Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Аз също подкрепих инициативата с надеждата да се оправите.

Желая Ви здраве!

Линк към коментар
Share on other sites

Нека помогнем и с обща молитва:

Една седмица със следните молитви сутрин и вечер в 9,00 ч. и 21,00 ч.

Господнята молитва

http://triangle.bg/books/prayer-book.1995/prayer-1.html

Добрата молитва

http://triangle.bg/books/prayer-book.1995/prayer-2.html

Молитва за болни

http://www.beinsadouno.com/prayers.php?id=24

Молитва за здраве

http://triangle.bg/books/prayer-book.1995/prayer-58.html

И Пласом 91

http://triangle.bg/books/prayer-book.1995/...y-psalm-91.html

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,Светомир!От цялото си сърце и душа ти желая бързо оздравяване и постигане на всичките ти мечти!!!Опитах се да преведа пари на левовата ти сметка чрез интернет банкиране,но IBAN на сметката ти ми даде грешка в контролния номер,който трябвало да бъде 09!?Не знам точно за каква грешка става въпрос,но бих искала да ти помогна с каквото мога!Ако IBAN на левовата ти сметка е BG20FINV915010BGN02L4N,моля те или твои близки,които се грижат за това,да проверят дали наистина не става въпрос за грешка!?Парите превеждам с левов превод от ОББ.

Поздрави и стискам палци!С теб съм в борбата с болестта!!!

Фир фюр фен,тао би аумен!

Линк към коментар
Share on other sites

Току що направих превода!Извинявам се,явно грешката е била моя!

Включих се и в общата молитва за здравето на Светомир!

Очаквам в най-скоро време да има подобрение в неговото състояние!!! :3d_044::3d_015:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Току що направих превода!Извинявам се,явно грешката е била моя!

Включих се и в общата молитва за здравето на Светомир!

Очаквам в най-скоро време да има подобрение в неговото състояние!!! :3d_044::3d_015:

Благодаря на всички за молитвите и съпричастността !Проблема е в това ,че не всеки мисли като вас братя и сестри.Така и ли иначе аз продължавам да се боря и да вярвам че това което не ме убива ме прави по силен.

Сейта ми е следния:

www.svetomir.org

В него има и форум ,който сасържа цялата информация не само за мен ,но и за много подобни случай като моя ,та да е от полза за всеки в нужда!

www.myspace.com/help_to_svetomir

Линк към коментар
Share on other sites

Светомир Янаров (svetomir76) е на 33 години и като всеки млад човек иска да се радва на живота и да бъде пълноценен.

За съжаление има една сериозна причина, която пречи животът на Светльо да бъде нормален като нашия - бъбреците му не функционират.

Лекарите са единодушни - само трансплантация на нов бъбрек може да спаси живота му. С усилията на много добри хора и негови приятели, успява да спести пари и заминава за операция в Пакистан. За съжаление, операцията е неуспешна и в последствие се налага присаденият бъбрек да бъде изваден.

Това е тежък момент за Светльо, който е сам и без родители и който отново е изправен пред кошмара, да започне отначало битката за собствения си живот и за собственото си оцеляване. Положението му се усложнява и от факта, че законодателството в България не позволява на друг, освен на твой роднина да ти стане донор, като така отпада възможността негови приятели да му дарят бъбрек. Въпреки че е в листата на чакащите, практически е почти невъзможно за Светльо да се намери съвместим с организма му бъбрек у нас. Няма закон, който да задължава годните за трансплантация органи от умрели, да бъдат разпределени между нуждаещите се, както е в Испания, например. А колкото повече време минава, толкова повече се увреждат другите му органи! Абсурдът на закона ни нямаше да е чак такава пречка, ако Светльо и хората като него получаваха необходимия формуляр Е 112, с който им се гарантира безплатно лечение в страна от ЕС, готова да ги приеме. Проблемът е, че получилите го са малцина, а Светльо, все още не е сред тях.

А времето минава...

Въпреки всички изпитания, Светомир запазва силата на своя дух и своята вяра в Бог, запазва надеждата, че след всичко преживяно, най-сетне ще получи един нов бъбрек, че животът му ще бъде спасен!

На последната среща на хора от Портала в София, той присъства и намери нови приятели сред нас.

Докато пиша тези редове, той е в болница за няколко дни, на изследвания.

Искрено се надявам, че с общите усилия и средства на всички ни, Светльо ще получи това, което заслужава - гаранция за живот! Също така се надявам, че освен финансово, можем да му помогнем с морална и духовна подкрепа, изразяваща се в молитва и хубава мисъл. Надявам се, че нещата ще се наредят и той ще заживее щастлив и пълноценен живот!

Амин!

