Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте Александър,

 

Имам момченце почти на два месеца. Тъй като ни предстоят задължителните имунизации (които ще направим само защото са задължителни), реших да потърся хомеопат, който да ни даде нещо, с което да избегнем обичайните усложнения като безпокойство, обриви и вдигане на температура. Също така потърсих съвет и за коликите, които го мъчат от няколко седмици. Прегледа беше на 27.09.

 

След прегледа-интервю на което бях аз и показах снимка на бебчо, лекарката му предписа за колики Dioscorea villosa 9ch, Cuprum metalicum 9ch и Colocynthis 9ch да се редуват по 5 гранули през 3 часа, за 14 дни. След като започнах да ги давам все едно, че коликите се засилиха, особено след приема на Colocynthis. Потърсих информация за всяко едно от лекарствата и спрях с даването на Colocynthis, тъй като детенцето прави изпъване само назад и никога не свива крачета напред, затова предположих, че е била и силната реакция срещу лекарството.

 

Лекарката също така предписа Silicea 30ch и Calcarea carbonica 9ch за въпроса с ваксинациите, да се дават по 5 гранули вечер, редувайки се през ден за период от 6 месеца. Не успях да намеря информация (в интенет, не съм запозната с официалната хомеопатична литература), защо точно тези неща се дават, а по-скоро се дава Tuja 15ch няколко дни около ваксинациите.

 

Вътрешно нещо ме спря да започна с даването на всички тези лекарства едновременно, особено на малко бебенце. Сега давам само Dioscorea villosa 9ch и Cuprum metalicum 9ch през 3 - 4 часа. Не мога да кажа дали има ефект от тях. Кога се вижда ефекта от едно хомеопатично лекарство?

 

Вече задълбочавайки се в материята, прочетох, че не трябва да се дават повече от едно лекарства, както и стигнах до логичния извод, че не сме били при класически хомеопат на преглед а при "боароновски". Вашето мнение какво е за поставените лекарства?

 

Ваксините ни наближават (на 08.10) и бих искала да избегна даването на панадол, ако вдигне детето температура. А и да избегна усложненията, които са описани като възможни след слагане на ваксини.

 

Моля за съвет и за координати на добър класически хомеопат, който работи с бебета.

 

Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

...Кога се вижда ефекта от едно хомеопатично лекарство?

 

 

 

  Здравейте,

 

Прочетете тук основните принципи на Класическата хомеопатия синия шрифт: http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=8159

 

Пиша Ви и на лична поща.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 

Много ми се иска да получа едно друго мнение, затова си позволявам да пиша тук. :-)

Детето ми е на година и 9 месеца, за пръв път ходихме на хомеопат юли месец. В интервюто го определиха като Калкареа. От 3 седмици ходи на детска ясла и е доста тревожен и определено не свиква, т.е. не се примирява, защото очевидно не му харесва. Аз съм сигурна, че въпреки крехката си възраст, той е едно разумно дете и му се доверявам на пълно за желанията, предпочитанията и мнението. В тази връзка бих искала да попитам:

Може ли да му помогнем с хомеопатия да преодолее стреса? Трябва ли да му се даде лекарство различно от Калкареа?

 

И още един въпрос: За жалост доста късно открихме истината за ваксините, но все пак ги прекратихме и не сме поставили последните 3 ваксини от имунизационния календар. Как хомеопатията може да го предпази превантивно от така наречените вирусни заболявания, с които по принцип " предпазваме" децата чрез ваксините?

 

Задавам въпросите си тук, защото ми се ще да ми "светне", а за жалост ми се струва, че не открихме от първия път "нашия" хомеопат.

