Jump to content
Порталът към съзнателен живот

13.06.2008 г. - Душата на човека си има особено тяло


Recommended Posts

Мисъл на деня - 13 Юни 2008 г.

„След като остави благословението Си на хората, Христос почна да се въздига нагоре със Своята мисъл и си замина. Мнозина питат как се е възнесъл Христос, с кое тяло се е възнесъл. За да се възнесе човек, ние нямаме предвид това смъртно тяло, в което сега живеем. Душата на човека си има особено тяло, с което може да се възнесе. Това тяло е толкова пластично и така добре направено, че може да става и малко, и голямо. Това тяло именно строи и физическото, и всички останали тела на човека.”

Из Ти си Христос, Син на Бога живаго, 13-а НБ, 28.II.1937 г.

Линк към коментар
Share on other sites

От това, което съм чел дон Хуан го нарича "енергийно" или "сънувано тяло", в древноегипетските вярвания е "Втората душа Ка". Траките го наричат или Аполон или Дионис. Едно от двете беше. Не задълбавам в подробности. Това тяло е нашия резервоар на енергия. Някои го наричат "висша същност', "висш аз", "енергиен двойник на човека" и др.

Когато човек е в него губи представа за времето. И по този начин провокира и "синтез" в съзнанието. Не само "анализ". Имаше и някакъв принцп "МерКаБа". Не знам дали се пишеше така. Но "Ба" е наименовние за небесната душа при "колобърите".

Но човек събира енергия за да достигне до него. Енергията се събира, когато чувстваш вътрешна хармония и мир, напук на света.

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...