Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Асоциативен тест с картите Таро


Guest Мона

Recommended Posts

Темата е наистина страхотна!

Първия път, когато разгледах картите от колодата си, буквално се уплаших от 10 мечове. Тази карта ми прилича на мишена, в която се целят абсолютно всички и няма как да избягаш от копията/ мечовете им. Или ми прилича на око, което бива ослепено.

 

Нямам любима карта, нито такава, която предпочитам (не знам дали това е вярно или грешно). Към момента Луната е картата, която ме впечатлява най-много с дълбочината и всеобхватността си. Тя ми навява едно спокойто неспокойствие / неспокойно спокойствие.

Линк към коментар
Share on other sites

Темата е наистина страхотна!

Първия път, когато разгледах картите от колодата си, буквално се уплаших от 10 мечове. Тази карта ми прилича на мишена, в която се целят абсолютно всички и няма как да избягаш от копията/ мечовете им. Или ми прилича на око, което бива ослепено.

 

Нямам любима карта, нито такава, която предпочитам (не знам дали това е вярно или грешно). Към момента Луната е картата, която ме впечатлява най-много с дълбочината и всеобхватността си. Тя ми навява едно спокойто неспокойствие / неспокойно спокойствие.

 

Здравей :)

 

Хареса ми написаното от теб, не защото имам сходни усещания за картите (вече), а защото казваш много с малко думи. Темата също е точно подбрана и много интересна. Жалко, че не е била разгърната повече през времето. За 10-те меча имах същите впечатления в началото, сега я виждам като един от най-сигурните знаци за решаване и/или осъзнаване на някаква ситуация. Това обаче не знам доколко са асоциации, може би по-скоро практика.

 

От известно време се опитвам да гледам на всичките 78 карти с голяма доза неутралитет - на символно и събитийно ниво. Разбира се не ми се получава, няма и как да се получи, не и докато емоциите ни ни контролират наравно с разума... или докато не познаем Таро по начин, който повечето от нас все още дори не могат да осмислят, навярно няма и да го направят. Най-вероятно не е и нужно. Пъзелът е съставен от равни части, само ако се продава в книжарница. Слагам точка на лиричното отклонение и да си кажа: Така и не "свикнах" с Паж Меча, всеки път като я видя ми иде да я мушна някъде в тестето и да се направя на разсеяна. Инфлация, сянка или в тотален разрез с ценностната ми система, не знам, но тази карта не я тача от деня, в който за пръв път разгледах картите, та до днес :D 

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...