Венцислав_ Posted November 5, 2008 Report Share Posted November 5, 2008 няма тема за антропология Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
Florestan Posted November 5, 2008 Report Share Posted November 5, 2008 Доколкото разбирам, прогнозите се базират основно на идеята за естествения подбор като главно средство за еволюция, например: ако човек няма нужда от по-добро зрение за оцеляването си, то очите закърняват, ако има, те се подобряват. Напоследък се спори в най-различни места, че естествения подбор не е достатъчен, за да обясни еволюцията, както идеологично, така и по отношение на някои примери. Затова, не съм много убеден в това, което казва статията - който чете друг тип литература знае, че човекът на бъдещето ще изглежда по-добре от съвременния и ще има по-добри сетива. Това за телепатията се казва и другаде, тук идва въпросът каква точно информация е използвана от руските учени - понякога те знаят доста неща, които не са известни на обществото. Но като цяло и по-точно що се отнася до чисто физическите дадености мисля, че някои неща ще се развият по-различно, макар че е възможно в някоя преходна форма да има и характеристите, описани в статията. Все пак, със сигурност ще имаме по-скоро повече, отколкото по-малко пръсти и едва ли ще имаме по-дълги крака, не виждам причини за последното заключение. Поздрави, Ф. Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.