Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 1


Guest Ивета

Recommended Posts

Последните две мнения не са за тази тема, а за Големите Аркани в Таро; няма да ги премествам там, но ви моля да не смесвате темите.

Знам, че нещата се доближават, но затова има и различни теми - всяка има целево значение.

Благодаря.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 359
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Попитах Таро "В рамките на 1 месец да очаквам ли някакви негативни въздействия срещу мен? "

Отговорът беше: Крал на Пентаклите - 3 Пентакли - 10 Мечове.

Не знам какво озвачава, но никак не ми хареса и затова попитах допълнително "Към какво по точно ще бъдат насочени действията? "

Паднаха се: Асо Пентакли - Колесницата - 10 пентакли.

Според мен ми предстоят големи неприятности, но аз винаги мисля най - лошото... :)

Вие как тълкувате картите?

Линк към коментар
Share on other sites

Попитах Таро "В рамките на 1 месец да очаквам ли някакви негативни въздействия срещу мен? "

Отговорът беше: Крал на Пентаклите - 3 Пентакли - 10 Мечове.

Не знам какво озвачава, но никак не ми хареса и затова попитах допълнително "Към какво по точно ще бъдат насочени действията? "

Паднаха се: Асо Пентакли - Колесницата - 10 пентакли.

Според мен ми предстоят големи неприятности, но аз винаги мисля най - лошото... :)

Вие как тълкувате картите?

Това не е сериозен въпрос към/за Таро, според мен.

Другите, ако искат, да отговорят, ако счетат въпроса за съществен.

Аз не мога и не знам.

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Да...и аз така си помислих.

Днес една циганка ми каза, че скоро някой ще се опита да ми "въздейства негативно" и си помислих, че може наистина да е видяла нещо лошо. :hmmmmm:

Целта ми беше чрез таро да получа повече информация за евентуални проблеми.

Линк към коментар
Share on other sites

Да...и аз така си помислих.

Днес една циганка ми каза, че скоро някой ще се опита да ми "въздейства негативно" и си помислих, че може наистина да е видяла нещо лошо. :hmmmmm:

Целта ми беше чрез таро да получа повече информация за евентуални проблеми.

Хехехехе

Ако се доверяваш на циганка - врачка и гледачка, не ти трябва Таро :3d_075:

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Просто и друг път ми се е случвало, дори стигнах до болница и беше малко...плашещо някой да ти каже, че най - лошият ти кошмар ще се повтори.

Сега като се замисля, жената най - вероятно жената си го казва това на всеки. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Просто и друг път ми се е случвало, дори стигнах до болница и беше малко...плашещо някой да ти каже, че най - лошият ти кошмар ще се повтори.

Сега като се замисля, жената най - вероятно жената си го казва това на всеки. :)

Е, LinnRiddT, всеки си знае къде, кога и защо :)

Темата, все пак, е за Таро ...

Линк към коментар
Share on other sites

Асо Пентакли ,2 мечове ,Асо Чаши ? Въпросът засяга личният ми живот и попитах дали еди кое си ще стане до края на Юни месец тази година ! Усмихнах се когато видях тези карти ,особено Асо пентакли на първа позиция ,защото наистина го искам много и ми е мечта :) .Тълкувам го като реализиране на тази мечта ,заради 2 мечове което според мен е прехода :) ,т.е. Асо чаши е сбъдването на тази мечта :) ! dd96bee2cb53d8853a348f327bcf2747.gif

А вие какво мислите ? 

Линк към коментар
Share on other sites

Асо Пентакли ,2 мечове ,Асо Чаши ? Въпросът засяга личният ми живот и попитах дали еди кое си ще стане до края на Юни месец тази година ! Усмихнах се когато видях тези карти ,особено Асо пентакли на първа позиция ,защото наистина го искам много и ми е мечта :) .Тълкувам го като реализиране на тази мечта ,заради 2 мечове което според мен е прехода :) ,т.е. Асо чаши е сбъдването на тази мечта :)

А вие какво мислите ? 

Деяна, имаш доста странни карти, в смисъл - хубави. Странни са, защото всичко при тях е ЦЕЛ и МЕЧТА, заради Асо пентакли. 2 мечове и Асо чаши говорят само за едно - ти отдавна си приела нещо и си го допуснала в най-дълбоката си същност; осъзнала си истинските си/ истинското си желания/ желание.

Не зная дали това нещо, за което си питала, ще се случи до края на юни, защото то би могло да се случи почти всеки ден :)

Линк към коментар
Share on other sites

За втори път ми се пада абсолютно същата комбинация ... усмихвам се без да знам какво точно значи .Носи особено усещане ! 

Държа да поставя изображенията на падналите се карти 

54905008.jpg swords02.jpg  17039835.jpg

Когато гледах картите най -силно ми направи впечатление двата меча ,имах чувството че са като проводник от едното към другото асо ! От мечта ... през 2 мечове като преход се превръща в реалност .

Като някаква допирна точка са тези мечове ,дали обединява двете аса или асо пентакли се превръща в асо чаши ? 