П.С. Повече информация можете да научите на този адрес:

www.svetomir.org

Линк към коментар
Share on other sites

БАНКОВАТА СМЕТКА ЗА НАБИРАНЕ НА СРЕДСТВА НА СВЕТОМИР СА:

Първа Инвестиционна Банка

клон Хаджи Димитър

гр. София, България

Банков код (BIC) : FINVBGSF

Сметки (IBAN):

В лева:

BG20 FINV 9150 10BG N02L 4N

В щатски долари:

BG54 FINV 9150 2000 0123 75

В Евро:

BG94 FINV 9150 10EU R0EK EN

DMS - 17777 с текст Светомир!

Който иска, може да разгледа и сайта на Светомир - www.svetomir.org

Тук ще намерите банковите сметки и

По-долу ще видите клипчета от предаването на Мартин Карбовски - "Отечествен фронт", посветено на него.

Всякаква помощ е от значение! За идеи и предложения, пишете лично съобщение на него или на мен, както и в сайта, Фейсбук - Svetomir Panayotov Yanarov, Skype - svetomir76

Линк към коментар
Share on other sites

Аз имам няколко въпроса, на които моля да ми бъде отговорено. Пиша тези въпроси в темата, за да се уверят всички, които желаят да помогнат в необходимостта от това.

Каква е сумата, която трябва да бъде набрана? В сайта видях няколко суми и че са набрани 30%, но не ми стана ясно от коя сума?

Колко са средствата събрани до момента? В лева и/или евро, а не като проценти.

Къде и от кой ще бъде извършена операцията?

Има ли оферта от съответната болница и лекар? (моля приложете и оригиналния френски документ)

Кой може да разполага с парите по сметката? Банката ли превежда сумата на избраната болница или Светомир може да разполага с парите си? Какво се случва с парите постъпили чрез пейпал? Към коя сметка е насочен бутона за плащане със системата на ePay и как може да се провери това?

Надявам се с това да внесем достатъчна прозрачност.

Линк към коментар
Share on other sites

Позволявам си да отговоря вместо Светомир, тъй като той в момента няма възможност да го направи.

Относно необходимата сума, в неговия сайт пише:

- "Eдинственният начин да бъде осигурен на Светомир нормален начин на живот, е да му бъде извършена бъбречна трансплантация в чужбина. Цената на подобна операция варира между 35-80 000 евро."

Тези суми са осреднени и ориентировъчни, тъй като в някои се включва прочедурата по изчистване на антитела, а другаде - не. Освен това, при избора на клиника има няколко фактора, най-важният от които е намирането на донор, процента на съвместимост и едва тогава професионализмът на лекарите. Клиника все още не е избрана, още по-малко хирург, който да извърши операцията, тъй като успоредно с набирането на средства, се търсят и подходящи оферти. Освен това, за да започнат сериозни преговори и конкретни изследвания за съвместимост с която и да било клиника, е необходимо средствата да бъдат вече набрани.

Това е преведената на български оферта от френска клиника, на стойност 99 400 евро.

http://www.svetomir.org/bg/giveahand.html

Това е офертата от Френска клиника в град Ница, в оригинал, на френски:

http://forum.svetomir.org/viewtopic.php?f=2&t=23

Оферта от немска клиника:

http://forum.svetomir.org/viewtopic.php?f=2&t=32

Извлечение от банковите сметки на Светомир към 03.11.2008г. към Първа Инвестиционна Банка, клон София, ж.к. Хаджи Димитър:

http://forum.svetomir.org/download/file.ph...0&mode=view

Доколкото знам от него, клиниките в различните държави имат различни изисквания към превеждането на парите. В Германия изискването е да се плати в брой преди операцията, независимо от наличието на формуляр Е 112

Светомир си води лична кореспонденция с лекарите, които евентуално биха го оперирали през имейл. Лично съм превеждал текста на едно от писмата на лекари до него.

Надявам се, че съм отговорил поне на част от въпросите, като на останалите Светльо ще отговори щом се върне.

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз имам няколко въпроса, на които моля да ми бъде отговорено. Пиша тези въпроси в темата, за да се уверят всички, които желаят да помогнат в необходимостта от това.

Каква е сумата, която трябва да бъде набрана? В сайта видях няколко суми и че са набрани 30%, но не ми стана ясно от коя сума?

Колко са средствата събрани до момента? В лева и/или евро, а не като проценти.

Къде и от кой ще бъде извършена операцията?

Има ли оферта от съответната болница и лекар? (моля приложете и оригиналния френски документ)

Кой може да разполага с парите по сметката? Банката ли превежда сумата на избраната болница или Светомир може да разполага с парите си? Какво се случва с парите постъпили чрез пейпал? Към коя сметка е насочен бутона за плащане със системата на ePay и как може да се провери това?

Надявам се с това да внесем достатъчна прозрачност.

Скъпа Иви!

Общо взето на всеки от въпросите ,които ми задаваш има отговор в моя сайт и съответно моя форум.

