Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме? - част 3


Recommended Posts

Аз все повтарям да не ми се вярва. :) Че провокирам разгадаване, а не давам тълкуването.

Зад показал се в съня агресивен Анимус, най- често стои "лошата"/липсваща/ майка. Направи ми впечатление думата "разгърдено". Тя може и да се тълкува по друг начин, а той е като отбито/ раз-гърдено, отделено от гръдта/. Майката отбивайки детето също се разделя с него. Напълно възможно е това "разгърдено" и нападнато момиче да е всъщност твоята майка/ или "майка" като дълбина на несъзнаваното или твоята женственост/, от която уж се отвръщаш, отказвайки "храната" й, но и в която, ти като момче/рак плуваш, вълнуваш. В сънищата има менливост. Нескончаема игра на форми, отношения, в които посоките са без ред. Времето в съня не е, както в будността. Едно следва друго, като второто може и да е предходно. Не знам дали, сънуваното ми е брод към деня или денят ме праща в него. :)

В моите сънища като че ли присъства причиняваното от мен, на ония с които съм, както в будния живот, така и на същите тях "прибрани" в моя съновен, душевен. Никак не мисля, че има човек, който е проникнал във всяко кътче на себе си. А може и да греша. :)

Оправдавам интереса си. :)

:) аз не вярвам на 100%, а получавам различна гледна точка, което беше и молбата ми :)

за мен симоволите в съня ми са силни. анализирайки нещата, които ми се случват в живота, промяната, която настъпва и страховете, които имам мисля, че навързвам нещата.

първоначало си помислих, че съня в който се появяват и изчезват хора от живота ми означава да не приемам буквално нещата и че под повърхността стои нещо различно.

определено мисля, че съня ми няма общо с образа на майка ми. мисля, че има общо с моята женственост обаче, с начина по който започвам да се възприемам и така нататък.. :)

благодаря отново

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 380
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

tomodashi,

аз си мисля :), че прекрасното е такова и поради човекът, който му се прекланя. Но все пак витрината показва граница, въпреки прозрачността си.

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

mary6,

да осветиш не означава само да залееш със светлина, а и да проявиш, извадиш на светло, на бял свят. Или може би, да превърнеш нещо в свято.

Помниш ли как изглеждаха и колата, и храстът. Какво изпита в съня си, когато видя бялото зайче?

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

mary6,

да осветиш не означава само да залееш със светлина, а и да проявиш, извадиш на светло, на бял свят. Или може би, да превърнеш нещо в свято.

Помниш ли как изглеждаха и колата, и храстът. Какво изпита в съня си, когато видя бялото зайче?

Честно казано не изпитах нещо особенно в съня си,но често се сещам за него(и аз не знам защо).Храста беше черен,защото беше нощ,а колата беше нашата,но не ги видях в съня си.А заека какво олицетворява?

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам за теб.:)Важно е да се разбере, че олицетворението на което и да е идва от сънуващият, не от тълкувателя.

Виж сама, как започваш да поясняваш. Храстът е "черен" не поради собствената си чернота, а заради нощта, в която липсва светлината. Казваш, че колата е "нашата", което също има значение на нещо, което ти принадлежи и с което си може би сигурна.

Фактите/знаците/ в нечий сън може да се изтълкуват погрешно, затова е важно и чувството, което са породили у сънуващия. Личното отношение е олицетворяващото.

Ти се връщаш будна към съня си, а в него самия не си изпитала нищо особено.Т.е. има някакво глождещо любопитство, което най-вероятно е провокирано, от съвсем леко преминало и неотбелязано от съзнанието нещо, което може би не е тъй маловажно. Понякога в съня, дребното приема по-големи размери или обратно.

Черното/нощта/ обикновено заплашва, но и в него може да е и неоткритото/неосветено/, неподозирано/незнайно/ от теб.

Инак и колата както къщата отвън, в повечето сънища показва твоят външен, т.е. видим за света образ. Хубаво е че тя е "наша".Т.е. няма разминаване, както ако би била чужда.

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

mary6, добавям защото ми се струва, че може и да се окаже, сънят буквално да ти праща в образ , онова фразеологично , което е знайно от всички ни."Не се знае, зад кой храст ще изскочи заекът".:)

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...