Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте, искам да ви питам за Фосфорус 50 М дали помага при страхова невроза? И ако да - смятате ли че еднократен прием е достатъчен?

Благодаря предварително!

Здравейте,

Не познавам конкретния случай и не бих могъл да коментирам мотивите за предписване на Phos 50M,

Мога само да кажа, че потенция 50М е доста висока потенция, което предполага дългото му по време въздействие, така че на втората част от въпроса, отговора ми е да. Достатъчен е еднократен прием за дълъг период.

Линк към коментар
Share on other sites

Добър ден!

Искам да попитам дали е правилно да започна прием на Testosterone 15CH за проблемна кожа. На 16 съм

Това е ново и недостатъчно доказано хо л-во, като вроятно се търси изопатичен ефект по един симптом - вероятно окосмяване. Да попитам, някой ви каза за л-вото, или...

Линк към коментар
Share on other sites

Добър ден!

Искам да попитам дали е правилно да започна прием на Testosterone 15CH за проблемна кожа. На 16 съм

Това е ново и недостатъчно доказано хо л-во, като вроятно се търси изопатичен ефект по един симптом - вероятно окосмяване. Да попитам, някой ви каза за л-вото, или...

Четох в една книга за хомеопатия. Също пишеше, че се използва и при прекалено окосмяване.

Редактирано от kalinaradeva
Линк към коментар
Share on other sites

'kalinaradeva'

Четох в една книга за хомеопатия. Също пишеше, че се използва и при прекалено окосмяване.

Само не се самолекувайте, опасно е.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Наскоро ходих на ехограф и ми казаха ,че имам жлъчка прегъната исмично.Личната лекарка ме посъветва просто да избягвам пържени яйца и да ям по-малко месо и че това се получавало от стрес.Но искам да попитам какво друго трябва да направя ,за да предотвратя евентуални проблеми след време.На 20 години съм ,ако това има значение.Благодаря предварително! :)

Редактирано от Уки`
Линк към коментар
Share on other sites

Личната добре Ви е посъветвала относно сомата - тялото. Аз бих добавил, пазете се от гняв и негативни мисли.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Искам и тук да благодаря на Александър за успеха, който постигнахме при лечението на астмата на сина ми за една година само един пристъп. Преди това почти всеки месец.

Александър, писах на лични - имаме нужда от теб във Варна :-))) този месец.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, искам да ви питам за Фосфорус 50 М дали помага при страхова невроза? И ако да - смятате ли че еднократен прием е достатъчен?

Благодаря предварително!

Здравейте,

Не познавам конкретния случай и не бих могъл да коментирам мотивите за предписване на Phos 50M,

Мога само да кажа, че потенция 50М е доста висока потенция, което предполага дългото му по време въздействие, така че на втората част от въпроса, отговора ми е да. Достатъчен е еднократен прием за дълъг период.

много Ви благодаря за отговора! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Не е много уместно.Повечето чайове са с изкуствена миризма,тоест химия,а ако вие сте си брали лайката,то става прием на материална доза,която ще понижи ефекта на хомеопатичната.

Линк към коментар
Share on other sites

Алекс, би ли ми обяснил, как се доказва алиум цепа. Малката започна да го пие, единственият симптом беше полутечна хрема. Предписан е 3 дни по 7-8пъти. Днес е първият ден и след като го пи 4 пъти хрмата стана с по жилав секрет и като не се чисти нослето по-дълго време, секрета става жълто-зелен. Това нормално ли е?

Линк към коментар
Share on other sites

При зиленикав и жилав секрет лекарството обикновено е Kali bi, а не алиум сепа,чиято хрема е водниста.Просто трябва да се смени л-вото,няма доказване.

Линк към коментар
Share on other sites

Сутринта се обадих на хом. да кажа, че секретите са станали жилави и жълтеникави, а към 6ч. сутринта се появи и давеща, суха кашлица от време на време- не постоянна. Отговори ми, че до три дни това ще се зчисти, да продължавам без промяна в лекарството и дозата. След Вашият отговор обаче, вече не знам как да постъпя. :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Е и аз се присъединих към болните. Сутринта като че ли някой щракна копче и зведнъж -за минути ми се възпали жестоко гърлото, все едно, че имам таралеж в носоглътката, хрема и за капак на всичко се появи мистериозен обрив по тялото. Личната - добре, че беше първа смяна, каза, че има минимална възможност да е варицела, защото едно единствено от обривчетата наподобявало тези при варицела. Каза да изчакаме и да видим. Сега вече наистина съм в шах, вече не съм много сигурна в хомеопата си и май ще се започва алопатия и за мен и за малката. След като се появиха тези симптоми при мен отново се чухме и ми каза пак същото - майката и детето са свързани, когато то боледува, майката също боледува и страда, каквото пие малката това да пия и аз т.е. алиум сепа 200с три дни по 7-8 пъти на ден. Моля за коментар и съвети. :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Не се отказвайте от хомеопата си, добре го е казал! А и по една пъпка не би трябвало да се дават диагнози, колкото и плашещи да са те...