Имам две оферти от европейски клиники едната е от Университетска клиника в град Ница :

http://forum.svetomir.org/viewtopic.php?f=2&t=23

Това е оригиналния френски текст от преди няколко месеца,естественно аз съм го легализирал и качил в сайта ми .Eто къде:

http://svetomir.org/bg/giveahand.html

Трябва с мишката да слезеш надолу и ще я видиш сканирана и преведена.Толкова за Френската оферта.Аз водих дълга и продължителна коренспонденция с клиниката.Сумата е близо 100 000 евро , а аз имам в наличност както е видно около 35 000 евро.Не съм качвал актуално извлечение от сметки в близките седмици но в моя форум ще видиш че има такова извлечение .Сложил съм процентно пояснение колко процента от сумата е събрана.Поради обстоятелството ,че тази сума ,която съм набрал не е динамична.Т.е. за жалост не се повишава често и въпросните дарители са все по голяма рядкост на последък.За това съм решил да "опреснявам" извлеченията от сметките ,когато има какво да опреснявам.

Относно немската оферта от клиниката в Хамбург ,както си видяла в сайта ми е за 80 000 евро.Аз я получих буквално преди броени дни.Естественно я качих веднага в сайта ми.Ето и темата на въпроса:

http://forum.svetomir.org/viewtopic.php?f=2&t=32

Така че ,определено в сайта ми има огромна и нформация за това какво съм правил и как е вървяла Кампанията ми.Ще видиш също във Форума че имаше редица Благотворителни Концерти за мен -3 на брой ,но за жалост финансовите постъпления не бяха значими.Направих и продължавам да правя редица интервюта по темата за бъбречните трансплантации ,моята бърба и безхаберието на държавата по въпроса за това дали да живеем или не.

Относно epay и paypal това са системи за електронни разплащание в България и по целия свят.Когато го създадох имах в предвид факта че мнозина са заети и ако някой иска да помогне не би се редил на опашки ,поради факта че това за него е време ,което също е пари.Така чрез едно натискане на мишката той превежда колкото иска или му се струва удачно за собствения му бюджет.Разликата в системите е че epay е за България d paypal за целия останал свят.Сумите се събират в микросметката ми на съответно epay и paypal.Когато сумите се съберат ,аз ги прехвърлям в сметките ми от сайта ,които са ти познати.Естественно за да има по-малка комисьонна ги прехвърлям по-рядко когато има какво реално да прехвърлям.За да не давам пари излишни за такси.

Относно това дали имам достъп до сметките ,до част от тях имам ,до други нямам.Има такива ,които са с ангажимент към DMS и съответните суми ще бъдат преведени един ден по сметките на Клиниката или с условие.Нямам представа.Естественно сумата по тази сметка е малка.Да имам достъп до сметките.Това обаче не би трябвало да притесни човек ,който е решил да помогне.Аз съм на ясно че има мнителни хора.Ако сме мнителни ,нищо не става.Друго не знам какво да кажа.Меужду впрочем всичко това го пише в сайта ми.Ако има още въпроси ще се радвам да отговоря изчерпателно на всеки един от тях.

Да ти кажа честно съм се поотчаял,защото преди 1 година Кампанията ми вървеше добре.За 2 години набрах около 25 000 евро.Но нещата спряха.Посещенията на сайта ми замряха,почнах да превеждам предаването ми с М.Карбовски на а нглийски ,за да може и светът да чуе за мен,но до сега съм в задънена улица.Очаквам идеи от вас приятели и всякакви начини за реклама на случея ми-БАНЕРИ С ЛИНК КЪМ САЙТА МИ СА ИДЕАЛНИЯ НАЧИН ДА СТАНЕ ТОВА.Скоро ще излезе е дно предаване с мое участие по TV2 след което ще го кача във Форема ми.

Благодарен съм за съпричастността ви и съм трогнат от вниманието ,което вашия сайт ми отделя.

Бог да ви пази и закриля!

С уважение:

Светомир Янаров

www.svetomir.org

Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се, преди да задам въпросите си внимателно прочетох всичко на страницата и ви благодаря за отговорите! Това, което исках е конкретно да се отговори, за да могат тези, които желаят да помогнат, да са спокойни, че това не е поредната измама.

Избрал ли си в коя от двете болници да се оперираш и кои са имената на лекарите, които ще извършат операцията?

Разбирам, разочарованието на Светльо, че парите не се събират така бързо, както и това, че държавата не издава нужните формуляри. Хората са мнителни, защото има измами. Аз като администратор се чувствам отговорна пред потребителите на този форум и искам да се уверя, че всичко, което правим е добре обосновано. Мен лично ме притеснява факта, че сметките към ПИБ са разплащателни. Повече хора биха се доверили и повече хора биха дарили, ако сметките не са разплащателни, а с банкова гаранция, че парите ще се ползват само за лечението и ще се преведат директно на болницата. Така съмненията какво се случва с парите биха отпаднали.

