Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Скарлет тръгва в правилна посока и много точно се ориентира относно наследствеността в професията.Разсъжденията, касаещи артистичността, чара и финеса също са верни.Накрая обаче, логиката и изневерява.Като че ли недоотчита любовта към децата, показани чрез Слънцето в 5 дом, грижовността на рака (куспида на 6 дом) и позицията на Уран в 9 (науката).Разбира се, че може да се дадат и други интерпретации на Слънце в 5 и Уран в 9.

Истината обаче е, че верният отговор е Д)Учител.Вендор, получаваш звездичка за правилната оценка на ситуацията! :sorcerer:

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Скарлет тръгва в правилна посока и много точно се ориентира относно наследствеността в професията.Разсъжденията, касаещи артистичността, чара и финеса също са верни.Накрая обаче, логиката и изневерява.Като че ли недоотчита любовта към децата, показани чрез Слънцето в 5 дом, грижовността на рака (куспида на 6 дом) и позицията на Уран в 9 (науката).Разбира се, че може да се дадат и други интерпретации на Слънце в 5 и Уран в 9.

Истината обаче е, че верният отговор е Д)Учител.Вендор, получаваш звездичка за правилната оценка на ситуацията! :sorcerer:

Мдааа,честито на Вендор! Аз пак разгледах картата и да си кажа , този човек е труден за разгадаване относно работата. С управител на 9 и 10 домове- Плутон в 8 дом, и то във Везни, с управител на 6 дом-Луна в 8 дом във Везни,какво да си помисли човек,освен за добри артистични качества.И в добавка Слънце в 5 дом? Знаете,че домовете имат много значения и тълкувания.Да вземем например 5 дом-то е деца, любов,удоволствия и начин на забавление,хазарт и други игри,творчество, политика и т.н. Просто този човек със същия успех би могъл да бъде добър актьор,политик,дори и да върти бизнес с хазарт.

А тези управители на 6 и 9 домове - в 8 дом, как бихте ги изтълкували? На мен лично не ми харесват.

Линк към коментар
Share on other sites

Ето картата за новата игра а също и на бял фон

А възможните отговори са:

А) Политик

Б) Художник

В) Воененна

Г) Певица

Д) Психолог

Успех!

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Луната в 8 дом е показател за психични способности, за търсене на сигурност, тригонът към Марс говори за емоционална наситеност и решителност; към Асц. е белег за общителност, чар, артистичност.Плутон във везни също говори за нужда от хармония и адаптивност; в неговия естествен 8 дом символизира аналитичността, усета към парите, но и интереса към окултизма.Секстилът на Плутон към Нептун също е творчески аспект.Но да не забравяме, че господарят на хороскопа е в 12 дом, т. е. препоръчителна е работата зад сцена.А актьорът работи на сцена.Освен това учителят би трябвало и да е добър актьор, тъй като всеки урок е своеобразен спектакъл.

Линк към коментар
Share on other sites

Луната в 8 дом е показател за психични способности, за търсене на сигурност, тригонът към Марс говори за емоционална наситеност и решителност; към Асц. е белег за общителност, чар, артистичност.Плутон във везни също говори за нужда от хармония и адаптивност; в неговия естествен 8 дом символизира аналитичността, усета към парите, но и интереса към окултизма.Секстилът на Плутон към Нептун също е творчески аспект.Но да не забравяме, че господарят на хороскопа е в 12 дом, т. е. препоръчителна е работата зад сцена.А актьорът работи на сцена.Освен това учителят би трябвало и да е добър актьор, тъй като всеки урок е своеобразен спектакъл.

Благодаря ти, Olq3,но аз имах друго предвид,което не е по темата,обаче и затова няма да задълбавам.Но ми мина през ум за проблеми на дълъг път.

А сега по новата игра-Вендор,защо ни мъчиш такаааа? Адски е трудна тази задачка.Тази жена е много силна като личност,за да приема,че е художник,въпреки МЦ в Риби.Много са акцентирани кардиналните знаци и домове. Това повече ми прилича на човек,работещ в служба на родината-Луна в Козирог в 7-ми дом/дом на закона/,Сатурн в Рак в 1-ви дом-също кардинален знак и дом.Двете планети са в опозиция и правят тауквадрат с Юпитер/естествения управител на 9 дом/също дом на закона. Везни също е кардинален знак и се свързва със законността.От друга страна-Уран/упр. на 9 дом/ е в дома на институциите в съвпад с Венера/диспозитор на Юпитер и Нептун/упр. на МЦ.Юпитер и Нептун в 4-ти дом може също да покаже служба в името на родината.

