Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Интерсептирани знаци. Върхове на домовете


Recommended Posts

По отношение на въпроса ти,Таня, по-горе казах,че дори и да не са включени активно интерсептираните знаци, те пак са силни. Перифразирано това ще рече, че ако например няма планети в тях и на дадения етап на развитие няма транзит към техните управители или тяхното начало или нещо друго,оказващо влияние върху активирането им, то тези знаци на практика не могат да участват пълноценно със своите характеристики. Давам пример-интерсептиран Козирог, но неактивиран /разбира се,това зависи от много фактори в хороскопа/ - на човека му липсва постоянство и търпение в областта, в която попада знака; той е незрял, особено ако противоположния знак Рак е по-силен.... В определен момент от живота например Сатурн прави транзит или направо навлиза в козирог /свой знак/ и той се активира, което се проявява с осъзнаване на някои неща,които преди това не са били осъзнати, с развиването на по-голямо постоянство и поемането на отговорност. Това беше само пример.

А по отношение на твоите в интерсептирани знаци, аз лично не съм срещала натал, в който да има толкова запълнени интерс.знаци и те да не са активни.

Мисля че трябва малко да балансираш тази ос Овен-Везни, защото ти играе номерца, а как точно - това ще разбереш с помощта на лунните си възли.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 44
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:rolleyes:

Благодаря,Зара,

Работата ми започна именно от възлите и продължавам да работя по тях.

Пожелавам и на теб същото. Не е чудно възлите ни да са в еднакви знаци.

Бъди здрава. Таня

Линк към коментар
Share on other sites

Видях темата и се сетих че имам един материал по темата, които може да ви бъде интересен. Според мен интерсептираните знаци са области в които не сме изявили пълните си възможности за развитие, а това наистина е било важно. И в този живот сме длъжни да го направим, въпреки че ни е трудно. Понякога всичките ни усилия са насочени в тези области, понякога и без да го осъзнаваме. Ето и материала:

Интерсептирани знаци

Когато говорим за карма на общност /етнос, народ/, тя най-често се отразява от географскато положение на региона, който се населява от тая общност. А географското положение намира специфичен израз в т.н. интерсептирани знаци. За такива говорим, когато един дом обхваща три знака и средният се явява включен /интерсептиран/. Интерсептирането е в пряка зависимост от географската ширина – колкото по на север към полюсите е раждането, толкова по близко е Слънцето и меридианът е наклонен към хоризонта – в така образувания остър ъгъл между тях има три малки дома, а в тъпия- три големи. Сред големите най-често се срещат интерсептирани знаци. Те намират специално тълкуване в кармичната астрология.

По отношение на интерсептираните знаци има две противоположни мнения сред астрологическата общност. Според едното интерсептираните знаци обозначават онези качества и енергии, които през многото животи са овладяни до най-висока степен и в настоящия живот се проявяват хармонично. Според другото схващане, на тия качества в настоящия живот е необходимо да се обърне специално внимание и те ще бъдат акцентирани чрез събития и енергии, които

ще ни научат да ги овладяваме.

От нашата практика се потвърждава първото разбиране, но независимо на кое ще се опрем, следва да се развиват или използват качествата и енергиите на

интерсептираните зтнаци. Общото в двете схващания е, че тези знаци не случайно са интерсептирани и то се явяват ключ за отваряне на вратата към кармичните уроци, които имаме да усвоим – те са най-лесната възможност, път за усъвършенстване. Същевременно есенциалните качества на знаците ще се открояват и в положителна и отрицателна насока, но ще са лесно отличими и като такива, може целенасочено да се работи по тях.

Интерсептиране по линиите:

-Овен – Везни - при тая позиция кармичните уроци се решават чрез общуването – то ще е лесно, но ще носи проблеми поради крайностите, на които ще е склонна личността в поведението си. Трябва да се усвои урокът да не се пилеят сили и енергия в безсмислени двубои, в които не е важно кой ще победи, да се поемат отговорности и да се вземат решения тогава, когато е нужно и в житейските области, където е необходимо. Областите се маркират от домовете, в които попадат интерсептираните знаци.