Обмислял ли си създаването на такава сметка и прехвърлянето на наличните пари в нея?

Можеш ли да посочиш към този момент, кои от посочените сметки в сайта ти са с такава банкова гаранция?

Част от потребителите знаят какво представляват системите за плащане ePay и PayPal, но исках да се внесе яснота за прозрачността на парите, които постъпват от там.

Също така бих ти предложила да посочиш срещу всяка сметка - набраната сума и общата събрана сума към момента. Те би било добре да са на видимо място, за да могат дарителите веднага да се ориентират какво е набрано и колко остава.

Линк към коментар
Share on other sites

Светльо, привет!

Тази вечер ще помоля жена ми да преведе колкото можем - нали става по и-пей?

Като чуя такава сума - 100 000 евро за една операция и сърцето ми не го побира. Това си е доктоска мафия. Казвам го със съвсем ясно съзнание какво казвам. Операцията ти е нужна - естествено, че ако в медицинската система имаше капка хуманност, тя би била направена в най-скоро време и на адекватна цена. Имам много добър приятел - Атанас Михалев, с трансплантиран бъбрек вече около 20 години. Бъбрекът му е отпред в коремната кухина. Пие имуносупресори. Но е жив, твори и работи - 20 години вече. Операцията преди 20 г. обаче не е струвала 100 000 евро... С тези си думи по никакъв начин не насочвам нищо отрицателно срещу теб - напротив! Но определено излъчвам силен протест срещу докторските мафио - бизнес среди! Самата операция предполагам трае не повече от два часа. Трудът на лекаря - хирург, който със сигурност е добър занаятчия, реално струва около 300 евро. 150 евро на час е една доста висока такса и за най-добрите специалисти от европейския съюз, в който по едната ирония сме. Престоят ти в болницата да е по 100 евро на ден - нормална сума за нормална държава и да речем си там 1 месец общо преди и след операцията. Тоест три хиляди и триста евро дотук - реално погледнато. Някаква такса на болницата, да я наречем - такса операция - да е 1000 евро. Лекарства, апаратура и др. за този месец - 1000 - 5000 евро. Странични разходи 1000-2000 евро. Общо се събират около 10 000 евро - разбира се в твърде грубо изчисление. Пиша го, за да ми стане на самия мен поне ясен абсурдът в съвременното "здравеопазване" - а той е в световен мащаб. Така. Дотук добре - 10000 евро са нормална сума. Французите вероятно не правят отстъпки за пациенти от "задния двор" на юросъюза, не ги интересува защо след 20 г. "развитие" заплатите ни са още по 200 евро месечно. И са прави. Това не е техен проблем, а на българската психика, отразена в политическото ни управление. Остава бъбрекът. Прости ми, не съм много наясно с официалните цени на продаден от жив човек или от роднина при починал човек бъбрек. Но дали струва 90000 евро? Не съм никак сигурен. Още повече, че аз съм на милион процент сигурен, че зад лустрото на скъпите болници тече подводен "черен" бизнес с органи, не толкова доброволно предоставени от някои жители на по-бедни държави. дадени по-скоро насилствено и безплатно, на цената на милостта на изтръгващия органа (бъбрек) и продължаването на живота. А често и на двата такива, тоест превръщането на човека в стока. Аз съм повече от сигурен, че дори има специални термини, прикриващи актуално ставащото, че майки забременяват и продават децата си специално за такава бизнес индустрия и т.н. Както и да е... Нещата са каквито са. Този бъбрек докато стигне в тази болница във франция бива вероятно препродаван няколко пъти, докато от няколко китайски или азиатски или цигански или африкански монети цената му скочи до абсурдна сума. Но едва ли е 90000 евро все пак. Едно смело грубо предположение - между 10 и 20 000 евро цена на бъбрек постъпващ в болница след въпросното неколкократно препродаване и повишаване на добавената стойност през черно - сивия пазар. Дотук болницата влага 30 000 евро, като 10 000 идват от немалките и хотелски и други такси.

Останалите 70000 обаче са просто добавената стойност, поставена от мениджърите на болницата. И тя отива при тези нечовешко нагли люде, организирали индустрията си. Възможно е да греша и за таксата на занаятчията хурург - едва ли е 150 евро на час. Ведроятно е 1000 и повече, отпускани му от въпросните мениджъри собственици. Сега дали трудът му е по-майсторски от коя да е друга хуманитарна професия това е въпрос, на който аз казвам - не е! Това са само разсъждения, възможно е да греша във всичко! Но е възможно да има и доза истина в думите ми! И пак ти казвам, Светльо - тези разсъждения са тикани от една сърдечна обида, но насочена към социалните системи, които допускат подобни процеси, издевателства и адска антихуманност и в никакъв случай към теб! Ти се нуждаеш и подаваш зов за помощ и нямаш никаква вина за порочността на "хуманитарната" медицина. Тя си е бизнес, при това далеч не целящ здравето на хората, по-скоро максимално дългото им поддържане в зависимо от търговията на услугите на този бизнес положение. В едно състояние на болно съществуване - за да може да се плаща!