В тази тема нямаме нито правото нито амбицията да предписваме хомеопатични л-ва, а само да отговаряме "По принцип" на въпросите ви.

Линк към коментар
Share on other sites

Не се отказвайте от хомеопата си, добре го е казал! А и по една пъпка не би трябвало да се дават диагнози, колкото и плашещи да са те...

В тази тема нямаме нито правото нито амбицията да предписваме хомеопатични л-ва, а само да отговаряме "По принцип" на въпросите ви.

Естествено, аз искам само мнение. Но не разбирам, как с едно и също лекарство се лекува абсолютно всичко - каквото и да се появи при мен, щом детето пие дадено лекарство, пия го и аз. Все пак, става дума за различни хора- макар и по някакъв начин свързани, за различен типаж, поведение, психика, физически страдания и т.н., нали точно това е определящо при избора на лекарството. Между другото слава богу, обрива изчезна за часове, явно алергична проява към нещо и преди ми се е случвало. А също така ме смути и коментара на Мария-София относно точността на лекарството. Притеснявам се, зщото след две поредни неточни лекарства, ни приеха по спешност с бебето в белодробната с пневмония и на два м. го спукаха от антибиотици, вентолин и пр. Не ми се иска да се повтаря и с каката, затова изпитвам колебания. Посъветвай ме или поне малко ми обясни нещата, защото нашият хом. нищо не обяснява, казва взимаш това и това и без да ти даде възможност за повече обяснения или въпроси затваря телефона. Аз затова и досаждам тук. :feel happy::P

Редактирано от Kali_ina
Линк към коментар
Share on other sites

Понякога с едно хо л-во се лекуват повече хора, например при хо л-вата за спешна помощ, при органно предписано л-во, при т.н. "ситуационно" предписване и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

...Притеснявам се, зщото след две поредни неточни лекарства, ни приеха по спешност с бебето в белодробната с пневмония и на два м. го спукаха от антибиотици, вентолин и пр. Не ми се иска да се повтаря и с каката, затова изпитвам колебания. Посъветвай ме или поне малко ми обясни нещата, защото нашият хом. нищо не обяснява, казва взимаш това и това и без да ти даде възможност за повече обяснения или въпроси затваря телефона. Аз затова и досаждам тук...

И аз да попитам, може би е монополист във Вашия град и затова се държи така?

Линк към коментар
Share on other sites

...Притеснявам се, зщото след две поредни неточни лекарства, ни приеха по спешност с бебето в белодробната с пневмония и на два м. го спукаха от антибиотици, вентолин и пр. Не ми се иска да се повтаря и с каката, затова изпитвам колебания. Посъветвай ме или поне малко ми обясни нещата, защото нашият хом. нищо не обяснява, казва взимаш това и това и без да ти даде възможност за повече обяснения или въпроси затваря телефона. Аз затова и досаждам тук...

И аз да попитам, може би е монополист във Вашия град и затова се държи така?

Не, от София сме.

Линк към коментар
Share on other sites

Явно комуникацията с хомеопата ви не е добра,което ще се отрази и на предписанията.В София имате голям избор,сменете хомеопата.Мога да ви препоръчам педиатър хомеопат,от който съм много доволна.Ако искате да знаете повече за хомеопатията,изкарайте курс за майки както и можете да четете хом.книги.В болницата едва ли очаквате от лекарите да ви обясняват какво точно правят...

Когато искате съвет,би трябвало да опишете повече неща,защото иначе няма как да ви се отговори по-точно,а само по принцип,както каза Александър.

Та по принцип появата на суха кашлица показва,че нещата слизат надолу към дробовете.Докато овлажняването на кашлицата показва посока на излекуване,тоест секретите започват да излизат с отхрачване и става чистене.

Как се развиват нещата при вас?

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...