Благодаря Ви предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 

Много ми се иска да получа едно друго мнение, затова си позволявам да пиша тук. :-)

Детето ми е на година и 9 месеца, за пръв път ходихме на хомеопат юли месец. В интервюто го определиха като Калкареа. От 3 седмици ходи на детска ясла и е доста тревожен и определено не свиква, т.е. не се примирява, защото очевидно не му харесва. Аз съм сигурна, че въпреки крехката си възраст, той е едно разумно дете и му се доверявам на пълно за желанията, предпочитанията и мнението. В тази връзка бих искала да попитам:

Може ли да му помогнем с хомеопатия да преодолее стреса? Трябва ли да му се даде лекарство различно от Калкареа?

 

И още един въпрос: За жалост доста късно открихме истината за ваксините, но все пак ги прекратихме и не сме поставили последните 3 ваксини от имунизационния календар. Как хомеопатията може да го предпази превантивно от така наречените вирусни заболявания, с които по принцип " предпазваме" децата чрез ваксините?

 

Задавам въпросите си тук, защото ми се ще да ми "светне", а за жалост ми се струва, че не открихме от първия път "нашия" хомеопат.

Благодаря Ви предварително!

 

 

  Здравейте,

 

За съжаление, по интернет не се предписват лекарства, камо ли пък хомеопатични. За това е нужен двучасов преглед - интервю и последващ анализ на случая.

 

По втория ви въпрос, като засилим жизнената му сила, а тя включва и имунната система и човек дори и дете се справя чудесно сам. Прочетете по подробно тук:  http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=8133&page=1

Линк към коментар
Share on other sites

 

Здравейте,

 

Много ми се иска да получа едно друго мнение, затова си позволявам да пиша тук. :-)

Детето ми е на година и 9 месеца, за пръв път ходихме на хомеопат юли месец. В интервюто го определиха като Калкареа. От 3 седмици ходи на детска ясла и е доста тревожен и определено не свиква, т.е. не се примирява, защото очевидно не му харесва. Аз съм сигурна, че въпреки крехката си възраст, той е едно разумно дете и му се доверявам на пълно за желанията, предпочитанията и мнението. В тази връзка бих искала да попитам:

Може ли да му помогнем с хомеопатия да преодолее стреса? Трябва ли да му се даде лекарство различно от Калкареа?

 

И още един въпрос: За жалост доста късно открихме истината за ваксините, но все пак ги прекратихме и не сме поставили последните 3 ваксини от имунизационния календар. Как хомеопатията може да го предпази превантивно от така наречените вирусни заболявания, с които по принцип " предпазваме" децата чрез ваксините?

 

Задавам въпросите си тук, защото ми се ще да ми "светне", а за жалост ми се струва, че не открихме от първия път "нашия" хомеопат.

Благодаря Ви предварително!

 

 

  Здравейте,

 

За съжаление, по интернет не се предписват лекарства, камо ли пък хомеопатични. За това е нужен двучасов преглед - интервю и последващ анализ на случая.

 

По втория ви въпрос, като засилим жизнената му сила, а тя включва и имунната система и човек дори и дете се справя чудесно сам. Прочетете по подробно тук:  http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=8133&page=1

 

 

Александър, Благодаря Ви за отговора!

Съжалявам, явно не съм се изразила правилно. Главната цел на въпроса ми не беше да ми предпишете лекарство, а по - скоро да ми стане ясно дали трябва да се дава нещо допълнително за стресовото състояние на детето или конституционното му лекарство е достатъчно. Зная че всеки случай е индивидуален.

Иначе проведоха ни преглед - интервю, но за жалост с доста оскъдна за мен информация, и предвид това имам вътрешно основание понякога да подлагам лечението на съмнение. Знаете, трябва време, нагласа и средста за смяна на хомеопат. :-)

Благодаря Ви и за линка, които сте приложили, намерих доста интересни за мен информация

Редактирано от Vessela Mihaylova
Линк към коментар
Share on other sites

 

...Може ли да му помогнем с хомеопатия да преодолее стреса? Трябва ли да му се даде лекарство различно от Калкареа?

 

....Как хомеопатията може да го предпази превантивно от така наречените вирусни заболявания, с които по принцип " предпазваме" децата чрез ваксините?