Пиша това, защото аз самият съм нараняван, макар и индиректно от въпросната медицинска легализирана мафия. Моя първа братовчедка, Петя Баева, имаше нужда от трансплантация на черен дроб. Операцията се извърши в германска болница за сума от над сто хиляди евро. Сега банката всеки момент може да вземе ипотекираното жилище. Но да не мислиш, че е само жилището? На баща и сега висят десетки хиляди евро извън стойността на жилището като заем. Да не си мислиш, че за тези 100 000 евро платени в кеш на болничната мафия се дава гаранция някаква? Ами братовчедка ми е около година вече мъртва - при дяди божи и играе на табла с еврейския свети петьо от библията. Живя две или три години след това с имуносупресори, цялата жълта, слаба и безсилна. Сега я няма - отиде си на 38 или 39 години - въпреки рекета заплатен на болничната мафийна система - легализирана и официално функционираща абсолютно безхуманна мафийна система! Ти имаш нужда и нямаш вина - животът ти сега зависи от това дали ще бъде заплатено на френската болнична мафия - това са фактите. Поне според мен! Нещата такива, каквито са - на тази земя, в това време...

С най-добри пожелания за здраве и успешен изход от положението ти: Орлин

Линк към коментар
Share on other sites

Предното мнение писах без да видя сайта ти. Сега видях тарифите на френското бизнес учреждение за легален обир рекет при живот поставен на карта - това е кошмар! Ще пробвам да поставя банера ти в сайта си - дано успея. С копи пейст на картинката става предполагам!

Видях и помощта от българската държава във вид на помощи от 130 лева месечно ..., както и невъзможността за трансплантация в Б-я... Ееееххх ...

..............................................................

Сложих банер в сайта си тук

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Предното мнение писах без да видя сайта ти. Сега видях тарифите на френското бизнес учреждение за легален обир рекет при живот поставен на карта - това е кошмар! Ще пробвам да поставя банера ти в сайта си - дано успея. С копи пейст на картинката става предполагам!

Видях и помощта от българската държава във вид на помощи от 130 лева месечно ..., както и невъзможността за трансплантация в Б-я... Ееееххх ...

..............................................................

Сложих банер в сайта си тук

Здравей Орлине,

Първо искам да ти благодаря за Банера и да ти кажа ,че за това съм го сложил epay бутона ,може да се ползва естественно.

Някой неща не са ти ясни.Пръво почвам от Пакистан.Да,бях там и бях един от малкото ,които не успяха да се стабилизират.И имамх късмета че фирма ми даде парите за операцията.И да скъпо е в Европа,не съм на мнение че са такива черни мафиоти каквито ги изкарваш и искам да ти кажа че както немската ,така и френската клиники са едни от най-добрите в Европа.Първо това е цена за нас,българите ,за хора които не са от техната листа на чакащи ,защото за тяхните пациенти подобна опарация е безплатна.И пич,ако трябва да избирам дали да живея или не ,аз избирам да живея.И ако това ще е цената да го направя,ще го сторя.Ще се моля и ще мисля как и по какъв начин да ги събера.И съм на 32 години и съм без жена и деца.Искам да постигна мечтите си и да бъда щастлив,да си видя децата големи ...нищо друго не искам.Защо европейците нямат такива проблеми като нас ли.Ами в България бъбречни трансплантации почти не се правят и ако има такива ,то са неуспешни.Това едно.Друго ние сме в ЕС но не напълно,не сме в Евротрасплант и дори една Хърватска ни бие по брой на трансплантациите .И пич,това не е като да ти махнат апандисита.Всеки е на я сно че и къвто и да е гений да го оперира ,това си е висш пилотаж и не подценявай материя която не разбираш.Труда е сложен и хич не е проста работа,хирургията е последното нещо което е от определящо значение при подобна операция ,най-важното е имунологията на донора и репициента.Знам,емоционален си и аз също.Но приятелю, всеки като мен ,докоснал се до смъртта и с поне малко разум и жажда за живот ще си даде сметка ,че има риск да стане гаф и в най-добрата клиника ва света ако е рекъл Господ ще живееш ,ка ли не няма.За това имам приятели които се оперирах в Пакистан и са живи и здравии до сега ,е аз не съм от тях но вярвам че Бог не ме е изоставил и ми праща поредното изпитание.

В този ход на мисли ,ти какво ми предлагаш да направя.Те си казаха западняците,ако си наш гражданин ще ти е безплатна,щом не си това е цената.Изборът е твой-живее ли ти се или не.Е, приятел аз искам да живея и ако трябва на Луната ще отида ,ако там мога да си върна здравето ,ще пробвам всичко да събера сумата и за това направих толкова медийни изяви ,щото ми дреме и щото това е проблем огромен.