-Телец – Скорпион – тук е развит достатъчен егоизъм, за да се осигури оцеляването и следва да се усвоят уроци по гъвкавост и адаптивност.

-Близнаци – Стрелец – много знания са натрупани, голям опит има в общуването.... В тоя живот трябва да се усвои предаването на знанията и уменията на другите съвсем конкретно, прагматично, по най-подходящия начин, чрез умело общуване. Проблеми могат да се явят, ако поради високите си изисквания, индивидът непрекъснато се самоблокира в общуването и предаването на знанията.

-Рак – Козирог – научено е достатъчно и за реализацията в семейството и за тая в обществото....В тоя живот ще трябва да се съвместят двете противоположности, като се намерят допирните точки в тях, преодолеят се страховете и потребността да се насочи вниманието само в едната посока, като се игнорира другата....Изпитанията, които предлага тоя живот, са свързани с проблемни отношения или в семейството или в обществото, като същевременно точно там се проявява и голяма обвързаност и зависимост от другите.....

-Лъв – Водолей – предизвикателствата на това интерсептиране се крият в противоречието между утвърждаването на Аза, доминирането и социализацията,

общуването, подчиняването на обществото, в което се живее. Урокът се състои в това да се съвмести личностното утвърждаване, щедрото раздаване на приятелството, без да се изоставят и пренебрегват другите.

-Дева – Риби – задълбочено, всестранно, прецизно познаване на болките, емоциите, чувствата, както собствените, така и на околните. Кармичният урок в тоя живот се състои в това да се преодолеят блокиращите емоции, за да се служи успешно и по-пълноценния начин на другите. Предизвикателствата ще се проявяват, когато поради състрадание се стига до лекомислие и неадекватно поведение или когато поради педантичност и прецизност се игнорират чувствата.....

Източникът е интернет.

Линк към коментар
Share on other sites

Таня,

май ни цензурираха изказванията. Изглежда взеха да ги тълкуват много превратно :hmmmmm:

Ради, мисля че Таня претърпя голямо развитие през краткото време, в което пише във форума, затова е в състояние вече да не посреща така "на нож" казаното, особено ако не е лично. Така че съм сигурна, че е започнала да тълкува моите думи по-различно отпреди. Освен това има право на лично мнение, което да изрази към мен /забравих какво беше точно, порицаваше ме, ама не си спомням как се беше изразила/. Затова позволи да се поучим и от малко негативен опит. той даже става позитивен, защото ни отваря очичките по-бързо ;) Ето сега например не се сещам какво беше писала за мен, а ако стоеше във форума, щях да си го припомня. :)

Иво, ти какво ще кажеш по въпроса? Според мен е добре някои неща да си стоят, не откровенното заяждане, но такива съвети един към друг само могат да бъдат полезни.

Линк към коментар
Share on other sites

:rolleyes:

Здравей Зара,

Радвам се, че си забелязала възпитателното действие на астрологичните знания, което беше и истинската цел на моята поява във Форума с темата "Астрологията - средство за възпитание на деца и възрастни".

Както виждаш, трябваше да започнем първо от себе си, да се поучим от опита на по- напредналите и опитните и от мъдростта на по- възрастните.

/Между другото, и аз осъзнах това по- късно. Моята Интуиция ме насочваше много упорито към този Форум. Темата поставих съвсем чистосърдечно, аз наистина мислех, че астрологията може да се изучава по- масово и в по- ранна възраст,но в последствие бях разбрана твърде погрешно, което ми обясни защо трябваше да участвам... Израстването, надявам се, да е било двустранно/.

Тъй като съм много зает човек, по- рядко ще се появявам във Форума, но ще чета с интерес всичко, което се пише в него.

Благодаря ти много за ценните съвети, които ми даде. Съвсем искрена съм, когато ти казвам, че ми бяха много полезни.