 

 

 

  .....

 

... Прочетете по подробно тук:  http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=8133&page=1

 

Тук, намерих отговора и на двата си въпроса. :-)

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте,
преди повече от година се разболях, ходих по лекари и разбрах, че те не виждат същността на проблема и не могат да ми помогнат. 6 месеца по-късно реших (след като само се влошавах), че хомеопатията ще помогне. Д-рът, при когото отидох ми даде някакво лекарство с висока потенция (не ми каза как се казва), един от здравословните ми проблеми отпадна на момента, вътрешно започнах да се чувствам много добре, но физическите болежки и проблеми не отпаднаха. В един момент даже рязко се влоших, не си спомням дали втори път ми се даде от това лекарство, но след като се влоших и се появи някакъв симптом, който нямах преди това, лекарят ми даде друго лекарство с по-ниска потенция (поне по моите наблюдения и знания, той отново не ми каза какво е). Разбрахме се, че след 15 дена, ще се чуем по телефона, за да поговорим за това как се чувствам и след месец ще направим отново среща. Но вътрешно (аз изключително много слушам вътрешния си глас) не усетих, че това е нещо, което трябва да продължи - нито се чух, нито се срещнах повече с него. Сега, повече от половин година по-късно, продължавам да имам тези физически болежки и неприятности. Вътрешно се чувствам изключително добре, преминах през много голямо духовно израстване и мога да кажа, че съм нов човек! Но физическото ми състояние си остава непроменено. До преди това лечение, видях колко важно е самоосъзнаването и духовното израстване, и как то веднага повлиява физическото състояние към по-добро. Но след приема на тази хомеопатия, нищо не се променя, какъвто и напредък да постигам вътрешно. А аз вече не се чувствам така отпаднала, дори започнах да ходя на работа, имам желание за най-различни дейности, но когато се появят болките, друго освен да лежа не мога да правя.
Въпросът ми е: Възможно ли е, ако хомеопатичното лекарство не е било правилното за мен, това да пречи на подобряването ми. И Вие Александър, бихте ли могли да ми помогнете?
П.С. Не взимам никакви лекарства от повече от половин година, с изключение на някакви витамини за кратък период през изминалата зима.

Благодаря предварително за отделеното време и внимание!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Тани4ка,

 

При правилно предписано хомеопатично л-во, подобрението се движи от центъра към периферията. При Вас нещата са започнали добре, но тези физически проблеми, които досега не сте имали, говорят че лекарството не е най-подходящото. Този блокаж трябва да бъде изчистен. Пиша и на Личната Ви поща.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Здравейте! Бихте ли ми препоръчали добър класически хомеопат в София? Благодаря предварително!

ЗДРАВЕЙТЕ ГРЕТ,пращам Ви на Лични

 

Здравейте, може ли и на мен да ми пратите координатите на добър хомеопат в София за Хашимото. Благодаля!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте,

Пиша за конкретен проблем и голяма молба за помощ.

Имам себорея в комбинация с акне по лицето и гърба, мазна коса и лъщяща кожа не мога и ден да изкарам без да си изкъпя косата , а лицето трябва да мия поне 3 пъти.

Посетих дерматалог и ми беше назначено антибиотично лечение в продължение на месеци / по схема/, различни лосиони за лице и медицинска козметика. Не мога да похваля с резултати, защото няма такива.

Искам да опитам с хомеопатия и моля за помощ

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

   Здравейте natalito,

Хомеопатията е метод, при който лечението върви от Вътре- Навън, а това е и посоката на излекуване на жизнената сила. Действието  отвън - навътре е противоположно на действието на жизнената сила и не води до излекуване, а до потискане и временен палиативен ефект.

  Пращам Ви информация и на лична поща.