Благодарен съм ти за съпричастността!Във Форума на сайта ми има цялостна информация за всичко това което правя до сега!

Бог да те пази !

www.svetomir.org

Линк към коментар
Share on other sites

Какво ти предлагам ли? Да живееш! А това в случая се свежда до плащане на рекета! Хубаво е да имаш позитивна настройка към рекетьорите си...

Това, което писах по-горе се отнася до бездушната антихуманна медицина, която ти иска такава луда сума. И по никакъв начин до теб! Но държа на мнението си! Реалната цена за подобна услуга би била не повече от 5 - 10 000 евро. И това е много. Другото е изнудване. Изнудване много меко казано нехуманно, дори чудовищно ще е обида за чудо-то в думата. Би трябвало да е безплатно - ако си говорим за хуманна медицина. Това, че за чужденци е определена такава дяволска сума е още по-показателно за личностите, които стоят зад тези болници. не толкова самият хирург, персонал, управител на болниците, но собствениците им!

Успех с набирането на рекета! Ти нямаш вина за грозната отвратителна наглост на рекетьорите си и имаш право да живееш!

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Приятели, изпращам ви линк към видео-материал на ТВ2

Той е в подкрепа на кампанията "Живот след смъртта.Има!"

От материала ще научите, че Балгарската Православна църква е в подкрепа на донорството, което е положителен сигнал за изход от ситуацията.

Наистина проблемът е голям и е абсурдно в страна като нашата с жестока война по пътищата, отнела живота на хиляди, други нуждаещи се да са принудени да чакат или набират средства за операция в чужбина! Да не говорим, че има хора, които на драго сърце биха дарили орган, стига законът да го позволява и това да се превърне в култура на мислене.

Необходима е далновидност!

http://novinitetv2.bg/bulgaria/otets-ivan-...sloven-akt.html

Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се, преди да задам въпросите си внимателно прочетох всичко на страницата и ви благодаря за отговорите! Това, което исках е конкретно да се отговори, за да могат тези, които желаят да помогнат, да са спокойни, че това не е поредната измама.

Избрал ли си в коя от двете болници да се оперираш и кои са имената на лекарите, които ще извършат операцията?

Разбирам, разочарованието на Светльо, че парите не се събират така бързо, както и това, че държавата не издава нужните формуляри. Хората са мнителни, защото има измами. Аз като администратор се чувствам отговорна пред потребителите на този форум и искам да се уверя, че всичко, което правим е добре обосновано. Мен лично ме притеснява факта, че сметките към ПИБ са разплащателни. Повече хора биха се доверили и повече хора биха дарили, ако сметките не са разплащателни, а с банкова гаранция, че парите ще се ползват само за лечението и ще се преведат директно на болницата. Така съмненията какво се случва с парите биха отпаднали.

Обмислял ли си създаването на такава сметка и прехвърлянето на наличните пари в нея?

Можеш ли да посочиш към този момент, кои от посочените сметки в сайта ти са с такава банкова гаранция?

Част от потребителите знаят какво представляват системите за плащане ePay и PayPal, но исках да се внесе яснота за прозрачността на парите, които постъпват от там.

Също така бих ти предложила да посочиш срещу всяка сметка - набраната сума и общата събрана сума към момента. Те би било добре да са на видимо място, за да могат дарителите веднага да се ориентират какво е набрано и колко остава.

Благодаря ти за въпросите!

До някъде те разбирам за мнителността ти ,но до някъде.Искам да ти кажа ,че в началото когато започнах Борбата си ,започнах със сума ,която имах лично аз ,също така и продадох някои неща и така събрах сума ,вярно незначителна за основата която се оказа че ми трябва.Сметките дали са разплащателни или не ,няма никакво значение ,ако човек не е с ясното съзнание и увереност за правотата на действията си.Това едно ,друго да една от сметките само е разплащателна ,другите не са и няма такава ,която да дава гаранция ,освен ако не е дарителска.Аз вече казах че имам една сметка ,която не е публикувана ,към която Мтел ми преведаха сума от смс-и.Тя е дарителска и още две такива има.Това касае изцяло договорните ми отношения с ДМС.Като цяло мога да вадя извлечения всяка седмица и да ги сканирам в моя сайт във форума ми ,но се страхувам че с този темп на Кампанията ще си сканирам еднакви извлечения.А колкото до е-pay ,paypal не разбрах точно какво не е ясно-това са виртуални начини на дарение с цел да улеснят дарителя.След като се съберат средстства по микросметката ,аз ги прехвърлям в реалните ми сметки.Така е устройна системата.А колкото до клиниката и лекарите във Форума ми са написани както имената ,така и екипа на долниците както на едната клиника ,така и на другата.Иска ми се да отида в Хамбург ,щото е по -ефтино и като цяло са добри ,макар че болницата в Ница има много добра слава за новатори в медицината.Предвид състоянието ми би било предимство,но за жалост средствата са много .

