Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Нумерология курс?


kiuji

Recommended Posts

Ходя на невероятен курс по нумерология при една страхотна мацка, която толкова много разбира от числа че може да се разшифрова цялата карта на човека. Подобно на астрология но много по точно. Всичко се вижда- любов, здраве, финаси, слава. Мога толкова много да ви кажа за жизнени пътища

Линк към коментар
Share on other sites

Ходя на невероятен курс по нумерология при една страхотна мацка, която толкова много разбира от числа че може да се разшифрова цялата карта на човека. Подобно на астрология но много по точно. Всичко се вижда- любов, здраве, финаси, слава. Мога толкова много да ви кажа за жизнени пътища

Курсът е бил невероятен, защото мацката е била страхотна. :3d_062: А нумерологията отдавна е призната за псевдопсихологическа мнима наука за лесни печалби от хора, които нямат информация по бройни системи. :3d_126: Думата е на математиците от форума. :3d_167:

Линк към коментар
Share on other sites

Привет,

Най-добре остави координатите на мацката- пък да видим, разбира ли от числа...от първа ръка.

А пък ако знаеш само на какви курсове ходих по гледане на ръка- същото като астрологията и нумерологията, ама много по-точно от тях- всичко било написано на ръката и е винаги на "една ръка" разстояние :)

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да Ви кажа драги математици, че нестава дума за печелбарство, защото курса е със символична цена за знанията които се придобиват...и нестава дума само за някакви си псевдопсихологически номера с които ние "овцете" да се връзваме за синджир, а вие математиците да ни се присмивате...,ако знаете какви хора срещнах на този курс, ще се изненадате от възрастта и интелекта им....и всички сме учудени от тази "мацка"...зарязала юридическата си кариера и се посветила на 11 годишното си хоби.., което владее до съвършенство..в смисъл..'евала'..

а пък ако наистина искате да знаете..ще оставя сайта..поне да го разгледате....

Линк към коментар
Share on other sites

Прочети внимателно линка за бройните системи, помисли възможно ли е нумерологията да е достоверна при положение, че по случайност, например е била избрана за използване десеттичната, а не дванадесетичната система. Помисли за генетично унаследените психични качества на личността - начин на мислене, емоционални реакции, поведение и др. Прибави и полученото възпитание и ще разбереш колко наивни и безсмислени са нумерологическите изчисления. Ама за това трябва четене на научна информация.

Линк към коментар
Share on other sites

Психотроник, каква е връзката с бройните системи, че не разбрах?

Каквато и система да използваме, няма съществена разлика. Светът е организирана информация, а тя е симфония от числа (тук май си присвоих думи на някой съпорталец, дано да няма нищо против :) ).

Отделно дето няма нищо случайно, а значенията пък са адаптирани към съответната бройна система.

Иначе да, наука - звучи авторитетно :P ; поне на повечето ни съвременници. Но ти пък си човек с широк мироглед, важно ли е за теб на нещо да е лепнат етикета "научно", за да бъде възможно и вярно?! :o

Линк към коментар
Share on other sites

Прочети внимателно линка за бройните системи, помисли възможно ли е нумерологията да е достоверна при положение, че по случайност, например е била избрана за използване десеттичната, а не дванадесетичната система. Помисли за генетично унаследените психични качества на личността - начин на мислене, емоционални реакции, поведение и др. Прибави и полученото възпитание и ще разбереш колко наивни и безсмислени са нумерологическите изчисления. Ама за това трябва четене на научна информация.

Това пък за случайността откъде ти хрумна? И от кого е била избрана десетичната система?

Линк към коментар
Share on other sites

Бройната система е представянето на произволни числа, чрез определен брой символи. На числото се съпоставя цифра. Както на един звук – буква.

Нумерологията борави с цифрите и буквите естествено. Те са отражение на числата. Може би и затова има различни нумерологични системи? Направи ми впечатление, че халдейската система работи с цифрите от 1 до 8, а питагорейската от 1 до 9.

Хората още в древността са забелязали връзката между числата и някои събития, закономерности. При Кабала има гематрия (не е нумерология), но пак има връзка между числа и думи, според мен?

За Питагор числото освен, че е отражение на количествената страна на закономерносттите в природата, е и нещо свещено. Но аз мисля, че Питагорейската система в нумерологията е измислена много по-късно. Само носи името на Питагор. :hmmmmm:

Учителят говори за два вида математика: жива математика и обикновено статично смятане - математиката, която се изучава в училище например.

Вие пренебрегвате тия неща и се занимавате с математика, с философия, с финансови науки, с право и т.н. И това е добре, но освен вашата математика има жива математика, която определя отношенията ви с хората. Според тази математика, всеки човек е известно число, което вие трябва да знаете. Като знаете числото на човека, ще знаете какви сили работят в него. Някои хора представляват щастливи числа, а други – нещастни. Добре е, когато започвате някаква работа, да срещате хора от щастливите числа.

Прилежание

За силата на числата, може да прочетете статията на Томалевски: ”Хармонията на Питагор. Символика на числата”. Тя е базирана на словото на Учителя за числата. Събирано е от много беседи.

Въпросът на Станимир: „от кого е била избрана десетичната система?” май няма точен отговор. :) Може би е възникнала още в дълбока древност, когато човек е започнал да брои. Има съпоставяне между пръстите на ръцете и бройката на броените обекти. Броенето е характерно само за човека. Мисля, че колкото и номера да се правят с животни за този феномен, то животните не могат да броят. Само могат да имитират тази дейност на базата на дресировка. Математикът А. Лебег е казал, че ако човек имаше 11 пръста, то може би щяхме да говорим за единайсетична бройна система. :) За десетичната бройна система може да се прочете тук (руски) и тук (английски). Тази система не е много удобна при работа с компютрите и се налага въвеждането на 8-на и най-вече на 16-на бройна системи, тъй като да се работи в 2-на е много трудно.

Аз не мога да кажа дали нумерологията (номерологията) е нещо вярно или не. Нямам опит голям с нея. Пиша само това, което съм прочела. Но определено съм убедена, че числата имат някаква сила. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Идеята да посетиш такъв курс е доста добра според мен. Аз посетих курс по друга езотерична наука-картите Таро и след обучението човек надгражда изключително много от колкото сам да се обучава. Курсът както гледам струва колкото моя по Таро, но според мен парите си заслужават. За съжаление няма за град Варна<

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Привет,

Най-добре остави координатите на мацката- пък да видим, разбира ли от числа...от първа ръка.

А пък ако знаеш само на какви курсове ходих по гледане на ръка- същото като астрологията и нумерологията, ама много по-точно от тях- всичко било написано на ръката и е винаги на "една ръка" разстояние :)

здравейте.Някой може ли да ми каже къде да отидя на такъв курс?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 years later...

Здравейте,

Този уикенд, 18-19 юли ще има курс по Питагорова нумерология в София, а на 1-2 август и във Варна.

За повече информация:

http://www.vselenabg.com/10531091108410771088108610831086107510801103.html

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...