Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте,

Aconite и Aconitum napellus едно и също лекарство ли е?

Да, абсолютно едно и също хомеопатично лекарство са, но Aconite го наричаме за краткост.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

В продължение на три дни давах на бебето ни, което е на 3 месеца и половина, Magnesia Phosphorica срещу колики. Схемата е 2 гранулки в малко вода веднъж дневно. Но след третия прием нямаше никакво подобрение. Детето беше много неспокойно, с твърдо коремче и много газове, които трудно отделяше. Днес не съм дала лекарството. Въпросът ми е - възможно ли е спирането на лекарството (без да го заменя с друго) да навреди на бебето?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

В продължение на три дни давах на бебето ни, което е на 3 месеца и половина, Magnesia Phosphorica срещу колики. Схемата е 2 гранулки в малко вода веднъж дневно. Но след третия прием нямаше никакво подобрение. Детето беше много неспокойно, с твърдо коремче и много газове, които трудно отделяше. Днес не съм дала лекарството. Въпросът ми е - възможно ли е спирането на лекарството (без да го заменя с друго) да навреди на бебето?

Не, изключено е хомеопатично л-во, което не е действало, и след спирането му да навреди.

По принцип хомеопатичните лекарства може да засилят някой симптом, но без да навредят.

Все пак, самолечение с хомеопатични лекарства, с изключение при оказване на първа помощ, е нежелателно и неефективно, тъй като те не се предписват според един единствен симптом, още по-малко според медицински диагнози. Мн. по-сложно е и опасността е да се получи ефект обратен на желания.

Линк към коментар
Share on other sites

Все пак, самолечение с хомеопатични лекарства, с изключение при оказване на първа помощ, е нежелателно и неефективно, тъй като те не се предписват според един единствен симптом, още по-малко според медицински диагнози. Мн. по-сложно е и опасността е да се получи ефект обратен на желания.

Alexander, благодаря ти за бързия отговор!

Напълно съм съгласна, че самолечението е нежелателно и неефективно. Не се самолекуваме - нашият доктор е на Рила и не искам да го безпокоя, затова се допитах до форума. Благодаря още веднъж на всички, които отговаряте на въпросите ни!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Александър!

Прочетох доста за високата Т, но нищо за ниската. Вирусът или каквото беше по-рано май ме повтаря, но вместо висока Т, каквато мислих (имам чувството, че горя) моята Т е много ниска, чак плашеща -35.5.Това кога се случва?И какви са мерките-затопляне, изпотяване, какво?

Линк към коментар
Share on other sites

Я не се плашете. Та това е Т. в рамките на референтните стойности и на.... точността на уредите и методите на измермане. :feel happy: Нищо Ви няма.

Линк към коментар
Share on other sites

Не казвам, тъй като няма универсално хомеопатично лекарство, има само индивидуално предписване за всеки отделен конкретен случай.

Каква е ползата на потребителите от твоята тема, при положение, че ти все казваш, че всичко е индивидуално и трябва да се посети хомеопат, за да се предпише нещо индивидуално?

Тогава няма полза от твоята тема! Поне не и за потребителите!

Линк към коментар
Share on other sites

Не казвам, тъй като няма универсално хомеопатично лекарство, има само индивидуално предписване за всеки отделен конкретен случай.

Каква е ползата на потребителите от твоята тема, при положение, че ти все казваш, че всичко е индивидуално и трябва да се посети хомеопат, за да се предпише нещо индивидуално?

Тогава няма полза от твоята тема! Поне не и за потребителите!

Няма сериозна тема в интернет, в която да се предписват каквито и да са лекарства, вкл. и хомеопатични. С едно изключение, при оказване на Първа помош, например при навяхвания, счупвания, травми, предотвратяване на хематоми и др. под.

Колкото до полезността, самият факт, че темата е четена над 34 хиляди пъти, говори сам за себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, абсолютно едно и също хомеопатично лекарство са, но Aconite го наричаме за краткост.

Благодаря,Александър!

Що се отнася до полезността на темата - за мен като потребител е от изключителна полза.

На който му е излишна да не чете.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Alexander,

От месец май 2010 г. съм с постоянни на моменти режещи болки в областа на гърба и гръбначния стълб, в следствие на физическо усилие.Понякога болката се разпространява и към вътрешните органи /белите дробове и бъбреците/ .Пулса ми евисок ,случва се да имам и проблеми с уринирането.Според лекарите нямам проблеми с някой от вътрешните органи, а поставената диагноза е ,,увреждане на междуребрените нерви и коренчета на гръбначния стълб".Моят въпрос е: Може ли с хомеопатия да се лекува подобен проблем?