Май много задълбах  :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

Помолих Таро за съвет как е най-добре да постъпя спрямо еди кой си човек - Обесен , Асо Жезли ,Кралица Пентакли .

Знам ,че Таро не ни дава готови решения , но го приемам като помощ ,напътствие някакво ! 

Обесения го тълкувам ,като период на изчакване ,т.е. да не правя нищо ,да не вземам никакви прибързани решения ... да изчакам.Асото мисля ,че е новото начало ,а Кралицата .... ? 

Не знам ... някои от вас да има предложения ? 

Линк към коментар
Share on other sites

Помолих Таро за съвет как е най-добре да постъпя спрямо еди кой си човек - Обесен , Асо Жезли ,Кралица Пентакли .

Знам ,че Таро не ни дава готови решения , но го приемам като помощ ,напътствие някакво ! 

Обесения го тълкувам ,като период на изчакване ,т.е. да не правя нищо ,да не вземам никакви прибързани решения ... да изчакам.Асото мисля ,че е новото начало ,а Кралицата .... ? 

Не знам ... някои от вас да има предложения ? 

Тази комбинация значи да задоволиш желанията на някого, в случая на Кралица пентакли - удовлетвори ги, ще удовлетвориш и своите, друго значение няма според мен. Ще се усетиш пълноценна, а и за този за когото питаш. Прост пълноценност.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ,Мона! 

Може и да се повтарям, но пак за твоята комбинация и специално за Кралица пентакли на трета позиция - картата говори за това, че така трябва да направиш нещата, че да се чувстваш ти добре; освен това има и някаква скрита радост и удоволствие от перфектно свършена работа ... :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен,моите карти са Таро на търсещия,и тъй като също съм начинаеща,моля да ми помогнете в разгадаването на въпроса ми,който беше -" Ще намеря ли скоро постоянна работа "и картите са следните -1ва карта деветка камъни,2ра карта Обесеният,3та карта двойка мечове,и сигнификатор четворка мечове.

Благодаря предварително.Успешен ден на всички :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен,моите карти са Таро на търсещия,и тъй като също съм начинаеща,моля да ми помогнете в разгадаването на въпроса ми,който беше -" Ще намеря ли скоро постоянна работа "и картите са следните -1ва карта деветка камъни,2ра карта Обесеният,3та карта двойка мечове,и сигнификатор четворка мечове.

Благодаря предварително.Успешен ден на всички :)

здравей , Ще ти кажа моето мнение .Четворка мечове показва , че мислиш много по този въпрос за работата, нещата ти са в застой . Спроед падналите се карти мисля че ще намериш работа това скоро е малко неопределено като време . Когато ми се падне 2 мечове като карта аз винаги тегля поне още една , защото това според мен е неуточняваща карта , карта на избора . Докато писах ми хрумна и това , че може би ще получиш някаво предложение , но ще се чудиш дали да приемеш. Но все пак за мен отговора е положителен.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен,моите карти са Таро на търсещия,и тъй като също съм начинаеща,моля да ми помогнете в разгадаването на въпроса ми,който беше -" Ще намеря ли скоро постоянна работа "и картите са следните -1ва карта деветка камъни,2ра карта Обесеният,3та карта двойка мечове,и сигнификатор четворка мечове.

Благодаря предварително.Успешен ден на всички :)

Ти и сега имаш работа, а ако нямаш си в застой и търсиш изход (от дълго време си в това положение). Предолей страховете си или се примири със статуквото си, на този етап не виждам, поне аз, нова работа.

Линк към коментар
Share on other sites

Помолих Таро за съвет как е най-добре да постъпя спрямо еди кой си човек - Обесен , Асо Жезли ,Кралица Пентакли .

Тази комбинация значи да задоволиш желанията на някого, в случая на Кралица пентакли - удовлетвори ги, ще удовлетвориш и своите, друго значение няма според мен. Ще се усетиш пълноценна, а и за този за когото питаш. Прост пълноценност.

А как според вас се променя значението на тази комбинация ,ако кралицата не е пентакли ,а чаши?Дали това е обяснение в любов или съвет да кажеш на другия каквото знаеш ,че иска да чуе?

На същия въпрос на мен ми се паднаха Светът , 10 мечове и Кралица чаши- "Какво е най-добре да правя с .... на този етап?",ако трябва да съм точна.Светът ме бърка -дали дава съвет за пасивност-да оставя всичко както си е...един вид "всичко е така както трябва да бъде ,колкото и нерви да коства това (10 мечове) и резултата ще е Кралица чаши...??"Какво трябва да означава тази кралица тук? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Помолих Таро за съвет как е най-добре да постъпя спрямо еди кой си човек - Обесен , Асо Жезли ,Кралица Пентакли .

Тази комбинация значи да задоволиш желанията на някого, в случая на Кралица пентакли - удовлетвори ги, ще удовлетвориш и своите, друго значение няма според мен. Ще се усетиш пълноценна, а и за този за когото питаш. Прост пълноценност.

А как според вас се променя значението на тази комбинация ,ако кралицата не е пентакли ,а чаши?Дали това е обяснение в любов или съвет да кажеш на другия каквото знаеш ,че иска да чуе?