Разбирам мнителността ти.Знам че хората си напатиха около случея Горсов и онази де си продаваше бъбрека....Всеки си задава въпроса дали не е поредната и змама.Да но ако разсъждаваме по този начин по -добре нищо да не правим и да о ставим децата да умират.Щото видите ли майка им може да излезе алкохоличка или баща и мошенник.Да ,права си има момент на колебание относно това дали са благочестни съответните хора.Но искам да ти кажа ,без да имам особенн о желание да влизам в подробности че аз нямам какво да продам,живея под наем,работя като сервитьор ,поради простата причина че трябва да си плащам наема.Пък и родители нямам,на които да разчитам.И повярвай ми ако имаше какво да продам ,на улицата щях да остана но да зная че имам шанс да съм здрав.Иви аз съм ходил на Оня свят,5 дена бях в кома ,след това което преживях целия ми мироглед се преобърна.Започнах да се радвам на малките неща и на всеки миг .Все едно ще е последен.Разбирам ти страховете,но това което мога да направя е да внеса яснота на въпросите ти,да кажа че каквито и гаранции да има ако човека е леке пак нищо не помага и е голяма глупост да знаеш че ще умреш и да не направиш необходимото да си спасиш живота с всичкипознати и непознати средства.

Що се отнася до мен аз съм вярващ човек,не бих си позволил да пипна и 1 стотинка за цел различна от тази упомената в Кампанията ми.Който иска да помага,да слага банери ,да бъде съпричастен,който не иска не го упреквам.Моля се Бог да му даде здраве и сила и никога да не познае болките на тиква като мен.

Благодарен съм ти и Бог да е с теб!

www.svetomir.org

Светомир Янаров

Линк към коментар
Share on other sites

Като цяло за да съм по-обстоен само доларовата сметка е разплащателна ,защото част от парите в нея са лични мои. Продадох некои неща ,за да мога да събера пари за операция но е видно че нищо не съм направил.

Весели празници на всички в сайта!

Светльо

Кирчо приятелю,

Тя Православната църква винаги е била в подкрепа на донорството ,но какво от това пич.Аз когато щяхме да ходим в Пакистан с мой приятел ,той е адвент-съботянин,та ходихме в Рилския манастир,молихме се и говорихме с един от монасите там.Макар че те съботяните не са по тази част,той Любчо го направи заради мен.Та те не са против донорството ,но в България не е проблема това а факта че няма донори и няма да има защото тук никой нехае за тези проблеми.Една Хърватска преди 2 години имаха като нас по 4 трансплантации ,преди година я приеха в Евротрансплант и трансплантациите се качиха с 100%.Тук сме последната дупка на кавала.Аз писах до Испански болници и хората ми казаха ,че за техни граждани е безплатна подобна операция.Те нямат никакъв проблем с донорството ,щото преди години крал Хуан Карлос прие закон ,според който ако дадено лице ,без значение от националността му е на територията на кралството и се случи нещо с него ,след което органите му могат да се ползват за трансплантации,никой никого не пита а екипите моментално го експлантират и правят трансплантации.За това Испания е добре и няма толкова хора ,които като мен си умират по диализните апарати.

Аз вече веднъж правих опит,и пак ще го направя дано Бог ми помага да бъде в Германия,с теб сме си говорили че Хамбург е добро място.

Весели празници Кирчо!

Светльо

Линк към коментар
Share on other sites

Светльо, благодаря ти за отговорите. Да, действително има измами и те далеч не са само с Горсов. Всеки навсякъде събира пари за някого и хората искат да видят, че човека действително се нуждае от тези пари и действително ще се дадат за операцията. Аз лично за себе си съм убедена, че ти си човек, който трябва да бъде лекуван и е безумно поведението на държавата ни!

А защо не прехвърлиш средствата в дарителска сметка към някоя банка? Какво те спира да го направиш?

Още нещо се сещам да питам, говорил ли си със сейв дарина? Може би, чрез тях средствата биха се събрали по-бързо...

Линк към коментар
Share on other sites

Светльо, благодаря ти за отговорите. Да, действително има измами и те далеч не са само с Горсов. Всеки навсякъде събира пари за някого и хората искат да видят, че човека действително се нуждае от тези пари и действително ще се дадат за операцията. Аз лично за себе си съм убедена, че ти си човек, който трябва да бъде лекуван и е безумно поведението на държавата ни!

А защо не прехвърлиш средствата в дарителска сметка към някоя банка? Какво те спира да го направиш?

Още нещо се сещам да питам, говорил ли си със сейв дарина? Може би, чрез тях средствата биха се събрали по-бързо...