Линк към коментар
Share on other sites

 Здравейте Александър,

Бих искала да ми пратите координатите на класически хомеопат в Сливен. Надявам се да не е д-р Каразапрянов, при него сме ходили и разбрахме, че не е класически хомеопат. В момента лекувам детето си при педиатър- хомеопат, но винаги ни изписва по 5-6 боаронски монопрепарата. Детето е на 5г. и много често има хрема и кашлица, почти постоянно.

Линк към коментар
Share on other sites

 Здравейте Александър,

Бих искала да ми пратите координатите на класически хомеопат в Сливен. Надявам се да не е д-р Каразапрянов, при него сме ходили и разбрахме, че не е класически хомеопат. В момента лекувам детето си при педиатър- хомеопат, но винаги ни изписва по 5-6 боаронски монопрепарата. Детето е на 5г. и много често има хрема и кашлица, почти постоянно.

 

  Друг д-р ще ви препоръчам, мой колега с който заедно сме учили навремето.

  Разбира се на "Лични".

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Имам дъщеря на 3год. и половина, след тръгването на детска ясла ясла през миналия септември влязохме в един омагьосан кръг от боледувания и АБ :(. През лятото изолираха псевдомонас аеругиноза от гърлото. Бяхме 10 дни в болница на 2 венозни АБ, един месец след болница въпросната бактерия я нямаше на контролния тест. Преди 2 седмицидетето пак се разболя, хрема и кашлица и Педиатърката пак ни даде направление за антибиограма. Разултата: отново Pseudomonas aeruginosa????

Отказах постъпване в болница и отново венозен антибиотик. В момента дедето е добре, намя клиника. Следващата седмица съм записала час за Класически Хомеопат, мислите ли, че с подсилване на имунитета и хомеопатия можем да я пребпорим тази "гадина"?

Благодаря.

Желая ви здраве!

Линк към коментар
Share on other sites

Само с подсилване на имунитета няма да стане, трябва и специфично алтернативно лечение. Колкото до антибиотиците, хубаво прочетете това:

СЗО: Съвременната медицина е обречена
Линк към коментар
Share on other sites

Би могъл, но само единици от нас ползват метода на Фол, чрез който не само се установяват  патогенни вируси, бактерии, гъбички и паразити, но и се локализират в кои органи са. Най-ценното при този метод е, че в момента се прецизира кое хомеопатично лекарство ще ги унищожи, като по този начин се избягва модела: "проба-грешка, проба-грешка".

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Ви, много за изчерпателния отговор. Че вече много се шашнах, чета тук из интернет, и май е най-добре да изключа компютъра.

Желая Ви приятна почивка.

Линк към коментар
Share on other sites

За Ваше успокоение ще кажа, че кучешка тения е ликвидирам за 40 дни. Без остатък и без рецидив, а вие се тревожите за някакъв Псевдомонас.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Моят въпрос към специалиста е дали може да се излекува миопия (късогледство) с хомеопатия, поне да се спре прогресирането? На 45 г. съм с около -3,5 диоптъра на двете очи, тръгнах от 18 г. с -0,75.

Редактирано от jiwko
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Моят въпрос към специалиста е дали може да се излекува миопия (късогледство) с хомеопатия, поне да се спре прогресирането? На 45 г. съм с около -3,5 диоптъра на двете очи, тръгнах от 18 г. с -0,75.

 

   Би могло да се забави и дори спре увеличението на късогледството с помощта на хомеопатията.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Имам въпрос относно ваксините, много се притеснявам за детето си. Сложиха му втория пентаксим и три четири дни след това спря да гука и издава звуци, само тихо се смее и нищо повече и като плаче се чува, помогнете ми, възможно ли е повече да не говори и може ли да ми препоръчате хомеопат за Пловдив,чувала съм че с хомеопатия може да се продотврати вредното влияние на ваксината. Дано ми отговорите. Бебчето ни е на 4 месеца, забавиха му втория прием на пентаксим заради хрема.

Редактирано от Ассита Маркет
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...