Жалко, че не си от Варна. Можеше да си поговорим и да се поопознаем по- добре. Тогава можеше да си съставим съвсем различни мнения една за друга...

Общуването по интернет може да даде само косвена представа за човека отсреща/това е моето мнение/, независимо от хороскопа му, особено ако има неаспектиран Меркурий , като моя.

Бъди здрава.

Таня

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Mоже ли някой да ми помогне в тълкуването на интерсептирани Везни в шести дом,като се има предвид,че там в съвпад са разположени Нептун,Прозерпина и Вертекс (12,13 и 14 градуса),а в 12-ти дом на 8 градуса в Овен е Черна луна,а на 22 градуса е Главата на дракона.Нептун прави секстил с Плутон от Лъв (5-ти дом) и тригон с Марс съвпад с Меркурий от Близнаци (2-ри дом).

Предварително ви благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Здравейте, съжалявам за глупавият въпрос, но без да си изясня това, няма как да продължа да уча по-нататък.

Какво в астрологията наричате връх на дома?

Е ли е това, когато знакът се намира в малките градуси на дома или е нещо друго?

Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Връх на дома е точния градус на неговото начало, куспида на дома. Например Асц. е върха на първи дом, Мц на 10-ти дом и т.н..

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Оказва се че да се определи куспидата на даден дом не е толкова лесна задача, като се вземе под внимание големия набор от домови системи.

Тук ще дам линк към описание на домовите системи направено от руския астролог Денис Кутальов. За съжаление текста е на руски, но в общи линии липсват характерни термини, които да затруднят разбирането на текста.

Друга полезна книга на българския пазар, която дава подробно описание на домовете, а в края си има сбито описание на домовите системи е "Дванадесетте дома" от Хауърд Саспортас.

Наскоро попаднах на интересна книга, "По повод на Галилей" от Хосе Ортега и Гасет, макар да познавам философията му в друга светлина, се оказа че в книгата му има най - доброто описание, което съм чел, на домовете от 1-ви до 9-ти, без, разбира се, автора да си е поставял такава задача. Точно по този повод препоръчвам книгата, защото се вижда логичната последователност на развитие в областите отбелязано от домовете, по един естествен начин, без синтетично разделяне и класификация.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

От известно време съм на реформаторска вълна, която е вече далечно ехо от делото на хора като Мишел Гоклен, Леон Ласон, Пол Шоазнар и др. Въпреки че не мога да се съглася със статистическите подходи приложени към астрологията, то труда на тези хора доказа едно със сигурност, а именно че зоната на кардиналност трябва да предхожда основните оси, а не да го следва, което ще рече че трябва да съвпаднат с кадетните. На практикатова означава че сектора подвластен на Асц ще съвпада с 12-ти дом, следвайки поредицата 12-ти ще е заема зоната на 11-ти и тн. Интересното е че тези факти са известни от вече близо век, особено като се вземат под внимание по ранните проучвания, а така наречените гокленови зони така и не заемат полагащото им се място в практиката на съвременния астролог.

Понеже следваме тезата, че Астрологията е наука, а темата е за домовете, трябва да се отбележи че единствената домова система, която е доказана с практическа проверка е топоцентричната, която пък се явява продължение на домовата система на Плацидос или Плачидо Тити. Разбира се, всеки може да експериментира, но нека сподели впечатление :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Макар домовете да имат своята номерация и изкристализирало значение, те преди всичко имат и свои имена, които може би сме позабравили, но е хубаво да се знаят. Информацията която ще споделя е предоставена с любезното съдействие на К. Птолемей и Х. Агрипа. Те продължавайки традицията назовават домовете с истинските им имена.

