Jump to content
Порталът към съзнателен живот

07.05.2008 г. - Ако отвориш душата си, и хората ще станат добри


Recommended Posts

Мисъл на деня - 7 Май 2008 г.

„Ако отвориш душата си, и хората ще станат добри; ако затвориш душата си, и хората ще станат лоши. Под душата разбирам съзнателното у човека.”

Из Така трябва да бъде издигнат Син Человечески!, 8-а НБ, 24.I.1937 г.

Линк към коментар
Share on other sites

Това мисля че означава, да се научим да приемаме хората. Така ще се научим да ги разбираме; ще проумеем, че злото е само временна външна обвивка. Ако ние не можем да приемем някой човек, ако го отхвърляме, значи виждаме само злото в него. Но заедно с това ние отхвърляме и доброто. Когато приемем човек въпреки лошите му страни, ние можем да го опознаем и да видим и доброто в него. Когато доброто в човек добие сила и се развие, злото изчезва от самосебе си. За да постигнем успех трябва да работим с доброто, а не със злото.

Линк към коментар
Share on other sites

„Ако отвориш душата си, и хората ще станат добри; ако затвориш душата си, и хората ще станат лоши. Под душата разбирам съзнателното у човека.”

Всъщност това за 100% от хората ли е в сила? :huh:

Линк към коментар
Share on other sites

Мисъл на деня - 7 Май 2008 г.

„Ако отвориш душата си, и хората ще станат добри; ако затвориш душата си, и хората ще станат лоши. Под душата разбирам съзнателното у човека.”

Из Така трябва да бъде издигнат Син Человечески!, 8-а НБ, 24.I.1937 г.

Аз го разбирам по малко по друг начин. Ако се държиш добре с хората и те ще се държат добре с теб..както и обратното.

Днес ми се случи нещо интересно. Дойде при мене една жена с внуче , малко момченце. Момченцето първо не искаше да влезе, по-точно седеше до вратата и ме гледаше, но аз му се усмихнах и то влезе. Като си свършиха работата му подарих едно балонче. Детето толкова се зарадва на балончето и каза, че ще се похвали на мама и тате.

Баба му пък.....не знам защо, явно се отпусна жената и ми сподели, че имали голям проблем с детето, дори смятали да го водят на лекар. Защото то много често, при контакт с някои хора започвало да пищи и искало да се махне и да си тръгне. И много рядко, разговаряло с такива случайни хора, както говореше с мене.

Казах и..............айде да не навлизам в подробности, но дори после се върнаха да сложим връзка на балончето, защото за малко щял вятърът да го издуха. И детенцето пак ми се смееше и бърбореше за вятъра и балончето.

Малко се отплеснах, но исках да кажа, че ако ние се отнасяме с добро и с усмивка към хората и те така ще ни отвърнат. При мен на ден идват много хора, някои намусени, носещи си проблемите. Обаче като ми видят ухилената физиономия.......и започват да се усмихват и те.

Редактирано от mvm
Линк към коментар
Share on other sites

Обаче като ми видят ухилената физиономия.......и започват да се усмихват и те.

Няма нужда та те виждам, достатъчно е да прочета това което пишеш и вече се усмихвам. :D

А относно думите на Учителя –мисля, че не се отнасят само за хората. Цeлият свят е отражение на нашето вътрешно състояние. Ако ние се затворим и той ще направи същото. Ако погледнем на него с отворена душа, то ще видим цялата му красота.

:angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...