват в правилната пътека с така познатото ни страдание :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

...хората плачат много повече заради сбъднати, а не заради несбъднати мечти!

Да, и аз открих липсващата (ми) брънка. Желанията ни винаги се сбъдват - по-точно или по-неточно, по-бързо или по-бавно, осезаемо или не. И можем да имаме наистина всичко и да го задържим дотогава, докато "го използваме по предназначение". Решим ли да му намерим друго предназначение, да променим ситуацията, отношенията си с хората, да направим радикални промени - това вече е ново желание и много често изпълнението му е несъвместимо с даденостите към момента.

Прост пример: любовта. Ако имаме нужда от неангажираща връзка, подходящ човек бързо ще се появи в живота ни. Но ако след 5 години решим, че този човек е идеален за нас и поискаме от него брак, твърде вероятно е да го загубим - защото вариантът да се разделим с него и да срещнем друг, който ще ни предложи точно това, което желаем, е енергетично по-изгоден от този да се променя мирогледа на един човек (да не забравяме и свободната воля на човека).

Сега разбирам и това, за което пише Лазарев - че трудните периоди предшестват получаването на желаното от нас - именно защото са свързани със загуби, с преустановяване на съществуващи материални връзки и създаване на нови. Както химичните реакции - в хода на образуване на ново съединение старите връзки се разхлабват, в един момент се образува нестабилно съединение, в което съществуват и старите, и новите връзки, а след това, в зависимост от енергията на системата, се образуват нови връзки.

Колко време ми трябваше да разбера на какво се дължат "катаклизмите" и сълзите... Но осъзнаването на процесите е връзките мужду тях ни предоставя и повече контрол върху ситуациите. Да живеем без желания едва ли е възможно. Да желаем всичко не е благоразумно, но можем да желаем внимателно, познавяйки духовните закони.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...