На същия въпрос на мен ми се паднаха Светът , 10 мечове и Кралица чаши- "Какво е най-добре да правя с .... на този етап?",ако трябва да съм точна.Светът ме бърка -дали дава съвет за пасивност-да оставя всичко както си е...един вид "всичко е така както трябва да бъде ,колкото и нерви да коства това (10 мечове) и резултата ще е Кралица чаши...??"Какво трябва да означава тази кралица тук? :)

Светът е първа карта - т.е. целта и желанието, той е реализацията, 10 мечове е пътят, през който трябва да се мине - осъществяването, макар и болезнено и драматично, за да се постигне Кралица чаши - за мен това е постигната хармония на емоционално ниво. И в тази връзка ти си права - твоето тълкуване е вярно

Дали това е обяснение в любов или съвет да кажеш на другия каквото знаеш ,че иска да чуе?

Важното е да се направи каквото трябва, пък да става каквото ще :-)

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Много интересно е ,когато незнаеш какво трябва, да правиш ,да направиш точно каквото трябва :)

Но иначе е интересен казус :D Понякога ,мисля си аз,когато просто нещо е по силите ти (макар и трудно) ,сигурно излизат точно такива карти -общи ,когато конкретиката не е от значение ,а важно е желанието .Благодаря ти Мона, до скоро!

Линк към коментар
Share on other sites

Привет от мен ,отново искам съвет .Попитах картите дали А.. ще успее да осъществи планът си за бизнес по начина ,по които го е обмислил,картите са на (Таро на търсещия) и излязоха така :1ва Баща на камъните,2ра деветка камъни,3та Алхимия и сигнификатор Дъщеря на камъните.Благодаря отново.

Също бих искала да попитам при подредбата на картите ,какво е зна4ението на картите 1,2,3какво показва всчка от тях.Поздрави от мен.Дано да не съм досадна с въпросите си:)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей , 

Аз също имам Таро на Търсещия ,въпреки че ползвам на Уейт .Красива колода с хубава книжка ,но не съм напълно съгласна с някои описания на картите там . 

Двоумях се доста ... ! Мисля ,че има пречки някакви .... не мисля ,че нещата ще станат така както той ги иска и по начина по които ги иска ! Алхимията ме притесни ... ( Умереността) .Много пентакли има (камъни) , което ме навява на мисълта ,че желанието му за успех е прекалено голямо ,едва ли не се е вглъбил ,вкопчил в тази идея и само това му е в главата ! 

За втория ти въпрос ... по принцип значенията на позициите са 1- минало,2 - сегашно,3- бъдеще , но 1вата карта може да показва теб самия ,понякога 3тата може да е съвет от Таро .Аз лично не се съобразявам с значенията на позициите ,а по -скоро от картите ,те ми подсказват коя какво значение има като позиция ! 

Линк към коментар
Share on other sites

Въпрос " Какво иска той от мен?" .. изпадна Крал Жезли .Единственото ,което си помислих е женен,обвързан мъж ... ! Не ми беше ясна тази карта сама по себе си и за това я прибрах в колодата и продължих бъркането... 

До като бърках така ми изпаднаха 9-ет карти ,че имах чувството че някои ми ги блъсна пред лицето на масата .Естествено там беше и Крал Жезли ,а под него купчинката от 7-те изпаднали карти ,9-та карта беше до купчинката с изпадналите - Любовници !  :angry:  

Подредих ги и това са 8 чаши,Паж Пентакли ,3 жезли , Светът,Кулата ,Рицар Чаши,4 Жезли,Крал Жезли и Любовници !Освен ,че тука има цяла история ... си мисля ,че до картата Кулата е миналото ! Светът и Кулата ми говори за сериозен конфликт след което е последвал края ,неочаквания ...  

Притесни ме Крал Жезли до Любовници ... Говори ми за трети човек ! 

На въпрос за трети човек излиза любимата карта на Минотавър - Висшата Жрица  :lol: после 8 жезли и накрая 6 жезли ! 

За мен освен ,че отговора е "Да,има трети човек"  на всичкото отгоре си мисля ,че третия съм аз даже без да знам ! 

Дайте да го разнищим това и да правя каквото съм си наумила или да вадя меча на краля :)

Благодаря на всички които ще се включат ! 

Линк към коментар
Share on other sites

Въпрос " Какво иска той от мен?" .. изпадна Крал Жезли .Единственото ,което си помислих е женен,обвързан мъж ... !

Дайте да го разнищим това и да правя каквото съм си наумила или да вадя меча на краля :)

Според мен, трябва да извадиш меча, но ако се появи Крал мечове :)

За мен е по-интересното какво иска той от себе си да направи по отношение на теб. Може да го направи - каквото и да е, заради спецификата на Краля на жезлите. Таро ти отговаря по неговия си начин; ти питаш какво иска той от теб, но картите са решили, че е по-важно какво иска той от себе си спрямо теб и изобщо как може той да разреши някаква ситуация. Засега май иска и вълкът да е сит, и агнето цяло ...

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...