Въпреки,че може да се окаже политик или художник,аз залагам на военен. Този Марс и Плутон в съвпад дават огромна власт. :3d_142:

Линк към коментар
Share on other sites

Въпреки, че Луната е в козирог, което дава един хладен ум, (за същото говори и тригонът и към Меркурий), мисля че не става въпрос нито за политик, нито за военен.Това не е социално ангажирана личност, защото 7 от планетите са в източната половина.Квадратът на Луната към Юпитер в 4 е белег за експанзивност, великодушие, донякъде и склонност към скиталчество.Опозицията към Сатурн в 1-ви дом говори за някаква неувереност в собствените сили, за склонност към депресия; квинкосът към Марс поражда конфликт между емоциите и желанията; квинкосът към Уран показва склонност към прибързани, необмислени действия.А това не са качества на политик или военен.Затова отхвърлям отговори А) и В).

Прави впечатление, че и Нептун , и Юпитер са във везни - знакът на Венера, която от своя страна е управител на 5-ти дом - домът на изкуството.Съуправителят на 5 дом е в лъв, а той обича сцената.Тригонът на Юпитер към Венера, говори за личност с богато въображение, обичаща екстравагантността;тригонът на Слънцето към Нептун също е творчески аспект.Като прибавим и артистичните риби на МС, за мен това е или художник, или певец.Не мисля, че е психолог, защото освен това, че в 12-ти дом се намират Венера и Уран, не виждам други показатели.Ако имаше отговор актьор, бих дала него.Но понеже няма, хвърлям боб между художник и певец.Заради участието на Нептун и намесата на лъва, мисля че верният отговор е Г)Певица.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Apocatastasis

Така. Аз мисля, че отговорът е - психолог. Откриваме един асцендент в Скорпион, което дава дълбочина и внушителност. Слънчевият знак е в Телец, което подсилва авторитарността и авторитетността на лицето. Луната е в Козирог, което дава сдържаност на емоциите и системност в душевността, така нужни за един добър психолог. Меркурий е също в Телец и става въобще доста интересно - една земна личност, която е стъпила здраво на почвата. Гледа реално на нещата и се стреми да разкъсва булото на неизвестното. Вероятно я привлича силно тайнственото и загадъчното, а защо не и девиациите в човешката природа. Луната е в 3 дом, Слънцето и Меркурий в 7-ми, т.е. интерес към брачните проблеми и всичко интелектуално. Марс (както впрочем и Плутон) е в 10 дом и в Лъв, което значи борбеност и власт. Често трябва с воля и твърдост да се отстояват положенията, но мисля, че това трябва да се удава лесно на тази личност. Всъщност, този човек в речта си може да е доста емоционален и вероятно има приятен глас и може да пее хубаво. Въпреки това не ми се иска да залагам на певица, макар че може и така да се протълкува наистина. Е, ако греша, ще ми е за урок. : )) Само едно ме притеснява - не виждам в хороскопа изявени индикатори за комуникативност, което малко може да пречи на психологическата професия. Въпреки това обаче и Фройд е бил Телец, с асцендент Скорпион, Уилям Джеймс си е съвършен Козирог, а доста от психолозите имат земни знаци (както и социолозите, но това е друга тема). Така че, след този кратък преглед, аз залагам на психолог. :)

Редактирано от Apocatastasis
Линк към коментар
Share on other sites

Откриваме един асцендент в Скорпион, което дава дълбочина и внушителност. Луната е в 3 дом, Слънцето и Меркурий в 7-ми, т.е. интерес към брачните проблеми и всичко интелектуално. Марс (както впрочем и Плутон) е в 10 дом и в Лъв, което значи борбеност и власт. :)

Извинявай, ти ли гледаш друга карта или аз? Картата от новата игра е с асц. Рак / поне аз така виждам / ,Луна в 7 дом,Марс във 2-ри.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Apocatastasis

Ами вероятно има някаква грешка, защото в картата на бял фон пише час 17:25, според който когато си направя картата, Асцендента е Скорпион, а ако е 7:25, вече наистина е Рак, а и някои от планетите променят местата си наистина. Но това всъщност не променя моята позиция. : ))

