Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ретроспекции


Guest НиколаДамянов

Recommended Posts

А ако той е прав - леле, колко много сме тези изкривените и заблудените ... УжаЗ!!! :lol:

„Ако той е прав“ в смисъл, че това, което пише в по-голямата си част е вярно или „ако той е прав“ в смисъл, че въпросите и критиките му ще окажат положително влияние върху този към когото са отправени?

"Ако той е прав", в смисъл - ако това, което той пише в мненията си НЕ Е критика, упреци, съдене, държане на сметка..., а само на нас, с изкривените възприятия, ни се струва, че е така.

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 33
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Да, но като се задават въпроси, които целят да предизвикат промяна или поне размисъл в някого трябва да се предвиди и такова възприемане на нещата от негова страна. Иначе Никола многократно е писал, че обмисля дълго и многократно всяко свое мнение. Но когато задаваш конкретни въпроси към конкретен участник, колкото и да си ги обмислил, винаги има риск от неразбирателство и от погрешно тълкуване на нещата. Освен това се създава една връзка с потребителя към който е отправен въпроса, която не винаги е желана от него. Иначе въпросите, които Никола задава често са на място и могат да се отнесат не само към един потребител. Точно затова ме учудва защо ги задава към точно определен човек, а не ги задава по принцип без да засяга конкретен участник. Сигурен съм, че така ще последват много повече отговори и никой няма да се обиди. А който може ще открие себе си и в така зададения въпрос. Останалите... ами и конкретно да им посочиш грешките, пак нищо няма да постигнеш, ако те не са готови да се променят.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти Станимире за поясненията и коментара.

Благодаря и на Анета за личния разговор по темата.

Накарахте ме да се замисля.

И струва ми се разбрах.

Благодаря на Никола, че не се разгорещи да ми обяснява, а ме остави да разбера сама. Извини ме за моята по-предна реакция. Присъединявам се към предложението на Станимир да продължаваш да задаваш въпросите си, но не към конкретен потребител, а по принцип, общо отнесени.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Натрупаха се доста въпроси и коментари за мен и мненията ми, на които не смятам да отговарям...

Нека това не се разбира като неуважение към хората, които питат...

Просто сме коментирали преди време подобни теми и ключа за отговорите на подобни въпроси мисля, че може да се открие в мнението „ …за Камбаната, камбанарията и …известяването” ,което може да се погледне тук . Нещата са казани малко иносказателно, но който реши - може да се задълбочи и да вникне в смисъла. Повече разяснения бих давал с удоволствие на ЛС, за да не зацикляме отново във форумите с безплодни дискусии.

Мисълта ми е друга ...

„Мнозина твърдят, че свобода на волята и избора има- аз също съм заемал години наред тази позиция, но едно е да твърдиш нещо в дискусии или да си вярваш на издигнатите "лозунги" в съзнанието си, друго е да проучиш реалните възможности за свободен избор и степента на свобода на волята” Кристият (Мнение #74 )

„Това е, мога да бъда благодарен за това, че за да имаш това разбиране, си направил най-важния избор на живот и смърт в живота си. Избрал си кое да умре и кое да живее- това е по възможностите на човека, и нищо повече.” Кристиян (Мнение #4 )

Здравей Кристиян,

Забелязва се привидно разминаване в горните два цитата от две различни теми, където на едното място изключваш съществуването на свободен избор, а на другото говориш за най-важният избор в живота на човека.

Може би аз не схващам логиката на мисълта ти…?!?

Ако не представлява трудност за теб, би ли могъл да дадеш повече обяснение и пояснение в тази насока?

Благодаря ти предварително!

Поздрави.

Привет Никола,

Нямах намерение да отговарям на този постинг, т.е. да изложа лично мнение, но попаднах на подобаващ отговор, който ако имаш желание може да намериш ТУК

Здравей Кристиян !

Благодаря ти за отговора и да ти кажа го прочетох с интерес посоченият линк ТУК ...

За жалост не открих някакъв отговор по поставените въпроси, но това не е никакъв проблем!Явно четем с различни "очи". :)

Открих обаче нещо много по-съществено ...

Открих, че текста е много добре логически изложен и представен, но има един недостатък, който всъщност създава дупчица в цялата тази теория, размисли или лекция (не знам точно какво е!)...

Мисля, че колкото и да е малка тази "дупчица", тя е СЪЩЕСТВЕНА,... защото нали в съд с дупка, можеш само да се заблуждаваш, че ще си приготвиш храна. Обикновено нищо не се получава и си оставаш гладен.

