Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За наблюдаващите Паневритмията и тяхното отношение


Розалина

Recommended Posts

И нарочно в отделно мнение, защото не е само мое, а и на много други хора:

След сериозен размисъл осъзнавам, че който каквото и да прави или да коментира, или да се кара в Паневритмията, бих/бихме запазила скокойствие и хармония.

Но много ми е неприятно, на мен и на много мои познати, енергетиката на "зяпачите".

Преди те бяха малко, а това лято сигурно са били доста. Техните дисхармонични енергии, подигравателни мисли, дюдюкания по красивите момичета са много неприятни.

Даже може би са доста вредни за тях самите. НО те не разбират какъв грях правят.

Според мен достъпът им трябва да се ограничи.

Или поне да се играе и на Платото, Салоните, че ако ще и на 7 езеро.

Или най-разумният вариант рано сутрин "на ранина" - те тогава още ще спят и ще ги е страх от росата.

Здравей Viki3

Много са интересни споделените от тебе мнения за начинаещ като мене.Благодаря ти.

Чувствувам подкрепа и прокрадваща се увереност,че щом говорим откровено за нещата, има реален шанс да станат по-добри на пролет.

Горното мнение бях пропуснала.

Днес го прочетох и се замислих.Спомних си,че като излезнах за пръв път тая година в малкия кръг на поляната, само с още няколко човека,минаващите сутрин хора,със скептичните си покашляния и отношения ме смутиха.Те изразяваха смесени чувства,но преобладаваха негативно настроените.Първия ден това ме смути и разсея.Вечерта много мислих у дома,и реших,че няма да обръщам внимание.Ще се настроя на добра вълна на мисъл и чувство.Виждам,че щом излизат да ходят пеша ,толкова рано ,нужда някаква ги е накарала.Младите и спортни натури са малко и си личат.Те са ведри и доброжелателни. Е аз ще бъда като тях.Не преча на никого и ако някой не ме приема ,това си е за негова сметка.С това решение излезнах на следващия ден и така малко по малко ,забелязах,че към средата на лятото отношението видимо се промени.Стана уважително.Нашето постоянство и ведрина мисля,че ги заразиха.Усмихваха се и поздравяваха,но вече не ехидно.

Та си мисля,че разковничето ,за да се промени отношението на обществото към паневритмия ,за да приемат обучение в паневритмия в училищата родителите,а не да си мислят,че някаква секта иска да превземе децата им,е в играта ,редовната игра по места.Ако паневритмия се играе навсякъде ,не само няма да се гледа на съборите като на зрелище,но и нашествието на приходящи към тях ще е различно.И ако са там ,то ще знаят какво се случва и ще го уважават.

Администраторска бележка: мнението е отделено в нова тема по преценка на администратор

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен има "запачи" и "гледащи", които после стават "виждащи".

Много хора по парковете и туристите на планината гледат със странен поглед. Но повечето от тях така си гледат - всичко ново/различно/неизвестно се приема като заплаха.

Някой хора първо зяпат, после гледат спокойно, после виждат смисъла и красотата.

Музиката действа облагодоряващо на всички.

Една приятелка ми разказваше как преди години на полянката на Телевизионната кула е минавал един човек с куче и как лошо, предизвикателно и пренебрежително е гледал. А кучето му все го теглило около полянката и все музикантите гледало. И човекът ще не ще, и той се спира наоколо.

Така е разбрал,че това са си съвсем нормални хора и никой не го закача.

После поради проблем е питал за рецепти на Димков и така полека-лека се е изменил....

НО има и сейрджии, чиито дисхармонични енергии определено се усещат. При много хармоничен кръг съм наблюдавала как те не издържат и си заминават. Но има и упорити, които подвикват и се кикотят... жалко е....

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: Сеирджиите и недобронамерените са изпит и знак, че трябва да се концентрирам повече. Да не им обръщам внимание.

Всички критикуващи и осмиващи са следващите ученици ;) Правят ни по-силни и укрепват вярата и убедеността, че точно това е моето място... :wub:

Има и такива, дето просто мъничко побутване им трябва, за да влязат при нас :)

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: Сеирджиите и недобронамерените са изпит и знак, че трябва да се концентрирам повече. Да не им обръщам внимание.

Всички критикуващи и осмиващи са следващите ученици ;) Правят ни по-силни и укрепват вярата и убедеността, че точно това е моето място... :wub:

Има и такива, дето просто мъничко побутване им трябва, за да влязат при нас :)

Да, в тази връзка си спомням нещо. Преди десетина години водех курс по паневритмия на открито. Един мъж чакаше жена си, докато тя играеше. Пушеше и ме наблюдаваше като обяснявах, както тогава ми се струваше - скептично, дори иронично. Един път - беше май на "Слънчеви лъчи", т.е. в края на курса, той си загаси цигарата и влезе да танцува. Сега те са една от стабилните най-последователните двойки в нашия град. :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Вярно, че ако са шумни и вулгарни, цинични и т.н. сеирджиите не са приятни! Обаче много рядко точно сутринта и точно в природата, където се играе паневритмия, ще има такива сеирджии !

Относно "лошите" очи на хората, които не знаят какво се прави - ами защо няма китаец, който да не знае какво е това тай чи, но има маса българи, които не познават този космически бул чи - паневритмията? И как да разберат, ако не ни виждат? Нека гледат! Както сте писали и по-горе, дюдюкането е и изпитание! Ако енергията на играещите е силна, подобни негативни сеирджии бързичко ще се стопят в смога на сивото си ежедневие! Ако пък енергията е ниска - чудесно, значи отрицателните преживявания по време на играта са точно на мястото си. Резонират със силата на участниците и лекуват его, гордост и слабости!

Преди време живях на място, където просто като пристъпиш в границите му и те залива една много нагнетена силна енергия. Силна, но нелека за издържане, защото ако не си чист, те гори като огън и ти се иска да избягаш като уплашено животно! Та, енергията на кръга, създадена от вътрешното ниво на участниците синхронично предпоставя случаващото се около кръга. И преди всичко в съзнанията на участниците!

Линк към коментар
Share on other sites

Паневритмията едва ли ще стане задължителна в училищата,но е добре да има уроци по паневритмия,които ще се посещават по желание(както е с източните бойни изкуства и йогата).Тогава много хора биха разбрали какво представлява паневритмията и не биха изпращали негативни послания към тези които я играят.

Линк към коментар
Share on other sites

Паневритмията едва ли ще стане задължителна в училищата,но е добре да има уроци по паневритмия,които ще се посещават по желание(както е с източните бойни изкуства и йогата).Тогава много хора биха разбрали какво представлява паневритмията и не биха изпращали негативни послания към тези които я играят.

thumbsup.gif Да!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...