Линк към коментар
Share on other sites

Асцендентът и в двете карти е 8 гр. и 36 мин. в рак.Часът в картата на черен фон е по GMT, а в тази на бял фон - вероятно месно време.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Apocatastasis

Добре. По принцип има два варианта за действие - или гледаме картите, предложени за задачата или си правим по данните (дадени) ние такава карта. Аз лично, поради ред причини, си правя моя карта на лицето, което ще изследвам. И понеже на черния фон не успявам почти нищо да различа, а впрочем проблемът не е в черния фон, а в самата избистреност на визията на графиката, то аз реших да погледна и бялата и да взема от там нужните ми данни за хороскопа, тъй като Вендор не ги беше посочил в поста си. Та, взимайки ги от там, аз направих картата, която обаче се оказва грешна - първо, защото истинският час бил друг и второ, защото аз не мога да разбера дори и с такъв час как се получава разлика при мен и картите, защото правя картата за 20 май 1946, 7:25, Пловдив и ми излиза Асцендент на 5 гр. и 43 мин. Такъв излиза и на astro.com и на програмата в този сайт, ако щете. : )) А и като гледам градусите на картите за Пловдив, те въобще не са тези на град Пловдив в България. : ))) Въобще, какви хороскопи правите? : )) Трябва една цялостна ревизия да се направи на задачата. : ))

Хайде, със здраве. Моята интуиция залага на психолог, пък ако ще и картата да се окаже просто мистификация. ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Специално за теб, Apocatastasis.

Макар че всичко е пределно ясно и видно в дадените карти, а останалите участници се справиха отлично, но оказа се че липсата на данни е голям проблем, затова ще ги дам сега.

20.05.1946 7:25 PST 115W34 32N47

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Това не е социално ангажирана личност...

Olq3, не знам колко по-ангажирана социално може да бъде една личност от това да има Слънце в 11 дом. Всички знаем,че 11 дом се звързва с колектива/професионалния екип/,групите,обществото,идеалите и т.н. За мен този човек работи за конкретен идеал,стъпил здраво на краката си.Като прибавим и толкова много кардиналност,не знам дали това са присъщи положения за певец.Има и Меркурий в квадрат с Марс-притежава борбеност,добри качества за управление и стратегия.Меркурий прави квадратура и с Плутон-тази позиция дава добри детективски качества.Би могла да бъде и добър психолог,но тази силна кардиналност в ъглите,двойно подчертана и с планетите в 1 и 7 дом,ме кара да си държа на моето мнение за военен.А и този як съвпад на Марс и Плутон в Лъв?Толкова сила и власт има в тази карта.Нищо,че е жена.Аз имам също много кардинални планети и акцентирани кардинални домове и вярвай ми, ако не ми беше писано силното родителско влияние и бях родена в друга среда, сигурно щях да стана военен или полицейски служител.

Дори и да съм сгрешила,няма лошо. Хайде, Вендор, че нямам търпение да разбера коя е тази "желязна" дама.

Линк към коментар
Share on other sites

Слънце в 11 дом носи белезите на Слънце във водолей - т.е. една нестандартна, независим, ексцентрична личност.Господар на въпросното Слънце е Венера, която е в близнаци и придава многостранност, а позицията на Луната в 7 дом може да покаже и нужда от публика.Върхът на 2 дом попада в лъв, а той е склонен към по-драматично поведение.Това може да се интерпретира като доходи от сцена, където е вложена доста енергия.Като прибавим и факта, че повечето планети са в източната половина, за мен това е невъзможно да бъде политик или полицай.

Но да оставим авторът на задачката да си каже тежката дума.

Линк към коментар
Share on other sites

Отговорите, които дадоха учасниците в играта са: В) Военен-Skarlet, Г) Певица-Olq3 и Д) Психолог-Apocatastasis.

Верен отговор е дала Olq3, като е направила прекрасна обосновка, а картата е на артистичната певица Шер, най-издайна беше позицията на Венера в Близнаци, съпътствана от Уран в 12-ти дом. Много хора биха поставили под съмнение гласовите й данни, но определено в гласа й има нещо харизматично, странно и привличащо.

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Ето поредната задача - 07.04.1986 19, 13 Пловдив

Ето линк към картата http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5992615

ВЪЗМОЖНИТЕ ОТГОВОРИ СА:

А)МЕДИЦИНСКА СЕСТРА

Б)АКТЬОР

В)ХУДОЖНИК

Г)ЮРИСТ

Д)ДИЗАЙНЕР

Успех!

