Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте,

Искам да запитам колко време може да продължи действието на хомеопатично лекарство? Знам, че при всеки е строго индивидуално, но ако може да споделите някакъв ориентир? Направени са 5 приема в потенция 30С? Опитвах всевъзможни опити за антидотиране, но за мое огромно съжаление се оказаха безуспешни. Пробвах с кафе, мента, камфор, алопатични медикаменти...  , ако съм пропуснала нещо, което може да помогне в случая, ще се радвам да ме насочите. Към момента не искам да посещавам отново хомеопат, който да ми предписва ново лекарство.

Благодаря предварително!

Редактирано от gradyt
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Искам да запитам колко време може да продължи действието на хомеопатично лекарство? Знам, че при всеки е строго индивидуално, но ако може да споделите някакъв ориентир? Направени са 5 приема в потенция 30С? Опитвах всевъзможни опити за антидотиране, но за мое огромно съжаление се оказаха безуспешни. Пробвах с кафе, мента, камфор, алопатични медикаменти...  , ако съм пропуснала нещо, което може да помогне в случая, ще се радвам да ме насочите. Към момента не искам да посещавам отново хомеопат, който да ми предписва ново лекарство.

Благодаря предварително!

 

  Това е още едно доказателство, че т.н. "антидотиране" е индивидуално при всеки човек. 5 приема в какъв интервал и в каква форма - гранулки или течно?

Линк към коментар
Share on other sites

Направени са 5 приеми в рамките на един ден. Първи прием в суха форма, следващите разтворени в 0,5л вода. Доста чувствителен пациент съм спрямо хомеопатията и винаги съм правила силни реакции. Но проблемът ми е, че правя доста доказвания на това лекарство и психо-емоционално не се чувствам добре.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Нова съм във форума. Открих го случайно в интернет, след като реших да приложа хомеопатично лечение на проблем, при който в противен случай ще се наложи лека оперативна намеса.

Ще се радвам да ми препоръчате класически хомеопат(и) в София, на който мога да се доверя.

Благодаря ви!

Линк към коментар
Share on other sites

Направени са 5 приеми в рамките на един ден. Първи прием в суха форма, следващите разтворени в 0,5л вода. Доста чувствителен пациент съм спрямо хомеопатията и винаги съм правила силни реакции. Но проблемът ми е, че правя доста доказвания на това лекарство и психо-емоционално не се чувствам добре.

 

  Разбирам, трябва Ви по-внимателен подход, и по-точно предписание. Има индивидуални начини на антидотиране.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Направени са 5 приеми в рамките на един ден. Първи прием в суха форма, следващите разтворени в 0,5л вода. Доста чувствителен пациент съм спрямо хомеопатията и винаги съм правила силни реакции. Но проблемът ми е, че правя доста доказвания на това лекарство и психо-емоционално не се чувствам добре.

 

  Разбирам, трябва Ви по-внимателен подход, и по-точно предписание. Има индивидуални начини на антидотиране.

 

На този етап няма да търся нов хомеопат, който да направи ново предписание, т.к. смятам че кашата при мен е големичка. Но в ориентир колко дълго може да продължи действието на лекарството? При доказванията с доброволци примерно, колко време след последен прием се регистрират симптоми?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Александър, моля ви за координати на добър класически хомеопат в Ст. Загора. Благодаря !

 

 

  Здравейте,

Изпращам Ви на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Между 20 и 90 дни е обичайното действие на хомеопатичното л-во.

Благодаря, Александър!

Искрено се надявам скоро да се изчерпа действието на лекарството.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Приятелят ми иска да откаже цигарите и се спря на хомеопатичното лекарство игнация амара 15 CH-може ли да има негативни ефекти при приема му,при условие,че не му е предписано от хомеопат?Бихте ли ми препоръчали добър класически хомеопат в Пловдив,който наистина да обръща необходимото внимание на пациентите си,особено при първото интервю.Благодаря Ви предварително!

Здравейте,

Игнация изобщо не е показана за отказване на цигари, странно от къде го взехте.

Освен това, хо л-вото трябва да бъде съобразено с индивидуалните особености на всеки отделен човек. В противен случай може да се стигне до неблагоприятни последствия.

Благодаря Ви за отговора!Аз също смятам,че самолечението не е подходящо,за това Ви моля за координатите на добър класически хомепат за град Пловдив!Хубав ден!