  1. Живот (Vita), както и Horoskopus
  2. Печалба (Lucrum), Врата към ада/Хадес, Долни врати (Porta inferna ).
  3. Братя (Fratres), Богиня (Dea).
  4. Родители (Genitor), Долна средна точка на небето (Imum Coeli).
  5. Наследници (Nati), Добър късмет/съдба, Щастие (Fortuna bona).
  6. Здраве (Valetudo), Лош късмет/съдба, Нещастие (Fortuna mala).
  7. Съпруг (Uxor), Залез (Occasus).
  8. Смърт (Mors), Начало на смъртта, Горни врати (Porta superna).
  9. Благочестие (Pietas), Бог (Deus).
  10. Царство (Regnum), Среда на небето (Medium coeli).
  11. Добри дела (Benefacta), Добър демон/гений (Genius bonus).
  12. Затвор (Carcer), Зъл демон/гений (Genius malus).

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Здравейте! Преглеждах наталната си карта и видях нещо много странно (или поне на мен така ми се стори), а именно на върха на всеки един дом е противоположния на управляващият дадения дом знак, знаците в домовете са "обърнати" , или по-просто казано в 1 дом имам везни, вместо овен, във 2 - скорпион вместо телец и т.н. или се получава следното:

Ascendant Libra 11°16'35

2nd House Scorpio 7°53'55

3rd House Sagittarius 8°59'02

Imum Coeli Capricorn 13°20'30

5th House Aquarius 17°03'32

6th House Pisces 16°40'32

Descendant Aries 11°16'35

8th House Taurus 7°53'55

9th House Gemini 8°59'02

Medium Coeli Cancer 13°20'30

11th House Leo 17°03'32

12th House Virgo 16°40'32

Какво трябва да мисля в този случай? "На обратно" ли съм? Какво значи това? Малко съм стресната да си кажа честно...Надявам се някой да ми обясни! Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

това е нормално и индивидуално.....и зависи от това в колко часа си роден/родена....

при мен примерно на върха на 1-ви дом е Козирог.....моят асцендент....

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Преглеждах наталната си карта и видях нещо много странно (или поне на мен така ми се стори), а именно на върха на всеки един дом е противоположния на управляващият дадения дом знак, знаците в домовете са "обърнати" , или по-просто казано в 1 дом имам везни, вместо овен, във 2 - скорпион вместо телец и т.н. или се получава следното:

Ascendant Libra 11°16'35

2nd House Scorpio 7°53'55

3rd House Sagittarius 8°59'02

Imum Coeli Capricorn 13°20'30

5th House Aquarius 17°03'32

6th House Pisces 16°40'32

Descendant Aries 11°16'35

8th House Taurus 7°53'55

9th House Gemini 8°59'02

Medium Coeli Cancer 13°20'30

11th House Leo 17°03'32

12th House Virgo 16°40'32

Какво трябва да мисля в този случай? "На обратно" ли съм? Какво значи това? Малко съм стресната да си кажа честно...Надявам се някой да ми обясни! Благодаря!

Два-три пъти прочетох написаното, че за да се светна какво точно искате да питате...Ами,нормално..нали не смятате, че целият свят има в първи дом Овен? Аз съм с асц Рак....е,то аз хептен трябва да съм наопаки-)))

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте. Виждам, че в темата отдавна не е писано, но след като изчетох всичко тук и възникна един въпрос. Как интерсептираните знация влияят при една синастрия. Ще подкрепя въпроса си с факти. При мен интерсепт. знаци са Лъв-Водолей(9/3 дом) , при приятелят ми Стрелец - Близнаци(5/11 дом). Аз съм Стрелец, асц.Скорпион, той е Близнаци, асц.Лъв. При мен няма планети в Лъв-Водолей, В стрелец са Слънце, Меркурий и Нептун, Лилит на асц. При него има Слънце, Меркурий в близнаци и Венера в рак попадащи в 11 дом. На асц - Лилит. В Лъв-Водолей той няма планети. Ще ми е интересно да чуя мнение. Предварително благодаря, въпреки, че не зная дали е точното място на въпроса ми :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей!