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ето поредната задача - 07.04.1986 19, 13 Пловдив

Ето линк към картата http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5992615

ВЪЗМОЖНИТЕ ОТГОВОРИ СА:

А)МЕДЕЦИНСКА СЕСТРА

Б)АКТЬОР

В)ХУДОЖНИК

Г)ЮРИСТ

Д)ДИЗАЙНЕР

Успех!

Още една чудесна загадка!

Това определено е творческа личност. Слънцето и особено Венера в 7-ми дом, биха дали типичната за един творец индивидуалност в обществото, усета към красивото, творческата природа и преди всичко споделяне на творчеството, което е преднаначено за наслада на другите. Друг много показателен факт е куспидата на 6-ти дом, която попада в Риби, знак който има артистична и сензитивна природа, дълбочина и обаяние, Нептун попада в 3-ти дом - умът, това ще рече че имаме контакт на съзнанието с дълбоките пластове на несъзнаваното. Подобна позиция е имал и Юнг, което може да ни подскаже, че въпросната личност е много чувствителна към чувствата и емоциите на другите, разбира ги. Нептун прави съвпад с Марс, който управлява 7-ми дом, това определено показва, че творбите са тясно свързани с хората. Уран в 3-ти дом дава оригиналност на ума, бързина и острота, независимост. Господаря на 3-ти дом е Юпитер, който прекрасно се разполага в 5-ти дом, дом определян като вместилище на изкуството.

Тази личност прекрасно се вписва в Б) Актьор, В) Художник и Д) Дизайнер, все занимания изискващи артистичност. Но тъй като хороскопа говори за личност, която е публично изявена ще изключа В) Художник. Ще се позова на Венера като белег за мода, лукс и афинитет към блясъка, а поставена в 7-ми дом би трябва ло да даде Д) Дизайнер.

Линк към коментар
Share on other sites

Браво, Вендор, чудесна интерпретация!!!Прав си, това е творческа, тъсеща личност, индивидуалист, ценящ новото и различното.Вярно е, че Венера е белег за "мода, лукс, афинитет към блясък", но също е вярно, че покровителства изкуството.Всъщност двата отговора - Б) и Д) бяха напълно възможни.Това всъщност е хороскопът на най-младата наша актриса.Така че верният отговор е Б) Актьор.

Линк към коментар
Share on other sites

Картата беше много показателна, а близките отговори показват колко е важно да се направи точна преценка, особено в професионалното ориентиране. Доста ценни уроци научих, за което благодаря на Olq!

Следващата задачка ще бъде поставена от мен.

В новото условие ще предложа на желаещите да играят данните на Личност, а задачата е от посочените Кандидати да се познае с кого от тях е имало връзка.

Условието:

Личността(жена) : 17:05ч 6.05.1988г. Плевен

Кандидат 1: 12:45ч 4.12.1987 Плевен

Кандидат 2: 12:05ч 6.11.1986 Свищов

Кандидат 3: 22:50ч 18.01.1988 Плевен

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, Вендор, за новото условие на играта!След като се научихме да намираме най-подходящата за нас професия, би било добре, да се научим да откриваме и най-подходящия партньор.Защото професията, любовта , респективно брака, са два от най-важните избори, които правим в живота си.И от правилно взетите решения в съответните моменти, до голяма степен зависи дали ще се реализираме като пълноценни личности, дали ще се чувстваме завършени и щастливи.

Сега към конкретното условие.Според мен, Кандидат 2 е най-подходящ за Личността.Тя (Личността) е доста стабилна, има прагматичен тип мислене, градивна, дружелюбна, убедителна, дипломатична.Определено има усет към парите и цени материалния комфорт.Вероятно има интереси в областта на окултизма.Луната е в козирог, в падение, а това издава хладна натура, но и дълбоко чувствителна, колкото и парадоксално да звучи.Вероятно е привързана към дома и семейството си, защото макар и в падение, Луната е на трон по дом.Тази карта е добър пример за това, че Венера в близнаци не винаги говори за повърхностни връзки.Много е възможно Личността да сключи брак с чужденец, бракът обаче е един.