Ps.Преди няколко години посещавах хомеопат, заради силните пристъпи на главоболие които все още имам. Той определи че лекарството на терена ми е China.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Alexander,

От месец май 2010 г. съм с постоянни на моменти режещи болки в областа на гърба и гръбначния стълб, в следствие на физическо усилие.Понякога болката се разпространява и към вътрешните органи /белите дробове и бъбреците/ .Пулса ми евисок ,случва се да имам и проблеми с уринирането.Според лекарите нямам проблеми с някой от вътрешните органи, а поставената диагноза е ,,увреждане на междуребрените нерви и коренчета на гръбначния стълб".Моят въпрос е: Може ли с хомеопатия да се лекува подобен проблем?

Ps.Преди няколко години посещавах хомеопат, заради силните пристъпи на главоболие които все още имам. Той определи че лекарството на терена ми е China.

Вашето заболяване и свързаните с това страдания може да се излекува с помоща на хомеопатията. Нужен Ви е само добър класически хомеопат, който, след задълбочен хомеопатичен анализ, да открие Вашето индивидуално хомеопачно лекарство.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Искам да ви попитам дали всички болести се повлияват от лечение с хомеопатия?

Също така ме интересува дали е възможно да се излекува или поне да се облекчи състоянието при псориатичен артрит в по-напреднала фаза с деформация на някои стави и симптом - сковаване на всички стави в тялото.

Болестта е лекувана в продължение на около 10 години с лекарства на традиционната медицина. Наи-вече с приложението на метотрексат. В момента препаратът почти не действа, а и показателите на черния дроб не са много добри.

Ясно ми е, че не можете да ми дадете съвет тук как да се лекува тази болест, молбата ми е, ако мислите, че може да се повлияе благоприятно да ме насочите към добър специалист, по възможност в гр.Пловдив.

Благодаря Ви предварително за отговора.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Искам да ви попитам дали всички болести се повлияват от лечение с хомеопатия?

Също така ме интересува дали е възможно да се излекува или поне да се облекчи състоянието при псориатичен артрит в по-напреднала фаза с деформация на някои стави и симптом - сковаване на всички стави в тялото.

Болестта е лекувана в продължение на около 10 години с лекарства на традиционната медицина. Наи-вече с приложението на метотрексат. В момента препаратът почти не действа, а и показателите на черния дроб не са много добри.

Ясно ми е, че не можете да ми дадете съвет тук как да се лекува тази болест, молбата ми е, ако мислите, че може да се повлияе благоприятно да ме насочите към добър специалист, по възможност в гр.Пловдив.

Благодаря Ви предварително за отговора.

Здравейте,

Да се излекува? - само до там, докъдето патологията е обратима.

Да се облекчи и дори спре прогресирането на болестта? - да, възможно е, като зависи от състоянието на жизнената му сила и от степента на уврежданията.

Линк към коментар
Share on other sites

Александър, моля, дай примери за обратима патология. Имам приятелка с тежка форма на хепатит С и от недоглеждане и ...ненаправени изследвания е с много увреден черен дроб+таласемия за разкош. Тя е един от малкото случаи, които не реагират на леченията. Чака за включване в ново лечение, но кога и как...а тя няма време. Много искам да вярвам, че за нея има ако не окончателно лечение, то поне терапия, която ще й осигури повече от прогнозираните няколко години, в разпадащ се организъм.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Алекс, моят синковец - на 5м. има съмнение за пукната ключица. Видно е и леко изместване. Според ортопеда за 10 дни ще заздравее, а до 1г. ще се прибере и изместването. Не се знае кога е станало и затова не съм наясно дали мога да дам арника. Знам, че по принцип трябва веднага да се даде, а при нас травмата е сигурно от няколко дни, късно ли евече и ако още може да се помогне с хомеопатия, каква потенция и колко пъти да я дам?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Алекс, моят синковец - на 5м. има съмнение за пукната ключица. Видно е и леко изместване. Според ортопеда за 10 дни ще заздравее, а до 1г. ще се прибере и изместването. Не се знае кога е станало и затова не съм наясно дали мога да дам арника. Знам, че по принцип трябва веднага да се даде, а при нас травмата е сигурно от няколко дни, късно ли евече и ако още може да се помогне с хомеопатия, каква потенция и колко пъти да я дам?