Интерсептираните знаци са такива по отношение на домовете, а това е продукт на характерните изчисления, на база на които се обособяват самите домове. Колкото повече се приближаваме към полюсите, толкова повече вероятността един дом да побере два или дори три знака е по-голяма. Този факт, сам по себе си, не предполага силно натоварено символично значение на интерсептираните знаци. Доколкото виждам, много повече те интересуват синастричните страна на "нещата", а това е разговор за друга тема. Като за начало, специално за мен, аспектите, сключените конфигурации са много по-важни. Понеже не си дала данни, върху които да обоснова изказванията си, бих те посъветвал да разгледаш Слънцето, за дневно раждане, и Сатурн за нощно, като сигнификатори на връзката. Това като за начало :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Здравейте,

Прави ми впечатление, че отдавна не се е писало по темата, но все пак тя все още е отворена и ще дам своя пример за интерсептирани знаци.

Наталната карта, която ще дам за пример е : http://imageshack.us...talchartik.jpg/ . Моля да четете, като я разглеждате в нужната, описана детайлност.

Както може да се види в нея има интерсептирана ос Козирог- Рак ( 1 - 7 дом), като в 1 дом намираме-

Стелиум под знака на Козирога, управляван от Сатурн на трон, с изразен Марс в екзалтация и доста често подпомаган от Уран, който е управител на Слънчевия знак. В другия интерсептиран знак- Рак намираме Юпитер ( Зевс ) в най- щастливото си поприще- екзалтация ( което положение аз наричам ,, много за хубаво, не е за хубаво" или в добрите случаи просто ,, еуфория " ).

- Този стелиум в интерсептирания знак в Козирог акумулира различна по характер енергия. Понякога творческа, понякога войнствена, понякога енергия в огромни количества за физическа дейност или дейност, характерна с прекалена интензивност. Случва се и енергия, която потъва в мечти, блянове и сън или пък дейност, отдадена на новаторство, креативност, технология и иновации..

Но характерното тук при интерсептирания Козирог е, че тази енергия остава капсулирана, до определен момент. Не както често е характерно за Козироговото влияние за усърдие и постоянство, а по- скоро- моменти на покой и моменти на импулс ( освобождаване и затваряне на интерсептираната ОС ). В моменти или импулс на освобождаване на капсулираната енергия, мога да отхвърля почти невъзможни количества за другите работа или просто да извървя за кратко време дълги разтояния от житейския си път, или просто да се издигна в обществото и др. проявления.

Аспекти, които откючват интерсептирания Козирог ( и стелиум в него) :

1. Секстил с Плутон на началото на стелиума- с Уран, Марс, Нептун ( Което канализира агресивно- нетърпеливо- напуристата енергия на Марс и Сприхавостта и електрическия заряд от Уран в един капацитет за Спорт, активна дейност, свързана с изобретателство технологии, екстравагантни решения и действия, но с цената на болка, промяна, самоосъзнаване може би чрез техниката на Психоанализа или просто на Астрология ... )

2. Квадрат на Луната ( залепена за МЦ във везни, както се вижда на картата ) със Сатурн и Венера ( края на Стелиума ). Този аспект иска своите усилия и работа, но в естествения дом на Козирога ( 10- ти), Луната все пак се свързва с тази мощнта ,, АЗ '' ( 1 дом) - Сатурнова ( но и оцветена в Краските на слабопоставената в Козирог и напълно подчинена на Сатурн Венера и останалите планети от Стелиума ) енергия намира все пак своето място и спомага за предимно материални ( земни ) успехи, добри позиции в обществото ( в момента съм Председател на Студентски съвет при УАСГ ) и други Резултати в сферата на постигнатите цели предимно със ,, земно- въздушен" характер, но след тип характерен за квадрата, извършена работа.