Доброто съчетание на Слънцето на Кандидат 2 с Луната на Личността са добро условие за връзката помежду им.С други думи има синхрон между мъжкото и женското начало.Секстилът на неговата Венера (която е господар на както на неговия, така и на нейния хороскоп) с нейната Луна са още един фактор, подпомагащ разбирателството помежду им.За същото говори и съвпадът на Луните им.Неговият Уран - господар на 11 дом при него и 5 дом при нея - е в секстил с нейния Марс - управител на 7 дом в хороскопа на Личността.Освен това неговият Марс попада в нейния 5 дом в съвпад с нейния Марс.Северният му лунен възел е в нейния 7 дом в секстил с нейния Марс.Разбира се, че както във всяка карта и тук не липсват негативи.Имам предвид опозицията между Неговите Слънце и Венера и Нейните Слънце и Юпитер, карето на Нейното Слънце с Неговия Марс, както и куинкосът между неговия Меркурий и нейната Венера.Като цяло обаче, това са двама души, чувстващи и мислещи в една посока, имащи всички шансове за една здрава връзка.

С Кандидат3 са твърде еднакви - притежават и търсят едни и същи неща.Прекалено много земя се натрупва помежду им.И двамата са интроверти, не мисля че могат да си дадат това, от което имат нужда.Кандидат1 обаче, притежавава огънят, който напълно липсва на Личността.Но начинът на възприятие е твърде различен при двамата.Неговата Луна в близнаци е твърде различна от нейната в козирог.Същото важи и за Венера-при нея в близнаци, а при него - в козирог.Освен това каретата между неговия Сатурн и нейния Северен възел и нейния Уран и неговия Северен възел, както и опозицията между нейната Венера и неговия Уран едва ли са добра основа за една връзка.

Затова според мен най-подходящ за Личността е кандидат2.Но дали винаги избираме "Подходящия"?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Едно малко задание, отговора на което ще разберем след четири години, може и по - рано :) .

Днес се сформира новият парламент, записах часа в който пуснаха химна на България - 10:20 14.07.2009г.

Разбира се може да използваме и друг час, освен предложения от мен, или да сравним резултатите от различните часове.

Нека влезем в ролята на политически анализатори и играта да започне!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Вендор - добро хрумване! Родил се е ... парламент.

Следователно можем да си поиграем на орисници, особено като поразгледаме наталната му карта. Чудя се, все пак не е човек, а някаква цялост, общност, но ... какво пък, въздействията би трябвало да са подобни.

Асц. Дева, Сатурн в 1 дом, в Дева, с харм. аспекти - този парламент ще бъде сериозен, съвестен, прецизен, ще свърши доста работа, включително и поради волята и заинтересоваността на приятели (секстил със Слънце и Меркурий в 11 дом) в лицето на Европейския парламент и европейските партии, и то акуратно, изпипвайки детайлите, но няма да реши кой знае какви съществени неща, а по-скоро ще се фиксира върху подробностите (ама и от това има нужда, де, в много закони има доста нещица да се пипнат и доизгладят).

И всичко това въпреки неблагоприятния климат (Плутон, 4 дом, наранен) - ще има неприятни, остри отношения на участниците в него; ще се наблюдават разединение на уж дружески парламентарни групи и разправии вътре в самите групи. Болшинството от тези ситуации ще са инспирирани от нестандартните и дори ексцентрични възгледи на партньорите на ГЕРБ (квадратура с Уран, 7 дом).

За "рожбите" на парламента ще оставя някой друг да тълкува. :P

За разлика от другите парламенти, този ще осъществява добри комуникации, поради което ще бъде добре приет в обществото и оценен навън, дори и да няма други "заслуги" за подобна висока оценка.

Има възможност да не изкара пълния си мандат, но ще бъдат положени сериозни усилия това да не се случи, а и консервативността на българското общество също ще допринесе за оцеляването му.

Енергично ще действат да си направят капитал от наследството, което са получили. Това ще им помогне в работата, както и за създаването на по-добър имидж.

Е, стига толкова от мен.

Нека и други кажат, какво виждат. :)

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Много интересна тема-едновременно се забавлявам и уча :) Ще пусна и аз една задачка:http://s816.photobucket.com/albums/zz85/solar699/?action=view&current=natal-Solar69-1.gif

Възможни отговори

А/Манекен

Б/Фризьор

В/Счетоводител

Г/Лекар

Д/Търговия

Очаквам с интерес вашите разсъждения :)

Редактирано от solar69
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...