Малко е късно вече, но ако го боли му дайте. Арника ДА се дава ВИНАГИ НЕПОСРЕДСТВЕНО СЛЕД ТРАВМА! Тогава ще предотврати много последващи неприятности и усложнения.

Линк към коментар
Share on other sites

Възможно ли е лечение на ингвиална херния с хомеопатия? Става въпрос за баща ми, който е на 73 години. Предварително благодаря за отговора!:3d_046:

Зависи от много неща, например големина и тежест на корема, големина на отвора на хернията и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Алекс, моят синковец - на 5м. има съмнение за пукната ключица. Видно е и леко изместване. Според ортопеда за 10 дни ще заздравее, а до 1г. ще се прибере и изместването. Не се знае кога е станало и затова не съм наясно дали мога да дам арника. Знам, че по принцип трябва веднага да се даде, а при нас травмата е сигурно от няколко дни, късно ли евече и ако още може да се помогне с хомеопатия, каква потенция и колко пъти да я дам?

Малко е късно вече, но ако го боли му дайте. Арника ДА се дава ВИНАГИ НЕПОСРЕДСТВЕНО СЛЕД ТРАВМА! Тогава ще предотврати много последващи неприятности и усложнения.

Аз на своя глава му дадох. Болка имаше само ако се натисне мястото, иначе се движи без проблем и е много жизнен. Надявам се вече всичко да е наред. Мерси! :feel happy:
Линк към коментар
Share on other sites

По повод полезността на темата, мисля, че всяко едно "Мерси!" говори само за себе си, пък и не зная да има тема в която да се предписват лекарства - да се лекуваме пишейки си, ми се струва несериозно, пък и аз лично не бих се доверила на някой, който ми предписва лекарство, без да е проведена консултация, контактът очи в очи е много важен. Хомеопатът може да забележи неща, на които вие не обръщате внимание, все пак това му е работата, да преценява случая от всички посоки, иначе щяхме да си се лекуваме без да се подаваме от къщи, без да знаем дори как изглежда човекът, който ни лекува, само щяхме да правим парични преводи от време на време и готово.:D

Линк към коментар
Share on other sites

Александър, моля, дай примери за обратима патология. Имам приятелка с тежка форма на хепатит С и от недоглеждане и ...ненаправени изследвания е с много увреден черен дроб+таласемия за разкош. Тя е един от малкото случаи, които не реагират на леченията. Чака за включване в ново лечение, но кога и как...а тя няма време. Много искам да вярвам, че за нея има ако не окончателно лечение, то поне терапия, която ще й осигури повече от прогнозираните няколко години, в разпадащ се организъм.

Ясно е, че срещу вирусите няма лекарство, вкл. и хомеопатично. Конкретно при Хепатитния вирус - братовчед на Hiv вируса и жизнената ни сила, която включва и Имунната ни с-ма трудно се справя, тъй като той се "завира" дълбоко в хепатоцитните клетки на Черния дроб и имунната с-ма е принудена да унищожава и собствените си клетки, за да унищожи хепатит вирусите.

За късмет, черния дроб е единственият паренхимен орган, който се самовъзстановява- образуват се нови хепатоцитни клетки, но до определена степен.

Хомеопатията не воюва директно с вирусите, вкл. и с хепатитните вируси, което е безпредметно, а прави нещо мн. по-интелигентно - дава огромен обем информация на жизнената сила, как да се справи с конкретния вирус - нашественик.

Така че всички видове хепатит са лечими с хомеопатия, дори техния ужасен братовчед - Hiv вируса.

Конкретен случай е пълното излекуване, преди 3 години на Hiv заразен пациент с помоща на хомеопатията!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, искам да ви питам за Фосфорус 50 М дали помага при страхова невроза? И ако да - смятате ли че еднократен прием е достатъчен?

Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, искам да ви питам за Фосфорус 50 М дали помага при страхова невроза? И ако да - смятате ли че еднократен прием е достатъчен?

Благодаря предварително!

Здравей и в тази тема Primeren, желая ти успех.:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, искам да ви питам за Фосфорус 50 М дали помага при страхова невроза? И ако да - смятате ли че еднократен прием е достатъчен?

Благодаря предварително!

Здравей и в тази тема Primeren, желая ти успех.:thumbsup:

да мерси много!! :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...