3. Като фактор за ,, отключването " на стелиума в този интерсептиран знак, прилагам и силно позициониран Сатурн на трон вътре в Стелиума, която води до едно ,, съзнание" ( управителя на знака Козирог си е на мястото ), дори в ,,подсъзнанието" ( интерсептирания, заключен знак ), но за жалост доста пресметливо, нерешително и колебаещо се в някои случаи ( Сатурновата природа ). Както и прекалено интезнивното натрупване на енергия, която иска да излезе ( прелее) от екзалтиралия Марс в съвпад с Уран ( това лично ми създава най- големи проблеми, защото всичко става спонтанно и от голямо спокойствие, избухвам крайно. ,, Все едно Арес се появява в очите ми " ... абе хората не остават с добро впечатление и помнят тази ярост много дълго след избухването ми .. :) - контролира се чрез периодично раходване на тази енергия, чрез спорт ( Марс ), Активна дейност, свързана с технологии ( Пр. : компютърни игри, изискващи бързина и скорост на действията - Уран+ Марс и др. ) .

Всичко това до тук написаното ( в Стелиума/ интерсепт Коз ) може да се канализира и да дава страхотни резултати. Просто не винаги успявам да се справям с което. :)

До тук с интерсептирания Козирог за сега.

Интерсептирания знак Рак в 7 дом :

Тук намираме Юпитер. Както горе споменах, Юпитер екзалтира тук. Освен това е вперил своя философски, мъдър, щедър и всеобхващащ, позитивен взор в своя любим знак Стрелец на АСЦ, чрез своята...

1. Опозиция с АСЦ Стрелец. Това дава една страхотна връзка на оста 1- 7 дом. Разтоянието между ,, Аз " и ,, Ти " се скъсява бързо ( и естествената опозиция на тези 2 дома се извървява лесно ). Понякога и с една усмивка. Доста често това е достатъчното време, в което Асц да види своята Юпитер в другия, да я намери, познае, отключи и ... да види , че тя е в ,, еуфория", обаятелна, разширяваща отсрещния. Някак си това предава една цялост на оста 1- 7 дом и отключва итресептирания Юпитер в Рак и характерността му .

Спомогнато от ... :

2. Тригона на Юпитер със Слънцето ( 2 дом, водол ) и Луната ( 10 дом, везни ), образуващо между трите един голям тригон.

Или по- точно... ,, Корабно платно", ако прибавим и Бисекстила на Луната и Слънцето с АСЦ.

Това от личен опит ви казвам : дава постоянно бдящ ангел хранител. Дава късмет и то доста често когато точно най- много трябва. Дава и добра връзка с ,, Аз " ( Като чувствено начало- Луната и ,, Себе " начало - Слънцето ) и ,, Другите" ( Юпитер в 7 дом ). Дава и Успехи, както и материално задоволени нужди и позиции. Дава и предложения ( от бисекстила).

Дава, дава... но и понякога просто успива... Кара те да си мислиш, че всичко ще стане, както го искаш. Лесно и безпроблемно. ( и то го мислиш уверено и позитивно- по Юпитеро- Стрелшки начин ) - Ефекта на съвпкупността от ,, позитивни " аспекти ( голям тригон ), който проблем ще разгледаме по- долу.

... Така отключена ( и то не много трудно) Юпитер се оглежда и осъзнава, че си харесва и дори Обожава позицията си. Какво по- хубаво за екзалтирал Юпитер ( най- голямата планета- искаща дори и да е по- голяма и да се разширява, но да разширява и другите(7 дом) ) от това да види, че е самичка в полусферата на 5- 9 Дом или другояче казано ( Синглетон) .

Големият тригон прави впечатление, че не оспива индивида именно от обижданите ,, негативни " аспекти :

- Стелиума в квадрат с Луната ( натоварихме едното ръбче на триъгълника )

- Опозицията на АСЦ с Юпитер ( натоварихме и 2- рото... )

- Полуквадрати на Слънцето със Стелиума ( и третото вече има своята ,, бутаща " и ,, искаща " труд сила )

Така това опонира или напряга големия Тригон, за да не оспива индивида... За да приеме предложенията на Бисекстила и да направи тази уникална форма ,, Корабно платно " по- смислена или оптимална...