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

Здравейте!Приятелят ми иска да откаже цигарите и се спря на хомеопатичното лекарство игнация амара 15 CH-може ли да има негативни ефекти при приема му,при условие,че не му е предписано от хомеопат?Бихте ли ми препоръчали добър класически хомеопат в Пловдив,който наистина да обръща необходимото внимание на пациентите си,особено при първото интервю.Благодаря Ви предварително!

Здравейте,

Игнация изобщо не е показана за отказване на цигари, странно от къде го взехте.

Освен това, хо л-вото трябва да бъде съобразено с индивидуалните особености на всеки отделен човек. В противен случай може да се стигне до неблагоприятни последствия.

Благодаря Ви за отговора!Аз също смятам,че самолечението не е подходящо,за това Ви моля за координатите на добър класически хомепат за град Пловдив!Хубав ден!

 

 

 Пращам Ви на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте , от няколко години имам проблеми с косопад. Забелязвам , че е на моменти имам периоди когато косата ми пада , после период на стабилност. Не ми правеше много впечатление до преди няколко седмици когато като се загледах , темето ми леко лъщеше а само до скоро бях с гъста и буйна коса. Сега косата е стабилна , не падат косми но си личи , че е по рядка. В семейството ми няма никой плешив , даже дядо ми , който е на 78 години има прилична коса. Чел съм доста неща за хомеопатията и реших да се обърна към класически хомеопат , предполагам , че ще може да се стигне до проблема , понеже знам , че е нещо на емоционално ниво. Ако може да ми препоръчате добър хомеопат в София ще съм много благодарен

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте , от няколко години имам проблеми с косопад. Забелязвам , че е на моменти имам периоди когато косата ми пада , после период на стабилност. Не ми правеше много впечатление до преди няколко седмици когато като се загледах , темето ми леко лъщеше а само до скоро бях с гъста и буйна коса. Сега косата е стабилна , не падат косми но си личи , че е по рядка. В семейството ми няма никой плешив , даже дядо ми , който е на 78 години има прилична коса. Чел съм доста неща за хомеопатията и реших да се обърна към класически хомеопат , предполагам , че ще може да се стигне до проблема , понеже знам , че е нещо на емоционално ниво. Ако може да ми препоръчате добър хомеопат в София ще съм много благодарен

 

   Една от причините наистина е Психо/емоционална и се нарича Тъга /Депресия/. Пиша Ви на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

имам следния проблем: Преди около 3 години си ударих главата малко над ясното ухо. Последва диагноза комоцио. Шест месеца пих изписаните ми  лекарства ривотрил, карбемазепин и пирацетам, от които почуствах облекчение и симптомите почти изчезнаха. След това ги спрях по лекарско преписание. 2-3 месеца след това симптомите (стягане на цялото теме, и най лошото  - проблеми с равновесието) лека полека започнаха да се връщат. Направил съм си всички възможни изследвания и дори ЯМР с контраст, но всичко е чисто. Докторите ми казват, че няма видима причина за състоянието ми и го определят като по-скоро на психическа основа. Моля Ви  да ми помогнете със съвет или да ми препоръчате добър класически хомеопат във Велико Търново.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 

Преди известно време "открих" хомеопатията случайно и все повече се интересувам от нея. Решил съм да се консултирам с класически хомеопат, но за съжаление нямам никава идея към кого да се обърна. Бих бил изключително благодарен, ако може да ми препоръчате едно или повече имена от Пловдив. Надявам се да е човек, който наистина може да помага. 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

имам следния проблем: Преди около 3 години си ударих главата малко над ясното ухо. Последва диагноза комоцио. Шест месеца пих изписаните ми  лекарства ривотрил, карбемазепин и пирацетам, от които почуствах облекчение и симптомите почти изчезнаха. След това ги спрях по лекарско преписание. 2-3 месеца след това симптомите (стягане на цялото теме, и най лошото  - проблеми с равновесието) лека полека започнаха да се връщат. Направил съм си всички възможни изследвания и дори ЯМР с контраст, но всичко е чисто. Докторите ми казват, че няма видима причина за състоянието ми и го определят като по-скоро на психическа основа. Моля Ви  да ми помогнете със съвет или да ми препоръчате добър класически хомеопат във Велико Търново.

 

  Здравейте,

 

Правилно сте се насочили към хомеопатията, смятам че може много добре да се повлияете от нея.