Ако искаш можем и да коментираме с размисли в тази насока...( относно линка, който препоръчваш)

Има вероятност и да бъркам ?!? :)

Линк към коментар
Share on other sites

„ …за Камбаната, камбанарията и …известяването”

Ти си идеалист, Никола. :3d_039:

Според мен в живота нещата са малко по-прозаични и обикновено става така, че най-силно дрънчат кухите камбани.. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

„ …за Камбаната, камбанарията и …известяването”

Ти си идеалист, Никола.

Според мен в живота нещата са малко по-прозаични и обикновено става така, че най-силно дрънчат кухите камбани.. :D

Хубав "етикет" ми излепи, но сега е необходимо да ми обясниш какво разбираш под "идеалист" ? :)

Може ли един идеалист да се оповава само на личен опит и проверени неща?

Мисля, че отново си прибързала в заключенията си. Имам съмнение, че интелекта ти те е подвел с набързото попрочитане на написаното мнение,... без да вникнеш в замисъла ми и евентуално да свържеш този замисъл и с други мои мнения.

Няма значение !

Мога и да бъркам...?!?

Дай да видим, какъв човек е за теб ИДЕАЛИСТА? Какво представлява той за теб ?

Линк към коментар
Share on other sites

Идеализмът, според мен, не се уповава "само на личен опит и проверени неща", а на оптимално добри очаквания.

На база личния си опит (знания, преживявания и наблюдения) правиш собствени изводи, асоциации и предположения.

На база своите такива – аз правя други. И виждам и други нюанси за развитието на дадена ситуация.

Чета внимателно мненията ти и се радвам, че изхождаш от оптималното развитие на нещата. Но, понякога забелязвам, че ако очакванията ти не се оправдаят – го приемаш някак мъничко лично.

Аз, от своя страна, рядко изхождам от логическите си предположения (съобразно личния си опит) и винаги допускам всичко – и оптималният вариант, и съвсем друго развитие на нещата. Така нямам очаквания, а оттам нямам и разочарования, ако всичко се развие по различен начин, нямащ нищо общо с моят предполагаем сценарий.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest НиколаДамянов

Чебурашка , това ти ли си ? - Обявиха Ирина за най-добрият млад телепат

Приличаш се малко на снимките от профила ти и тази във статията... :)

Ако позволиш и няколко въпроса, защото статията е от "далечната" 2005г.

(спокойно няма да питам кой е спечелел класацията за най-дърт телепат! :) )

Сега сериозно!

1.Как се развиха събитията от тогава насам ? Хареса ми тази мисъл "Когато човек е безкористен и материалните облаги не са цел за него, тогава всъщност той получава истинската любов на хората и плодовете на труда си.", но има и друга ценна информация за работата ви като екип и обслужване на клиенти. Сега още ли работите заедно ?

2."Надграждаш" ли ...(в личен план!) ? Развила ли си някакви нови методики и идеи, или почиваш на стари лаври за "най-младя добър телепат" ?!?

3. Поддържаш ли връзка специално със хората от случаите, които си описала? (там посочваш и конкретни имена) Те търсят ли те пак или просто с времето се получава една ротация? (този въпрос е важен за мен защото обяснява в голяма степен ясновидството и другите "дарби" най-общо казано)

Ще бъда благодарен, ако отговориш малко по задълбочено, а не повърхностно като във предходния си пост, който няма да коментирам... Грешната теза там е очевидна.

Линк към коментар
Share on other sites

Никола, това е удар под кръста :D

1. Не, от четири години не съм в "Психея", работя сама или с други хора.

2. "Надграждането" не смятам да го доказвам на никого. Открита съм - и тук, и навсякъде. Другите ще преценят "колко тухли съм надградила", според собствените си субективни критерии.

Аз съм си ОК за себе си - в личен план. Доколкото въобще имам личен живот. Това, което имам - ме удовлетворява напълно, друго и не търся.

В професионален план - реализирам свои проекти като мост между езотериката и психологията в собствения си "Център Хорус".

3. Да, подържам двустранни топли отношения с хората, с които съм работила (като терапевт, като журналист и като езотерик) - и с колеги, и с клиенти.

п.п. Първоначално така ти отговорих, че май нищо не стана ясно (е, то не може едно да ме питаш тук, друго да си "гукаме" на ЛС, а трето да си рисуваме като коментари.. :D Блондинка съм все пак, обърквам се..)

Затова сега си допълних малко мнението.

Редактирано от Чебурашка
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...