Така видяхме как една интерсептирана ОС, съдържаща 1 планета на трон, 2 в екзалтация, с аспектирани по специфичен начин краища ( свързващи се по определени способи, специфични за картата ) влияе на даден индивит ( в случая на мен ) .

Надявам се примера ми да ви е послужил, а аз ще съм ви благодарен ако изкоментирате всичко, което срещнете и аз съм изпуснал или пък изтълкувал погрешно.

П. С. Не съм включил в тълкуванията си Меркурий- слабоаспектиран, в екзалтация (водол ) в края на 1 дом ( по мои лични наблюдения, влияещ и на 2- ри доста често ) ; Слънчевия знак; Бегло Асц (Стрелец) ; Луна в 10 дом ( везни ); Лунни възли ; Хирон; Черната Луна; Плутон, като управител на 11 дом и на трон ( в скорпион- характерен за моят и близките ми набори).

Тъй, като темата е Интерсептирани знаци а те аспектират, влияят косвено ( не са част от ) или д. р. на интерсептираната ОС .

Благодаря и за отделеното време в четене на писанията ми,

Иван Колев

:)

Редактирано от williamkane
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей и добре дошъл! Много се радвам на присъствието ти в този форум и особено на стрелец-водолейския устрем да бъдеш полезен на хората и да постигнеш цел, която все още е непостигната тук. Благодаря ти за което!

Аз също съм в процес на обучение и затова с известни резерви пиша в теми за сериозно изучаващи. Така че се надявам да ми простят нещо казано не съвсем умно или по правилата.

Когато стигнах до интерсептираните знаци, първото нещо, което ми направи потресаващо впечатление беше, че всичките ми роднини и близки хора ги съдържат ясно проявени в хороскопите си. Моята интерсептиран ос е скорпион - телец. Майка ми и колегата ми от школата са със слънце в скорпион, баща ми, съпругът ми и колежката, с която работим заедно, са телец, дъщеря ми е асц. скорпион. При сина ми се повтори картинката - неговата интерсептирана ос е същата като моята и си избра за съпруга момиче със слънце в телец.

Всичко това ме насочи към ефекта на огледалото - ние имаме нужда от огледало за тази своя част, която не можем да видим (осъзнаем + проявим), но която скрито работи в нас. Изкушавам се да мисля, че може би ние или усещаме липсата на тези енергии, или трудно ги интегрираме в различните области на живота си.

За себе си мога да кажа вече съвсем спокойно, че това е вярно - проверено е през 50-тте години на живота ми.

Благодаря на Иван за подробния анализ на интерсептираната ос в своя хороскоп - беше ми от сериозна лична полза. Съгласна съм с всичко написано. Единственото, което бих допълнила сега - според скромните ми опитности, влиянието на интерсептираните знаци би могло да бъде разбрано по-пълноценно, ако се разглежда в единство с основните проявени силни позиции в хороскопа - слънцето, асцендента и луната.

В случая на Иван слънцето е водолейско и е във втори дом - много добра позиция за съзнателно канализиране и облагородяване на блокираните енергии, в същото време добре допълнено в дълбок план от рачешката майчинска енергия на океана, в който всичко се ражда, за да даде плод.

Асцендентът стрелец в комбинация с интерсептираните знаци ми изглежда добре предпазен от своите залитания - кардиналната земно-водна ос удовлетворява неговия устрем, но в същото време му дава стабилност и разумност, а ракът - усещане за единство с преследваната цел и осъзнаването и повече като път към съзряване, отколкото като победа над обстоятелствата.

Любопитно е как луната във везни ще се реализира в професионалния път на човека в съчетание с интерсептираните козирог и рак. Тя не случайно е в квадрат - доста сериозно поле за работа над себе си. В тази връзка бих вметнала и северния възел във водолея - близо до слънцето.

Моят Юпитер и Нептун са в интерсептирания скорпион в 4 дом. като Нептун е в секстил с Венера в дева и с луната в Козирог. Ще съм благодарна за коментар.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...