Пиша Ви на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 

Преди известно време "открих" хомеопатията случайно и все повече се интересувам от нея. Решил съм да се консултирам с класически хомеопат, но за съжаление нямам никава идея към кого да се обърна. Бих бил изключително благодарен, ако може да ми препоръчате едно или повече имена от Пловдив. Надявам се да е човек, който наистина може да помага. 

 

  Здравейте,

 

Ще Ви изпратя координати за Пловдив на Лични.

 

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Случайно попаднах на вашият форум и се радвам че мога да задам въпроса си тук.

От края на миналата година за няколко месеца изпих няколко антибиотика - първо за киста на яйчника, след това за възпален бъбрек, за настинка.

От тогава ту ми се подува, ту спада лигавицата на едната ноздра и ми се запушва носа. След прегледи по УНГ и алерголог ми установиха алергичен ринит. Преди време получих и няколко обрива. Пих лекарства които не подобриха състоянието ми.

Въпросът ми е възможно ли е да се излекувам чрез хомеопатия?

 

Ще се радвам ако може да ми дадете някакъв съвет и да ми препоръчате добър класически хомеопат във Варна.

 

Предварително Благодария!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Да, възможно е подуването на лигавицата да е алергична реакция, но към какво? Не се изключват и антибиотиците.

На въпроса Ви - да, алергия засега се лекува, макар и трудно и не при всички хора, с помощта на хомеопатията. Другото са палиативни анти симптоматични лекарства.

  Пиша Ви на Лични за хомеопат във Варна.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Имам поликистозни яйчници. Преди години пих Диане 35. Цикъла ми не е редовен и имам повишено окосмяване. Може ли да ми помогне хомеопатията за моя проблем? Можете ли да ми препоръчате класически хомеопат във Враца?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Пише ви жена на 30 г., омъжена с едно дете на 3г. Преди две години ми поставиха диагноза смесено - тревожно депресивно разстройство. Лекувах се с Асентра 6 месеца, като спрях по схема. Няколко месеца след това обаче, отново ситуацията се повтори и започнах пак прием на Асентра. Сега вече почти година от началото на второто лечение, имам желание да спра с хапчетата, защото искам второ дете. По схема отново започнах спирането, но преди три дена се появиха неприятни симптоми и се наложи да се върна на предната доза, която е половин хапченце. Искам да ги спра напълно, моля дайте ми съвет с какво мога да заместя тези хапове. Благодаря предварително.

Състоянието, в което изпадам е следното: кръвното ми се вдига /а аз съм с ниско кръвно/, сърцебиене, загуба на апетит, безсъние, силна безпричинна тревожност, страх от болести, треперене. Не съм имала големи стресови моменти, които да допринесат за състоянието ми.

Редактирано от sisko1983
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте случайно попаднах на темата и съм много щастлива че мога да задам и аз свойте въпроси.Става въпрос за мъжа ми много разклатена нервна система и паническо разстройство получава сърцебиене и го обхваща паника.Лекуваше се с есобел по схема и сега ги спряха лекарите но от известно време пак се появяват тези симптоми а не искаме да пие успокойтелни отново.Моля ще се радвам да ни помогнете.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте сиско1983,

 

Асентра е типичен представител на Анти-депресантите и като такъв действа анти сиреч потискащ тъгата /депресията/. Как? като мами химически мозъка. Така че става въпрос за лекуване на следствието, не на причината.

 

 С помощта на хомеопатията, може да бъде излекувана причината и тогава ще се освободите от зависимостта на хапчетата. Това може да стане единствено след двучасово интервю и анализ, чрез които ще се установи най-доброто индивидуално съобразено с Вас хомеопатично лекарство. И тогава "чудото" ще стане, както тук със Smehy:   http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=4157&page=2 .

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте сиско1983,

 

Асентра е типичен представител на Анти-депресантите и като такъв действа анти сиреч потискащ тъгата /депресията/. Как? като мами химически мозъка. Така че става въпрос за лекуване на следствието, не на причината.

 

 С помощта на хомеопатията, може да бъде излекувана причината и тогава ще се освободите от зависимостта на хапчетата. Това може да стане единствено след двучасово интервю и анализ, чрез които ще се установи най-доброто индивидуално съобразено с Вас хомеопатично лекарство. И тогава "чудото" ще стане, както тук със Smehy:   http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=4157&page=2 .

Благодаря за бързия отговор!

Редактирано от sisko1983
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...