Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Irfan


Brizeida

Recommended Posts

http://www.prikosnovenie.com/groupes/Irfank.htmlТова е сайтът на Ирфан (Irfan). За пръв път чух тяхната музика вчера. И то на живо.Нямам думи за атмосферата, която ми създадоха. Можех да вдишам нереалност... нещо магическо и мистично, в същото време сякаш го усещах и у себе си.Кажете ми какво ви идва на ум, когато слушате песните. Затворете си очите, потопете се... и споделете.Hagia Sofia на живо!

Редактирано от Brizeida
Линк към коментар
Share on other sites

Ирфан са страхотни! :thumbsup: Много професионално изпълняват творчеството си,особено на живо е Красота!

Аз ги слушах на живо в София преди 2 години, заедно с една гръцка и македонска група на фест. Но те имаха много добра вокалистка и интрументите им им са...вълшебни :sorcerer: Наистина докато ги слушаш те отвеждат в някакъв друг свят, толкова наситен със звуци и цветове. Може да рисуваш на тяхна музика :)

На мен също ми харесват и Kayno yesno slonce, но те са малко по-фолклорни(?!) не мога да определя стила всъщност.. :feel happy:

п.с има ги в myspace!

Brizeida,благодаря за темата..напомни ми колко ми се слушат такива вълшебни групи :whistling::3d_050:

Линк към коментар
Share on other sites

Brizeida, благодаря и от мен! :) Предполагам, че говориш за този концерт? Жалко, че снощи не съм била във Варна. Irfan са удивителни. :angel:

Мисля, че участват с музиката си във филмите „Великата ерес” и „Прогноза” на Зорница София?

Не знам защо, линковете, които си дала не работят засега? Музиката на Irfan може да се чуе от myspace, както казва Илина. :)

А ето и нещо от YouTube:

Hagia Sophia, в изпълнение на Владислава.

http://www.youtube.com/watch?v=S8we8i7DC4M, в изпълнение на Деница. :)

Редактирано от Ани
Линк към коментар
Share on other sites

Да, точно за този концерт от линка говоря! Бяха невероятни, почвам чак да си мразя думите, защото пред музиката им някак не вървят :D

Няма проблем, момичета, много се радвам, че съм ви вдъхновила да се подсетите за Irfan. С такива групи като че животът може да придобие чисто нова окраска. Ако ги слушаш всеки ден, сигурно вътрешната хармония няма да бъде кратка :P

За myspace знам, аз откакто си изтрих профила, вече рядко се сещам да поглеждам там. Но имам песните на Irfan :)

След концерта вчера, веднага притичах да си изтегля техни песни. Исках да си купя дисковете им, но бях така заблеяна да не си взема достатъчно пари на фестивала, а не можах да изтрая да не ги чуя отново!

Линк към коментар
Share on other sites

Да, думите трудно могат да обхванат чувствата и полета на въображението докато слушаш :) затова ми хареса атмосферата, която създават - светлини, звуци, самите инструменти,когато погледнеш как са се отдали изцяло на мелодията извираща от тях..страхотно преживяване е :angel: а особено близо до морето...представям си ги как биха свирили някъде на открито,може би в някой античен театър примерно..

От къде си теглите песните им?? аз сега няма да мога, но по-натам ще имам достъп до такива сайтове и тогава ще мога да се насладя изцяло..в хармонична обстановка :D:)

Линк към коментар
Share on other sites

Да, думите трудно могат да обхванат чувствата и полета на въображението докато слушаш :) затова ми хареса атмосферата, която създават - светлини, звуци, самите инструменти,когато погледнеш как са се отдали изцяло на мелодията извираща от тях..страхотно преживяване е :angel: а особено близо до морето...представям си ги как биха свирили някъде на открито,може би в някой античен театър примерно..

От къде си теглите песните им?? аз сега няма да мога, но по-натам ще имам достъп до такива сайтове и тогава ще мога да се насладя изцяло..в хармонична обстановка :D:)

Използвах програмата SoulSeek :) Учудих се, но имаше техни песни там. Не очаквах, защото тя е по-скоро за чуждестранни изпълнители и банди (просто българи рядко споделят- на принцип "споделяне на музика" е) ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Добре, благодаря :) ще потърся там когато си я инсталирам..

дано все пак имаме повече възможности да ги слушаме и на живо

между другото нищо чудно да са ги качили и чужденци, в myspace бях видяла, че много се интересуват от тях и често излизат извън бг..но си мисля, че и тук има верни фенове, дано да продължат да ни радват!

Линк към коментар
Share on other sites

Brizeida, безкрайни благодарности за темата и групата, която "откри" за мен!!! :thumbsup2::3d_161: Благодаря и на останалите момичета - за линковете, за отношението към музиката, която е наистина стойностна!!! Докато ние я ценим, тя ще съществува и ще се развива.

Асоциацията с "Исихия" предполагам не е само моя, но вижте на какво попаднах, докато се ровех из нета,за да науча нещо повече за тях:

Групата е създадена през 2001 г. като страничен проект на музиканти от формации като “Исихия”, “Ом”, „Kayno Yesno Slonce” и “Заратустра”, но скоро след това се превръща в нов, смостоятелен и обещаващ музикален екип.
Източник

И още нещо, което ми се стори интересно да споделя с вас - за произхода на името им:

Името й е заимствано от терминологията на суфизма и може да бъде преведено от персийски и арабски език като ‘гнозис', ‘мистично познание' или ‘откровение'.
Източник

И още малко "теория" за "Ирфан" - музиката, която творят трудно се вписва в един стил. Някои я определят като Neoclassical, други - World Music, Sacred Music, Etherial Music, Heavenly voices.

За мен в нея има от всичко и едновременно е оригинална и самобитна.

силно повлияна от сакралните и фолклорни музикални традиции на България, Балканите, Персия, Кавказ, Близкия Изток, и Северна Африка, както и от музикалното и духовно наследство на средновековна и ренесансова Европа, като при все това запазва своя собствен оригинален облик. Музикантите използват традиционни (български, балкански, ориенталски, персийски и индийски) и старинни европейски инструменти и вокални техники, понякога вплетени в деликатен, ембиънът електронен саунд.
Източник

И още едно тяхно изпълнение:

Return to Eden

Редактирано от Моника13
Линк към коментар
Share on other sites

Моника, много се радвам и спрямо теб!

Стойностното у тази група наистина има връзка с това, че не можеш да ги сложиш в калъпче, не можеш да ги обобщиш с един стил. Това е музика в най-чистата си форма- без предразсъдъци и насложени модели. Прекрасна е. И да, напомня Исихия, но знам ли, сега много повече ми се нрави от тези стари познайници!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 years later...

Нека малко да възкресим тази позабравена тема, лично аз съм слушала малка част от песните им. Имате ли идея къде могат да се намерят стари техни албуми из магазините?

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...