Поради простата причина ,че са сложени на 100 места по сайтове и банери,флаяри,клипове в Сити центъра в Сф и прочее.Аз никога не съм си и мислил че може да има такава мнителност по въпроса .Опитах се да подема такава Кампания като мащаби ,но в крайна сметка нищо кой знае колко значително не постигнах.Е, приятели направиха за мен 3 концерта в София в Читалище Славянска беседа, излъчени по национални медии и въпреки това в крайна сметка ефекта не беше кой знае колко голям.Та на въпроса ти ,да бих го направил без проблеми,администратора на сайта ми живее в Канада и не ми е проблем да го направя,но само ще загубя щото има много места ,където вече тези сметки са сложени ,и ще ми е сложно да ги коригирам и ще отнеме време .А което е най-важното ефекта няма да е добър,защото и без друго посещаемостта на сайта ми е от около 50 реални визити дневно ,така най-много да се понижат и визитите.А що се отнася до това лично според мен ако човек е решил да помогне би го направил без да го е еня дали са дарителски или лични.За доброто дело прегради няма,другото е само оправдания да не го направи човек.Аз така мисля.Иначе не ми пречи ,естественно ,но ще има отрицателен ефект ,като чисто финансов аспект.

Искам от страниците на Вашия сайт да призова всеки който може да ми помогне с идеи за популяризиране наслочея ми и рекламиране на сайта ми да го стори ,да пише във Форема за Портали с реална добра посещаемост,които биха сложили банер с линк към моя сайт.Братя и сестри ,от опит зная че това е най-добрия начин да ми бъде помогнато.Във времето ,когато DIR.BG ми държаха банер имаше раелен успех,но лимита ми там привърши и много ясно,има и други нуждаещи се.Та това е начина.Във форума ми има тема ,която всеки може да прочете за начините да ми помогне без това даже да му коства и стотинка.Успех!

Благодарности!

Светомир Янаров

www.svetomir.org

Линк към коментар
Share on other sites

Ето още един начин да помогнем на Светльо,

Тук отдолу са линковете към неговия сайт в две от най-популярните класации - svejo.net i digg.com

Всеки клик помага сайтът да се вижда и да достигне до повече хора. Тук в портала сме много хора, които четем всеки ден и които можем да вдигнем сайта на Светльо напред в класациите. Само с един клик дневно.

Линка в Диг.ком иска регистрация, което е малко отегчително, но поне се прави еднократно!

Благодаря!

http://svejo.net/site/svetomir.org

http://digg.com/health/Help_Svetomir_get_a...nsplant_surgery

Редактирано от aratron
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,Светомир!От цялото си сърце и душа ти желая бързо оздравяване и постигане на всичките ти мечти!!!Опитах се да преведа пари на левовата ти сметка чрез интернет банкиране,но IBAN на сметката ти ми даде грешка в контролния номер,който трябвало да бъде 09!?Не знам точно за каква грешка става въпрос,но бих искала да ти помогна с каквото мога!Ако IBAN на левовата ти сметка е BG20FINV915010BGN02L4N,моля те или твои близки,които се грижат за това,да проверят дали наистина не става въпрос за грешка!?Парите превеждам с левов превод от ОББ.

Поздрави и стискам палци!С теб съм в борбата с болестта!!!

Фир фюр фен,тао би аумен!

Здравейте Моника!

Първо съжалявам че толкова късно виждам това което сте писала и сега ще се постарая .Най вероятно грешката произтича от това че сте заменили нула с буквата о.В случея в тази сметка има само нули.Ето какво трябва да напишете при подобен превод:

Банков код (BIC) : FINVBGSF

BG20 FINV 9150 10BG N02L 4N

Това е достатъчно ,но ако все пак изпитвате затруднения има и paypal ,еpay.

Благодарен съм Ви много и Бог да е с вас мила!

Светомир

Линк към коментар
Share on other sites

Приятели, днес искам да се обърна със специална молба към вас. Както казахме, подпомагането с парични средства не е единственият начин да помогнем на Светльо.

Моля всеки от вас, който има възможност, да публикува неговия сайт - www.svetomir.org в чуждестранни форуми - английски, френски, руски, немски и т.н., тъй като засега кампанията у нас върви слабо.

Сами виждате, че повече от 2 месеца една от най-сериозните медии у нас - Нова телевизия, събира с помощта на около 20 от най-известните публични личности в България средства за децата в домове и въпреки широката кампания, рекламите и новините, събраната сума до момента е малко над 1 000 000 лв. или 500 000 евро. Сумата необходима на Светомир е около една пета от тази, събрана по време на Вип Брадър. Сами може да си обясните колко още остава.

Именно поради това се обръщаме с молба за помощ от всички вас при разпространяването сайта на Светльо, както и историята на неговото заболяване (ще я намерите на втора страница на сайта - Подай ръка/Give a hand) и банковите сметки в чужбина - форуми, сайтове, портали - всяка помощ е ценна и добре дошла. Поставянето на банери също е ценна помощ!

Благодаря!

Редактирано от aratron
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...